На головну

Про філософію

1. A) За часів античної філософії.
  2. B) До сутнісному визначенню філософії не веде манівці порівняння з мистецтвом і релігією.
  3. I. Історія філософії
  4. А. Природничонаукові передумови філософії Нового часу.
  5. А. Особливості давньогрецької філософії періоду ранньої класики.
  6. Альтернатива раціоналізму і емпіризму в філософії Нового часу
  7. Альтернатива слов'янофільства і західництва в російської філософії (Хомяков, Герцен)

"Філософія дарує людині презирство до смерті" (Зенон). "Філософія дала мені вміння розмовляти з самим собою" (Антисфен). "Філософія приносить ту користь, що дає здатність говорити з ким завгодно" (Аристипп). "Філософія, або любомудріє, включає в себе задоволення, дивовижні за чистотою і непохитної, і, зрозуміло, що володіє знанням проводити час в спогляданні приносить більше задоволення, ніж тим, хто знання шукає" (Аристотель). "Філософія, або любов до мудрості, є вправа розуму; шляхом роздуми і співбесіди вона розкриває сенс щасливого життя і, в свою чергу, користується останньою як своїм джерелом. Адже особливість філософії в порівнянні з іншими науками полягає в тому, що мета вона бачить в завершенні своєї праці і цим задовольняється "(Епікур). "Філософія розроблялася протягом багатьох століть і з верхів'я умами і тим не менш не має жодного пункту, який не викликав би суперечок, і, отже, не був би сумнівним" (Дені Дідро). "Може здатися дивним, що великі думки найчастіше зустрічаються в творах поетів, ніж в працях філософів. Це тому, що поети пишуть, рухомі натхненням, що виходить від уяви. Зародки знання є в нас на зразок вогню в кремені. Філософи культивують їх за допомогою розуму , поети ж розпалюють їх за допомогою уяви, так що вони спалахують швидше "(Рене Декарт). "Філософія торжествує над бідами минулого і майбутнього, але прикрості справжнього торжествують над філософією" (Франсуа де Ларошфуко). "Філософію взагалі не можна вивчити. Математики, історії, фізики можна навчитися, а філософії не можна, можна тільки навчитися філософствувати. Філософії можна навчитися хоча б тому, що вона ще не існує в формі готової, визнаної науки. Всякий філософ будує свою систему на уламках попередньої, але ніколи не була побудована ще система, яка збереглася б у всіх своїх частинах. Отже, філософії не можна навчитися хоча б тому, що її ще немає до сих пір "(Іммануїл Кант). "Вибір філософської системи визначається тим, що ти сам за людина, бо філософська система не мертва начиння, яку можна було б відкладати або брати за бажанням; вона одухотворена душею людини, що володіє нею" (Йоганн Фіхте). "Відповідь на питання, які залишає без відповіді філософія, полягає в тому, що вони повинні бути інакше поставлені" (Георг Гегель). "Коли якась форма життя старіє, філософія починає відтворювати її сивину в сірих тонах, і тоді її вже не можна помолодівши, а можна тільки пізнати: сова Мінерви починає свій політ; лише з настанням сутінків" (Георг Гегель). "Філософія є щось відокремлене. Вона, звичайно, не справа вулиць або ринків; вона також далека від тих справ людей, в які вони вкладають свої практичні інтереси, і від такого знання, в якому міститься їх суєтність" (Георг Гегель). "Філософія не є мирська мудрість, але пізнання немірского" (Георг Гегель). "Філософія досі терпіла невдачі головним чином тому, що її шукали по шляху науки, а не мистецтва. Філософ ніколи не повинен забувати, що філософія є мистецтво, а не наука" (Артур Шопенгауер). "Навряд чи люди стали б філософствувати, якби не було смерті" (Артур Шопенгауер). "Мені моя філософія нічого не дала, зате багато зберегла" (Артур Шопенгауер). "Я ніколи не претендував, щоб моя філософія все вичерпувала і не залишала більше питань. В цьому сенсі філософія дійсно неможлива, - це була б наука всезнання" (Артур Шопенгауер).

творчі завдання | Про людину

Для студентів заочного відділення | Вступ | Рекомендовані при підготовці до семінарських занять з філософії | Методичні вказівки щодо виконання контрольних робіт з філософії | Тематика контрольних робіт з філософії на заочному відділенні | Філософія | Про добро і зло | Перевірочні завдання для роботи в малих групах | Продовжіть наступні пропозиції | Словник філософських термінів |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати