На головну

Основні механізми розвитку екологічно залежних захворювань

1. Air Alert III - програма для розвитку стрибка
  2. D) основні ознаки права.
  3. I. Донаучний етап розвитку геологічних знань (від давнини до середини XVIII століття).
  4. I. Основні богословські положення
  5. I. Основні завдання та напрямки роботи бібліотеки
  6. I. Основні положення
  7. I. Основні поняття математичної теорії ПОЛЯ

Екологічно небезпечні фактори -Вплив навколишнього середовища, які сприяють якісним або кількісним порушень в екосистемах, до тих змін, які впливають на життєздатність популяції і виживання окремих особин. ЕОФ класифікується за походженням (космічні, антропогенні, абіотичні), за ступенем вираженості ефекту, по середовищі виникнення. З практичної точки зору виділяють фізичні (температура, вологість, радіація), хімічні, біологічні та інформаційні. екопатології - захворювання, які виникли переважно або виключно в результаті впливу екологічних факторів. прикладом: Хвороба Мшо-Мато, описана в Японії. Вона проявляється розладами зору, дотику, неврологічною симптоматикою і ін. Причиною захворювання є скидання у водойми неочищених вод при виробництві добрив, що містять метилртуть. Отруєння людини відбувається при вживанні риби, що харчується планктоном зараженого водоймища. розвиток еколог. залежного захворювання індукується: пролонгованим впливом кокого-якого фактора (фіз., хім., біолог.), дією його на дуже малому підпороговому рівні. Хронічний вплив зовнішніх чинників здатне ініціювати патологічний процес шляхом включення наступних механізмів: 1. декомпенсація процесів знешкодження 2. ушкодження імунної системи. 3. пошкодження інших систем організму (шлунково-кишкового тракту, ендокринної). 4. безпосереднє пошкодження органу-мішені

28. характеристика чинників, що грають важливу роль в розвитку екологічного захворювання1. спадковість. це може стосуватися дефектів імунної системи, здатності до детоксикації токсичних сполук (50% людей мають ті чи інші дефекти). 2. Харчовий статус. Це може стосуватися обідньої або збагаченого по деяких речовин раціону харчування, недосконалого травлення, порушення всмоктування і ін. Сюди слід віднести ожиріння, яке здатне модифікувати процеси детоксикації в організмі. 3. Особливості токсичного впливу. Воно може відбуватися будинку (дія продуктів спалювання природного газу), на вулиці (дія свинцю з вихлопних гозов) і на роботі (дія мікроорганізмів, хім. З'єднань) 4. дію алергенів. одна з головних причин розвитку екологічних захворювань (за рахунок продуктів життєдіяльності кліщів домашнього пилу) 5. вільнорадикальних стрес. Обумовлений дією фіз. факторів, знаходженням в організмі орг. сполук важких металів. При цьому ініціюються реакції утворення вільних радикалів. з цим пов'язано пошкодження ДНК, мутації. Екологічне захворювання розвивається не відразу, на це йдуть роки. Розвиток пов'язано з виснаженням адаптаційних систем, по-цьому лікування може бути тривалим.

30. хвороби цивілізації. відмінні риси еколог. обумовлених захворюваньСтруктура захворюваності за останні 200 років змінилася. До початку 20в домініравалі: гострі інфекційні захворювання, травми, нещасні випадки. У 20в - хронич. захворювань (онкологічні, імунної системи, аутоімунні, захворювання соед. тканини, нейродегенеративні, ефект хронічної втоми. Причини: накопичення в навколишньому середовищі хім., чужорідних сполук, виснаження систем, що відповідають за знешкодження токсичний. речовин. отже зростання числа хронічних захворювань визначається факторами окруж . середовища (біологічними і абиотическими) 75% щорічних смертей у світі-дію окр. середовища і неправильного способу жізні.90% усіх злоякісних новоутворень викликається факторами окр. середовища. Розвиток еколог. залежного захворювання індукується: пролонгованим впливом кокого-якого фактора (фіз. , хім., біолог.), дією його на дуже малому підпороговому рівні. Хронічний вплив зовнішніх чинників здатне ініціювати патологічний процес шляхом включення наступних механізмів: 1. декомпенсація процесів знешкодження 2. ушкодження імунної системи. 3. пошкодження інших систем організму (шлунково-кишкового тракту, ендокринної ). 4. безпосереднє пошкодження органу-мішені. Фахівці в області еколог. медицини повинні іденціфіціровать хронічні стани з урахуванням усунення причин, які могли їх викликати.

31. алгоритм дії лікаря при виявленні екологічно обумовленого захворюванняФахівці в області еколог. медицини повинні іденціфіціровать хронічні стани з урахуванням усунення причин, які могли їх викликати. Алгоритм дії лікаря: 1. собірантся анамнез захворювання (хронологічно з моменту народження) 2. з'ясовуються найважливіші супутні розвитку захворювання чинники (генетичні, стресові) 3. уточнюється роль активаторів: можливість дії ксенобіотиків, вірусів, бактерій, грибів, фіз. факторів, алергенів, соц. факторів, фіз. активності та ін.) 4. з'ясовується можлива роль медіаторів потологические процесів (вільних радикалів) 5. проводиться комплексне функціонально-лабораторне дослідження 6. усувається вплив токсинів; 7. проводиться корекція імунної системи організму, дисфункциональной активності органів і систем; 8. даються рекомендації по екологічно правильного способу життя; Захворювання, пов'язані з впливом чинників навколишнього середовища: сезонні емоційні захворювання (зимова депресія), множинна хім. чутливість, захворювання шлунково-кишкового тракту (виразковий коліт, хвороба Крона), хронічні алергічні захворювання, бронхіальна астма, екзема, синдром хронічної втоми, ряд хронічних неврологічних захворювань та ін.

32. екологія громадського здоров'я: рівні здоров'я, якість популяційного здоров'я

здоров'я можна розглядати в трьох рівнях: 1) Громадський рівень - характеризує стан здоров'я великого контингенту населення, наприклад міста, країни або всього народонаселення Землі. 2) Груповий рівень - обумовлений специфікою життєдіяльності людей, що складають сім'ю або колектив, т. Е. Людей, об'єднаних професійною приналежністю або умовами спільного проживання. 3) Індивідуальний рівень - на цьому рівні людина розглядається як індивідуум, цей рівень визначається генетичними особливостями даної людини, способом життя і т. П. Кожен з розглянутих рівнів здоров'я тісно пов'язаний з двома іншими. За сучасними уявленнями здоров'я на 50% залежить від способу життя, на 20-25% - від спадковості, на 20-25% - від дії факторів навколишнього середовища (включаючи професійне середовище) і лише на 5-10% від рівня розвитку охорони здоров'я. Слід також мати на увазі, що на стан індивідуального і суспільного (популяційного) здоров'я і захворюваність населення можуть надавати пряме і непряме (опосередковане) вплив десятки (якщо не сотні) тисяч чинників.

Вважається, що в найближчі 30-40 років (при збереженні існуючих тенденцій розвитку індустрії) здоров'я населення на 50-70% буде залежати від якості середовища проживання (при нинішньому співвідношенні 20-40%). за оцінками фахівців, від 25 до 50% всіх захворювань можна віднести до впливу екологічних факторів.

Роль екологічних і гігієнічних знань у професійній підготовці лікаря. | Фактори, що визначає суспільне здоров'я

Поняття методології медико-біологічних досліджень. Методологічні підходи до вирішення екологічних завдань. | Міжнародна методика оцінки ризику несприятливого впливу екологічних факторів. | Хрономедицина-хронобиология-хронопатология-хронотерапия. Класифікація біологічних ритмів. | Фактори і джерела екол. неблагополуччя гідросфери. | Екол. і мед. наслідки забруднення води нітратів. | Механізми токсичної дії афлотоксинів. афлатоксини | Оцінка ризику ДЛЯ неканцерогенними РЕЧОВИН (ОБЩЕТОКСІЧ Д-ВІЯ) |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати