Головна

Кел. - Я не вмію мовчати! 4 сторінка

  1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

ГОРН. - Охоронці нічого не зроблять. У них занадто гарна робота, повір мені, вони за неї тримаються. Навіщо їм бігти в поліцію або в село - щоб місце своє втратити? Вони і пальцем не поворухнути, нічого вони не побачать і не почують.

Кел. - Один раз вони його вже пропустили, тепер пропустили знову. Он, за деревом, він знову там; я чую, як він дихає. А охоронці, я їм не вірю.

ГОРН. - Вони або не помітили, як він увійшов, або задрімали. Щось їх зовсім не чути. Сплять. Вони і пальцем не поворухнути.

Кел. - Сплять? Старий, ти нічого не бачиш. А я їх бачу. Вони повернулися до нас, вони на нас дивляться. Хоч вони і стоять з напівзакритими очима, але я-то бачу, що вони не сплять і дивляться на нас. Он, один тільки відмахнувся від комара; інший ногу чухає; а он той, - опс, - на землю сплюнув. При такому яскравому світлі у мене нічого не вийде.

ГОРН (не відразу). - Добре б зламався генератор.

Кел. - Так, добре б; абсолютно необхідно. Інакше у мене нічого не вийде.

ГОРН. - Ні, краще дочекатися ранку; дамо повідомлення на радіо, вантажівка в місто відправимо. Піду поки мортири розставлю.

Кел. - Мор ... що?

ГОРН. - Всю свою кухню, все що потрібно для феєрверку.

Кел. - Горн, скоро почне світати! Все одно вона закрилася в бунгало, вона не захоче виходити його дивитися, вона навіть не захотіла прийняти нашої допомоги; ось підхопить правець, ми з нею ще Нама. Дивна жінка, шрами у неї тепер на все життя залишаться; а була, між іншим, цілком нічого. Дивно це. А ти ... Старий, кому він тепер потрібен, твій феєрверк.

ГОРН. - Мені, мені потрібен; я влаштовую його для себе, я купив його для себе.

Кел. - Що мені робити? Ми повинні бути разом, старий, пора вже його отиметь.

ГОРН. - У тебе вийде. Головне, будь обережний.

Кел. - Тепер я абсолютно холоднокровний, знати б ще, що мені робити.

ГОРН. - Все чорні схожі, хіба ні? Село потребує тіло; значить, їм потрібно його віддати; вони не залишать нас у спокої, поки його не отримають. Якщо ми з цим затягнемо, вони відправлять за ним двох типів; і тоді нам з ними вже не впоратися.

Кел. - Стривай, вони ж побачать, що це не робочий. Вони-то один одного дізнаються.

ГОРН. - Можуть і не впізнати. Якщо не впізнають по пиці, хто потім скаже: це він, чи: це інший? Дізнатися можна тільки по ній, по пиці.

Кел (не відразу). - Без рушниці у мене нічого не вийде; я не люблю битися, вони ж сильні, сволочі, натреновані. А з рушницею, старий, залишиться доказ, дірка в голові, ось яка виявиться доказ, з такою доказом поліція нас відразу вирахує.

ГОРН. - Значить, краще дочекатися ранку. Пропоную діяти за законом, мій хлопчик, так буде найкраще. Поговоримо з поліцією, влаштуємо все найкращим чином, згідно із законом.

Кел. - Горн, Горн, я його чую, він тут, він дихає. Що мені робити, що я повинен робити? Я не знаю. Не кидай мене.

ГОРН. - Його може переїхати вантажівка. Хто потім скаже: це постріл, або: це блискавка, або: це вантажівка, а? Де постріл, який постріл; якщо зверху проїде вантажівка, потім нізащо не розібрати.

Кел. - Слухай, я йду спати. У мене вже голова розпухла.

ГОРН. - Ідіот.

Кел (Загрозливо). - Не називай мене ідіотом, зрозумів, ти, ніколи більше не називай мене ідіотом.

ГОРН. - Кел, малюк, заспокой свої нерви! (Не відразу.) Я хочу сказати, що якщо ми зараз дозволимо цьому, нашому, піти в село, вони повернуться вдвох-втрьох, спробуй потім розберися з двома-трьома! Є інший варіант: завтра розпорядитися, щоб його тіло віднесли в село і сказали: ось вам той хлопець, в якого вчора на будівництві вдарила блискавка, а потім, бачите, вантажівка переїхала. І все буде в порядку.

Кел. - Тоді вони у нас за цього звіту зажадають, вони запитають: куди подівся цей?

ГОРН. - Цей не робітник, за цього ми звітувати не зобов'язані; ми його ніколи не бачили. Нічого про нього не знаємо. Ну так що?

Кел. - Складно говорити, аж ось так холоднокровно.

ГОРН. - А коли їх буде кілька, і охоронці їх всіх пропустять, що ми тоді будемо робити, а?

Кел. - Я не знаю, не знаю, скажи мені, старий.

ГОРН. - Краще позбутися лисиці, ніж читати проповіді курям.

Кел. - Так, начальник.

ГОРН. - Він розм'як. Він більше не є небезпечним, цей хлопець. Нажерся так, що на ногах не стоїть.

Кел. - Так, начальник.

ГОРН (Пошепки). - Акуратно, в перенісся.

Кел. - Так.

ГОРН. - А потім вантажівкою, тільки акуратно.

Кел. - Так.

ГОРН. - Обережність, обережність і ще раз обережність.

Кел. - Так, начальник, так.

ГОРН. - Кел, малюк, бач, я вирішив не чекати, поки будівництво закриється.

Кел. - Начальник!

ГОРН. - Так, малюк, саме так; бач, мені все тут остогидло; Африка ця, нічого я в ній не розумію; тут виразно потрібні інші методи, а я - я в цьому нічого не розумію.

Так що коли тобі доведеться закривати справи, господи, Кел, слухай мене уважно: нічого не приховуй від дирекції, не роби дурниць, розкажи їм все, притягнути їх на свою сторону. Вони здатні все зрозуміти, все; вони здатні все залагодити. Навіть з поліцією про все можна домовитися: нехай тільки звернуться до Компанії. Для тебе має існувати тільки одне - дирекція твоєї Компанії, завжди це пам'ятай.

Кел. - Так, начальник.

ГОРН. - Через пару годин сонце встане; я пішов запускати феєрверк.

Кел. - Старий, а жінка?

ГОРН. - Вранці поїде з вантажівкою. Я більше не хочу про неї чути. Її ніколи не було. Ми одні. Все пока.

Кел. - Горн!

ГОРН. - Що?

Кел. - Занадто світло, неможливо світло.

Горн піднімає погляд до сторожовим вишок і нерухомо стоїть охоронцям.

XVIII

Перед відчиненими дверима бунгало.

ГОРН (Кажучи в прочинені двері). - Через кілька годин вантажівка поїде в місто відвозити документи; він посигналить; Будьте готові; шофер відмінний.

А поки не виходьте, небезпечно; закрийтеся в своїй кімнаті і не рухайтеся, що б ви не почули, до самого сигналу. Коли ви поїдете, я вже буду на роботі, так що: поки.

Повернетеся до Франції, сходіть до лікаря; сподіваюся, він все відновить; да, може бути, хороший лікар зуміє все відновити і повернути вам презентабельний вигляд.

Прошу вас після вашого повернення не патякати зайвого. Думайте що хочете, тільки не заподіювати шкоди Компанії. Все-таки, вона зробила вам гостинність; не забувайте про це; НЕ шкодите їй: вона не винна в тому, що з вами сталося. Я прошу вас про це як ... як про послугу. Я все їй віддав, все; вона для мене все; думайте про мене що хочете, але не шкодите їй, інакше це залишиться на моїй совісті, тільки на моїй.

Я цілком заслуговую вашої ласку; назад ви летите літаком, квиток на який оплатив вам я; ви прийняли від мене квиток сюди, тепер приймете зворотний квиток. Ну от і все...

Бувай. Я вас більше не побачу; ми з вами більше не побачимося. Ні. (Виходить).

Леона з'являється на порозі з валізами в руках. Рани на обличчі все ще кровоточать. Раптово світло гасне на кілька секунд, потім стає чутно, як знову включається генератор. З'являється Кел, Леона закриває обличчя рукою, і завмирає без руху, поки Кел на неї дивиться.

XIX

Знову перебої зі світлом, які іноді переривають Кела.

Кел. - Не турбуйся, бебі, не турбуйся, це генератор. З такою махиною непросто впоратися; схоже, він накрився; так буває; Горн, напевно, цим вже займається, не турбуйся.

(Наближається до неї.) Я вимився. (Принюхується.) Думаю, від мене більше не пахне. Лосьйоном побризкався. Або все-таки пахне? (Мовчання.)

Бідна крихітка; як ти тепер знайдеш роботу, тобі це буде непросто, я уявляю, особливо в Парижі; да, справа погана. (Пауза.) У Парижі зараз, напевно, сніг йде, так?

Правильно робиш, що їдеш; хоча, я так і знав; я знав, що він тобі остогидне. До сих пір не розумію, що ти в ньому знайшла, в Горне. Як згадаю, який я тебе побачив, здалеку, коли ти виходила з машини - в червоному, вся в червоному! - Елегантно так, з паризьким шиком, все за останнім словом моди, така тендітна вся! І який я бачу тебе зараз ... Горн, придурок! Не можна пускати дітей в кабаки і кубла, немає; повинен же він був це знати. Потрібно залишати їх грати в саду або на терасі і забороняти їм заглядати в кабаки. І все-таки, бебі, все-таки ти принесла нам, тим, хто тут працює, трохи людяності. В кінцевому підсумку, я розумію його, старовину Горна, старого фантазера. (Бере її за руку.)

У всякому разі, я радий, що тебе зустрів, бебі, радий, що ти сюди приїхала. Напевно ти погано про мене думаєш, напевно, я ілюзій не будую. Але яке мені діло до твого ставлення, раз ти повертаєшся в Париж, і ми ніколи більше не побачимося? Напевно будеш своїм друзям гидоти про мене говорити, але недовго, і напевно будеш пам'ятати про мене тільки погане, а потім і зовсім забудеш. Але я, в усякому разі, радий був з тобою поспілкуватися. (Цілує їй руку.)

Коли ще ми побачимо тут жінку, справжню жінку, таку, як ти, бебі? Коли ще доведеться розважитися з жінкою? Коли я побачу жінку в цій дірі? Я втрачаю життя, тут, в цій дірі; я втрачаю роки, які в іншому місці могли б бути кращими моїми роками. Коли людина залишається один, зовсім один, то в кінці кінців, забуває про свій вік; коли я тебе побачив, то згадав, скільки мені років. Тепер повинен знову забути. Хто я тут такий, ким продовжую бути? Ніким. Все заради грошей, бебі: гроші відбирають у нас все, навіть пам'ять про те, скільки нам років. Дивись. (Показує їй свої руки.) Правда, не скажеш, що це руки молодої людини? Ти коли-небудь бачила руки інженера у Франції? Але який сенс бути молодим, коли немає грошей, а? Загалом, велике питання, навіщо, так, навіщо я живу.

На цей раз, світло остаточно гасне.

Не турбуйся; це генератор; не рухайся. Я повинен йти; прощай, бебі. (Через деякий час.) Не забувай мене, не забувай мене.

XX

Кел. - Я не вмію мовчати! 3 сторінка | Останні бачення біля дальньої огорожі.


Бернар-Марі Кольтес | ПЕРСОНАЖИ | Кел. - Я не вмію мовчати! 1 сторінка | Кел. - Я не вмію мовчати! 2 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати