Головна

сцена 1

1. Глава друга. Сценарна теорія Е. Берна. Практична робота з сімейної міфологією.
  2. Інформаційні технології аналізу за допомогою сценарного підходу в MS Excel
  3. Як зірвати сценарій агресора
  4. Національні загрози в реалістичному сценарії майбутнього
  5. нестандартний сценарій
  6. Листопада, неділя, дитяча сцена
  7. Листопада, субота, дитяча сцена

Квартира Кайрата і Жола. Посередині - кімната з балконом, в ній стоять диван, письмовий стіл, шафа і один стілець. Зліва - передпокій, праворуч - кухня, ванна і туалет.

Кайрат, лежачи на дивані, дивиться телевізор, включений на повну гучність.

На кухні сидить Жола, повільно їсть, потім бере тарілку, вивалює вміст у відро для сміття, кладе її в раковину і йде в кімнату.

Жола. Можеш зробити тихіше?

Кайрат. Ти ж на кухні.

Жола. Мені все чутно.

Кайрат. Двері закрий.

Жола. Не допоможе.

Кайрат приглушує звук. Жола йде на кухню, закриває двері. Кайрат знову робить голосніше, Жола тут же повертається в кімнату, підходить до вікна, відкриває кватирку навстіж і йде назад на кухню.

Кайрат. Холодно ж! Урод. (Постає, йде до шафі, відкриває дверцята, бере з полиці почату банку пива, робить кілька ковтків, ставить банку назад, йде до вікна, закриває кватирку і знову лягає на диван.)

Тим часом Жола миє посуд. Закінчивши, лізе під раковину, дістає відерце, заповнене водою, і забирає його в туалет. Чути шум води, що спускається. Жола повертається на кухню, ставить порожній відерце на місце, йде в кімнату, сідає за стіл на єдиний в кімнаті стілець, бере підручники і зошити.

Чув, генерал зверху помер? Інфаркт. Здох дідок. Може, собака тепер гавкати перестане? Прибив би.

Жола. Ти сумку зібрав?

Кайрат. Завтра зберу.

Жола. Літак о дванадцятій годині. Виходити з дому о пів на дев'яту. Збери зараз. (Пауза.) Тобі днем ??мужик якийсь дзвонив. Скаржився. Як ти паркет поклав? У нього підлогу набряк. Подзвони йому.

Кайрат. Пішов він в жопу. Я все нормально зробив, це він сам накосячілі. Меблі, напевно, рухав. Даун.

Жола. І не залишай домашній телефон. Нехай дзвонять на стільниковий. Набридло відповідати за тебе.

Кайрат (Встає, йде до шафи, знову робить пару ковтків пива і лягає назад, прихопивши банку з собою; голосно відригується). А знаєш, що мені вночі приснилося? Ти лежиш мертвий, на асфальті, в калюжі крові ... Голова тріснула, і мізки видно - такі білі, звивисті. Як качан цвітної капусти.

Жола. Можеш помовчати? ..

Кайрат. Я беру тебе за голову - а вона відвалюється. М'яка така, ганчіркова, як в ляльковому театрі. І кров навколо, сам асфальт червоний, а тріщинки в ньому - бордові. Ось що це означає? .. А? (Пауза.) Че такий похмурий? Пива хочеш?

Жола. Не клади пиво в шафу. Потім весь одяг смердить.

Кайрат. Так зручніше, близько. І потім, в холодильнику ні хріна місця немає. Завалив все капустою, буряком, соками своїми. Навіщо стільки їжі купувати?

Жола. У будинку завжди повинні бути продукти.

Кайрат. Гаснуть вони там, твої продукти. Треба купувати їх за фактом.

Жола. Що?

Кайрат. По факту. Захотів їсти - купив що-небудь. Можна піцу замовити.

Жола. Піца - це шкідливо. Треба їсти домашню їжу.

Кайрат. Так ти і готувати щось не вмієш. Вічно тухлятина виходить.

Жола. І все одно ти їси.

Кайрат. Сьогодні нічого твого не їв.

Жола. Ти можеш помовчати ?! Хоча б півгодини? Мені зошити перевірити треба.

Кайрат. Учитель, блін, пипец. Як тебе взагалі в школу взяли? .. Я скоро лягати буду. Довго ще?

Жола. Сенс лягати, якщо потім ще три години крутишся? Я раніше тебе засинаю. І кімнату перед сном треба провітрити. Сморід, як в казармі.

Кайрат. «У казармі». Ти ж не служив.

Жола встає і відкриває кватирку. Сідає назад.

Все, в жопу, я лягаю. Вставати рано. Клієнт до десяти чекає. Ще на склад їхати ...

Жола. Стривай ... Який клієнт? У тебе літак вранці. О дванадцятій годині.

Кайрат. Хіба?

Жола. Ідіот.

Кайрат (Після паузи). Я не їду. В жопу все.

Жола. У тебе квиток. В Астані чекають, я дзвонив. Всі родичі в курсі.

Кайрат. Я не купував квиток.

Жола. Як не купував? Ти ж їздив за ним. Тиждень тому, сам сказав, купив.

Кайрат заперечливо хитає головою.

Ми ж домовлялися ... Кайрат, какого хрена? ..

Кайрат. Не хочу я туди їздити.

Жола. Сорок днів. Батько чекає. Кожен день дзвонить.

Кайрат. Він чекає т е б я.

Жола. Та ти просто ненавидиш його! Ти все на зло це!

Кайрат. А ти мати ненавидів.

Жола. А ти - батька!

Кайрат. А ти - мати!

Жола. А ти - батька!

Кайрат. Він алкаш. Кінчений алкаш.

Жола. Мати його таким зробила.

Кайрат. Це вона померла через нього. Він все життя їй споганили!

Жола. Поїдеш завтра в аеропорт і візьмеш квиток. На найближчий рейс.

Кайрат. Квиток - десять тисяч. Пипец.

Жола. Ми ж домовилися, я поїду влітку. Ти - зараз, а я - влітку.

Кайрат. Десять тисяч, в Астану. Опупел зовсім. Путівка до Туреччини стільки коштує. З перельотом і проживанням. "Все включено".

Жола. Сорок днів у матері ... А ти - про Туреччину.

Кайрат. Ось сам і з'їздив би.

Жола. Ми ж домовились.

Кайрат. Давай скинемся ще раз.

Жола. Скидалися - ти програв.

Кайрат. Давай ще раз. Якщо програю - поїду. Чесно.

Жола. Одинарну? Або троячку?

Кайрат. Одинарну.

Жола підходить до нього, витягує руку зі стиснутим кулаком.

(Робить те ж саме.) Готовий?

Жола. Вважай.

Кайрат. Бiр! Екi! Уш!

Кайрат і Жола грають в аналог гри «камінь, ножиці, папір». Вони одночасно повинні показати щось з трьох варіантів: один палець ( «бiр»), два пальця ( «екi») або три пальці ( «уш»). «Бiр» виграє у «уш», «екi» - у «бiр», а «уш» - у «екi».

У Жола в цей раз - «бiр», а у Кайрата - «уш».

Пипец. Як ти це робиш?

Жола. Ти програв. Все по чесному.

Кайрат. Я спати. Лягаю, врахуй.

Жола. Зрозумів. На кухню піду. Ти тільки речі збери.

Кайрат. Завтра. Встигну.

Жола. Гроші на квиток залишилися?

Кайрат. Ні. Дай.

Жола. У тебе є, не бреши. На похоронах надавали. (Бере зі столу книги і зошити, йде до дверей на кухню.) Світло вимкнути?

Кайрат. Ні. Жола ...

Жола. Що?

Кайрат. Знаю, чого ти хочеш. Сплавити ти мене хочеш, ось чого. І батька підмовляє. Нікуди я з Москви не поїду, зрозумів? У Казахстан - тим більше. Знімати житло теж не буду. Платити ще! Це загальна квартира, батька і матері, і права у нас рівні. Переїдь сам, до своєї «Орисі», в Підмосков'ї. А я звідси - нікуди!

Жола тихо прикриває двері.

Олжас Жанайдаров | сцена 2

сцена 3 | сцена 4 | сцена 5 | сцена 6 | сцена 7 | сцена 8 | сцена 9 | сцена 10 | сцена 12 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати