Головна

ПОЗНАНИЕ

1. АГНОС »- пізнання шляхом невідання.
  2. Богопізнання
  3. Взаємодія раціонального і ірраціонального в людській свідомості. Пізнання і творчість.
  4. Питання 50. Загальна філософія: пізнання як філософська проблема. Соціокультурні підстави пізнання. Види пізнання. Буденне знання і здоровий глузд.
  5. Питання 52. Загальна філософія: пізнання - творчість - інтуїція. Пояснення і розуміння. Роль в пізнанні знакових систем і символічних форм культури.
  6. Дефициентное і буттєве пізнання
  7. Лекція 13. ПІЗНАННЯ / ГНОСЕОЛОГІЯ /.

Для того, щоб "Я" могло бути пізнати, а "Не-Я" - пізнавати, потрібно встановити між ними певний зв'язок. "Не-Я" має діяти на "Я", і "Я" - в свою чергу - діяти на "Не-Я", Між ними повинен відбуватися обмін. Пізнання - це і є встановлення зв'язку з цим між "Я" і "Не-Я", і про природу зв'язку з цим ми будемо говорити в наступному розділі, а спершу необхідно ясно зрозуміти, що пізнання є "ставлення". Це "ставлення" містить в собі подвійність: свідомість "Я" і пізнавання "Не-Я"; присутність цих двох факторів, взаємно пов'язаних між собою, необхідно для пізнання.

Необхідно зрозуміти, що пізнає, пізнавати і самий акт Пізнання суть три речі в одному, - інакше людина не буде в змозі користуватися силою думки для справжньої її цілі, - допомоги світу. Відповідно до західної термінології, розум є Познающий, об'єкт - пізнавати; відношення, яке встановлюється між ними - Пізнання. Ми повинні вивчити природу пізнати, природу пізнавати і природу того відносини, яким встановлюється це відношення. Усвідомивши собі це, ми зробимо величезний крок вперед по шляху до Пізнання самого себе, т. Е до мудрості. Ми тоді будемо в змозі допомагати оточуючим нас, зробимося помічниками і захисниками, тому що справжня мета Мудрості і складається в цьому: одухотворена любов'ю, вона повинна підняти світ з глибин його скорботи до пізнання, в якому всі страждання назавжди припиняються. Така наша задача, тому що, як то кажуть в книгах народу, що володіє найдавнішою і разом з тим глибокої і мудрої наукою про душу, мета філософії - покласти край стражданню. Це - мета кожного пізнати, заради цього і прагне він до пізнання. Закінчити страждання - це кінцевий сенс для філософії, і не істинна та мудрість, що не веде до знаходження СВІТУ.

" НЕ-Я "ЯК пізнавати | ПРИРОДА ДУМКИ

Анни Безант 1 сторінка | Анни Безант 2 сторінка | Анни Безант 3 сторінка | Анни Безант 4 сторінка | " Я "- як пізнає | БЕЗПЕРЕРВНА ЦЕПЬ між пізнає, пізнавати і пізнати | ТВОРЕЦЬ ИЛЛЮЗИИ | МЕНТАЛЬНЕ ТІЛО І МАНАС | БУДОВА І РОЗВИТОК ментальності ТІЛА | ПЕРЕДАЧА ДУМКИ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати