Головна

" Я "- як пізнає

1. Ціг. по А. Фрейд "Психологія" Я "і захисні механізми", М., 1993.

Вивчаючи людську природу, ми відокремлюємо людини від провідників, якими він користується, живе "Я" - від покривів, в які воно одягнене. Незважаючи на різноманітність форм, під якими воно проявляється у вигляді різного роду матерії, "Я" - завжди однаково. Існує тільки Єдине Я, в повному значенні цього слова, т. К. подібно до променів, що виходять з сонця, все "я" - люди - суть лише промені Божественного Я, так що кожен може сказати: "Я єсмь Воно". Той факт, що прояви "Я" відбуваються як би окремо, що кожен з його трьох аспектів: пізнання, волі і енергій, що народжують думки, бажання і вчинки - не повинен затуляти від нас свідомості, що в реальності поділу субстанції не існує. Незважаючи на гадану розділеність все "Я" пізнає, все "Я" бажає, все "Я" діє. Його функції абсолютно не відокремлені один від одного. Коли воно пізнає, воно в той же час діє і бажає; коли воно діє, воно пізнає і бажає. Одна функція переважає, і іноді в такій мірі, що майже зовсім приховує інші. Наприклад, в процесі самої інтенсивної зосередженості пізнання, уважний аналіз завжди може знайти приховану енергію і волю.

Ми назвали ці три функції, "три аспекти Я" - пізнання, волю, енергію. Більш детальне пояснення нам допоможе зрозуміти це краще. Коли "Я" знаходиться в спокої, проявляється аспект Пізнання, за допомогою якого воно може прийняти подобу будь-якого предмета. Коли "Я" зосереджено і готується перейти до іншого стану Свідомості, є аспект Волі. Коли "Я" в присутності якогось предмета напружує енергію, щоб увійти в зіткнення з цим предметом, є аспект Дії. Звідси видно, що ці три аспекти не має особливі поділу "Я", але одне неподільне, що виявляється в трьох аспектах.

Нелегко висвітлити основне поняття "Я", не даючи йому визначення. "Я" - це та свідома, яка відчуває, завжди перебуває сутність, яка в кожному з нас усвідомлює себе існуючої. Ніхто не може мислити про себе як про неіснуючу або формулювати себе в своїй свідомості як "Я не єсмь". Бхагаван Дас говорить так: "Я" є перша і необхідна основа життя "... Говорячи словами Вачаспаті-Мишра, з його коментаря (Бхаматі) на Шаріркара-бхашья Шанкарачарьі:" Ніхто не сумнівається: "Єсмь я"? або "Не єсмь я"? * Самоподтвержденіе "Я єсмь" передує всьому іншому, варто над і поза всіх міркувань. Ніяке доказ не може надати йому більш сили, ніяке спростування не може його послабити. І доказ, і спростування - обидва ґрунтуються на затвердження "Я єсмь", на не піддається аналізу почутті простого буття, яке не несе з собою ніякого предиката, крім розширення і стискання. "Я єсмь більше" - вираз задоволення, "Я єсмь менше" - вираз страждання.

___
 * "Наука Емоцій" (Science of Emotions), с. 20.

Розглядаючи "Я єсмь" ми знаходимо, що воно виражається себе, в доступному для нас розумінні, трьома різними способами: 1) внутрішнім відображенням "Не Я", це - Пізнання, корінь думок; 2) внутрішнім зосередженням - Воля, корінь бажань; 3) розширенням зовні - Енергія, корінь дії; "Я пізнаю" або "Я мислю", "Я хочу" або "Я бажаю", "Я виявляю енергію" або "Я дію". Ось три затвердження єдиного неподільного "Я", того, що усвідомлює себе як "Я єсмь". Всі аспекти його прояви можуть бути підведені під одну з цих категорій. "Я" проявляється в наших світах тільки під цими трьома видами: як всі кольори походять із трьох первинних, так і незліченні прояви "Я" виходять все з волі, енергії і пізнання. Я бажає, Я пізнав, Я виявляє енергію - це "Я" є Єдиний в Вічності, і корінь індивідуальності в Просторі та Часі. Це "Я" ми і будемо вивчати в аспекті думки як пізнати.

Анни Безант 4 сторінка | " НЕ-Я "ЯК пізнавати

Анни Безант 1 сторінка | Анни Безант 2 сторінка | Анни Безант 3 сторінка | ПОЗНАНИЕ | ПРИРОДА ДУМКИ | БЕЗПЕРЕРВНА ЦЕПЬ між пізнає, пізнавати і пізнати | ТВОРЕЦЬ ИЛЛЮЗИИ | МЕНТАЛЬНЕ ТІЛО І МАНАС | БУДОВА І РОЗВИТОК ментальності ТІЛА | ПЕРЕДАЧА ДУМКИ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати