Головна

БЛОК САМОКОНТРОЛЯ М3

1. БЛОК САМОКОНТРОЛЯ М1
  2. БЛОК САМОКОНТРОЛЯ М2
  3. БЛОК САМОКОНТРОЛЯ М4
  4. Завдання для самоконтролю
  5. Завдання для самоконтролю
  6. Завдання для самоконтролю

1. рівнозначні чи такі судження і поняття (в прикладах 6 і 7)? Чи можна перша думка замінити другим?

1. Погода хороша. Погода ясна і тепла. (...) 2. Він збрехав. Він брехун. (...) З. Він сказав безглуздість. Він нерозумна людина. (...) 4. Іванов здатний. У Іванова тільки відмінні та добрі оцінки в заліковій книжці. (...) 5. Навіть Круглов не розв'язав цю задачу. Навіть цю задачу не розв'язав Круглов. (...) 6. Скупий дивиться, як би іншому не дати, а жадібний дивиться, як би в іншого забрати. (...) 7. Брехня буває і спроста, а наклеп завжди з наміром. (...)

2. Вкажіть причини порушення закону тотожності.

1. Склали акт про списання малоцінних майна з виконроба Антонова, що стало непридатним. (...) 2. Прошу зняти мене з антени в зв'язку з переїздом на інше місце проживання. (...) 3. Прошу вжити заходів до Петрову В. А. Він часто випиває і, прийшовши додому, піднімає руки. (...) 4. Для знезараження посуду, білизни, носових хусток хворого на грип піддавайте кип'ятіння. (...) 5. Портрет написаний відомим художником. Я недавно бачив його. (...)

3. Встановіть порушений в прикладі закон (закон несуперечливий або закон виключеного третього) і обґрунтуйте свою думку.

1. Всі помітно хвилюються. Незворушні лише бувалі люди, а їх серед нас не так вже й мало. (...) 2. Був безвітряний вечір. За річковий гладі озера ковзала лише одна моторний човен. (...) 3. Насіння, зібрані тут, йдуть на закладку майбутніх дібров, де виростуть лише високі щоглові сосни і потужні їли. (...) 4. Він володів надзвичайною скромністю, на що сам неодноразово вказував. (...) 5. «Дивись, їй весело сумувати, такий ошатно оголеною» (А. Ахматова). (...)

4. Чи є перше в кожній з наведених нижче пар суджень достатньою підставою для другого?

1. Він добре вчиться. Він гідний іменної стипендії. (...) 2. У нього погане матеріальне становище. Йому необхідно поставити на іспитах високу оцінку. (...) 3. Ця пропозиція довге. Ця пропозиція складне. (...) 4. Ця ідея побудована правильно. Дана думка істинна. (...) 5. Дане визначення логічно правильно. Дане визначення відповідає законам логіки. (...)

5. Який закон логіки порушений? Проаналізуйте причини порушення.

1. Зустрічати гостей з Ленінграда приїхали представники трудящих.

2. «Пронизливий вітер рвав пологи наметів. Кругом холодну непривітне безмовність ».

3. Ця кімната світла, так як в ній три вікна.

4. «Ми великі! Ми вільні! Ми гідні захоплення! Ми всі так говоримо, значить, це правда », - кричали мавпи.

5. Спроби встановити контакт з мислячими істотами з інших світів ні до чого не привели. Значить, немає світів, населених мислячими істотами, крім планети Земля.

6. «Максимов і командир корабля виходили мовчки, про щось перемовляючись».

7. «Прошу виготовити метр завдовжки півтора метра».

8. «Труп був теплий, але ознак життя чомусь не подавав».

9. Дівчина схожа на матір в новій сукні.

10. До письменника приходили листи з побажанням позбавлення від хвороби і довголітнього життя.

11. Безперервно заповнюються мішки пенсіонерами і жінками, чоловіки їх швидко відвозять з поля.

12. «... Мама, ваш син чудово хворий» (Маяковський).

13. Ялинку прикрашали дівчинки з вчителькою другого класу.

14. Він довго сідав на коня з поламаною ногою.

15. Свято продовжувалося. Всі веселилися, але багато були придушені, що трапилося.

16. завмаг Шорін вкрай дисциплінований, чесний і скромний працівник. Користується авторитетом серед працівників торгу. За період шести місяців роботи він отримав тільки три догани з останнім попередженням, а в подальшому був звільнений за порушення правил торгівлі. До затримання він добровільно відновив привласнені гроші (2494 рублів).

17. У цій роботі не розкрито основний зміст теми, але вона все ж заслуговує гарної оцінки.

18. У день приїзду на ферму на дверях червоного куточка був величезний замок і кілька тваринників намагалися в нього потрапити.

19. Портрет написаний відомим художником. Я недавно бачив його.

20. Ранній ранок. Починають прокидатися після нічної служби прикордонники.

21. «Живий труп» (Л. Н. Толстой).

22. Вода гасить вогонь, тому що вона рідка і холодна.

23. Наказали їм доставити паливо.

24. Я слухав Собінова вже в похилому віці.

25. День починався туманний, такий же, як в той далекий і незабутнє ясний ранок.

26. Уздовж ладу йшов генерал. Під кашкетом блищала на скронях сивина, але тримався він хвацько, та й форма - висока кучерява папаха, щільно облягати шинель, лампаси - фарбувала, молодила генерала.

27. Суддя не може мене судити, так як він сам замішаний в злочині.

28. Категорично відкидаю, ніби я дрібний хуліган, тому що я людина з вищою освітою.

29. Після відходу майстра в цех принесли плакат.

30. У гуртожитку відбувалися неподобства, п'янки, а студентська рада чомусь не приймає в цьому жодної участі.

31. Для зменшення втрат на закручування струменя за насосом в корпусі встановлюється направляючий апарат. Насос складається з корпусу, направляючого апарату, призначеного для розкручування обертового потоку води з метою зменшення втрат на тертя, з редуктора і робочого колеса.

32. Пропозиція прийнято одноголосно. Четвертий курс визнав необов'язковим голосувати.

33. У зв'язку з тим, що моя перша дружина завдала пошкодження другий, мені нічого не залишалося, як одружитися втретє.

34. У Петрових зламалася пральна машина і пилосос, а у Іванових все в порядку, тому що вони поставили всю свою побутову техніку на абонементне обслуговування.

35. На мене було навантажено 7,5 т вантажу. По дорозі вони з'їхали і погнули мені бак і кабіну.

36. Я давно шукаю сковорідку для яєчні і млинців з нержавіючої сталі.

37. Всі ми любимо цю надзвичайну манеру виконання, але багато хто з нас лають її саме за це.

38. Близько 25 років трудиться на нашому заводі Надія Антонівна, тридцять з них - машиністом крана.

39. Винність обвинуваченого доведена та речовим доказом (фінським ножем), який ще не виявлений.

40. Водій продовжував рух та скоїв наїзд на підводу, запряжену віслюком без задніх відбивачів.

41. З газетних розповіддю про дружину в кишені не раз ходив Захар в бій з ворогом.

42. Три гри - три перемоги із загальним рахунком 4: 2.

43. Слюсар дослідно-показового редукторного цеху токар І. Сенченко.

44. За естетичному вихованню дітей проведена певна робота: відсторонений від посади заступника директора з господарської роботи.

45. Зараз Роза отримує по 11-12 л молока від кожної корови, але вона переконана, що далеко ще не вичерпані її можливості.

46. ??Модернізація прокатного стану, виконана за пропозицією Е. Кутузова, підняла його продуктивність на 50%.

47. Після довгої перерви збірна вийшла у фінал чемпіонату світу з футболу. І ми не могли порушити давню традицію - оголосити на сторінках газети бліцконкурси любителів хокею.

48. Вона була лідером в своїй групі, але ніхто з групи не визнавав цього.

49. Звичайно, зовсім без лопати не обійтися, тому на добірці зерна зайняті переважно жінки.

50. Зоотехнік щомісяця виробляє переважування свиней з нарахуванням їм зарплати.

51. «За зв'язок без шлюбу!»

52. Він все знав, все вмів, але на наші запитання відповісти не зміг.

53. У конторки цеху зростає мандаринове дерево, а на його гілках зріє близько десятка великих плодів ... Мороз, холодний вітер, а на вікні зріють дрібні помаранчеві плоди.

54. Санін працює на заводі 24 год на добу. Тому адміністрація не заперечує проти його роботи в вашому інституті.

55. Вони в кіоску пили пиво, в якому знаходився потерпілий.

56. П'ять тисяч кілометрів і стільки ж часових поясів поділяють берега Тихого Дону і Ангари.

57. Якась африканська газета повідомила, що в глухому австралійському селищі живуть два близнюки, один з яких на 12 років старше іншого. Тут же повідомляється, що недавно в цьому селищі народився один близнюк нормального росту і ваги.

58. Суддя: «Ви зробили 8 пограбувань за один тиждень. Як це можливо? »Підсудний:« Працював день і ніч, Ваша честь. Якби все працювали так, як я, наша країна давно б уже вийшла на шлях процвітання ».

59. В одному з англійських графств було видано розпорядження: якщо два автомобіля під'їжджають одночасно до перетину доріг під прямим кутом, то кожен повинен чекати, поки проїде інший.

60. Один студент сказав іншому: «Купи сто апельсинів, я один з'їм». Товариш відповів: «Не з'їси». Вони посперечалися. Товариш купив сто апельсинів. Студент взяв один апельсин і з'їв.

61. Розведена жінка невизначеного віку помістила в газеті таке оголошення: «Живу в холодній самотності, шукаю друга, здатного зігріти мій пустельний вогнище». На наступний день вона отримала безліч каталогів від фірм, що випускають електронагрівальні прилади.

62. Одного разу перед битвою стародавні римляни чули накаркають ворону з лівого боку і виграли битву. Іншим разом вони чули, що ворона каркала з правого боку, і програли битву. Річ ясна, вирішили римляни: каркання ворони з правого боку приносить загибель війську, а каркання ворони з лівого боку дає йому перемогу.

63. Ноздрьов показує Чичикову і своєму зятю Межуєва свої володіння. Вони підходять до кінця кордону володінь - дерев'яного стовпчика і вузькому рву. «Ось межа, - сказав Ноздрьов - все, що ні бачиш по цей бік, все це моє, і навіть по той бік, весь цей ліс, який геть синіє, і все, що за лісом, все моє» (Н. В. Гоголь).

64. Зовнішність Сільвії була примітною, навіть можна сказати красивою, якщо забути про потворні паралізовані ноги в шинах, потужні плечі і великі чоловічі кисті рук, перерозвиненого від постійного користування милицями.

65. Вода не має власної форми. Вона приймає форму того судини, в який поміщена. Вода буває в твердому, рідкому і газоподібному стані. Чи має вода форму в твердому стані? (Пояснення вчителя на уроці).

66. Я не хочу сказати, що за минулий рік наша секція нічого не робила. Разом з тим я не візьму на себе сміливість говорити, що секція що-небудь робила.

67. «Прошу вашого дозволу розвести мене з Царьовим Миколою Михайловичем без моєї присутності, але я згоди на розлучення не даю» (заява в суд).

68. «Ця історія, написана А. І. Купріним, дійсно сталася в 1905 році в Санкт-Петербурзі».

УЕ-3.4. ЗАКОН ДОСТАТНЬОЇ ПІДСТАВИ | УЕ-4.1. СУТНІСТЬ І СТРУКТУРА Умовиводи

МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ | Лисенко О. Є. | ПОНЯТТЯ Про ЛОГІКА | ІСТОРІЯ ЛОГІКИ | ЗНАЧЕННЯ ЛОГІКИ | УЕ-1.1. ЛОГИЧЕСКАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ПОНЯТТЯ | УЕ-1.2. Відношень між поняттями | УЕ-1.3. Операції з визначенням | БЛОК САМОКОНТРОЛЯ М1 | Додаткові завдання |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати