Головна

ІСПАНІЯ. МАРБЕЛЬЯ. 5 БЕРЕЗНЯ, СУБОТА

  1. БЕЛЬГІЯ. БРЮССЕЛЬ. 10 БЕРЕЗНЯ, ЧЕТВЕР
  2. БЕЛЬГІЯ. БРЮССЕЛЬ. 3 БЕРЕЗНЯ, ЧЕТВЕР
  3. НІМЕЧЧИНА. БЕРЛІН. 30 ЖОВТНЯ, СУБОТА
  4. З травня, субота, 7.30 вечора, за півгодини до початку вечірки
  5. ЛОНДОН. «ГРОВНОР-ГОТЕЛЬ», КАФЕ «НІКО». 2 ЖОВТНЯ, СУБОТА
  6. Березня, неділю, 1 годині ночі, мансарда

Темно-синя громада сьомої серії «БМВ» загальмувала поруч з кафе. З автомобіля вийшли двоє. Перший - водій - був молодою людиною, років двадцяти п'яти, одягненим в світлі брюки, червоний джемпер з характерним крокодильчиком на грудях і легку світлу куртку. На початку березня в Марбельї було близько двадцяти градусів, але іноді ставало прохолодно, температура опускалася до шістнадцяти-сімнадцяти градусів. Другий чоловік був набагато старший за - років під п'ятдесят. Він був одягнений у світло-сірі штани і чорну водолазку. Дивлячись на нього, було важко визначити, якою кількістю грошей він володіє. Однак уважний спостерігач оцінив би його взуття, зшиту на замовлення в Мілані, штани з англійської «Харродс», водолазку з кашеміру і, нарешті, годинник, вартість яких перевищувала сорок тисяч доларів. Вийшовши з машини, ця людина відразу ж попрямував в кафе, де його вже чекали.

Дзвінок сидів за невеликим столиком на веранді, дивлячись на що наближається до нього бізнесмена. Про цю зустріч вони домовилися заздалегідь. На початку березня в придорожніх кафе всесвітньо відомого іспанського курорту Марбелья зазвичай мало відвідувачів. Крім самотньо сидів за столом Андрія Михайловича, на веранді більше нікого не було. А в залі сиділи лише двоє його помічників, але про те, хто вони такі, ніхто не знав. Вони забезпечували страховку цієї зустрічі.

Новоприбулий пройшов до столика на веранді і сів поруч з Андрієм Михайловичем, кивнувши йому на знак вітання. Вони були знайомі досить давно і не бачили сенсу в офіційних рукостискання. З надр кафе до них поспішив офіціант.

- Що завгодно сеньйору?

- «Еспрессо», - відповів новий відвідувач. Його водій залишився у машини.

Офіціант повернувся всередину закладу. Що приїхав чоловік глянув на який сидів поруч Андрія Михайловича, перед яким стояла майже порожня кружка пива.

- Що у нас? - Запитав він.

- Все нормально, - відповів Андрій Михайлович. - Офіс ми знищили, свідків прибрали, документи спалили. Залишилася одна жінка, яка мене бачила, зараз ми її шукаємо.

- Це ваші проблеми, - квапливо відмахнувся приїхав, не бажаючи чути подробиць. - Мене цікавить, як просувається вирішення нашої задачі.

- Працюємо, - відгукнувся Андрій Михайлович.

- Стільки місяців? - Нагадав приїхав. - Ви знаєте, скільки грошей ми вже витратили?

- Звичайно. Але результат буде. У нас з'явилися деякі проблеми. Як ми і припускали, групу Дзевоньского спецслужби змогли обчислити. Ця група вела себе дуже шумно. Всі ці їх перельоти, статті в газетах, численні контакти з непотрібними людьми і, нарешті, вбивство нещасної жінки, яка працювала в їхньому офісі. Дзевоньскій і його люди були приречені, їх рано чи пізно повинні були взяти. План у них був цікавий, але авантюрний.

- Ви так спокійно говорите про свою невдачу, немов розписуєте мені шахову партію.

Офіціант приніс чашечку кави і квапливо пішов. Він уже зрозумів, що ці двоє призначили зустріч на холодній веранді, щоб поговорити без свідків.

- Потрібно бути готовим жертвувати пішаками і фігурами, щоб перемогти в партії, - добродушно пояснив Андрій Михайлович. - Повинен вам повідомити, що Дзевоньскій і його група були лише першою лінією нашої атаки. У нас в запасі - резервний варіант генерала Гейтлера. Він уже виходив зі мною на зв'язок, зателефонувавши мені ще першого березня. Гейтлер впевнений, що російські спецслужби почали з ними гру. Віддаю належне його інтуїції, він зник за кілька хвилин до штурму дачі. І зараз готує свій план самостійно. Навіть я при бажанні не зможу його знайти.

- І ми повинні чекати, коли він знову зателефонує?

- Я дав йому інший номер телефону, про який не знав Дзевоньскій. А колишні два змінив. Але чекати ми не будемо. Потрібно визнати: мої колишні колеги зуміли довести, що не розучилися працювати ...

- Мені не зовсім зрозуміло, чому ви радієте?

Андрій Михайлович посміхнувся. Він був років на десять або п'ятнадцять старше свого співрозмовника. І терпляче продовжив:

- З самого початку було зрозуміло, що забезпечити абсолютну таємність операції неможливо. Хтось десь якось може проговоритися. А коли задіяно таку кількість людей і великі гроші, можливість осічки зростає багаторазово. Тому було вирішено використовувати Дзевоньского і його групу в якості основної ударної сили, на яку буде відвернута все можливе увагу російських спецслужб.

- Тобто ви з самого початку знали, що використовуєте їх в якості підставки?

- Майже. Звичайно, якби вдався їх авантюрний план, було б добре. А якщо ні, то вони повинні були залучити своїми активними діями увагу комісії генерала Машкова, яка була створена відразу після того, як Хеккет передав через знайомого експерта пропозицію Дзевоньского. З цієї хвилини наш поляк і вся його група по суті були під прицілом.

- Я не розумію ваших міркувань. Виходить, що ви витрачали наші гроші даремно, заздалегідь знаючи, що у них нічого не вийде? - Розсердився приїхав, відсуваючи від себе чашку вже остиглого кави.

- Ми не виключали такої можливості. Якби ми не витрачали гроші, увагу спецслужб переключилася б на інші варіанти, що могло призвести до непотрібних для нас наслідків. Тому ми так спокійно розлучилися з групою Дзевоньского. А тепер готові нанести свій власний удар.

- «Резервний» варіант генерала Гейтлера?

- Ні. Це друга лінія прикриття. Він, звичайно, геній, але я вже давно не вірю в геніїв-одинаків. Їхній час закінчився.

- Тоді поясніть докладніше.

- Не буду. Вам потрібен результат, і ви його отримаєте. А яким чином - це моя справа. Я не вийду за рамки складеної нами кошторису.

- Ясно. Коли?

- Два місяці - граничний термін. Думаю, ми вкладемося.

- Добре, - приїхав піднявся. - Куди переводити гроші? Як і раніше? У «Сіті-банк»?

- Ні. Про це рахунку знав Дзевоньскій. Я записав для вас рахунки двох інших банків. Ці банки не великі, про таких не пишуть в газетах. Французький і швейцарський. - Андрій Михайлович дістав з кишені невеличкий листок паперу, складений навпіл, і простягнув свого співрозмовника. Той швидко кивнув, забираючи папір.

- Що ще?

- Нічого. Чекати.

- Чому про арешт групи Дзевоньского нічого немає в російських газетах? Я думав, що вони використовують такий шанс. Замах на президента. Їм всім дадуть за це ордена і медалі.

- Все гранично засекречено. Вони знають, що ще не знайшли Гейтлера, і тому не повідомляють про свою успішну операцію. Це свого роду гра, в якій обидві сторони розуміють, чому противник надходить саме таким чином. Самого Дзевоньского і його людей тримають за містом в спеціальному центрі колишнього ПГУ. Доступ туди вкрай обмежений.

- Звідки Ви знаєте?

- Я працював у ПГУ, - нагадав Андрій Михайлович, - і пішов звідти у п'ятдесят два роки. Ви ніколи не запитували мене, як я опинився на Заході і чому не залишився в Москві, де зараз знову в фаворі колишні чекісти і колишні радянські розвідники.

- Ви говорили, що у вас були неприємності, - згадав його співрозмовник. - Адже ми знайомі з вами з дев'яносто п'яту.

- Вірно. Але мої неприємності почалися через те, що один з керівників зовнішньої контррозвідки ПГУ генерал Калугін виявився не дуже порядною людиною. Деякі навіть вважали, що він здав частину наших агентів. Я знав точно, що це не так. Калугін був слабкий і не дуже кваліфікований працівник. До нас тоді, відразу після серпня дев'яносто перший, прислали Бакатіна. Той прийшов на хвилі революційного ентузіазму і все відразу розвалив. За кілька місяців. А Калугін намірився осідлати цю хвилю, зробити кар'єру. Тому він став ще більшим демократом, ніж всі наші доморощені ліберали. І сам не помітив, як підсів на американські гранти, почав отримувати гроші від різних фондів, виступати на різних міжнародних конференціях, організованих цими фондами. І здавати своїх колишніх товаришів. Навіть написав книгу, примудрившись таким чином здати одного з наших агентів. Загалом, покотився по похилій. Керівником ФСБ він не став, не та кваліфікація, а ось зрадником його назвати можна. Але коли він почав так поводитися, відповідно стали трясти і його колишніх співробітників. В першу чергу виперли мене. Добре, що зберегли пенсію. У дев'яносто третьому я отримував вісім доларів у перерахунку з тих рублів. Дружина у мене померла ще в дев'яностому, дочка стала дорослою. Я тоді одружився вдруге, але дочка не дуже охоче прийняла мою нову дружину. Все це ви добре знаєте. Коли ви погодилися взяти мене в вашу службу безпеки, то перевірили мою колишню життя. Мені про це відомо. І ви знали, що я знаю. З дев'яносто п'ятого я працюю на вас і на ваших друзів. І завдяки вам живу в Європі вже стільки років.

- Навіщо мені всі ці подробиці?

- Щоб розставити нарешті всі крапки над «i». Я пам'ятаю, чим зобов'язаний вам і вашим друзям. І не можу забути, як мене вигнали мої колишні товариші. Тому я тут, а вони там. І тому я працюю на вас, а не разом з ними проти вас, і зроблю все, щоб ваш план вдався. Ви повинні розуміти, що вони мені набагато ближче, ніж ви і ваші друзі. Але раз так вийшло, я буду грати на вашому боці.

- Завжди?

- У всякому разі, до кінця цієї гри. Що буде потім, ми не знаємо. І ніхто не знає.

- Про вашу колишнього життя, про яку мені все добре відомо, повідали. А ось про те, що збираєтеся робити, не сказали.

- Звичайно, не сказав. Я тільки хотів вам нагадати, як вийшло, що я опинився на вашому боці. А більше я вам нічого не скажу. Я і так наговорив сьогодні занадто багато.

- Як ми зв'яжемося в наступний раз?

- У записці номера двох нових телефонів. Можете дзвонити в будь-який час. Але я думаю, що вам не варто хвилюватися через дрібниці. Ми зробимо все, як потрібно.

- Добре, - приїхав задумливо подивився на Андрія Михайловича, потім піднявся, так і не доторкнувшись до свого кави.

- Одну хвилину, - зупинив його Андрій Михайлович, піднімаючись слідом. - Хто цей хлопець, ваш водій? Ви йому довіряєте? Я раніше його не бачив. Мені здається недоцільним брати з собою на зустріч сторонніх людей.

- Це не сторонній, - квапливо відповів його співрозмовник, подивившись в бік «БМВ». - Це мій син від першого шлюбу. Я думаю, що маю право іноді їздити разом з ним. Він поки студент, вчиться в Англії. До побачення.

Андрій Михайлович важко опустився на стілець. Що приїхав стрімко пройшов до свого автомобіля, сів в машину, і вони поїхали. Андрій Михайлович подивився на незайманий кави. Майже відразу з'явився офіціант.

- Сеньйор вже поїхав? - Здивувався офіціант. Він не був стривожений. Відвідувач, який приїхав на такий дорогий машині, як «БМВ» сьомої серії, не стане збігати через чашечки кави. Може, він просто забув заплатити?

- Так, - відповів Андрій Михайлович. Він добре знав іспанську. - Але ви можете не турбуватися. Я оплачу його кави.

РОСІЯ. МОСКВА. 4 БЕРЕЗНЯ, П'ЯТНИЦЯ | РОСІЯ. МОСКВА. 5 БЕРЕЗНЯ, СУБОТА


Замах на владу - 3 | БЕЛЬГІЯ. БРЮССЕЛЬ. 3 БЕРЕЗНЯ, ЧЕТВЕР | РОСІЯ. МОСКВА. 4 БЕРЕЗНЯ, П'ЯТНИЦЯ | СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ. ЧИКАГО. 5 БЕРЕЗНЯ, СУБОТА | РОСІЯ. МОСКВА. 5 БЕРЕЗНЯ, СУБОТА | СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ. ЧИКАГО, 5 БЕРЕЗНЯ. субота | РОСІЯ. МОСКВА. 6 БЕРЕЗНЯ, НЕДІЛЯ | РОСІЯ. МОСКВА. 6 БЕРЕЗНЯ, НЕДІЛЯ | СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ. НЬЮ ЙОРК. 8 БЕРЕЗНЯ, ВІВТОРОК | РОСІЯ. МОСКВА. 9 БЕРЕЗНЯ, серед |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати