МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ | Принципи побудови навчально-методичного комплексу | Обсяг розділу і види навчальної роботи | ТЕМАТИКА практичних занять (36 год.) | завдання | завдання | завдання | Координація підмета і присудка | завдання | завдання |

загрузка...
загрузка...
На головну

завдання

1. I частина завдання
  2. I. Завдання для самостійної роботи
  3. II частина завдання
  4. II. практичні завдання
  5. III МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ
  6. III. Завдання для самостійної роботи по темі, що вивчається.
  7. III. Завдання для самостійної роботи по темі, що вивчається.

1. Охарактеризуйте речення за метою висловлювання та емоційним забарвленням.

1. Нехай Остапчук теж виходить на роботу.

2. «Наташа, пішли», - сказала вона.

3. «Вогонь!» - Крикнув командир.

4. Які різні люди!

5. Хіба він не приїхав ще?

2.Проаналізуйте граматичні показники негативних і позитивних пропозицій.

1) Простимо вихідцю не любити ні росіян, ні Росії, ні історії її, не слави її (П). 2) Книга написана щиро і правдиво. 3) Я ніколи не чув вашої пісні. Невже ви не заспіваєте ?! (Семенов). 4) Ні, я не дорожу бунтівним насолодою (П.). 5). Здавалося, ніяке серце не може не розтанути, не відповісти (Семенов). 6) Література у нас існує, але критики ще немає (П.) 7) Тут не можна палити (РР). 8)

3. * До яких функціональними типами висловлювання належать дані нижче нероздільні пропозиції? Охарактеризуйте спосіб вираження цих висловлювань.

1) - Ставайте по місцях. Пора. Місяць сходить? - Точно так (А. Ч.). 2) - Батюшки! - Здивувався тонкий. - Міша! Друг дитинства! Звідки ти взявся? (А. Ч.) 3) А преконфузно, проте ж, мабуть, якщо відмовлять. - Ще б! (М. Г.). 4) Підемо сядемо в саду. - Ні (Федін). 5) - Я люблю вас! - Тс ... (А. Ч.). 6) - Правда, правда ... - подумав посудину. - І як я цього раніше не знав! (А. Ч.). 7) - Тьху! - Здивувалася Раїса, знизуючи плечима і хрестячись (А. Ч.). 8) - Євген Миколайович! - Ну? - Лісницький звісив ноги (Шол.). 9) - І баста! - Вголос сказав Олесь, зупиняючи тяжкі думки (Б. Пол.). 10) Наталія Дмитрівна: - Ось він. Графиня-внучка: Шш! (Грибоєдов). 11) - Поясніть нам - суд буде? - Ймовірно, - відповів Самгин (М. Г.).

12) - Ти Ермилу Зотичу дуже сподобалася.

- Ах, вбили!

- Моя справа сказати, а там вже як хочеш.

- Ну, да уж, звичайно.

- Гроші ще нікому в світі не недоїли.

- Ще б!

- Ах як їх немає, то й поготів.

- Що й казати!

- Ну, і шана що-небудь та значить.

- Само собою (А. Островський)

4. * Виділіть вокатівние пропозиції (з доказом).

1) - Федя! Толька! - Жалібно закричала Ольга Матвіївна, пристав з місця. Вона злякалася, що вони поб'ються (Панова). 2) Папа! Візьми нас з собою (РР). 3) Войницький: Ніяких у нього немає справ. Пише нісенітницю, бурчить, ревнує, більше нічого. Соня: Дядя! (А. Ч.). 4) Ах, Красавін, Красавін, що не поквапився він? Публіки в театрі дійсно поменшало, зате залишилися демонстрували свою вірність вождю і вчителю (Гладилин).

5. Виконайте повний синтаксичний аналіз пропозицій.

Оренбурзькі хустки - це мереживна казка. Накинули б наші жінки їх на плечі та подивилися б в дзеркало! Як відразу заблищать очі, як зміниться постава. Невже це диво? Так звичайно. Чоловіки, подаруйте своїм коханим білосніжне чудо!

завдання | завдання
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати