Головна

Астрогеографія 1 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

- Хоча, Бог його знає. Тут багато питань насправді. І мені, оскільки я не завжди займаюся цим, хоча цікава річ, тільки доводиться осмислювати те, що нам залишили як спадщина стародавні. Повірте, це спадщина заслуговує на увагу, навіть в цій галузі.

Павло Глоба

Здрастуйте, з Новим роком всіх присутніх! Ми з вами зустрічаємося ще раз, і я думаю, що ми будемо продовжувати знайомство з різними методами, якими володіє наша давня наука - астрологія. І мені хотілося б з одним з цих методів вас познайомити, цим ми будемо займатися сьогодні. Кожен мій приїзд ми знайомимося з одним з таких, по суті, великих спецкурсів, які вимагають насправді великої кількості часу. Ми з вами вже зробили екскурс в Синастрією. Ми з вами зробили екскурс в Хорарна методи, не кажучи вже про те, що ми основний курс прослухали. Було 3 курсу, нагадую вам. Ми прослухали 3 основних астрологічних курсу. Я останнім часом, ще раз повторюю, хотів познайомити вас з різними спеціальний напрямок. Сьогодні у нас на черзі ще один курс, в общем-то, екскурс. І звичайно, я ще раз нагадую, що практично всі системи знань, які повідомляються вам тут, базуються на тих традиціях, тих знаннях, які я отримав від своїх предків по материнській лінії, по перської, знання Авести, знання зороастрійців, якими були мої предки . Вони мали величезним багажем знань, інформації в області астрології. Вони були самими майстерними астрономами на Сході, астрологами і Хакім, тобто лікарями. Ці знання вони, загалом, передавали арабам та інше, інше. Оскільки ці знання для мене свого часу представлялися досить цілісними, досить повноцінними, і мені видається найбільш доцільним базувати всі ці знання, передані вам, ось на цій основі. Тобто власне кажучи, те, що ви почуєте сьогодні, також на цій основі буде базуватися. Нас сьогодні очікує так звана астрогеографія. Спробуємо її методи чисто теоретично дізнатися, а потім ними, якимось чином, скористатися.

Вона тісно, ??в общем-то, пов'язана з іншою, по суті, яка витікає звідти системою, яка також є напрямом вже більш високого рівня астрології, може бути, і не високого рівня, деякі астрологи тільки цим і займалися раніше. Хоча не було раніше якийсь спеціалізації, поділу: один астролог пов'язаний з медициною, а інший пов'язаний, припустимо ... Зараз такого теж немає. Це штучний поділ. Воно і буде штучним, немає такої спеціалізації, хоча хтось бере собі один напрямок, інший - інше. Коротше, вона пов'язана зі світовою астрологією, що вивчає світові цикли, пов'язані з гороскопами держав і т.д. - Все, що пов'язано з великими числами, цикли історії, будемо так говорити. Історія минулого, історія майбутнього тісно з цим пов'язана. Власне кажучи, це нероздільні, в общем-то, поняття і нероздільні системи. Але ми постараємося все-таки відділити їх один від одного там, де це можливо. Де неможливо, там просто ми не будемо відокремлювати, оскільки наступним таким уроком у нас як раз буде світова астрологія і цикли, які з нею пов'язані, держава і т.д. Але в даному випадку я не буду повідомляти тільки ці відомості, тому що будь-який гороскоп, якщо говорити про світову астрології, так чи інакше тісно пов'язаний з гороскопом маленької людини. Немає маленьких людей, немає великих людей. Кожна людина також цілісний, як і цілу державу. Кожна держава має такий же гороскоп, як і гороскоп будь-якої людини становить, який є громадянином цієї держави, тому, може бути, життя однієї людини в державі означає не менше, ніж президента цієї країни, або короля, або імператора. Є, правда, люди, які вважалися як би зазначеними. Навіть якщо вони бувають маленькими людьми, від їх думки, від їх вибору, від їх рішень якщо не залежить доля держави, то вона з цим тісним чином пов'язана. Тобто наше завдання буде показати яким чином всі ці великі гороскопи, які можна обчислити і перечислити, заздалегідь передбачити ті ситуації, які будуть на рівні уряду, держави, на рівні великих катаклізмів, їх передбачити, можливо, навіть запобігти, як це пов'язано з життям кожного з нас, маленької людини. Ось як це пов'язано з особистісним гороскопом. Сьогодні ми теж про це будемо говорити.

Сьогодні ми будемо говорити про астрогеографіі, система якої вивчає поверхню Землі як єдиного живого організму, вписаного в систему Космосу. Земля як відображення космічних законів. Земля як мікрокосмос. І як цей організм Землі взаємопов'язаний з кожним окремо живуть людиною, у якого теж є свій гороскоп. Ось це, власне кажучи, і є предметом астрогеографіі. Сьогодні ми трошки з цим познайомимося. Я, звичайно, хочу сказати відразу, що займаються цим зараз різні абсолютно школи. Я умовно завжди ділю астрологічні школи на умовно західну, умовно східну і умовно, скажімо так, перську систему, яка не західна, чи не східна, яка і там, і там, умовно кажучи, і звичайно, китайська система. Я умовно все це поділяю, хоча, звичайно, як ви розумієте, чітких кордонів немає. Особливо, немає їх в нашій країні, де людей, спочатку ... які зараз займаються астрологією ... в принципі, пройшло через мої руки спочатку, тобто через підпільні лекції в 80-і роки. Цьому є незаперечні свідчення. А що стосується цього напрямку, то ми будемо з цим знайомитися, виходячи з наших методик. Займаються цим різні школи. Я, наприклад, зараз знайомий з людиною, яка готувала гороскоп знаменитого Данина Сяо Піна, це був особистий його астролог. Дуже цікава людина. Він природно, як ви розумієте, китаєць наполовину, наполовину росіянин, у нього бабуся емігрувала в 20 роки. І він досить довгі роки консультував Данина Сяо Піна, згідно з його твердженням, але є тому свідчення. Якраз він передбачав, коли Китай з'єднається з Гонконгом, якраз в цей рік сказав, що Данина Сяо Пін не доживе до цього часу. Чому я йому повірив? Тому що Данина Сяо Пін помер якраз за півроку до об'єднання Китаю з Гонконгом в 1998 році. Ось говорить: як настане рік Бика ... Він Дракон. Такі Дракони не переймаються початок року Бика. Як рік Бика настав, він Дракон, дійсно, пішов на той світ, хоча йому було вже 93 роки. Можна сказати, що це неважко визначити, але це збіглося досить точно. Тобто я говорю, що є різні школи, різні методи, мені вони дуже цікаві, тому що це професіонали. З професіоналами завжди дуже цікаво, якщо це дійсно профі, а не якісь заздрісники-дилетанти. Дилетант завжди буде заздрісний - це за визначенням, це основне його становить психологічне. Особливо, якщо він до того ж і злісний дилетант - вважає себе правим у всьому. Але я їх не буду засуджувати. Взагалі, краще нікого не засуджувати, а робити свою справу.

Давайте ми почнемо знайомитися з цими методами. Звичайно, осмислення і підхід там буде не західний і не східний. Хоча зараз багато хто на Заході системою астрогеографіі намагаються користуватися, застосовувати на своїй практиці, намагаються гороскоп проектувати на карту Землі. Це роблять, навіть книги на цю тему там виходять. Я це просто знаю, бачив ці книги. Оскільки читаю на декількох мовах, тому можу для себе і перекладати. Книжки, в общем-то, цікаві, хоча багато хто з них, як мені видається, тобто з точки зору моєї традиції, багато в чому побудовані на помилкових посилках. Тобто не зрозуміло, чому взята за основу ця система, а не інша. Чому, виходячи з цього, проектується на карту Землі гороскоп будь-якої людини і не тільки людини. Скажімо так, поділ Землі за зодіакальним колі розподіляється саме в такий, скажімо, як вони пишуть, послідовності, а не в інший. Виходячи з їхньої логіки, можна будь-яку систему відліку визнати правильною, не тільки таку, яку вони пропонують. Ось слабке їх, на мій погляд, місце в їх теорії, але не в цьому справа. Вони свої якісь програми виконують. Я, звичайно, скажу про них, природно, але ми все-таки не будемо базуватися на їхню думку. А я вас познайомлю з тим, що про це говорили в ранньому середньовіччі. Я базуюся на тих текстах, які мені в общем-то дісталися, які, на жаль, не доступні поки до переведення на європейський мову. Вони на європейські мови було переведено не були, вони були тільки на східних мовах: пехлеві, фарсі і т.д. Можливо були переведені колись на арабські мови в середньовіччі і, напевно, все-таки на мови індійські, гуджараті, теж уже в більш пізні часи через парсов.

Як я говорив, астрогеографія становить одне з найбільш сакральних, можна сказати, священних напрямків в астрології. За її вивчення приймалися люди, знання давалися людям не менше, ніж з 20-річним стажем астрологічним, тобто це знання серйозні. Тому що в основі їх лежало вчення взаємозв'язку з Землею, яка була представлена ??єдиним живим організмом, і людиною, який на цій Землі виконує певну функцію, має певну програму. Земля і людина були представлені у вигляді якогось якогось конгломерату, тобто Земля і людина були представлені у вигляді макро- і мікрокосмосу. Один і той же єдиний принцип побудови, що людського організму і людської долі, що і той же принцип лежав в основі і самої Землі. У Землі, також як і у людини, є свій власний гороскоп. На Землю є така ж можливість побудувати гороскоп, як і на окремо взятої людини, і на будь-якого живого на Землі істоти. Виходячи з цього, і була створена ціла наука, яка як раз і називалася зоряна географія. Її зачатки, її основи можна знайти ще в нашій традиції, в текстах досить канонічних, наприклад, в "Видевдат" або в "Бундахішн". В "Бундахішн", наприклад, перераховані певну кількість ландшафтів, так чи інакше пов'язаних з зірками. Якісь гори, Ельборци і т.д., які пов'язані з Великою Ведмедицею, проектуються туди, можна знайти. 16 так званих благих місць, або каршваров, перерахованих в "Видевдат", тобто ставлення до Землі як до сакрального якомусь живому організму вже в Авесті, в священних текстах, це описано, але методики, звичайно, не описані. Методики написані в книзі Джамаспа, зоряна книга Джамаспа або підручник, який приписують Джамаспу, там все це написано. Яка, на жаль, мабуть навіть не була переведена навіть на англійську мову. Швидше за все, не була переведена, бо там, в загальному, чисто прикладна астрологія. А навіщо їм переводити суто прикладну астрологію. Вони будуть перекладати краще якісь філософські тексти. Але не в цьому справа, там це описано. І описано в інших текстах, я не буду їх перераховувати, хоча Джамасп дуже добре дав принципи астрогеографіі.

Отже, Земля - ??це такий же живий організм, як людина. Земля побудована за принципом мікрокосмосу. На землю проектується все те ж саме зоряне небо, можна побачити його відображення на поверхні Землі. І не тільки, мабуть, на поверхні, але це поширюється на всю земну корочку, на всі рухи тектонічних плит, тобто це більш складна система. Причому у Джамаспа ще є кілька підходів. Він пише про 7 різних підходах поділу Землі, тобто за яким принципом на Землю проектується небо. 7, він пише, шарів, 7 рівнів, мабуть, пов'язаних з 7 небесами і з 7 Амеша спента, оскільки, згідно з давньою традицією, небес було 7, то кожне з небес, опускаючись на Землю, має проекцію на земній поверхні свою. І кодує воно Землю за своїм принципом, своєю нумерологической системі, тобто числовий, свою систему координат. 7 небес ще пов'язано з 7 Амеша спента, я вам нагадую, те ж саме, що і Архангели, або Вищі Небожителі. Їх дійсно 7. Вони нічим не змінилися з зороастрийских часів, тільки змінилися назви цих ангелів, які з цими небесами були пов'язані. Ви їх може знайти у того ж самого Данте в "Божественній комедії". Це 7 небес планетних, так званих небес. І 7 небес Ізед, які у нас, вони все ті ж самі. І кожне з цих небес проектується на Землю. Оскільки земна поверхня, так чи інакше, плоска. Це не якийсь рівень земної кори - немає! Вони проектуються на одну площину земної поверхні, але утворюють різну систему координат. Звичайно, якщо їх перенести просто, скажімо, уявити це на глобусі, то це буде плутанина. Якщо все 7 спроектувати, всі 7 рівнів, 7 небес, на одну і ту ж поверхню, буде плутанина. Це буде неможливо. Одна система координат буде накладатися на іншу систему. Це буде рябіти в очах, тому краще такого не робити. Краще зробити 7 різних, якщо ви потім захочете це зробити згодом. Я не буду говорити докладно ці методи, просто розповім, що це було. Моя справа розповісти, а потім вже перейти до більш конкретних методик. Тобто кожне має свою систему координат і свою систему відліку, свою точку проекції, головну, на Землю, від якої все це і поширюється.

Отже, 7 різних точок. Скажімо, точок збирання кожного неба на Землю. 2 з них, ви можете собі уявити, вони лежать на поверхні. Перша - це вісь обертання Землі, абсолютно чітко. Ось земна вісь, куди вона спрямована. Тобто де знаходиться північний полюс Землі. Абсолютно конкретно вона, загалом, знайдена. І цей північний полюс є основною системою координат. Він пов'язаний з так званим серединним небом, яке проектується на Землю. Серединне небо пов'язано, в общем-то, з тієї планетою, яка відповідно до давньої традиції була для нас джерелом світла, тобто Сонце. Вісь обертання Землі навколо Сонця. З цієї осі обертання випливає ціла система координат, тобто поділ Землі на систему меридіанів і систему паралелей, яка, власне кажучи, лежить в основі будь-якої географічної карти. Ось це єдина система. Одна ІЗ, врахуйте. Таких 7. Так, можна взяти її за основу. Сонце, зрозуміло. Вважається, Сонце - серединна планета, 4-е небо, 4 середнє небо. Тому що якщо брати за рівнями, скажімо, відстані від Землі, то ці 7 небес розподілялися, з геоцентричної точки зору, в такий спосіб. Перше небо було пов'язано з Місяцем - це місячне небо. Друге - це небо Венери, третє - небо Меркурія. Якщо ви читали "Божественну комедію" Данте, там же все, в общем-то, ці сфери позначені. У астрогеографіі той же самий принцип. До речі, у Данте в "Божественній комедії", якщо ви уважно її почитаєте, то ви зрозумієте, що Данте абсолютно чітко сходить на перше небо, перебуваючи в тій самій, коли ви розділите карту Землі, точці - в точці сходження, абсолютно точно, в точці поділу координат. Тобто Данте геніально все-таки, мабуть, знав і геніально зміг описати. У нього це є в "Божественної комедії". Але якщо у нього там описано, як розташовуються планети. Він виходить і бачить, що Венера знаходиться в Рибах, припустимо так, чистилище починається, якщо пам'ятаєте. "Маяк любові, прекрасна планета запалила схід усмішкою променів. (Схід). І ближніх Риб торкнулася ясність ця". Насправді в цей час Венера була не в Рибах, ще у Водолії, але "ближніх Риб", тобто вона перебувала поблизу від Риб, в 27-28 градусі Водолія вона ще була. І точно можна сказати: на сході. І як це все було пов'язано з його місцем перебування, тобто він використовував цю систему координат. Тобто сходження Данте точно було пов'язано з класичною астрогеографіей. Я, власне кажучи, хотів вам нагадати, який був принцип поділу цих 7 небес, тому що кожне з цих 7 небес по-різному проектується на Землю.

Отже, перше небо було небом Місяця. Це не та система координат, до якої ми звикли з вами, а зовсім інша. Друге небо - Венери, третє небо - Меркурій. Четверте, так, серединне. Якщо по відстані дивитися і брати від Землі. Місяць спочатку, потім сфера ближньої планети - Венера, третя - Меркурій, потім - Сонце, тільки далі йде Марс по відстані. До речі, Сонце ділить якраз все планети на внутрішні і зовнішні планети по відношенню до орбіти Землі, тобто далі йде Марс, Юпітер і Сатурн. Три - до, і три - після. Сонце є, таким чином, 4 планетою, я маю на увазі в системі координат, воно 4 координату, мабуть, серединну, найбільш значущу, тобто центральну систему координат. Власне кажучи, це символічно, природно. Де там Сонце? Та ні там Сонця. Просто вісь обертання Землі показує якраз зміну пір року. Вона як раз показує зміну дня і ночі, тобто всього того, що пов'язано саме з сонячним циклом. Ми користуємося дотепер солярної системою координат. Коли ми ділимо Землю на паралелі і меридіани від полюса до полюса, ми таким чином використовуємо одну з систем координат, тобто тільки одну з ... Але ви повинні розуміти, згідно з давньою традицією, їх 7 насправді. Решта - інші. Більш того, інші системи координат, а далі йде Марс, далі йде Юпітер, далі йде Сатурн - остання сфера є сферою Сатурна. Була ще 8 сфера - сфера нерухомих зірок. І 9 сфера - перводвигателя. Їх можна було зараз зв'язати з Ураном і Нептуном, тому що вони теж давали якусь певну сакральну карту Землі. Дуже цікаві народжуються аналогії, коли починаєш користуватися цією системою координат. Багато людей тільки зараз починають приходити до відкриття інших систем координат на Землі. Вони починають на землі креслити різні трикутники, якщо пам'ятаєте. Пов'язувати магнітні лінії різні, знаєте, бувають такі відкриття. Насправді, це відкриття велосипеда, відкриття колеса. Тому що, наприклад, в "Зерван-намага" це описано: які відмінні ознаки повинні бути у кожної системи координат, пов'язаних з кожним небом, спроектованих на Землю. Їх було, в загальному, 7, але було ще 2 додаткових. Вони у Данте, до речі кажучи, описані. По суті, цей і наступний рік буде дантівські ювілей. Це виходить 700-річчя його подорожі на той світ, у Данте якраз в наступному році виповниться. 1301 рік - рік Папської ювілею, на наступний рік у Страсну п'ятницю відправляється по всьому: спочатку спускається з Вергілієм в пекло, потім піднімається на гору - Чистилише, піднімається потім в небо, де його чекає Беатріче. В небо Близнюків якраз. В небо Близнюків, де народжується сам Данте. А Беатріче, як втілення, значить, заміна Різдва Христового, оскільки вона під Козерогом народжується, вона його веде туди. Там, де він бачить "особа в особі", божественну троянду і т.д. Я просто нагадую, що Данте описує. Значить, Данте знав і інше, судячи з тих уривків, які він написав у "Божественній комедії". Якщо читати її не в перекладі Лозинського: хороший переклад Лозинського, але він не дає ось тієї родзинки, яка є насправді у Данте. Він шифрувальник був великий, Данте. І він в італійському тексті, а в мене є фахівець з Данте справжній, італійський професор, який займався Данте близько 40 років, якраз говорив: "Великий шифрувальник". Коли я йому говорив про 7 небесах і про те, що вони проектуються на Землю, він знайшов у Данте всі місця, де це все є, вказівки на проекцію. Тобто це знали в середні століття абсолютно чітко. Ось вам західна астрологія. Бачите, західна астрологія. Начебто західна. Вони знали. Потім, до речі, втратили цей ключ, це 13 століття. Мабуть, один з вчителів Данте, астролог Гвідобонатті, якого він також завадить чи в чистилище, чи то в пекло. Проте, він теж це знав. Тобто Зараз вже починають це відкривати. Вже кажуть, що дуже багато частин земної поверхні пов'язані не тільки по меридіональному і по широтному принципом, ще й іншими якимись системами, так наприклад, трикутними і т.д., по магнітним лініям. Знаєте ви ці системи? Були дослідження на цю тему написані. Ось я і кажу, це відкриття того, що вже було. Насправді, таких підходів має бути 7, не менше 7. Є ще 2 інших, тобто 8 і 9, як небес у Данте. Я раджу вам перечитати "Божественну комедію". Не завадить, чесно кажучи, особливо там, де це стосується раю. Багато хто любить читати пекло, тому що він барвисто описаний. Багато доходять до цього місця, потім чистилище ще туди-сюди, а на рай вони спотикаються, бо рай їм здається незрозумілим, солоденьким, що розмазав. А потрібно уважно саме рай прочитати. Тобто якщо ви хочете вивчити астрогеографію, ось вам книга, за допомогою якої ви можете це вивчити. Уважно почитайте, хоча б в перекладі Лозинського. Почитайте, там в маленьких натяках ви зможете зрозуміти, яку систему координат мають на увазі. Я вже Сонце вам розповів, тобто перший ключ вам вже дав. Сонце - меридионально-широтная система, тобто квадратно-гніздовий спосіб, грубо кажучи, звичайно. Від полюса до полюса, знайомий нам метод. Причому він знову ж знайомий відносно. Я на ньому якраз зупинюся детальніше. Він знаком нам щодо, бо в одних координатах, в широтних, там все ясно. А ось в меридіональних буде не ясно абсолютно. Велика неясність. І ось тут якраз, навіть в цьому, ніяк не можуть домовитися різні системи астрології. Коли вони починають думати про те, який же меридіан брати за основу. Який же меридіан вважати нульовим меридіаном. Ось тут все починають раптом протикати, навіть на цьому, розумієте? А це основа основ. Тобто поділ Землі по меридионально-широтному принципом, то, що ми знаємо, це є проекцією 4 неба, саме 4-го. З 4 завжди пов'язана така фігура як квадрат. І ось квадратна система, умовно звичайно, широтно-меридиональная, вона з однієї точки, природно, там не квадрати випливають, а інші фігури. Проте, які ділять на перпендикулярні, в общем-то: широти завжди перпендикулярні меридіанах, якщо ви подивитеся на карту. Ось це перший принцип. Той, який ми знаємо, який ми застосовуємо. Багато ми не застосовуємо, але теж про них знаємо, про деякі з них. Зараз є дослідження, я ще раз вам повторюю, хочу просто, щоб раз і назавжди це запам'ятали, наприклад, інших поділів. Ось 2 з них я вам ще розповім.

Є поділу Землі, проекція одного з небес, прямо скажемо. Я хочу спочатку просто вас познайомити з загальним принципом. Земля як живий організм, що на неї проектуються всі ці небеса і проектуються по-різному, і різні системи координат звідси народжуються. А з цих систем координат, виявляється, випливає теж дуже багато. Всі аналогії, що зв'язують космічну життя космосу з життям кожної людини на Землі. Якраз теж можна багато чого звідси почерпнути. І виходячи з вашого особистого гороскопа отримати тут, конкретно на земній поверхні, свій орієнтир: куди йти, що робити, де пересидіти, де місце найкращого вираження себе, де місце загибелі, де дорога любові, де дорога страждань і т.д. Тобто можна це, виявляється, побачити, виходячи з цих систем координат, тому що Земля, по суті, це те ж саме небо. Це той же самий зодіакальний круг. Це ті ж самі сузір'я, але вже по системі аналогії спроектовані на поверхню планети, на якій ми живемо. Виходячи з цього, можна дуже багато чого для себе вирішити. Дуже багато визначити, що необхідно робити і т.д. Я, на жаль превеликий, наголошую, що ми знаємо тільки один з підходів, але деякі знають і інші.

Ось я хотів би про парочку, ще раз повторюю, цих методів вам розповісти. Наприклад, теж з цих стародавніх текстів того ж самого Джамаспа, береться за основу НЕ полярна система, що не північний і південний полюс, від якого будується система меридіан, і не екватор. Що таке небесний екватор? Небесний екватор ділить Землю навпіл щодо осі обертання. Він перпендикулярний до осі обертання Землі. Навпаки, екватор Землі нахилений по відношенню до орбіти. Екватор-то перпендикулярний до осі обертання. Але те, що вісь обертання Землі і сама Земля нахилена відносно своєї власне орбіти, це ж інша справа зовсім. І отже, виходячи з цього, можна сказати, що у Землі, по суті, 2 осі. Одна з них - це вісь, пов'язана з віссю обертання, де є її екватор, який ділив Землю навпіл щодо осі обертання перпендикулярно. А друга вісь пов'язана з її обертанням навколо Сонця, тобто з її орбітою. І ця точка буде відрізнятися. Вона буде відрізнятися на таку ж відстань, на якому екватор нахилений, і вісь обертання нахилена по відношенню до орбіти. Тобто на 23 градуси. Вона буде на 23 градуси 27 хвилин в сторону від північного, південного полюса нахилена. Ні, не тропіки - полярне коло. Екватор-то, так, там, де полярне коло буде. Той другий екватор буде проходити через тропіки, північний і південний тропіки. А друга вісь буде проходити через північний, південний полярний коло, абсолютно вірно. Так, 2 точки на північному і південному полярному колі, які будуть пов'язані з 2 полюсами екліптики. Екліптика - це умовно орбіта Землі, через яку Земля проходить в своєму обертанні навколо Сонця. Екліптікальний полюс. 2 полюса проектуються на 2 точки на північному і південному полярному колі. Є екліптікальний екватор, який проходить, описує цілу вісь.

Якби зараз був би глобус у нас, його можна було б розкреслити. Знайдете точку, північний і південний полярне коло, на них знайдете 2 точки і розпишіть екліптики. Зараз скажу. Ось куди проектувати цей північний і південний полюс екліптики, тут є велика дивина, заковика така. Куди її проектувати? На яку частину, на яку точку? Адже в принципі вона може на будь-яку точку проектуватися. Земля крутиться. Земля обертається навколо Сонця. Куди її дівати? Ось це ми з вами скажемо, приймемо як умовне початок координат. На якій підставі? Підстава буде хитке для тих людей, які не знайомі з традицією. Тому що, в принципі, будь-яка, по суті, точка на північному полярному і південному полярному колі може вважатися проекцією цього, скажімо, полюса екліптики. І екліптики можна прокреслити через північний і південний тропік, в центрі якого буде екватор, в будь-якій послідовності. Тому ми приймемо ту інформацію, яка лежала в основі цієї традиції. Але оскільки ні в якій іншій традиції цього просто не було, не було такого поділу, а це дуже давнє, то ми просто її послухаємо, а потім, може бути, запишемо.

Що? Сонце за вісь? Розумієте, в чому справа, його-то, звичайно, можна, якби в нашому Всесвіті можна було б знайти якусь стаціонарну систему. Але Сонце теж не стаціонарне. А де воно, Сонце? Зараз воно тут, а завтра он там. Через хвилину воно йде. Земля йде. Куди проектувати Сонце накажете? На всю поверхню Землі? Скільки кульок, схожих на Землю, може поміститися на одному диску Сонця, ви знаєте чи ні? Дуже дуже багато. Сонце в своїй масі набагато більше, 99% займає, ніж всі планети сонячної системи. Ні, ми повинні прийняти якусь точку, одну за основу, куди буде проектуватися полюс північний, природно, протилежний буде південний полюс. Виходячи з цього, ми знайдемо де екватор, де небесний екватор. І виходячи з цього, ми можемо розмістити всі інші зодіакальні знаки. Не тільки зодіакальні, а взагалі поділ, тобто скажімо так, екліптікальное поділ. Екватор і екліптика - це 2 абсолютно різних підходи, 2 абсолютно різних системи координат. Але вони десь сходяться, тому що обидві вони пов'язані з розподілом по меридіанах і по широкій, широтно-меридіанний метод. Скрізь в цих 2 системах він пов'язаний, по суті, навіть в 3 системах. Тому що є ще і третя. Вона теж меридионально-широтная система. Те, що я буду вам говорити, це трошки важкувато для вас буде. Добре було б, якби ви це все представляли просторово. У людей, у яких відсутній просторову уяву, трохи їм буде важкувато.

Система проекції, пов'язана з планетою Сатурн Тобто це друга система, яка теж по такому ж квадратно-гніздовим способом ділиться, виходячи з осі координат. І ця система, яка за основу бере полюс екліптики, пов'язана з 7, останній, планетою, з планетою Сатурн - владикою північного полярного кола і простору за ним, південного полярного кола, природно. І принцип дуже схожий. Як і в солярному принципі, є широти, є меридіани. Меридіани, природно, від півночі на південь йдуть, умовні лінії, що з'єднують північ з півднем. А широти перпендикулярні їм, від екватора. Але в даному випадку це не екватор, це центр проекції екліптики, яка нахилена по відношенню до осі обертання на 23 градуси 27 хвилин. І виходячи з цього, можна змістити цю систему координат теж на 23 градуси 27 хвилин. Це те ж саме, що ви бачите на цій карті, тільки ви повинні її змістити на 23 градуси. Інший принцип, інший підхід і зовсім інше осмислення цих координат. Так, північний полюс буде зовсім в іншій області. Північне полярне коло, північний полюс, буде в цьому плані, справжній північний полюс екліптики, сатурничним північний полюс буде перебувати в районі Комі АРСР, згідно з цією традицією, поруч з містом Інга. Ось там буде знаходитися, згідно з традицією древніх аріїв, північний полюс. Туди він проектується. Саме цей північний полюс вони мали на увазі в своїх традиціях, коли посилали туди експедиції. Саме його вони мали на увазі. Там, де був північне полярне коло. Чи не той північне полярне коло, а де була земля вже, де в їх часи була земля справжня. Земля Санникова - малася на увазі ця земля: там, де північний полюс. Але не той північний полюс, все плутають один з іншим, змішують один з іншим, а мається на увазі цей північний полюс, північний полюс екліптики.

Отже, згідно з цим традиціям, він знаходиться поруч з містом Інта. Там, де стикається приблизно 60 меридіан нинішній з полярним колом - там північний полюс знаходиться. Він зміщений, звичайно. Зараз я подивлюся на більш точної карті, щоб показати те місце, де це знаходиться ...

Так, це місто Інта, трохи північніше, чуть-чуть, ось тут якесь місце під назвою Адак і річка, яка називається, як-то тут написано Адзва. Ось це місце під назвою Адак, поруч, і ця річка, теж поруч знаходиться. Це Комі АРСР. Там, ви на екліптікальном північному полюсі побуваєте, тому північний полюс зрушать до нас сюди. І ми повинні пишатися, тому що справжня вісь світу, вежа полярна, так звана, знаходиться саме там, згідно знову ж традиції. Сакральне місце. Чи не про цю північної полярної вежі писав знаменитий Рене Гінон, французький традиціоналіст. В одному зі своїх досліджень він писав про якісь 7 вежах, які знаходяться як концентрацію сакральних традицій. Можливо, якщо ви почитаєте, то ви зрозумієте, що якась там згадується північна вежа. Може бути, це символічне вираження цього північного полюса екліптики, який згідно з традицією проектується саме туди. Адже на території нашої країни, Росії, поки що і вашій, спільно з нами єдиної держави, проектується цей північній полюс екліптики.

Павло Глоба | Астрогеографія 2 сторінка
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати