Головна

Мидгард-земля. Початок 1 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Отже, приступаємо ...

«Жили-були в стародавні часи в СКУФ лісовому орач-трудівник Любомир Ведаславіч з дружиною-Ладушка Младой Зареславной: і дарував їм Рід дев'ять синів та трьох дочок. Любомир Ведаславіч піднімав синів на ноги, привчав їх до праці і життя праведного, а біля нього постійно була дочка молодшенька, Настенька, все-то вона помічала, все слова і настанови батюшкіних запам'ятовувала.

А старших дочок, Забаву і Весняному, виховала і ласкою обігріла Млада Зареславна. Діти виросли, а батьки постаріли. Оженив синів своїх Любомир Ведаславіч, кожному знайшов наречену пригожу з роду славного, роду древнього. Розселилися сини з родинами своїми по всьому довколишньому краю, і стали працювати і творити на благо роду свого.

Але ось прийшов час, відведений Родом і Макошью, настала черга - померла у Орача-трудівника дружина-ладка Млада Зареславна. Створили їй Кродій усім світом, зробили по ній славну тризну, і став Любомир Ведаславіч один ростити своїх дочок. Всі три його дочки були на диво гарні і красою рівні, а вдачею - різні ».

«Сказ про Ясному Соколі» починається з опису життя простого орача, хлібороба, який все своє життя працював на землі і ростив своїх дітей. слово Орач - Застаріле, саме так наші далекі предки називали хліборобів. У цьому невеликому уривку приховано досить багато інформації, яка багатьом не видно з першого погляду. Якщо трохи затримати увагу на значенні, який в ньому закладено, то розкривається цілий пласт цікавої інформації про життя наших далеких предків. Дівчина могла стати нареченою, лише досягнувши Круга Років. Зараз поняття Круга Років мало кому зрозуміло, а раніше воно було знайоме навіть кожному чаду - дитині.

Кругом Років називали інтервал часу в 16 років! Таким чином, дівчина не могла вийти заміж, будучи молодше 16 років, а для хлопця дозволений вік для вступу в шлюб був визначений в 21 рік. І такий звичай зберігався у наших предків багато тисяч років незмінним, і тільки після насильницької християнізації відбулися в цій традиції зміни, але і після неї в багатьох поселеннях люди продовжували слідувати стародавнім традиціям. Але і це ще не все ... У Розповіді йдеться, що у батьків Настусі було ДВАНАДЦЯТЬ ДІТЕЙ - ДЕВ'ЯТЬ СИНІВ І ТРИ ДОЧЕРИ. Цікаво і те, що, згідно з Родового Закону Любомира, кожна сім'я повинна мати, щонайменше, ДЕВ'ЯТЬ ДІТЕЙ, А повною сім'єю вважалася та, в якій був Спадковий Коло, т. Е ШІСТНАДЦЯТЬ ДІТЕЙ.[1]

«Жили-були в стародавні часи, в СКУФ лісовому ...»- Слово«СКУФ »зовсім незнайомихсучасному російській людині, але саме так наші далекі предки називали свої невеликі поселення. І тоді стає ясно, що СКУФ лісової є ні що інше, як маєток в лісі. А батько Настусі був Орач-трудівником, що, як уже з'ясувалося, означає хлібороб. А це означає, що її батько мав очистити від лісу ділянку, щоб мати можливість вирощувати там зернові.

Цікавими є й імена батьків Настусі. Наприклад, її батько - Любомир Ведаславіч! Любомир - «люблячий світ», люблячий життя; чи не так, ємне ім'я, а до нього і по батькові підходяще - Ведаславіч, «славить Веди»! Швидше за все, батько Любомира був відунів, людиною, яка своїми справами прославляв Веди! А Веди справами міг прославляти тільки відунів! Адже раніше імена давали не «від ліхтаря», а по суті, по суті того, що робила людина, і до чого у нього було призначення. А мати Настусі звали Младой Зареславной ... і знову ім'я зрозуміле. «Млада» - таке ім'я могли дати молодій душі, яка ще тільки почала своє сходження по Золотому Шляху. А її батькові походить від імені «Зареслав», близького будь-якому русу, резонуючого з душею! «Зареслав» - зорю славить, бо таке значення у його імені. І ім'я в Розповіді для матінки Настусі вибрано НЕ випадково! «Млада» - молода душа, що не встигла набратися мудрості в своїх попередніх втіленнях або взагалі НЕ мала втілень раніше. Це говорить про те, що дають людям імена Волхви могли бачити суть людини, зріти його ДУШУ! До чого призведе духовна незрілість душі матері Настусі, стане ясно з тексту самого Сказ.

Цікаво і те, що в Розповіді не згадуються імена їхніх синів, а тільки дочок! Імена старших сестер Настусі теж самі за себе говорять: Забава і Весняна, і по ходу Сказ стає ясно, чому їх назвали саме так. Імена чадам давали, коли їм виповнювалося сім років від народження, при цьому дають імена дивилися в суть душі і давали імена відповідно до цієї суттю. Ім'я «Забава» відображає суть зовсім молодий душі, яка прагне тільки до забав і веселощів, не маючи достатньої мудрості, щоб зрозуміти сенс слів: «справі час, а потісі годину»!

Ім'я іншого сестри Настусі - Весняна, здавалося б, відмінне ім'я для дівчини, від якої постійно віє весною, але ... в даному випадку, ім'я Весняна несе дещо інший сенс - «постійно чепуриться», як Природа чепуриться після того, як розтануть кучугури , і земля-матінка накине на себе зелену «шаль», вкриту яскравими і прекрасними весняними квітами. По ходу аналізу Сказ стане зрозуміло, чому у них САМЕ ЦІ ІМЕНА! А в цьому уривку прямо вказується на те, що вихованням синів і Настусі займався батько, а вихованням старших дочок - їх мати.

І знову, начебто випадково згадка про це, але в Розповіді немає нічого випадкового, все несе в собі ключову інформацію. Справа в тому, що у наших предків вихованням дітей займалися чоловіки, так як вважалося, що більшість матерів НЕ МОЖУТЬ ПРАВИЛЬНО ВИХОВАТИ ДІТЕЙ! І не тому, що вони погані матері, а тому, що найчастіше їм в цьому дуже сильно заважав материнський інстинкт, який не давав їм можливості правильно виховувати дітей. Тому чоловіки виховували не тільки хлопчиків, але і дівчаток. Наші предки вважали, що жінка не може правильно виховати з синів гідних чоловіків, і це цілком зрозуміло, адже для того, щоб юнак став чоловіком, він повинен вчитися і брати приклад з чоловіка, а не з жінки. А більшість жінок через свого материнського інстинкту не в змозі виховати справжніх чоловіків зі своїх синів.

Це начебто і зрозуміло, але в Розповіді дається пряма вказівка ??на те, що більшість жінок не в змозі правильно виховати і своїх дочок, в силу все того ж материнського інстинкту. Для того, щоб жінка змогла уникнути сліпий материнської любові, вона повинна ще до заміжжя пройти фазу розвитку розумного тваринного і досягти стадії власне людини. А жінці досягти цього набагато складніше, ніж чоловікові, з тієї простої причини, що гормональна система жінки в два рази потужніша, ніж у чоловіка.

Та це й зрозуміло, адже будь-яка жінка - це носій природописною програми материнства, а це означає, що жіночий організм постійно перебуває під набагато більш сильним гормональним впливом, ніж чоловічий. Жіноча гормональна система вибудувана природою так, щоб забезпечити не тільки нормальне функціонування організму жінки, а й забезпечити повноцінний розвиток майбутньої дитини. І це виражено навіть в тому, що розмір гіпофіза у жінки в два рази більше розміру гіпофіза у чоловіка. Так що, більш потужний жіночий гормональна система робить жінку не тільки більш емоційним і тонко відчуває людиною, але і більш схильною до впливу тих же самих гормонів, які керують і інстинктами людини теж, а значить, жінці дуже складно взяти під свій контроль свій найсильніший інстинкт - материнські!

І в Розповіді про це йдеться майже прямим текстом: «...А старших дочок, Забаву і Весняному, виховала і ласкою обігріла Млада Зареславна ...». Саме прямо і вказується - Виховати і ласки обігріли! Нижче буде ясно і зрозуміло, до чого призводить таке виховання ласкою! А Настуся виховувалася батьком, і при цьому: «... Любомир Ведаславіч піднімав синів на ноги, привчав їх до праці і життя праведного, а біля нього постійно була дочка молодшенька, Настенька, все-то вона помічала, все слова і настанови батюшкіних запам'ятовувала ...». Наостанок все помічала, і все слова і настанови батьківські запам'ятовувала, і це призвело до того, що у неї склався відмінний від старших сестер характер і відмінні інтереси. І тут же в Розповіді вказується, чого навчав своїх синів і молодшу дочку Любомир Ведаславіч - Працьовитість і праведності!

Згідно з цим оповідь, в цій сім'ї всі сини були старше дочок, так як парубок міг одружуватися не раніше, ніж йому виповниться ДВАДЦЯТЬ ОДИН РІК ВІД РОДУ, В той час як дівчина могла вийти заміж не раніше, ніж їй виповниться ШІСТНАДЦЯТЬ! Усе ДЕВ'ЯТЬ БРАТІВНастусі одружилися і покинули рідну домівку, а це може бути тільки тоді, коли всі дівчатка молодші в родині: «Оженив синів своїх Любомир Ведаславіч, кожному знайшов наречену пригожу з роду славного, роду древнього. Розселилися сини з родинами своїми по всьому довколишньому краю, і стали працювати і творити на благо роду свого ».Саме в цих рядках все це і сказано. Однак, не знаючи звичаїв наших предків, практично неможливо зробити висновків ні про вік дітей, ні про традиції, і сучасник, хто читає ці рядки Сказ, зрозуміє лише той, що сказано в цих рядках, не більше! Все інше ж залишиться поза зоною розуміння, але ж інформація в цих декількох абзацах дуже важлива для розуміння способу життя і традицій наших далеких предків.

Отже, продовжимо: «...Але ось прийшов час, відведений Родом і Макошью, прийшла черга - померла у Орача-трудівника дружина-ладка Млада Зареславна ...»І знову, в цих рядках мало що зрозуміло сучасному російській людині. Єдине, що все розуміють, так це те, що померла мати Настусі, але ось те, що означає поняття часу, відведеного РОДОМи Макош, Що не резонує з сучасними уявленнями. А даремно, так як в цих словах криється розуміння наших предків, а для того, щоб розібратися, яке розуміння міститься в цих словах, звернемося до Слов'яно-Арійським Вед:

МАКОШЬ - Небесна Богородиця, Богиня щасливої ??долі. Разом з доньками Долею і недолею визначає Долі людей і Богів, плетучи Нитки Долі. Богиня-покровителька ткацтва і рукоділля, а також Чертога Лебедя у Сварожому Колі. Слов'яно-Арійська назва сузір'я Великої Ведмедиці - Макошь, т. Е, Мати ковша.[2]

Тепер, з'єднавши сказане в Розповіді з тим, що наші предки розуміли під часом, відведеним Родом і Макошью, стає зрозуміло, що смерть матері Настусі прийшла до неї в призначений їй природою час. Вона не померла ні від руки вбивці, ні кігтів або зубів диких звірів, ні від хвороб, а померла від старості, свого часу, яке закладено у кожної людини на рівні генетики і долі. Богиня Мокоша - це перша з Богинь наших предків, ім'я якої згадується в Розповіді. Це говорить про те, що сім'я Настусі жила по ведичним традиціям, так само, як і весь інший народ. Тільки в слова «Бог» і «Богиня» наші предки вкладали зовсім інший сенс, ніж той, який люди вкладають зараз. Під Богами і Богинями наші предки розуміли людей, Які в результаті свого розвитку вийшли на рівень творіння! А це досить суттєва відмінність від сьогоднішнього поняття «Бог» ...

А тепер повернемося до тексту Сказ:

«... Створив їй Кродій усім світом, зробили по ній славну Тризна, І став Любомир Ведаславіч один ростити своїх дочок. Всі три його дочки були на диво гарні і красою рівні, а вдачею - різні ...»

І знову зустрічаються слова, зовсім незрозумілі сучасному російській людині. Так ось, Кродій наші предки називали похоронне багаття. Наші предки не ховали тіла померлих в землі, як це робиться зараз, а спалювали на похоронних вогнищах. І це робилося не тому, що їм так хотілося, а тому, що наші предки знали, що душа (сутність) людини залишається прив'язаною до свого вже мертвому тілу до тих пір, поки остання органіка, яка містить гени цієї людини, що не розкладеться. Тому, спалюючи тіла померлих, наші предки тим самим допомагали душам (сутностей) померлих практично відразу звільнитися від тягаря вже мертвого тіла.

Тризна наші предки називали поминки по померлій людині. Влаштовувалися свята на честь померлого, на яких співали похоронні пісні, згадували добрим словом померлого. В принципі, тризна була на славу життя, так як наші предки розуміли, що смерть фізичного тіла не означала припинення життя навіть конкретної людини взагалі. Вони знали, що звільнилася після смерті фізичного тіла душа готова до втілення в нове фізичне тіло, в якому вона (душа) буде продовжувати свій подальший розвиток ...

Після смерті своєї дружини батько Настусі задумав було одружитися на який-небудь бабусі-бобилке:

«... Старий орач-трудівник жив у праці і достатку і шкодував своїх дочок. Захотів він було взяти у двір, яку ні їсти, бабусю-бобилку, щоб вона по господарству дбала ... »

Батько не хотів звалювати турботу по господарству на своїх дочок і надумав було привести в будинок мачуху для своїх дочок, бабусю-бобилку. Цікаво, що слово Бобильов дійшло до наших днів незмінним і рівнозначно воно слову Видавець, А ось вдову або одиноку стару жінку зараз практично ніхто не називає БОБИЛКОЙ! Навіть цікаво спостерігати за долею слів! Я не беруся зараз пояснити, чому слово «бурлака» збереглося, а слово «бобилка» практично зникло з мови народу. Згодом, слово «бурлака» стало означати ще й просто самотньої людини, холостяка, людини без сім'ї, бездомного, селянина, який не має своєї землі.

Але, тим не менш, це слово збереглося в своєму первісному значенні протягом, як мінімум, ДЕСЯТИ ТИСЯЧ РОКІВ! слово Бобильов виникло з злиття двох слів - БОГ и БУВ. Або кілька більш розгорнуто - людина, яка залишилась, БУВ, Один на один з БОгом, БОгами, без супутника або супутниці життя. При швидкій вимові цих двох слів - «Бог був», звук «г» втрачається, і виходить «Бобильов»Або, дещо м'якше,«бурлака »! І знову хотілося б нагадати, що наші далекі предки в слово «Бог» вкладали зовсім інший сенс, ніж зараз. А тепер продовжимо:

«... А менша дочка, Настенька, каже батькові-батюшці: - Чи не треба, милий батюшка, бобилку брати, я сама буду по СКУФ прибиратися і про господарство роду нашого піклуватися ...»

Цікаво, що ні старші сестри Настусі, Забава і Весняна, виховані матір'ю, а саме молодша дочка, вихована батьком, взялася господарювати замість своєї померлої матері. І в Розповіді відразу ж дається пояснення цього:

«... Наостанок з раннього дитинства радетельная була. А старші дочки, Забава і Весняна, нічого не сказали, лише по ласці материнської сумували ...»

Наостанок з дитинства була РАдетельности - РАдіяльної! слово «радетельности »походить від слова«радіти »-«РАдеять », що означає« діяти за законами Ра », згідно із законами СВІТЛА, І відразу ж дається пояснення цього:

«... Стала Настенька замість своєї неньки господарство по СКУФ вести. І все-то вона вміє, все у неї ладиться, а що не вміє, до того звикає, а, звикнувши, теж ладнає зі справою. Батько дивиться і радіє, що Настенька у нього така розумниця та працьовита і вдачею лагідна. І з себе Настенька була хороша - красуня писана, і від доброти краса її додавалася ...»

Батько виховав свою молодшу дочку працьовитою, самостійної, самодостатньої, що не боїться і не цурається будь-якої праці, бо для будь-якого вільної людини праця - в радість, тому що, якщо в будь-яку справу вкладати свою душу, з-під рук виходить живе творіння рук людських, дарує РАдость не тільки самому працівнику, але і всім іншим. А ось старші сестри, виховані матір'ю, нічого цього не придбали, так як рідна матінка воліла все зробити сама, щоб її улюблені доня не попсували свої білі рученьки працею тяжким, не погубили свою красу завчасно! І виросли вони не звикли до праці, до турботи про інших, а думали тільки про себе! І в Розповіді саме про це і йдеться:

«... Сестри її старші теж були красуні, тільки їм все мало здавалося своєї краси, і вони намагалися додати її рум'янами і білилами, і ще в обновки вбратися, щоб в сусідньому селищі на дівочі посиденьки покрасуватися. Сидять, бувало, Забава і Весняна та цілий день чепуритися, а до вечора все такі ж, що і вранці були. Помітять вони, що день пройшов, скільки рум'ян і білил вони винищили, а краще не стали, і сидять сердиті. А Настуся втомиться до вечора, зате знає вона, що скотина нагодована, у всьому теремі прибрано, чисто, вечеря вона приготувала, хліб на завтра замісила, і батюшка буде нею задоволений. Гляне вона на сестер своїми ласкавими очима і нічого їм не скаже. А старші сестри тоді ще більш сердяться. Їм здається, що Настенька-то вранці не така була, а до вечора покращала - з чого тільки, вони не знають ...»

Так що чоловіче і жіноче виховання вельми сильно відрізняються, і не тому, що жінки гірше, а чоловіки краще, а тому, що у жінок, в переважній кількості випадків, материнський інстинкт не дозволяє правильно виховувати дітей. Саме тому старші сестри Настусі цілими днями тільки і займалися своєю власною зовнішністю і нічим іншим. У них навіть не виникло бажання в чомусь допомогти своїй молодшій сестрі. Любляче материнське серце просто не в силах вимагати, а тим більш наполегливо, чого-небудь від своїх чад. І саме в цьому полягає біда. Роздуми типу того, що, мовляв, «напрацювали ще, коли час прийде», зазвичай призводять до того, що, коли час приходить, діти виявляються зовсім не готовими до реального життя, а часто навіть не готові, та й НЕ хочуть працювати. Так що така «турбота» дуже часто обертається бідою, в першу чергу, для дорослих дітей. На жаль, дуже мало жінок це розуміють і в змозі виховувати своїх дітей ПРАВИЛЬНО. І саме така споживча позиція і склалася у старших сестер Настусі, про що прямо говориться в наступному уривку Сказ:

«... Прийшла потреба батькові на торжище їхати. Він і питає у дочок:

- А що вам, донечки, привезти, ніж вас порадувати?

Старша дочка Забава каже батькові:

- Привези мені, батюшка, полушалок, так щоб квіти на ньому великі були і золотом розписані.

- А мені, батюшка, - Весняна каже, - Теж привези полушалок з квітами, що золотом розписані, а посеред квітів щоб червоне було. А ще привези мені чобітки з м'якими халявами, на високих підборах, щоб вони про землю тупотіли.

Старша дочка образилася на середню, бо її матінка найбільше балувала, і сказала батькові:

- І мені, батюшка, і мені привези чобітки з м'якими халявами і з каблучками, щоб вони про землю тупотіли! А ще привези мені перстень з камінцем на палець - адже я у тебе одна старша дочка!

Батько пообіцяв привезти подарунки, які покарали дві старші дочки, і питає у молодшій:

- А ти чого мовчиш, Настенька?

- А мені, батюшка, нічого не треба. Я з двору нікуди не ходжу, нарядів мені не треба.

- Неправда твоя, Настенька! Як же я тебе без подарунка залишу? Я тобі тоді гостинець привезу.

- І гостинця не потрібно, батюшка, - каже молодша дочка. - А привези ти мені, батюшка рідний, пір'їнка Ясна Сокола із храму Фініст, коли воно на торжище буде ...»

Як випливає з цього уривка, старша і середня сестри Настусі змагаються один з одним у своїх запитах. Старша сестра Настусі навіть образилася і обурилася тим, що її середня сестра посміла замовити кращі гостинці у батька, ніж вона сама. І обґрунтувала своє така поведінка тим, що її матінка завжди балувала більше, ніж Весняному. І ні одна, ні друга навіть не подумали, що для того, щоб батько виконав їх прохання, він повинен був працювати довго і важко на своєму полі, відвойованому під лісом.

Вони ні на мить не задумалися про це, що говорить про те, що, швидше за все, вони самі ніколи не завдавали собі клопоту і не знають «почім фунт лиха». А Настуся взагалі не хотіла навантажувати батька своїми проханнями, так як сама прекрасно знала, як і за скільки все дістається. І тільки після умовлянь батька попросила його привезти їй з торжища пір'їнка Ясного Сокола з Чертога Фініст, і то, якщо воно на тому торжище буде. У будь-якому випадку, пір'їнка Ясного Сокола не має матеріальної цінності, а має цінність духовну. І все сказане вище показує, наскільки Настенька відрізняється від своїх розбещених старших сестер, вихованих в сліпий материнської любові.

але в цьому уривку міститься ще й вибухова за своєю суттю, і неймовірна для наших сучасників інформація. І ця неймовірна інформація міститься, як це і не дивно, в проханні Настусі, яка просить свого батька привезти їй з торжища «...пір'їнка Ясна Сокола із храму Фініст... »! Дівчина просить привезти їй з торжища пір'їнка Ясного Сокола з окрасу палати Фініст!!! Той, хто читає ці рядки не відразу зрозуміє, якась така НЕЙМОВІРНА «БОМБА» сховав у ЦИХ СЛОВАХ! А «бомба» в цих словах дійсно небачена! А для того, щоб стало ясно кожному, в чому ж суть неймовірною «бомби» в цих словах, досить тільки пояснити значення слова ЧЕРТОГ!

Наші далекі і не дуже предки нічний зоряне небо називали Сварожим Кругом, на якому вони виділяли ШІСТНАДЦЯТЬ окрасу палати або, кажучи сучасною мовою, ШІСТНАДЦЯТЬ сузір'я! Так-так, сузір'їв, бо раніше наші предки сузір'я називали окрасу палати! Чертог Фініст в Сварожому Колі числиться під номером тринадцять, і його Богом-покровителем вважався Бог височини! І, з огляду на це, відкривається неймовірна для наших сучасників інформація! Батько Настусі їде на торжище, на якому він може купити своїй молодшенької пір'їнка Ясного Сокола, який живе на одній з планет-земель в ІНШОМУ сузір'я, Яке наші предки називали окрасу палати Фініст!

Це вже само по собі Вражаюче! Слід звернути увагу на те, що торжище, На яке вирушив батько Настусі, було відносно недалеко від його лісового СКУФу. І, швидше за все, торжище, на яке він поїхав, не було найбільшим, але, тим не менш, його НЕ ЗДИВУВАЛА таке прохання Настусі. А це означає, що для будь-якого хлібороба в ті часи було Буденності КУПИТИ без праці на ринку ЩОСЬ, привезені з ІНШОГО СУЗІР'Я! А це означає, що наші далекі предки не тільки ЗНАЛИ, Що існує безліч населених планет-земель, населених розумними істотами, але й купували товари у торговців з цих планет-земель, і, в свою чергу, продавали свої товари їм же.

Знали вони й те, що ці розумні істоти були такими ж, або майже такими ж людьми, як і жителі Мидгард-землі. Але наші предки не тільки ЗНАЛИ про населеність інших світів, а й торгували з ними, якщо навіть на лісовому торжище можна було знайти товари з інших планет-земель, деякі з яких перебували на відстані багатьох світлових років від Мидгард-землі. А якщо НАВІТЬ НАЙБІЛЬШИЙ ПРОСТИЙ хлібороб МІГ ДОЗВОЛИТИ СОБІ КУПИТИ ТОВАРИ, привезені із далеких зірок, То це означає, що переміщення між планетами-землями в ті часи було буденним явищем, з усіма витікаючими з цього наслідками.

Хоча, може бути, Настенька втратила розум після смерті матері, а її батько просто їй підтакував в її «абсурдною» прохання, щоб не порушити спокій «душевнохворий» ?! Така версія теж має право бути, але ... подальший текст Сказ дає однозначну відповідь і на це питання:

«... Поїхав батько на торжище, знайшов він старшим дочкам подарунки, які вони карали йому, а пір'ячко Ясна Сокола із храму Фініст не знайшов. У всіх купців на торжище питав.

- Нема, - говорили купці-торговці, - такого у нас товару; попиту, - кажуть, - на нього немає.

Не хотілося батькові ображати молодшу дочку, свою працелюбну розумницю, проте повернувся він до двору, а пір'ячко Ясна Сокола із храму Фініст не знайшов ...»

Як випливає з цього уривка Сказ, батько Насті не зміг знайти на торжище пір'їнка Фініст Ясна Сокола, і не зміг знайти НЕ ТОМУ, Що прохання Настусі до батька була проханням божевільною, а тому, що на пір'їнка Ясна Сокола НЕ БУЛО ПОПИТУ! Бо саме так пояснили купці-торговці з інших планет-земель відсутність у них цього товару! Так що НЕ БУЛА Наостанок ні божевільною, ні фантазерка, просто купці-торговці з далеких світів привозили на Мідгард-землю тільки ті товари, на які БУВ ПОПИТ! Та це й зрозуміло, хто буде привозити в Антарктиду лід ?! В Антарктиді і свого льоду предостатньо! Купці-торговці привозили з інших планет-земель, які оберталися навколо далеких зірок, тільки те, що могли продати на Мідгард-землі. Саме з цієї причини батюшка Настусі повернувся з торжища без подарунка для неї:

«... А Настенька і не образилася. - Нічого, батюшка, - сказала Настуся, - Інколи поїдеш, тоді воно і знайдеться, пір'їнка моє ...»

І знову в Розповіді показується характер нерозпещеної дівчини, яка не влаштовує батькові скандалу через те, що він не зміг їй привезти з торжища бажане пір'їнка Ясного Сокола з Чертога Фініст. Навпаки, вона заспокоїла свого засмученого батька тим, що наступного разу він їй обов'язково привезе заповітне пір'їнка.

«... Минув час, і знову батькові потреба на торжище їхати. Він і питає у дочок, що їм привезти в подарунок: він добрий був.

Забава і каже:

- Привіз ти мені, батюшка, в колишній раз чобітки, так нехай ковалі-умільці підков тепер каблучки на тих чобітках срібними підківками.

А Весняна чує старшу сестру і каже:

- І мені, батюшка, теж, а то каблучки стукають, а не дзвенять, хай вони дзвенять, а щоб гвоздики з підківок не загубилися, привези мені ще срібний молоточок: я їм гвоздики сама підбивати буду.

- А тобі чого привезти, Настенька?

- А подивись, батюшка, пір'їнка від Ясна Сокола із храму Фініст: чи буде, чи немає ...»

В черговий раз їде батько Настусі на торжище і знову питає своїх дочок про те, яких їм гостинців привезти з нього. І знову старші сестри Настусі, Забава і Весняна, просять у батька різну мішуру: підкувати у ковалів привезені ним раніше чобітки срібними підківками і купити срібний молоточок, щоб підбивати гвоздики самим. А Настуся знову просить батька про все те ж пір'їнка Ясного Сокола з Чертога Фініст:

«... Поїхав Любомир Ведаславіч на торжище. Справи свої скоро зробив і старшим дочкам подарунки вибрав, а для молодшої до самого вечора пір'їнка шукав, так ні того пір'ячко, ніхто його ні в мену, ні в покупку не дає. Повернувся батько знову без подарунка для молодшої дочки. Шкода йому стало Настуню, а Настенька посміхнулася батькові: вона і тому рада була, що знову побачила свого батька ...»

І знову батько Настусі повернувся без подарунка для неї. На цей раз в Розповіді навіть точно вказується, що торжище, на яке їздив батюшка Настусі, розташовувалося неподалік від їх СКУФу. А це означає, що воно було невеликим, місцевим, і то, на цьому торжище були купці-торговці (або товари) з інших зоряних систем. Згідно з цим уривку, Любомир Ведаславіч виїхав на торжище рано вранці, і, скоро зробивши свої справи, швидко вибрав подарунки старшим дочкам, але до самого вечора шукав пір'їнка для Настусі. До самого вечора ... значить, батько Насті встиг повернутися з торжища ще до настання ночі, бо тоді не робилося б наголос на те, що він до самого вечора шукав у купців-торговців пір'їнка Ясного Сокола з Чертога Фініст для своєї молодшенької. І знову Настенька залишилася без заповітного подарунка, але вона була рада бачити свого батька навіть без подарунка! І це теж багато про що говорить! В черговий раз Любомир Ведаславіч збирається на торжище і знову питає у всіх своїх дочок про те, які гостинці вони бажають, щоб він їм привіз:

«... Настав час, поїхав батько знову на торжище.

- Чого вам, доньки рідні, в подарунок привезти?

Старша подумала і відразу не придумала, чого їй треба.

- Привези мені, батюшка, чого-небудь.

А середня каже:

- І мені, батюшка, привези чого-небудь, а до чого-небудь додай ще що-небудь.

- А тобі, Настенька?

- А мені привези ти, батюшка, одне пір'їнка Ясна Сокола із храму Фініст ...»

І знову старші сестри Настусі показують свою розбещеність і примхливість, що ясно видно з їх побажань, які вони повідомляють своєму батькові-трудівника. Заява на кшталт «привези мені що-небудь, а до чого-небудь додай ще що-небудь» говорить про крайню розбещеності старших сестер Настусі. А Настуся знову просить у нього привезти їй заповітне пір'їнка Ясного Сокола з Чертога Фініст:

«... Поїхав Любомир Ведаславіч на торжище. Справи свої зробив, старшим дочкам подарунки вибрав, а молодшій нічого не знайшов: нету того Соколиного пір'ячко на торжище.

Глава 2. Коментарі до оповіді про Ясному Соколі | Мидгард-земля. Початок 2 сторінка

Мидгард-земля. Початок 3 сторінка | Мидгард-земля. Початок 4 сторінка | Мидгард-земля. Початок 5 сторінка | Мидгард-земля. Початок 6 сторінка | Мидгард-земля. Початок 7 сторінка | Мидгард-земля. Початок 8 сторінка | тисячолітня ІГА | ТОМУ ЩО жерців СІ ЖИВУТЬ | Тоді побачиш ти, і засяє, і розгубишся від радості, і сповниться серце вдячністю, - бо СТАНЕ ТВОЇМ ВСЕ ДОСТАТОК КРАЇН ЗАХОДУ, БАГАТСТВО НАРОДІВ перейде ДО ТЕБЕ. | Мидгард-земля. повернення |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати