Головна

Перший тур (85 балів)

1. Psy.5igorsk.ru - перший психологічний портал м П'ятигорська
  2. В якому році відкрився перший заповідник?
  3. Важливу роль зіграв Конституційний Суд РФ, який перший, серед правозастосовних органів спробував виробити поняття «податок».
  4. Вам запропоновані завдання з вибором відповіді (в кожному завданні тільки одна відповідь правильна). Виберіть правильну відповідь (10 балів).
  5. ПИТАННЯ ПЕРШИЙ: А НАВІЩО МЕНІ ЦЕ ПОТРІБНО?
  6. ВОПРОС№43: Проблема білоруської гос-ності в заг політ русі Б. Перший всебілоруський з'їзд. Оголошення БНР.
  7. Виконайте тестові завдання (30 балів)

Коли я повернулася додому, мама і містер Дж. Як раз збиралися замовляти обід. Мама тільки глянула на мене і відразу ж:

- Марш в спальню. Зараз же.

Це вона додала тому, що Роккі зібрав з кухонних столів все миски й каструлі і тарабанив по ним (він явно успадкував цю рису від батька, чий барабан досі займає в нашій вітальні почесне місце).

І ось я попленталася в спальню і впала на ліжко, налякавши Толстого Луї, який дуже здивувався, що я на нього приземлилася і навіть по-справжньому зашипів на мене.

Але мені було все одно. Напевно, у мене розвинулася дістмія, або хронічна депресія. Всі симптоми в наявності:

? емоційне заціпеніння,

? уповільнена, але постійна меланхолія,

? відчуття, що я виконую всі повсякденні справи чисто механічно, без інтересу або інтересу,

? негативне мислення,

? агедонізм (нездатність отримувати задоволення від чого б то не було).

- Твій батько сказав, що тебе відправили зі школи додому в середині дня, - сказала мама після того, як закрила двері. Гуркіт з кухні став хоча б трохи слабкіше, - А від Ларса я зрозуміла, що ти поїхала в аеропорт, щоб спробувати застати Майкла і попрощатися з ним.

- Так, - сказала я.

Чесне слово, я не маю ніякої таємниці особистого життя! Я взагалі нічого не можу зробити так, щоб про це не стало відразу відомо всьому світу! Не розумію, чому я до сих пір ще намагаюся зберегти хоч що-небудь в таємниці.

- Мені здається, ти вчинила правильно, - сказала мама. - Я тобою пишаюся.

Я дивилася на неї в усі очі.

- Я його упустила, літак вже вилетів.

Мама скривилася.

- Ну, ти ще можеш йому зателефонувати,

- Мама, - сказала я, - я не можу йому дзвонити.

- Чи не дурний, звичайно можеш.

- Мама, я не можу йому дзвонити. Я цілувалася з Джеєм Пі. І Майкл це бачив.

Мама навіть розгубилася.

- Ти цілувала хлопця своєї кращої подруги?

- Взагалі-то Ліллі і Джей Пі сьогодні розлучилися. Так що він її колишній хлопець. Але в загальному, так.

- І ти зробила це на очах у Майкла?

- Так. - Я вже засумнівалася, що з'їсти квотер Паундер з сиром було хорошою ідеєю. - Але я не навмисне, просто так вийшло.

- Ох, Міа, - сказала мама, зітхнувши, - Ну що мені з тобою робити?

- Не знаю. - У мене защипало в косу від сліз. - Я все зіпсувала, в сенсі наші відносини з ним. Він мене ніколи не пробачить. Напевно, він вже радий, що від мене позбувся. Якому парію потрібна божевільна дівчина?

- Ти була божевільною ще тоді, коли ви з Майклом познайомилися, - сказала мама. - Не сказати, щоб за останнім часом ти стала більш божевільною, в усякому разі, це не помітно.

Я розуміла, що мама щиро намагається мене підбадьорити.

- Дякую, - пробурмотіла я крізь сльози.

- Послухай, - сказала мама, - ми з Френком замовляємо додому їду з китайського ресторану, тобі що-небудь замовити?

Я задумалась. Квотер Паундер якось не дуже добре пішов, може, з'їсти що-небудь білкове, щоб його проштовхнути?

- Замовте мені курчати Цо. І яловичину в апельсиновому соусі. І, мабуть, смажені галушки. Ну і напевно, свинячі реберця. По-моєму, ви завжди їсте їх з великим апетитом.

Мамі б треба було порадіти, адже я не замовляю що-небудь вегетаріанське, що ніхто, крім мене, не їсть, але вона чомусь заклопотано насупилася.

- Міа, - сказала вона, - ти справді хочеш ...

Але, видно, щось у виразі мого обличчя її зупинило, вона не договорила і знизала плечима:

- Ладно як хочеш. Ах так, трохи не забула, тобі дзвонила Ліллі. Просила передзвонити. Вона сказала, що це важливо »

- Добре, - сказала я, - Спасибі.

Мама відкрила двері моєї кімнати.

БЕМС! - Хихикання, - Бзмс! БЕМС!

Мама пішла. Я деякий час лежала, втупившись у стелю. На стелі в кімнаті Майкла в квартирі Московітцем намальовані сузір'я, що світяться в темряві. Цікаво, намалює він світяться в темряві сузір'я на стелі своєї нової спальні? В Японії.

Я дотяглася до телефону і набрала номер Ліллі. Трубку зняла доктор Московітц.

- А, Міа, здрастуй, - сказала вона без особливої ??теплоти в голосі.

Ну ось. Мама мого хлопця тепер мене ненавидить.

Що ж, вона має на це право.

- Доктор Московітц, - сказала я. - Пробачте мені ... в загальному, за все. Я - дрянь. Якщо ви мене зненавидить, я зрозумію »

Голос доктора Московітц трохи потеплішало.

- Ох, Міа, - сказала вона, - я не можу тебе ненавидіти. Знаєш, таке іноді трапляється. Я впевнена, ви з Ліллі у всьому розберетеся.

- Так, - сказала я. - Мені трохи полегшало. Напевно, у мене все-таки немає дістміі, раз я можу відчувати якісь почуття, крім поганих. - Дякуємо.

Ось тільки ... вона сказала «ви з Ліллі»? Напевно, вона хотіла сказати «ви з Майклом».

- Е-е ... доктор Московітц, Ліллі будинку? Вона просила їй передзвонити.

- Звичайно, Міа, - сказала доктор Московітц і покликала Ліллі. А та, взявши трубку, відразу, без жодних передмов, накинулася на мене:

- ТИ цілуватися з моїм хлопцем ??

Я розгублено дивилася на телефонну трубку.

- Що?

- Кенні Шоутер сказав, що бачив, як ти сьогодні перед дверима в кабінет хімії цілувалася з Джеєм Пі, - прошипіла Ліллі,

О Боже. О Боже.

Я запанікувала, і квотер Паундер піднявся трохи вище по моєму стравоходу.

- Послухай, Ліллі ... - почала я. - Це було не те, що подумав Кенні.

- Ти хочеш сказати, що ти НЕ цілувалася з моїм хлопцем перед дверима в кабінет хімії? - Вимогливо запитала Ліллі.

- Н-ні, - мовила я. - Не хочу. Я правда його поцілувала. Але тільки як друга. І, крім того, формально Джей Пі - твій КОЛИШНІЙ хлопець.

- Ти маєш на увазі, так само, як формально ти - моя колишня найкраща подруга?

Я ахнула.

- Ліллі, ти що? Я ж кажу, ми з Джеєм Пі просто друзі!

- Що це за друзі, якщо вони цілуються? - Не вгамовувалася Ліллі. - В губи.

О Боже!

- Послухай, Ліллі, - сказала я. - І в тебе, і в мене сьогодні був важкий день. Давай не перекладати один на одного свої проблеми.

- У мене був не такий уже й поганий день, - заперечила Ліллі. - Звичайно, мене кинув хлопець, але зате мене вибрали президентом студентської ради середньої школи імені Альберта Ейнштейна.

Почувши це, я схопилася, як підкинута, і знову сіла.

- Тебе вибрали?

- Точно. - Судячи по голосу, Ліллі була дуже задоволена собою. - Коли ти втекла зі школи під приводом, що у тебе болить живіт, директриса Гупта сказала, що ти дискваліфікована і вибуваєш з президентської гонки.

- Ой "Ліллі, - видихнула я, - вибач, мені так шкода ..,

- Не вибачайся? - Сказала Ліллі. - Я запитала директрису, що буде, якщо ніхто не стане балотуватися в студентський уряд. І вона сказала, що тоді місіс Хілл доведеться стати головою. Ти сама знаєш, чим би це скінчилося: ми б продавали свічки до самих весняних канікул. Тому я запитала Гупту, чи можу я балотуватися замість тебе. Вона сказала, оскільки інших кандидатів немає, то вона не бачить причин, чому б мені не балотуватися. І я прочитала твою мову. Ну, знаєш, цю? щодо того, що потрібно робити в разі різних катастроф. Здається, я її трохи прикрасила, але не сильно. Тільки додала кілька шматків про Супервулкани і астероїди, зовсім небагато. Все так злякалися, що просто не могли не проголосувати за мене. Голосування відбулося на останньому уроці. І я перемогла. У всякому разі, набрала більше п'ятдесяти відсотків голосів. Я так і знала, що цих першокурсників можна пройняти страхом, і тільки страхом, більше нічим. Зрештою, це єдине, що вони розуміють.

- Оце так, Ліллі, - сказала я. - Здорово.

- Дякую, - відповіла вона, - Хоча не знаю, навіщо я розповідаю це ТОБІ, адже від тебе не було ніякої допомоги. До речі, моїм віце-президентом будеш не ти, а Перин »Мені не потрібна в якості віце-президента злодійка бойфрендів. Та й як подруги, якщо вже на те пішло.

- Ліллі, - сказала я. - Я НЕ крала твого бойфренда. Я ж тобі сказала, я поцілувала його тільки тому, що ... взагалі-то я не знаю, чому я його поцілувала. Просто поцілувала і все. Але ...

- Знаєш що, Міа! - Роздратовано перебила мене Ліллі. - Я не хочу це вислуховувати! Може, прібережешь свої пояснення для того, кому вони цікаві? Для Джея Пі, наприклад.

- Ліллі, у нас з Джеєм Пі Не такі стосунки! - Випалила я у відповідь. - І ти це прекрасно знаєш!

- Ось як, знаю? - Перепитала Ліллі з мерзенним смішком. - Ну, в такому разі я, напевно, знаю дещо, чого не знаєш ти.

- Про що це ти говориш? - Закричала я. - Ліллі, вистачить, це просто нерозумно! Ми з тобою так довго були кращими подругами, невже ти дозволиш, щоб між нами постало хлопець?

- Ось як? - Завелася Ліллі. - Ну, може, ми були кращими подругами занадто довго. На все добре, ПД.

І я почула клацання - Ліллі кинула трубку!

Я сиділа, зовсім не уявляючи, що робити далі. Якщо чесно, мені не вірилося, що все це відбувається насправді. За один тиждень я втратила і хлопця, і кращу подругу. Невже таке можливо?

Я все ще сиділа, тримаючи в руці телефон, коли він знову задзвонив, Я була впевнена, що це дзвонить Ліллі з вибаченнями, тому відповіла після першого ж дзвінка і відразу сказала:

- Послухай, Ліллі, я дуже, дуже перепрошую. Що мені зробити, щоб загладити мою провину? Я готова на все.

Але це була не Ліллі. Глибокий чоловічий голос вимовив:

- Міа?

Моє серце підстрибнуло, Майкл. МАЙКЛ САМ Іне ДЗВОНИТЬ! Як ?! Адже він повинен бути в літаку! Але яка різниця? Це МАЙКЛ!

- Так, - сказала я.

Я відчула таке полегшення, що всі мої кістки немов розтанули. Це МАЙКЛ !!! Я мало не розплакалася, але на цей раз не від горя, а від щастя.

- Це я, - промовив той самий голос. - Джей Пі.

Мої кістки з желе перетворилися в камінь. Серце, яке було здійнятися, звалилося назад.

- Ой, - сказала я, щосили намагаючись приховати розчарування. Адже принцеса завжди повинна говорити по телефону так, щоб той, хто подзвонив, думав би, що йому раді, навіть якщо насправді вона очікувала почути зовсім іншу людину. Або сподівалася.

- Вітання.

- Наскільки я зрозумів, ти вже поговорила з Ліллі, - сказав Джей Пі.

- Е-е ... - І як я тільки могла подумати, що це Майкл? Майкл в літаку, в повітрі, на півдорозі в іншу півкулю. Та й з якого дива йому взагалі мені дзвонити, після того, що я накоїла? - Так. Поговорила.

- Здогадуюся, що ваш розмова відбувалася приблизно тоді, коли я сам намагався їй додзвонитися. Тобто тільки що, - сказав Джей Пі.

- Так, - відповіла я. Я знову заціпеніла. Чи вважається заціпеніння симптомом дістміі? Не просто емоційне заціпеніння, але справжнє, ФИЗИЧЕСКОЕ? - Вона мене прямо зненавиділа. І, напевно, у неї є на це підстави. Не знаю, Джей Пі, про що я тільки думала тоді-, перед кабінетом хімії. Я прошу вибачення.

Джей Пі розсміявся:

- Переді мною можеш не вибачатися, я отримав велике задоволення.

Він повів себе дуже благородно. Але чомусь мені від цього стало навіть гірше.

- Я така дурна, - сказала я жалюгідним голосом.

- Не думаю, - заперечив Джей Пі, - По-моєму, у тебе просто була дуже важка тиждень. Саме тому я і дзвоню. Я тут подумав, що тобі завадить підняти настрій, а у мене як раз є відповідний засіб для цього випадку.

- Ох, Джей Пі, навіть не знаю, - сказала я, - Здається, у мене дістмія.

- Поняття не маю, що це таке, - сказав Джей Пі, - Але, може, тобі стане легше, якщо я скажу, що у мене в руці два квитки в ложу на бродвейський спектакль «Красуня і Чудовисько» на сьогоднішній вечір. Ти б не хотіла піти зі мною?

Я ахнула, не втримавшись. Квитки в ложу, на мій самий-самий улюблений спектакль!

- К-як, - мовила я, заїкаючись, - як ти примудрився ...

- Легко, - відповів Джей Пі, - Мій тато - продюсер, не забула? Ну, так як, ти йдеш? Вистава починається через годину.

Він що, сміється? Як він дізнався, що це САМЕ то, що мені потрібно? Саме це відверне мене від думок про те, як жахливо я вела себе з двома людьми, які були для мене майже найголовнішими на світлі (природно, після Толстого Луї і Роккі)?

- Зустрічаємося біля театру через сорок п'ять хвилин, - сказав Джей Пі. - І ось ще що, Міа.

- Що?

- Тільки сьогодні ввечері давай не згадуватимемо жодного з Московітцем. Домовилися?

- Домовилися, - сказала я, посміхаючись, здається, в перший раз за весь день. - До скорого.

Я повісила трубку.

А потім, ще не переодягнувшись зі шкільної форми в що-небудь більш відповідне для театру, я встала і підійшла до комп'ютера.

Я перевірила електронну пошту. Листів не було.

Але це було нормально, нічого іншого я і не очікувала - я не заслуговувала листів

Я відкрила останній лист від Майкла - то, на яке не відповіла, - і клацнула мишкою по кнопці «відповісти».

Ненадовго задумалася, а потім надрукувала:

Майкл, мені дуже шкода.

І натиснула кнопку «послати».

клас

Перший тур (85 балів)

1. Дайте коротке обґрунтування ряду і викресліть зайве (6 балів):

1. 1570-1583 рр., 1590-1595 рр., 1614-1617 рр., 1632-1634 рр. -___
 ___

2. 1861 р, 1864 р, 1870 р, 1881 р .___

___

3. В. Г. Перов, І. К. Айвазовський, Н. Н. Ге, А. К. Саврасов - ___

___

2. Що об'єднує їх в ряду (4 бали):

1. А. П. Румянцев, А. В. Суворов, М. І. Кутузов, І. І. Дибич - ___

___

2. Н. А. Римський-Корсаков, М. П. Мусоргський, Ц. А. Кюї, А. П. Бородін, М. А. Балакірєв

___

3. «Розведіть» поняття (8 балів):

термін  Загальна  різне
 синдикат    
 картель  
 термін  Загальна  різне
 класицизм    
 ампір  

4. Так чи ні? (2 бали). На основі вивчення фрагмента карти дайте відповідь на питання:

1. Фрагмент карти відображає один з етапів Сталінградської битви:

___

2. Фрагмент карти відображає події оборони Севастополя в період Великої Вітчизняної війни: ___

1. 2.

5. Дайте відповідь у вигляді числа (2 бали):

1. Число «кінців» у Великому Новгороді - ___

2. Число поділів Речі Посполитої у XVIII ст. - ___

6. Зіставте сучасників (4 бали):

1. Ярослав Мудрий а. Христофор Колумб

2. Олександр Невський б. Данте Аліг'єрі

3. Іван III в. Мікеланджело Буонаротті

4. Малюта Скуратов р Карл Великий

д. Вільгельм Завойовник

7. Коротко дайте відповідь на питання (8 балів):

1. Яку битву називають предтечею Куликівського бою 8 вересня 1380 г.? Коли вона відбулася? ___

___

2. Вогнепальна зброя стала масово використовуватися вже в правління Івана III. А коли і за яких події воно було використано в перший раз? ___

___

3. За правління Петра Першого Росія створила повноцінний військовий флот на Балтійському морі. У тому ж столітті у Росії з'явився потужний флот і на іншому море. Де і в чиє правління він був створений? ___

___

4. XVIII століття стало століттям розвитку мануфактурного виробництва в Росії. А коли і при якому правителя були створені перші російські мануфактури під Тулою і Кашира? ___

8. Розташуйте в хронологічному порядку події Північної війни (6 балів):

1. Нарвская битва.

2. Битва під Каліші.

3. Битва при Лісовий.

4. Взяття Нарви.

5. Оволодіння Ригою.

6. Ништадский світ.

_____- ___- ___- ___-___-___-

9. Перед Вами уривок з документа. Прочитайте уважно цей уривок і дайте відповідь на запитання до нього (10 балів):

«1) Все що знаходяться в різних наших службах дворяни можуть ону продовжувати, як довго побажають, і їх стан їм дозволить, проте ж військові ні під час компанії, нижче перед розпочато оной за три місяці про звільнення зі служби, або абшіда просити та не відважуються , але після закінчення як всередину, так і поза державою; складаються у військовій службі можуть просити у командувачів над ними про звільнення зі служби або відставки ...

4) Хто ж, будучи звільнений з нашої служби, забажає від'їхати в інші європейські держави, таким давати нашій Іноземної колегії належні паспорт безперешкодно з таким зобов'язанням, що коли потреба зажадає, то б знаходяться дворяни поза державою нашого з'явилися до своєї вітчизни, коли тільки про тому учинено буде належне оприлюднення, то всякий в такому випадку повинен з усілякою швидкістю волю нашу виконати під штрафом секвестру його маєтку.

9) ... ми сподіваємося, що все благородне російське дворянство, відчуваючи Толік наші до них і нащадкам їх щедроти, за своєю до нас всеподданіческой вірності і ретельності спонукаючи будуть не віддалятися, нижче ховатися від служби, але з ревнощами і бажанням в ону вступати , і чесним і несоромно чином ону по крайней можливості продовжувати, не менше й дітей своїх з старанністю і рачением навчати благопристойним наук, бо всі ті, котрі ніякої і ніде служби не мали, але тільки як самі в лінощах і ледарства весь час перепроваджувати будуть, так і дітей своїх на користь батьківщини свого ні в які корисні науки не вживати, тих ми, яко суще недбайливих про добро Загалом, зневажати і знищувати всіх наших вірнопідданим і істинним синам вітчизни наказуємо, і нижче до двору нашому приїзд або в публічних зборах і урочистостях НЕ терпимі будуть ... »

1. Назвіть документ, уривок якого дано вище. ___(2 бали)

2. Дайте датування даного документа (з точністю до року) ___ (2 бали)

3. Ким був виданий даний документ? ___

___ (2 бали)

4. Які наслідки мало опублікування цього документа? ___ ___ (2 бали)

5. Законодавчим актом якого правителя були підтверджені й розширені основні положення даного документа? ___ ___ (2 бали)

10. Прочитайте даний нижче документ і дайте відповідь на запитання до нього (10 балів):

«Користуючись цим поземельним наділом, селяни за cиe зобов'язані виконувати на користь поміщиків визначені в положеннях повинності. У цьому стані, яке є перехідне, селяни іменуються тимчасовозобов'язаними.

Разом з тим їм дається право викуповувати садибну їх осілість, а за згодою поміщиків вони можуть набувати у власність польові землі та інші угіддя, відведені їм у постійне користування. З таким придбанням у власність певної кількості землі селяни звільняться від обов'язків до поміщиків по викупленої землі і вступлять в рішучий стан вільних селян-власників.

Хоча ж ці положення, загальні, місцеві та особливі додаткові правила для деяких особливих місцевостей, для маєтків дрібнопомісних власників і для селян, які працюють на поміщицьких фабриках і заводах, по можливості пристосовані до місцевих господарським потребам і звичаям, втім, щоб зберегти звичайний порядок там, де він представляє обопільні вигоди, ми надаємо поміщикам робити з селянами добровільні угоди і укладати умови про розмір поземельного наділу селян і про наступні за оно повинності з дотриманням правил, постановлених для огорожі непорушності таких договорів.

Для правильного досягнення цього ми визнали за благо повеліти:

1. Відкрити в кожній губернії губернське в селянських справах присутність, якому довіряється вища завідування справами селянських товариств, проштовхування на поміщицьких землях.

2. Для розгляду на місцях непорозумінь і суперечок, що можуть виникнути при виконанні нових положень, призначити в повітах мирових посередників і утворити з них повітові світові з'їзди ... »

1. Запишіть назву документа, дату його створення. ___(2 бали)

2. Виходячи з документа, поясніть термін «тимчасовозобов'язаних селяни» (2 бали):

___

3. Хто був автором документа? (2 бали): ___

___

4. В інтересах, яких груп, структур (не менше 2-х) був складений даний документ? __
 ___(2 бали)

5. До яких наслідків призвело видання даного документа? (Не менше 2-х наслідків)

___(2 бали)

11. Уважно ознайомтеся з наведеною нижче таблицею і дайте відповідь на питання до неї (6 балів):

армія  російські війська  протистоїть противник
 1-я армія Барклая-де-Толлі (Санкт-Петербурзьке напрямок)  127 тис. Осіб  220 тис. Осіб
 2-я армія Багратіона (Московське напрямок)  40- 45 тис.  Понад 80 тис. Осіб
 3-тя армія Тормасова (Київський напрямок)  45-48 тис.  До 70 тис. Чоловік

1. Виходячи з даних таблиць визначте, який напрямок було головним в наступальному плані французів? Чому саме цей напрям був головним? ___

___(2 бали)

2. Як Ви вважаєте, чому саме Друга армія Багратіона виявилася в найбільш важкому становищі в початковий період війни? ___

___ (2 бали)

3. З Вашої точки зору, чому проти 3-ї армії були задіяні такі малі сили противника? ___

___ (2 бали)

12. У цьому році виповнюється 300 років з моменту перенесення столиці з Москви в Санкт-Петербург. Ваше завдання - назвати зображене на картинках і співвіднести зображення з архітекторами, що побудували зображене. Свою відповідь оформите у вигляді таблиці (7 балів).

А. Б.

1. 2.

3. 4.

Номер зображення (не заповнюється)  Що зображено (назва)  Архітектор (буква, ім'я)

13. Назвіть події Сталінградської битви і битви на Курській дузі, вкажіть їх дати. Свою відповідь поясніть, виходячи зі змісту тексту (8 балів):

1. «Війська фронту, тривалий час готувалися до оборони, тримали оборону проти групи армій« Південь ». Кульмінація боїв настала через тиждень після початку німецького наступу. Манштейн, ввівши в бій 11 танкових дивізій, у яких на озброєнні було чимало танків «тигр» і «пантера», прорвав останній оборонний рубіж оборони радянських військ. У цей момент ситуацію врятував введення в справу двох резервних армій - 5-ої гвардійської і 5-ої гвардійської танкової. Остання, маючи понад 700 танків, зуміла загальмувати німецькі танкові корпусу, розгромивши їх через день в зустрічному танковому бою ... »

2. «Радянські війська, наступаючи назустріч один одному прорвали оборону румунських військ на півночі і італійсько-румунських військ на півдні, зуміли оточити велике угрупування німецько-нацистських військ. Головна роль в цьому наступі належала ... фронту, повністю сформованому з резервів Ставки, а також ..., наступав своїми центральних і південних флангами ... Обидва фронту мали в своєму розпорядженні танкові і механізовані корпуси - найбільш ефективні засоби прориву оборони противника. .. »

3. «Запеклі бої розгорілися за цей найбільший місто, розташоване на річці ... Радянським військам вдалося захопити великий плацдарм на південь від міста - Букринський, однак, німецькі контратаки перекинутими резервами заважали розвитку настання звідси ... В ситуації, що склалася вирішено було наносити удар північніше міста , з Лютізького плацдарму. Для цього на плацдарм з Букринського плацдарму була таємно перекинута 3 гвардійська танкова армія, в ході нічної атаки з включеними фарами прорвала оборону противника і звільнила місто ... »

4. «Запеклі бої, що тривали в закруті Дону, виснажили війська фронту і особливо 62-ій армії. З важкими боями вона підійшла до міста, що зазнав жорстокої, страшної бомбардуванню люфтваффе 23-го числа ... Потім на місто впали тонни і тонни бомб, але саме ця бомбардування незабутнє залишилася в пам'яті захисників міста ... »

Номер уривка по порядку (не заповнюється)  Описується подія з датуванням

сентября, пятница, 19.00, мансарда | теми есе
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати