Головна

ВИМОГИ ДО РІВНЯ ОСВОЄННЯ ЗМІСТУ ДИСЦИПЛІНИ (КОМПЕТЕНЦІЇ навчати, що формуються в РЕЗУЛЬТАТІ ОСВОЄННЯ ДИСЦИПЛІНИ)

  1. I. Кваліфікаційні вимоги до виконання курсової роботи
  2. I. Загальна характеристика ДИСЦИПЛІНИ
  3. I. Загальна характеристика ДИСЦИПЛІНИ
  4. I. РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ
  5. I. РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ
  6. I. Вимоги до викладу матеріалу
  7. I. Формування дисципліни.

Процес вивчення дисципліни спрямований на формування наступних компетенцій:

а) загальнокультурні (ОК):

-здібностей і готовністю аналізувати соціально значущі проблеми та процеси, використовувати на практиці методи гуманітарних, природничо-наукових, медико-біологічних і клінічних наук в різних видах професійної і соціальної діяльності (ОК-1);

-здібностей і готовністю до логічного і аргументованого аналізу, до публічних промовах, ведення дискусії і полеміки, до редагування текстів професійного змісту, до здійснення виховної та педагогічної діяльності, до співпраці і вирішення конфліктів, до толерантності (ОК-5);

-здібностей і готовністю оволодіти одним з іноземних мов на рівні побутового спілкування, до письмової та усної комунікації державною мовою (ОК-6);

-здібностей і готовністю використовувати методи управління, організувати роботу виконавців, знаходити і приймати відповідальні управлінські рішення в умовах різних думок і в рамках своєї професійної компетенції (ОК-7);

-здібностей і готовністю здійснювати свою діяльність з урахуванням прийнятих в суспільстві моральних і правових норм, дотримуватися правил лікарської етики, закони і нормативні правові акти по роботі з конфіденційною інформацією, зберігати лікарську таємницю (ОК-8).

б) професійні (ПК):

В загальному:

-здібностей і готовністю реалізувати етичні та деонтологічні аспекти лікарської діяльності в спілкуванні з колегами, медичними сестрами і молодшим персоналом, дорослим населенням і підлітками, їх батьками та родичами (ПК-1);

-здібностей і готовністю до формування системного підходу до аналізу медичної інформації, спираючись на всеосяжні принципи доказової медицини, заснованої на знаходити власні шляхи розв'язання з використанням теоретичних знань і практичних умінь з метою вдосконалення професійної діяльності (ПК-3);

-здібностей і готовністю аналізувати результати власної діяльності для запобігання лікарських помилок, усвідомлюючи при цьому дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову, кримінальну відповідальність (ПК-4);

-здібностей і готовністю до роботи з медико-технічної апаратурою, що використовується в роботі з пацієнтами, володіти комп'ютерною технікою, отримувати інформацію з різних джерел, працювати з інформацією в глобальних комп'ютерних мережах; застосовувати можливості сучасних інформаційних технологій для вирішення професійних завдань (ПК-9);

-здібностей і готовністю до формування мотивації окремих осіб, сімей і суспільства в цілому по підтримці стоматологічного та загального здоров'я (ПК-17);

-здібностей і готовністю до проведення стоматологічних професійних процедур (ПК-18);

В організаційно-управлінської діяльності:

-здібностей і готовністю розуміти ієрархію правління галуззю, структуру організації стоматологічної допомоги населенню та значення стоматологічної служби в системі охорони здоров'я Російської Федерації, роль лікаря-стоматолога в охороні здоров'я громадян; нормативну правову базу діяльності лікаря-стоматолога (ПК-44);

-здібностей і готовністю керувати середнім і молодшим медичним персоналом для забезпечення ефективності лікувального процесу; до аналізу показників діяльності медичних організацій, до використання сучасних організаційних технологій профілактики, діагностики, лікування, реабілітації при наданні медичних послуг в основних типах медичних організацій (ПК-45);

У психолого-педагогічної діяльності:

-здібностей і готовністю до навчання пацієнтів правилам медичного поведінки; навчання пацієнтів гігієні порожнини рота (ПК-49);

У науково-дослідній діяльності:

-здібностей і готовністю вивчати науково-медичну інформацію, вітчизняний і зарубіжний досвід з тематики дослідження (ПК-50);

-здібностей і готовністю до освоєння сучасних теоретичних і експериментальних методів дослідження в медицині (ПК-51);

-здібностей і готовністю до участі в організації робіт щодо практичного використання і впровадження результатів досліджень (ПК-52).

-здібностей і готовністю до використання сучасних технологій менеджменту та маркетингу в своїй професійній діяльності, здійснювати аналіз якості та ефективності своєї роботи (ПК-46);

В результаті вивчення дисципліни студент повинен:

знати:

- Основні етичні терміни і поняття;

- Морально-етичні норми професійної лікарської стоматологічної етики;

- Принципи і правила взаємини «лікар-пацієнт» «лікар - родичі» в стоматології

-основні етичні документи вітчизняних і основних міжнародних професійних стоматологічних громадських організацій;

- Основні філософські та релігійні концепції в сучасному суспільстві;

-основні положення законодавства України про охорону здоров'я громадян;

-уголовное і цивільне процесуальне російське законодавство та нормативні документи,

-уголовное законодавство Російської Федерації про відповідальність за злочини проти життя і здоров'я громадян, за професійні та професійно-посадові правопорушення медичних працівників;

-основні положення російського цивільного законодавства та інших законодавчих актів про відповідальність медичних працівників за порушення прав громадян в області охорони здоров'я.

-структуру сучасної російської системи охорони здоров'я;

-іноземні мови в обсязі, необхідному для можливості отримання інформації із зарубіжних джерел.

-Теоретично основи інформатики,

-основи страхової медицини в РФ,

-основи організації і сучасні організаційні форми амбулаторно-поліклінічної допомоги в стоматології і стаціонарної допомоги населенню в стоматології та щелепно-лицевої хірургії,

-Сучасні діагностичні можливості в стоматології;

-принципи диспансерного стоматологічного спостереження різних віково-статевих і соціальних груп населення,

-основи реабілітації стоматологічних пацієнтів;

-Організацію лікарського контролю стану стоматологічного здоров'я населення;

-здійснення експертизи якості стоматологічної допомоги на основі діагностичних технологій, стандартів і протоколів ведення хворих, принципи побудови експертних висновків;

- Основи менеджменту і маркетингу в стоматології;

-принципи управління лікувальним процесом в стоматологічних організаціях;

-Особливості організації та основні напрямки діяльності лікаря-стоматолога;

-Організацію роботи молодшого і середнього медичного персоналу в стоматологічних організаціях;

-ведение типовий обліково-звітної медичної документації в стоматологічних закладах,

- Методи оцінки ефективності економічної діяльності стоматологічної організації (підрозділу);

вміти:

- Використовувати методи і прийоми аналізу етичних проблем;

- Використовувати морально-етичні норми, правила і принципи лікарської деонтології та медичної етики і професійного лікарського поведінки в своїй практичній діяльності;

- Використовувати в практичній діяльності основні етичні документи вітчизняних і основних міжнародних професійних стоматологічних громадських організацій -Застосовувати різні етичні способи вирішення конфліктів в стоматології;

-аналізувати російське законодавство і підзаконні акти міністерств, відомств по підпорядкованості, закони місцевого самоврядування, що мають пряме відношення до умов здійснення стоматологічної допомоги;

-Проводити експертну оцінку несприятливих наслідків в стоматологічній практиці, проступків і професійних злочинів медичних працівників в стоматології; давати висновок за матеріалами кримінальних та цивільних справ у випадках професійних і професійно-посадових правопорушень медичних працівників стоматологічних установ в межах своєї компетенції;

- Захищати громадянські права лікарів стоматологів, співробітників стоматологічних організацій і пацієнтів, незалежно від віку, стану здоров'я, національних особливостей і соціального становища;

- Аналізувати і оцінювати якість медичної, стоматологічної допомоги, стан здоров'я населення, вплив на нього факторів способу життя, навколишнього середовища і організації стоматологічної допомоги;

- Вибудовувати і підтримувати конструктивні робочі відносини з іншими членами стоматологічного колективу;

- Керуватися принципами гуманізму і загальнолюдськими цінностями за участю в житті громадянського суспільства.

- Аргументовано відстоювати свою наукову і лікарську позицію; вести конструктивний діалог, який здійснюється в стилі об'єктивних доказів, спростувань і суб'єктивних факторів;

-Користуватися усіма доступними інформаційним ресурсами; користуватися навчальною, науковою, науково-популярною літературою, мережею Інтернет для професійної діяльності;

-аналізувати і оцінювати якість медичної, стоматологічної допомоги, стан здоров'я населення,

-вести медичну і ділову документацію різного характеру в стоматологічних амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних установах.

-самостійне оцінювати результати господарської діяльності стоматологічної організації (підрозділу);

- Приймати раціональні управлінські рішення з урахуванням потреб споживачів стоматологічних послуг і конкурентної ситуації;

- Проводити роботу з пропаганди стоматологічного здоров'я, спрямовану на попередження спадкових і вроджених захворювань;

-систематичне мониторировать правові, технологічні, інформаційні новинки в Росії і за-кордоном



© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати