Головна

Займенник (The Pronoun).

  1. займенник
  2. ЗАЙМЕННИК
  3. Займенник в давньоанглійській мові
  4. невизначений - займенником some
  5. Об'єднані дві пропозиції в одне з заміною його частини займенником.
  6. Негативне займенник kein

особисті займенники мають дві відмінкові форми: форму називного відмінка і об'єктного (непрямого) відмінка. У формі називного відмінка займенника виступають в реченні у ролі підмета, а в формі непрямого - в ролі доповнення.

 число  падіж
 називний  об'єктний
 единст-дарське  Iyou hesheit  яти, ви ононаоно, він, вона (для нео-душ.)  meyou himherit  мене, мені, мнойтебя, тобі, тобою, вас, вам, ваміего, йому, їм, (о) нёмее, їй, нею, (о) нейего, її, йому, їй
 множест-дарське  weyouthey  мивионі  usyouthem  нас, нам, намівас, вам, вамііх, їм, ними

Присвійні займенники відповідають на питання чий? і не змінюються ні за родами, ні за числами, проте мають категорію особи. Присвійні займенники вживаються з іменниками. Якщо іменник відсутня, використовується абсолютна форма присвійного займенника.

 ОсновнаяФорма  АбсолютнаяФорма  
 myhisheritouryourtheir  minehishersitsoursyourstheirs  мій, моє, моя, моіегоееее, егонашваш, твій

This is my pen. Yours is on the table.

Завдання 1.1. Заповніть пропуски відповідними особистими займенниками.

а) ... am a student. ... Am 18 years old. Nick is a friend of mine. ... Is also 18. So ... are of the same age. Nick's parents are reporters. ... Travel a lot. Nick's sister does not study. ... Is a typist.

б) What do ... do? - I'm a teacher.

Where does ... come from? - He comes from Spain.

Is ... married? - Oh, no, she is still single.



© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати