Головна

Основні критерії оцінки роботи дільничного терапевта.

  1. D) основні ознаки права.
  2. FDDI. Кадр. Процедури управління доступом до кільця і ??ініціалізації роботи кільця.
  3. I Загальна характеристика роботи
  4. I. Завдання для самостійної роботи
  5. I. Кваліфікаційні вимоги до виконання курсової роботи
  6. I. Загальна характеристика роботи 1 сторінка
  7. I. Загальна характеристика роботи 2 сторінка

Показники роботи дільничного терапевта - складова частина оцінки діяльності поліклініки в цілому.

Дільничний терапевт повинен щоквартально корегувати і вносити необхідні дані в медичний паспорт ділянки. В кінці року складається річний звіт з аналізом ряду показників. Для більш системного викладу звіту можна рекомендувати наступну схему:

- Паспорт ділянки (кількість населення; контингент і соціальний склад, що переважають на ділянці; кількість інвалідів; список ЧДБ і ін.).

- Навантаження на 1 годину прийому в поліклініці і роботи на дому, показники дільничного; кількість (%) активних відвідувань на дому.

Захворюваність населення на ділянці, в тому числі з тимчасовою втратою працездатності. під захворюваністю розуміють сукупність вперше виявлених захворювань за даний рік (на 1000 наявного населення). Вказується захворюваність в цілому і по окремих нозологічних форм, відбивається інфекційна захворюваність. Аналізується число випадків і днів ВН, середня тривалість одного випадку за нозологічними формами. Перераховані показники порівнюються з аналогічними середніми показниками по місту, району і т. Д.

- Первинний вихід на інвалідність.

- Смертність і летальність на дому із зазначенням статі, віку померлих і аналізом причин смерті. летальність відображає ставлення числа випадків смерті серед хворих тією чи іншою хворобою до загальної кількості таких хворих. смертність - Частота випадків смерті в певній сукупності людей, об'єднаних тим чи іншим ознакою (вік, стать, соціальний стан, метод лікування).

- Показники госпіталізації (планової, екстреної, в денний стаціонар).

- Розбіжність клініко-поліклінічних діагнозів. Необхідно врахувати, що всі випадки розбіжності повинні бути проаналізовані та обговорені на лікарській конференції.

Показники ефективності та якості диспансеризації.

- Профілактична та санітарно-освітня робота: скільки і яких щеплень проведено, скільки прочитано лекцій, бесід, випущено санітарних бюлетенів і т.д.

На вимогу адміністрації ЛПУ в звіт можуть вноситися і інші показники: наявність обґрунтованих скарг; випадки виявлення запущених форм туберкульозу та онкологічних захворювань; хворобливість по окремих нозологічних форм (загальна кількість хворих даної нозологій з урахуванням вперше виявлених в даному році на 1000 населення) і т. д.

Ретельний аналіз своєї діяльності допомагає лікареві раціонально планувати роботу на майбутній рік.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ПРОФІЛАКТИЧНОЇ РОБОТИ.

ДИСПАНСЕРИЗАЦИЯ.

Профілактика в медицині - Широка і різнобічна сфера діяльності, спрямована на виявлення причин захворювань і пошкоджень, їх усунення або послаблення у окремих людей, груп і населення в цілому.

Примордіальна профілактика - Сукупність заходів, спрямованих на недопущення впливу чинників ризику виникнення захворювання, пов'язаних з несприятливими умовами життєдіяльності, навколишнього та виробничого середовища, способу життя.

первинна профілактика- Система заходів, спрямованих на усунення або послаблення небоагопріятних для здоров'я чинників і причин хвороби, посилення благотворно впливають факторів і, таким чином, на зниження ймовірності виникнення захворювання. Технології первинної профілактики складаються з формування груп ризику, проведення скринінгу; консультування за способом життя і його модифікації; комплексної системи заходів щодо попередження захворювань; інтеграції роботи різних служб і відомств, що беруть участь в первинній профілактиці; вакцинації та хіміопрофілактики; контролю за станом здоров'я, підвищення рівня здоров'я, відповідальності за здоров'я самої людини.

Вторинна профілактика - ето комплекс медичних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення і лікування вже наявних захворювань. Вона передбачає використання специфічних заходів, здійснюваних медичними установами щодо попередження прогресування вже наявних захворювань, раннього їх виявлення, проведення дієвого лікування і реабілітації. Вторинна профілактика передбачає проведення диспансеризації дорослого населення Республіки Білорусь. Організація диспансерного спостереження визначається Постановою Міністерства охорони здоров'я РБ № 92 від 12 жовтня 2007 р

Третинна профілактика (реабілітація) - Система заходів, спрямованих на зменшення ймовірності та запобігання розвитку ускладнень захворювання, їх інвалідизуючих наслідків.

У профілактичній роботі дільничного терапевта виділяють три основних напрямки:

1. Області охорони здоров'я населення дільниці;

2. Участь у проведенні профілактичних щеплень;

3. Диспансеризація населення.

Санітарно-освітня робота - це складова частина щоденної лікувально-діагностичної діяльності лікаря. Незважаючи на велику кількість інформації, що подається профілактичної спрямованості зростає захворюваність в групі хвороб неінфекційної патології. Вважається, що в такій ситуації потрібні нові підходи в попередженні цих хвороб. Одним з таких підходів є психологічна корекція здраворазрушітельного поведінки людини в сфері харчування, фізичної та психоемоційної активності. При спілкуванні з кожним больнимему повинні пояснюватися принципи здорового способу життя і режиму по конкретному, наявного у пацієнта захворювання, основи раціонального та лікувального (для конкретної ситуації) харчування, шкоду куріння і зловживання алкоголем і інші санітарно-гігієнічні аспекти. Крім індивідуальної роботи з пацієнтами санітарна освіта включає в себе проведення лекцій в поліклініці і на підприємствах, випуск санітарних бюлетенів та інших інформаційних матеріалів та інше.

пРИЩЕПНА робота здійснюється під керівництвом лікарів-імунологів інфекціоністами та дільничними терапевтами поліклініки. Так як необхідна поголовна вакцинація дорослого населення проти дифтерії, дільничні лікарі та сестри складають списки населення і займаються безпосередньо проведенням щеплень на підприємствах і за місцем проживання громадян.

Так, дорослі, достовірно не щеплені проти дифтерії протягом останніх 20 років (не мають документального підтвердження або рівень імунітету в РПГА нижче 1:40), повинні отримувати повний курс імунізації АДП-М (АД-М) анатоксином: дві вакцинації з інтервалом 1 місяць і ревакцинація через 9-12 місяців. Наступні ревакцинації проводяться кожні 10 років одноразово до 66 років включно. АД-М анатоксин застосовують для планової ревакцинації дифтерії в 11 років і планових вікових ревакцинаций особам, які мають АС анатоксин у зв'язку з екстреною профілактикою правця

диспансеризація - Метод активного виявлення, взяття на облік і динамічного спостереження за станом здоров'я пацієнтів; активне систематичне проведення лікувально-оздоровчих заходів з діагностичним і функціональним контролем за їх ефективністю.

Головна мета диспансеризації - зниження захворюваності та інвалідності, підвищення середньої тривалості життя хворих і збереження працездатності.

Загальне керівництво диспансеризацією в Республіці Білорусь здійснює Міністерство охорони здоров'я Республіки Білорусь, на обласному рівні - управління охорони здоров'я (охорони здоров'я) обласних виконавчих комітетів (в місті Мінську - комітет з охорони здоров'я Мінміськвиконкому), на районному рівні - головні лікарі районних територіальних медичних об'єднань, в лікувально-профілактичних установах - головний лікар закладу.

У нашій країні диспансеризація населення здійснюється на підставі Постанови МОЗ РБ №92 від 12 жовтня 2007 року і «Про організацію диспансерного спостереження дорослого населення Республіки Білорусь» Інструкції «Про порядок організації диспансерного спостереження дорослого населення Республіки Білорусь» з додатками 1 і 2 (форма № 131 / у-Д і Орієнтовна схема диспансерного динамічного спостереження за хворими, які перебувають у групі Д (II) і Д (III)).

Згідно цих документів громадяни Республіки Білорусь мають право пройти диспансерний огляд і при наявності медичних показань перебувати під диспансерним динамічним наглядом в організаціях охорони здоров'я, що надають амбулаторну медичну допомогу дорослому населенню.

Методика диспансеризації включає:

1. Щорічний медичний огляд населення з виконанням встановленого мінімального обсягу лабораторних та інструментальних досліджень (див. Нижче).

2. Дообстеження потребують з використанням додаткових методів діагностики.

3. Визначення та індивідуальна оцінка стану здоров'я обстежених (виявлення здорових осіб, практично здорових і хворих різними захворюваннями).

4. Виявлення осіб з факторами ризику.

5. Виявлення осіб із захворюваннями в ранній стадії розвитку.

6. Розробка і проведення комплексу необхідних медичних та соціальних заходів, динамічне спостереження за станом здоров'я населення.

7. Щорічна аналіз ефективності і якості диспансеризації.

Виділяють три основні етапи диспансеризації:

Перший етап диспансеризації - Відбір контингентів здорових і хворих, що підлягають диспансерному спостереженню, угруповання відібраних контингентів, складання плану необхідних лікувально-профілактичних заходів і динамічного спостереження (реєструючий етап).

Відбір проводиться активним шляхом у вигляді різних форм профілактичних оглядів, а також пасивним шляхом, тобто відбір за поточною зверненнями та виписками з стаціонару.

Для огляду і обстеження населення використовуються індивідуальні та масові форми.

Індивідуальні огляди проводяться за зверненнями (Коли людина звертається в поліклініку за довідкою про стан здоров'я, з метою оформлення санаторно-курортної карти, в зв'язку з захворюванням або яким-небудь іншим приводом); під час активного виклику осіб, що обслуговуються даною поліклінікою, для диспансерного огляду; при відвідуванні лікарями на дому хронічних хворих та осіб похилого віку. Крім того, для окремих професійних груп населення обов'язкові попередні медичні огляди перед надходженням на роботу (в певних галузях промисловості, сільського господарства, транспорту і т.д.).

Масові профілактичні огляди об'єднують цільові і періодичні огляди. Цільові огляди проводяться для раннього виявлення деяких захворювань: туберкульозу, злоякісних пухлин, серцево-судинних та інших і здійснюються за допомогою спеціалізованих медичних установ. періодичних огляди проводяться з метою раннього виявлення всіх захворювань з будь-якою формою патології у певних контингентів населення (згідно з наказами Міністерства охорони здоров'я РБ): школярі, юнаки допризовного віку, учні технікумів, студенти, вагітні жінки, інваліди ВВВ і т.д.

Диспансерний огляд виконується в обсязі досліджень, визначених для кожної вікової групи дорослого населення.

1) 18-29 років: вимірювання артеріального тиску, ІМТ, загальний аналіз крові (ШОЕ, лейкоцити, гемоглобін), сечі, глюкоза крові (за показаннями), флюорографія, огляд лікаря гінеколога і молочних залоз (жінки);

2) 30-39 років: вимірювання артеріального тиску, ІМТ, загальний аналіз крові (ШОЕ, лейкоцити, гемоглобін), сечі, глюкоза і холестерин крові (за показаннями), ЕКГ, огляд лікаря-акушера-гінсколога і молочних залоз (жінки), флюорографія , мамографія, ректальне дослідження;

3) 40 років і старше: вимірювання артеріального тиску, ІМТ, загальний аналіз крові (ШОЕ, лейкоцити, гемоглобін), сечі, глюкоза крові, холестерин крові, оцінка ризику серцево судинних захворювань по таблиці SCORE, вимірювання внутрішньоочного тиску, ЕКГ, огляд лікаря акушера- гінеколога і молочних залоз (жінки), ректальне дослідження, мамографія, дослідження передміхурової залози (чоловіки), флюорографія.

З урахуванням результатів проведених лабораторних, клінічних та інструментальних досліджень і з метою планування проведення необхідних медичних заходів лікарем відділення (кабінету) профілактики організації охорони здоров'я визначається приналежність громадянина до групи диспансерного динамічного спостереження:

Д (І) - здорові громадяни, що не пред'являють скарг на стан здоров'я, у яких в анамнезі або під час диспансерного огляду не виявлені гострі, хронічні захворювання або порушення функцій окремих органів і систем організму, а також мають незначні відхилення в стані здоров'я (без тенденції до прогресування), що не роблять впливу на працездатність.

Д (ІІ) - практично здорові громадяни, які мають в анамнезі гострі захворювання або фактори ризику хронічних захворювань.

Д (ІІІ) - громадяни, які мають хронічні захворювання, з помірними або вираженими порушеннями функції органів і систем організму, з періодичними загостреннями і зниженням працездатності, кратність диспансерних оглядів яким визначається відповідно до зразкової схемою диспансерного динамічного спостереження.

З групи диспансерного динамічного спостереження Д (ІІІ) виділяють громадян:

- Не мають групи інвалідності по захворюванню - Д (ІІІ) а;

- Мають групу інвалідності по захворюванню - Д (ІІІ) б.

У кожній групі диспансерного динамічного спостереження слід враховувати громадян з факторами ризику виникнення певних захворювань або загострення наявного хронічного захворювання.

Другий етап диспансеризації - Динамічне спостереження за відібраними на першому етапі контингентами хворих і здорових.

Дидактичні засоби для організації | Групи диспансерного динамічного спостереження

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати