На головну

Список особистий 2 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Ми використовуємо всі три способи взаємодії полів, описані в главі 14. Деякі з них позитивні, деякі - негативні. При позитивних відносинах все йде чудово - ми утворюємо з такими людьми зв'язку за допомогою ниток світла, що з'єднують наші чакри, За допомогою біоплазматіческіх потоків ми обмінюємося з улюбленими позитивною енергією. За допомогою гармонійної індукції ми підвищуємо частоту коливань поля партнера і вносимо в наші відносини ясність і світло. Ми сприймаємо один одного такими, якими ми є, і не намагаємося маніпулювати один одним в корисливих цілях. У подібних позитивних взаєминах ми не дозволяємо партнерам погано до нас ставитися. Ми зосереджені на власній особистості і в той же час повноцінно спілкуємося з оточуючими.

НЕГАТИВНІ Взаємодія АУР ПІД ЧАС СПІЛКУВАННЯ ЛЮДЕЙ

Існують звичні способи негативного взаємодії і маніпулювання енергетичними полями партнерів. Робиться це від страху і невігластва. Ми не віддаємо собі звіту в своїх діях і намагаємося за допомогою гармонійного наведення змусити поле партнера битися з потрібною нам частотою, бо в його присутності відчуваємо себе не комфортно. Ми відштовхуємо і тягнемо на себе поле партнера за допомогою потоків енергії або, що ще гірше, взагалі блокуємо енергетичний обмін. Нитки світла, які з'єднують нас, ми намагаємося використовувати для отримання вигоди. За допомогою ниток ми намагаємося підчепити один одного на гачок або заплутати. Всі ці маніпуляції аури відбуваються несвідомо і не відомі переважній більшості людей, але вони стають видні кожному, хто опанував мистецтвом надчутливого сприйняття.

Існують лише чотири типи взаємодій полів, які ми використовуємо: відштовхування, тяжіння, блокада і вільний потік енергії. Якщо, наприклад, один з партнерів тягне енергію на себе, інший може блокувати потік або спробувати перетягти його на себе. Якщо ж один на партнерів відштовхує потік, то другий може відповісти тим же або загальмувати відтік енергії, блокуючи його рух.

У типовому випадку близьких відносин події розвиваються таким чином; Вона хоче отримати від Нього любов, простягає щупальця енергії і намагається витягнути цю любов з його енергетичного поля. Він же, можливо, хоче, щоб його залишили в спокої, і відповідає таким викидом зустрічній енергії, що Їй не залишається нічого іншого, як піти. Або Він може загальмувати потік, а й тоді Вона не отримає нічого, хоча і не відчує ніякого поштовху.

Подумайте, як саме ви взаємодієте з іншими людьми в процесі реалізації ваших відносин. Наприклад, якщо хтось обрушує на Вас потік енергії, чи відповідаєте ви тим же? Або ви охоче втягуєте в себе отриману енергію? Зупиняєте ви його або здаєтеся і покірно дозволяєте чужорідного потоку енергії проникнути в своє ауріческое поле? Здебільшого люди або гальмують потік, або відштовхують його.

Всі ми виробляємо стереотипи взаємодії з полями своїх близьких партнерів, які відповідають взаємним договорами, описаним в розділі 13. Ми робимо це несвідомо, за звичкою, яка глибоко в'їлася в нашу психіку. Іноді такий підхід до відносин спрацьовує, іноді - ні. Спосіб, яким одні люди взаємодіють з нашими полями, цілком нас влаштовує, але коли інші намагаються зробити те ж саме, ми різко протестуємо. Наші звичні взаємодії є ні чим іншим як захисна система, за допомогою якої ми обороняємося від уявних і дійсних небезпек навколишнього світу. Іноді ми опиняємося здатними використовувати захисну систему партнера, але іноді відчуваємо від цього великі незручності.

Якщо ми не в силах використовувати негативний енергетичний вплив чужого поля для власного зцілення, то в наших взаєминах починає формуватися петля негативного зворотного зв'язку. Кожна людина може нарощувати оборонні вали поля до тих пір, поки уява не запанує повністю, затьмаривши реальний стан речей. Тоді виникають дуже хворобливі, нездорові відносини. Таке трапляється в стосунках двох людей або груп людей, таке може трапитися і між націями, що іноді призводить до воєн. Якщо ми навчимося запобігати розвитку таких відносин на міжособистісному рівні, то є надія, що з часом ми навчимося справлятися з цією бідою і в глобальному масштабі.

Надзвичайно негативні грубі взаємодії можуть викликати настільки сильні руйнування полів, що людині потім доведеться довго зализувати нанесені рани. Деякі процеси заліковування дефектів аури відбуваються абсолютно автоматично, подібно до того, як шрам фізичних ран йде без участі свідомості. Але деякі рани виявляються настільки серйозними, що залишають після себе довічні рубці, які можуть бути навіть перенесені в майбутні життя. Рани зберігаються в ауріческіх поле настільки довго, тому що люди схильні уникати болю і хоронять рану під товстими нашаруваннями енергетичних блоків. Зарубцованная таким чином травма не завдає своєму носієві дискомфорту, і він не схильний без потреби ятрити її. Такі глибокі рани зазвичай є наслідком дуже грубих взаємодій або повторних негативних дослідів взаємодії. Всі такі рани можна зцілити за допомогою накладення рук або в процесі персональної роботи з пацієнтом.

Грунтуючись на своїх особистих спостереженнях, можу сказати, що все глибокі рани є результатом негативних взаємодій полів в ході відносин, які мали місце або в цьому житті, або в минулих життях, і можуть бути перенесені в життя майбутні. Енергетичні поля можуть спотворюватися і при фізичних травмах, отриманих, наприклад, в результаті автомобільної аварії або стихійного лиха. Але навіть у випадках фізичних травм мені вдавалося простежити виникнення пошкодження енергетичного поля до будь-якої негаразди у взаємодії полів близьких людей. Позитивні взаємодії полів є основою доброго здоров'я; негативні взаємодії ведуть до хвороб.

Наприклад, зовсім недавно я проводила демонстраційний сеанс зцілення молодої жінки з Німеччини. Спочатку я помітила, що її ліве коліно було травмовано за кілька років до сеансу. За допомогою внутрішнього бачення мені вдалося побачити, що у хворої був надрив однієї з хрестоподібних зв'язок, що і послужило причиною слабкості суглоба. Працюючи з коліном, я розгорнула час назад, щоб з'ясувати обставини отримання травми. За допомогою надчутливого сприйняття мені вдалося побачити цю жінку на велосипеді. Вона не помітила вибоїну на дорозі, наїхала на неї і впала через кермо. Причиною неуважності послужила сварка з молодим чоловіком, що трапилася за кілька днів до події. На другий день після зцілення пацієнтка підтвердила зчитану мною інформацію.

Оскільки практично всі хвороби так чи інакше пов'язані з хворими взаємовідносинами, які погано відбиваються на стані наших енергетичних полів, треба вчитися створювати здорові, цілющі відносини і всіляко їх підтримувати. У цьому розділі я детально зупинюся на деяких типових формах енергетичної захисної системи і на типових негативних реакціях, які шкодять нашим енергетичним полях. Після цього я продемонструю позитивні способи реагування на ситуації і побудови відносин з тим, щоб навчити вас формувати енергетичну захист, корисну для здоров'я.

СХЕМА УСУНЕННЯ НЕГАТИВНИХ енергетичних взаємодій

Для впорядкування матеріалу і опису видів енергетичного захисту, які ми зазвичай застосовуємо, я скористаюся п'ятьма стандартними типами особистостей - класифікацією, прийнятою в біоенергетичних дослідженнях. Ви побачите, що деякі з цих типів цілком вам підходять, а інші - ні. Ймовірно, ви знайдете більш-менш реальні для вас методи в кожному способі захисту.

Тип особистості - це термін, який дипломовані психотерапевти використовують для опису певних фізичних і психічних якостей людей. Незважаючи на те що будова тіла успадковується за законами генетики, напрямок фізичного розвитку залежить від обставин, в яких ми опиняємося в дитинстві. Люди, які в дитинстві були в подібних ситуаціях і пережили однаковий досвід спілкування з батьками часто мають щось спільне в будові тіла. Люди з однаковим будовою тіла мають, як правило, подібною психікою. Псіходінаміка особистості залежить не тільки від типу відносин з батьками, в чималому ступені вона обумовлюється віком, в якому дитина вперше стикається з травмуючої ситуацією і в якому він блокує потік життєвої енергії в своєму ауріческіх поле. Щоб захиститися від травми, дитина гальмує потік енергії і створює якісь захисні механізми, які в наступних періодах життя переходять в звичку. Травма, перенесена під час внутрішньоутробного періоду, дає зовсім інші механізми захисту, ніж травма, перенесена під час грудного вигодовування. Це цілком природно, оскільки в різні стадії розвитку індивіда його енергетичні поля мають різну структуру.

Як на мене, обставини життя нашого дитинства зумовлені системою переконань, яку ми винесли з минулих життів. Події, що відбуваються в нашому житті, є результатом причин, які були запущені задовго до нашого земного народження в людському тілі. Деякі люди називають це кармою і називають «погану карму» покаранням за те, що ми зробили в наших минулих життях. Але карма - це зовсім не покарання. Це просто деякі обставини або події, які є результатом минулих дій.

Яким чином ці події будуть впливати на наше нинішнє життя, цілком залежить від того, як вони відбилися на наших уявленнях і тією системою цінностей, якої ми дотримуємося. Ми несемо тенденції нездорового розвитку в своїй системі переконань від одного життя до іншого до тих пір, поки не стаємо здатними очистити і зцілити цю систему. Кожен раз, коли наше поле очищається від нашарувань минулого, ми отримуємо шанс навчитися зцілювати. Якщо ж ми дотримуємося негативних уявлень, то ми постійно будемо відчувати жорстокі муки. Більш того, ми можемо уявити, що ці муки не що інше, як покарання за щось, що ми зробили раніше. Оскільки ми не можемо пригадати нічого поганого в нинішньому житті, то починаємо думати, що ці страждання суть спадщина минулих життів.

Якщо ми позбавлені негативних переконань, то будь-які події не призводять до самоосуду. Звичайно, ми відчуваємо біль і страждання, але вони не вибивають нас з колії.

Хейоан каже, що ми опинилися на Землі з власної волі і в результаті свого власного вільного вибору. Ми не були зобов'язані з'явитися на Землю. Він каже, що ми можемо відмовитися від того, що вибрали по своїй волі. У цьому немає нічого поганого. Єдина підстава, на якому ґрунтується наше переконання, що неприємності, пережиті нами, є покарання - це наше переконання в тому, що це покарання. Я чула, як багато людей, які були не в змозі скористатися своєю силою, говорили, що в минулих життях вони зловживали своєю силою, тому тепер вони повністю позбавлені будь-якої сили - вона відібрана у них в покарання за минулі гріхи. Звичайно, можливо, що в минулому житті вони дійсно зловжили своєю силою і це призвело до якихось подій, що позбавили їх сили в житті справжньою, але розцінювати це як покарання щонайменше безглуздо. Безсилля має послужити уроком - як слід користуватися своєю силою. Всесвіт занадто добре врівноважена і збалансована, щоб принижуватися до застосування покарань. Просто вона викладає нам уроки, з яких нам слід отримувати користь.

Таким чином, тип особистості - це зразок спотворення енергетичного поля і порушення рівноваги фізичного тіла, є результатом негативних уявлень і негативної системи переконань, які були присутні в нашому полі впродовж багатьох попередніх життів. Іншими словами, тип особистості - це результат дій, які надали негативні переконання на наше енергетичне поле, психіку і фізичне тіло. Наші батьки не винні в тому, що сталося з нами. Ті обставини, в яких ми опиняємося в дитинстві, і наші відносини з оточуючими і перш за все з батьками просто сприяють кристалізації негативних переконань, принесених нами в цей світ для зцілення. Саме тому, втілюючись, ми вибираємо певних, конкретних батьків, а не будь-яких інших.

П'ять найважливіших типів особистості мають укладені в біоенергетиці назви: шизоїдний, оральний, зміщений, або психопатичний, мазохіческій і ригідний. Ці терміни не збігаються зі своїми вихідними фрейдистськими синонімами. Нові терміни були введені в біоенергетику доктором Олександром Левеном, учнем доктора Вільгельма Райха, який, в свою чергу, був студентом Зигмунда Фрейда. Грунтовно вивчивши фрейдистську психологію, ці новатори вирішили об'єднати її з класичною симптоматикою соматичних порушень і біоенергетикою. В результаті вищезгадані старі терміни наповнилися новим змістом. У своїй книзі "Руки світла» я описала структуру ауріческіх поля, відповідну кожному з п'яти основних типів особистості, і розвиток будови аури на кожній стадії розвитку індивіда. Нижче я постараюся сконцентрувати вашу увагу на нових поглядах на кожен тип особистості і на їх енергетичної захисту.

Що означає тип особистості? Багато людей, які вивчили цю класифікацію, схильні стверджувати, наприклад: «Я - шизоид» або «Я - ригідний». Деякі навіть пишаються своєю приналежністю до того чи іншого класу особистостей. Тому перше, про що я хочу сказати, так це про те, що поділ особистостей на типи і приналежність до якогось з них зовсім не допоможе вам визначити свою сутність. Більш того, ці визначення - свого роду карта місцевості, путівник по тій особистості, якій ви швидше за все не є. У більшості випадків опис збігається з особистістю, якою ви побоюєтеся бути. Тип особистості показує, яким чином ви блокуєте свою сутність, перешкоджаючи її експресії. Це той спосіб, яким ви приховуєте своє справжнє «я». Кожен тип особистості відрізняється від інших системою захисту, яка на свій лад спотворює ауріческое поле.

Зовнішнє вираження такої реакції відбувається настільки швидко, що ми навіть свідомо не встигнемо зупинити її. Реакція захисту спрацьовує під впливом стресу. Згадайте, система захисту сформувалася в нас в ранньому дитинстві. Така система була досить корисною в ситуаціях, коли ми не могли по-іншому протистояти обставинам. Система захисту в той час служила нам вірою і правдою. Ця ж система продовжує захищати нашу дитину в собі від небезпек світу, створеного нашою системою переконань. Однак система захисту створює навколо ворожий світ, ми сприймаємо його таким, наче він існує насправді, і завдяки такому сприйняттю ми переживаємо негативні досліди створеного силою уяви існування.

Таблиця 13 ХАРАКТЕРИСТИКИ ЗАХИСТУ РІЗНИХ ТИПІВ ОСОБИСТОСТІ

шизоїдний  оральний  психопатичний  Мазохіческій  ригідний
 Основна риса  екзистенціальний жах  живлення  зрада  Втручання і злодійство  автентичність; заперечення свого «я»
 страх  Перед життям в людському тілі на самоті  Перед нестачею всього і вся  Потурання і довірливості  Повного подчіненіявліянію; втрати свого «я»  недосконалості
 досвід  неприхованої агресії  голоду; покинутості  Використання і зради  Наруги і приниження  Заперечення психічної і духовної реальності
 захисна дія  покинути тіло  Висмоктування життєвої енергії з іншого  Схильний контролювати інших  Вимагає і відмовляється в один і той же час  Діє за обставинами, а не за переконаннями
 Результат захисної дії  ослаблення організму  Нездатність засвоювати власну енергію  Агресія і зрада, спрямовані проти себе  Залежність, нездатність відокремити свої потреби від чужих  Нездатність відчувати себе; відчуття фальші навколишнього світу
 Ставлення до ядра сутності  Здатний відчути об'єднуючу суть; боїться своєї неповторності і індивідуальної сутності  Відчуває свою справжню сутність, як недостатню  Боїться, що його суть зла або дурна  Чи не відрізняє свою індивідуальну сутність від чужої  Чи не відчуває своєї глибинної сутності - її не існує
 людська потреба  В індивідуалізації, бажанні бути людяним  Нагодувати себе; пізнати себе в достатній мірі  Довіряти іншим; робити помилки, але не втрачати впевненості  Бути вільним у вираженні свого «я»  Наповнити життя своїм "я"; відчути свою справжню сутність
 духовна потреба  Відчути глибинну сутність  Відчути, що глибинна сутність є невичерпним внутрішнім джерелом  Визнати існування у інших істинної глибинної сутності і навчитися се поважати  Визнати свою справжню сутність і зрозуміти, що в ній міститься частинка Бога  Відчути присутність в собі вищої глибинної сутності
 тимчасові спотворення  Відчуває вселенське протягом часу; нездатний сприйняти лілейне протягом земного часу; не сприймає миттєвість перебування в нашому світі  Завжди не вистачає часу  Рветься в майбутнє  Сприймає час як розгорнуте і застигле  Механічно зазначає, як час летить вперед

Система захисту, висловлюючи певний тип особистості, виробляється відчуттям ненадійності, тобто, це - результат страху. Кожна система захисту має своє основний зміст, що є вираженням цілком певного виду страху. Енергетична захист - реакція на кожен вид страху. Слабкість ауріческіх поля і фізичного тіла є прямий результат спотворень поля, викликаних включенням системи захисту. За допомогою таких захисних дій кожен індивід створює такий образ життя, який би сприяв поведінки, що підтверджує її негативні прояви. Такий спосіб життя, відповідний системі захисту кожної особистості, породжує специфічне негативне ставлення до часу. Крім того, кожна система захисту порушує зв'язок з сутнісним ядром. Кожна система захисту породжує і систему фізичних і духовних потреб. Ці потреби повинні задовольнятися, щоб настало зцілення.

Характеристики захисту кожного типу особистості представлені в табл. 13. Ми розглянемо всі ці аспекти при обговоренні кожного типу особистості, а також з'ясуємо, як вести себе впевнено у взаєминах з іншими людьми, що дозволить зцілити спотворення аури - найпоширеніші причини психологічних і фізичних травм. Пам'ятайте, що метою позитивної відповіді на систему захисту є повернення партнерів до світу реальності справжньої, а не уявної, що дозволить їм возз'єднатися, причому в найкоротший термін. Володарі інших систем захисту схильні вимагати від вас прийняти їх спотворений погляд на дійсність. Якщо ви це зробите, то зміцните і підсилите систему захисту партнера. Дуже важливо пам'ятати, що дозволяти кому б то не було користуватися вами з позицій захисної системи не можна, оскільки це теж призводить до її посилення і підтримує ілюзії перебування в уявному світі.

Ви побачите з подальшого викладу, що системи захисту працюють скрізь: у повсякденному житті, в вас самих і в людях, з якими ви підтримуєте тісні взаємини. У різних життєвих ситуаціях, ви, ймовірно, використовуєте різні системи захисту. Швидше за все, ви побачите, що найчастіше використовується комбінація захистів, внесок кожної з яких може бути обчислений у відсотках. Наприклад, ви використовуєте 30% шизоїдної захисту, 10% оральної, 5% психопатичної, 15% мазохіческой і 40% ригидной. Це означає, що в структурі вашої особистості перераховані типи знаходяться саме в такому процентному співвідношенні.

У процесі лікування ви пройдете різні вікові стадії свого життя і побачите, що на кожній з них ви використовували специфічні системи захисту, проявляючи певні, характерні для даного віку, риси типу особистості. В інші вікові періоди ви користувалися іншими системами захисту. Таке явище цілком нормально. Взагалі вид захисту, який ми використовуємо протягом життя, залишається весь час практично одним і тим же, але користуємося ми їм все рідше і рідше в міру того, як стаємо старше, та й сама система стає все слабшою, тому наше справжнє «я» отримує можливість самовираження, прориваючись крізь заслони ослабленою системи захисту, яку ми спорудили в ранньому дитинстві. Дуже важливо пам'ятати, що системи захисту однакові як у чоловіків, так і у жінок.

СИСТЕМА ЗАХИСТУ шизоїдні ОСОБИСТОСТІ

Головна проблема шизоїдної захисту

Головною проблемою володарів шизоїдної захисту є екзистенційний страх, тобто страх перед існуванням. Шизоїдні характери, швидше за все, в минулих життях зазнали багато страждань і травм і зазвичай брали мученицьку смерть за свою віру. Терплячи тортури і муки, шизоид повинен був розробити спосіб уникнути мук і знайшов цей спосіб в якнайшвидшому відхід з фізичного тіла, щоб припинити тілесні страждання. Отримавши такий негативний досвід минулого, шизоїди і тепер, в реальному житті, вважають, що перебування в фізичному тілі надзвичайно небезпечно. Виходячи зі свого минулого, вони не повинні були б взагалі бути на Землю. Для них більше немає нічого цікавого в спілкуванні з мешканцями нашої планети. Від людей шизоїди очікують тільки зла. І таке сприйняття зберігається, незважаючи на справжній стан речей. Але ці люди запрограмовані саме на таке сприйняття дійсності, яке переживають насправді. Якщо, наприклад, мати чимось розсерджена і в цю мить подивиться на свою дитину, що лежить в колисці, то дитя сприйме цей погляд як погляд найнебезпечнішого вбивці і назавжди посіє в своїй душі страх, хоча на ділі мати може бути розсерджена на тесляра, який заломив за роботу неймовірну ціну.

З іншого боку, вибір батьків диктується часом в те, що людські істоти небезпечні за своєю суттю. Є батьки, які стають агресивними по відношенню до власних дітей і погано з ними поводяться. Те, що в кінцевому рахунку формує характер шизоїдної захисту, може і не збігатися з дійсним станом речей. Але дуже часто уявне і дійсне мають між собою багато спільного.

В тому і іншому випадку люди з шизоїдної системою захисту бояться інших людей і відчувають великий дискомфорт, спілкуючись з ними. Нитки третьої і четвертої чакри, які пов'язують шизоидов з батьками, ніколи не бувають здоровими, тому і зв'язку з іншими людьми, не маючи перед собою відповідного зразка, виявляються слабкими. Шизоїди відчувають страх перед повним втіленням, а це значить, що вони бояться привнести свідомість і енергію в своє фізичне тіло.

Захисні дії, які вживає шизоид, борючись зі страхом

Для боротьби зі страхом шизоид прагне звільнити своє фізичне тіло. Ці люди спочатку розщеплюють, а потім починають крутити енергію-свідомість, щоб остання покинула тіло через голову. Зазвичай енергія-свідомість виходить з бічної або задньої частини голови, злегка відхилити при цьому назад. Оскільки шизоїди проробляють таке обертання протягом багатьох років, починаючи з народження, а іноді і задовго до нього, то обертання і Кривобоков стають характерною рисою енергії, яка так і не потрапляє в ауріческое поле, де їй належить бути. В результаті шкаралупа сьомого рівня виявляється ослабленою.

Негативні наслідки шизоїдні захисних дій

В результаті перерахованих вище дій фізичний світ здається шизоїдів ще більш небезпечним. Зовнішня оболонка аури шизоїдної особистості дуже слабка і дозволяє проникати в поле практично будь-якому чужому впливу. Фізичне тіло слід за обертовими рухами, які здійснює енергія, і тому хребет шизоида, як правило кілька викривлений і слабкий. Нижчі рівні аури шизоида розвинені недостатньо, що проявляється тілесної слабкістю і підвищеною чутливістю. Таким чином, в довготривалій перспективі захисні дії тільки погіршують становище. Шизоидная захист створює умови життя, які служать додатковим доказом того, що життя в фізичному тілі небезпечна, оскільки воно дуже вразливе і чутливе. Так замикається порочне коло.

Щоб уникнути втілення в фізичному світі, якого вони так бояться, люди, які використовують шизоидную захист, проводять багато часу в вищих реальностях, зливаючись з ними - це допомагає їм не відчувати своєї людської індивідуальності. Як ми вже обговорювали, життя в фізичному світі служить нам дзеркалом, з тим, щоб ми навчилися розпізнавати Божественне всередині себе. Таким чином, люди, які використовують шизоїдний тип захисту, уникають індивідуального процесу інкарнації, за допомогою якого тільки й можуть пізнати свою справжню, глибинну сутність. Отже, вони знають про себе тільки те, що лежить на поверхні, не бачачи в собі частинки Божества. Оскільки така людина постійно витає в хмарах, то і час він сприймає по місцю свого постійного перебування, а воно сприймається в вищих світах все відразу - там немає звичного для нас лінійного плину часу, воно розгорнуто. Таким чином шизоид не в змозі адекватно сприймати зараз поточного часу, чию лінійну природу він теж не відчуває, він вважає за краще жити у вселенському часу. На рис. 6 показано, яким чином шизоїдний характер захищається за допомогою свого відчуження від фізичного тіла.

Як розпізнати шизоидную особистість

Таку людину дуже легко відрізнити. Якщо він активно використовує шизоидную захист відчуження, то в його очах ви не побачите жодного виразу - вони порожні. Ці люди не бажають перебувати у власному тілі, воно обтяжує їх. Навколо таких людей постійно відчувається страх. В поставі і ході є щось Віхляєв.

Людські та духовні потреби власників шизоїдної системи захисту

Такі люди перш за все відчувають потребу відчути безпеку в реальному фізичному світі. Наступною потребою є необхідність навчитися спілкуватися з людьми за допомогою звичайних людських відносин. Вони повинні навчитися жити в реальному світі і в реальному часі, у якого є минуле і майбутнє. На духовному рівні їх найпершим потребою є усвідомлення того, що і в них міститься частинка Бога і що саме ця частка і є неповторна сутність кожної людини.

В чому полягає ваша негативна реакція на шизоидную захист?

Давайте тепер розберемося в тому, які можливі негативні реакції на подібний захист з боку партнера.

Що ви, наприклад, будете робити, якщо партнер з шизоїдні характером залишає вас? Чи будете ви злитися, тому що він більше не звертає на вас уваги і витягує енергію? Якщо так, то він ще більше злякається і віддалиться. Наступного разу вам буде ще важче до нього достукатися. На рис. 7 показано, що відбудеться у вашому полі, якщо ви почнете злитися і відштовхувати партнера-шизоида, і що він стане робити в цій ситуації.

Або ви відчуваєте почуття самотності і намагаєтеся утримати партнера? Починаєте тягнути його до себе? Якщо ви робите саме так, ваш партнер ще більше віддалиться від вас. Що ви будете робити тоді? Станете тягнути ще сильніше? На рис. 8 показано, що відбувається з вами, коли ви тягнете, і як поводиться партнер.

Ви зупиняєтеся і блокуєте потік енергії? А роблячи це, занурюєтеся в себе? Тоді шизоид починає вихлюпувати енергію, а ви ховаєте її глибоко в себе. Починаєте ви нудьгувати один по одному в такій ситуації? Або ви не віддаляється, а просто чекаєте, залишаючись поруч з партнером? Може бути, ви при цьому квапити його, щоб він швидше розібрався в собі? Але він не повертається, рішення приймається не на вашу користь. Така ситуація зображена на рис. 9.

Ви відкидаєте партнера і дозволяєте йому піти? Може бути, ви просто констатуєте доконаний факт і покладаєтеся на долю, знов почав говорити з партнером так, немов нічого не сталося і ви не помічаєте, що вас не чують? Досягаєте ви в такому випадку цілі? Особисто я в цьому глибоко сумніваюся. Подивіться на рис. 10, на якому показано такий стан.

Або ви теж гордо йдете, залишаючи партнера, так що спілкуватися стає просто нікому (див. Рис. 11). Просто дитячий сад!

У багатьох випадках шизоїдні особистості поводяться зарозуміло і зухвало, даючи вам знати, що рівень їхньої психіки набагато вище вашої, що їх переживання глибше ваших, що ви стоїте на щабель нижче їх - такий підхід покликаний залякати вас і змусити піти. Як ви відреагуєте на це? Чи погодитеся з тим, що більш глибокі переживання і більш насичена внутрішнє життя означають велику «залученість», що ваш партнер настільки краще вас, що вам залишається тільки піти і більше не нагадувати про своє існування? Або така поведінка викликає у вас гнів і ви починаєте показувати силу? Або залишаєте все, як є? Якщо ви ведете себе саме так, то вам необхідно змінити своє енергетичне поле. Якщо ви хочете на ділі допомогти шизоїдної особистості відчути себе в безпеці і позбавити її від постійної настороженості, то поверніться з небес на землю і навчитеся якнайкраще робити те, чим ви можете займатися разом.

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати