Головна

Тема заняття «Дикі тварини».

  1. III. МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗАНЯТТЯ
  2. V. Індивідуальні заняття з викладачем.
  3. Аудиторні заняття (лекції, лабораторні, практичні, семінарські) - заочна форма навчання, термін підготовки 2 роки 6 місяців
  4. Аудиторні заняття (лекції, лабораторні, практичні, семінарські) - заочна форма навчання, термін підготовки 3 роки 6 місяців
  5. Аудиторні заняття (лекції, лабораторні, практичні, семінарські) - заочна форма навчання, термін підготовки 5 років
  6. Аудиторні заняття (лекції, лабораторні, практичні, семінарські) - очна форма навчання
  7. Б) при підготовці до семінарських занять

Логопедичні мети:

1. немовні - виховання витримки, зорової орієнтування на мовця, подражательности, активності, виразності рухів, загальної і мімічної моторики, слухового довільного уваги;

2. мовні - виховання просодических компонентів мови: тривалого видиху, м'якою атаки голосу, уповільненого темпу мови, інтонаційної виразності, відбитої мови.

Педагогічні цілі: уточнити знання дітей про диких тварин.

Виховні цілі: грати дружно, грати разом.

хід заняття

1. Організаційний момент.

Логопед. Привіт, діти. Зі мною привітайтеся: «Здрастуйте, М. І.»

Діти повторюють вітання та правило: «Уважно слухай, іншим не заважай, запам'ятай, що чув, і сам повторюй». Логопед призначає чергового, той дивиться, чи готові діти до заняття, і за логопедом каже: «Діти до заняття готові».

2. Дихально-голосова зарядка.

Логопед. Сьогодні ми поїдемо в ліс. Спочатку на поїзді. Оглядач вагонів (черговий), перевір вагони.

Дитина постукує по колесах і повторює за логопедом: «Тук-тук-тук, все в порядку. Поїзд готовий до відправлення ».

Весь мовний матеріал заняття діти повторюють за логопедом.

Начальник станції. Дозволяю відхід поїзда.

(Діти будуються в колону один за одним, руки зігнуті в ліктях - імітація руху поїзда топочущім кроком.)

Діти. У, пішов, пішов, пішов. Так Так Так. Тук-тук-тук. (Темп то прискорюється, то сповільнюється).

Логопед. Приїхали, поїзд випустив пар - ш-ш-ш.

Діти. Ш-ш-ш.

Логопед. Далі підемо пішки. Підемо обережно, тут глибокий сніг.

Діти йдуть, високо піднімаючи коліна, насилу витягаючи ногу із замету (2-3 кола).

Логопед. А ось галявинка, чиста від снігу. Погріємось.

Діти (повторюють за логопедом текст і виконують руху).

Ми погріємось трошки,

Ми поплескаємо в долоньки:

Хлоп-хлоп-хлоп.

Ніжки теж ми погріємо,

Ми потопає швидше:

Топ-топ-топ.

Рукавички ми наділи,

Чи не боїмося ми хуртовини,

Так Так Так.

3. Виховання просодії, мімічної моторики. Гра-драматизація.

Логопед. Діти, ми потрапили в чарівний ліс. Сидіть тихо, не вспугніте господарів лісу. (Міміка дітей відображає їх стан зосередженості.) Дивіться, заєць з'явився, не помітив нас, на снігу застрибав.

Логопед надягає дитині шапочку-маску, і дитина говорить отраженно:

Я звір лісовий,

Я заєць не простий.

Я зайчик-попригайчік,

Довгі вушка,

Короткий хвіст.

Про мене кажуть,

Ніби я боягуз,

Але нехай не думають

Лисиця і вовк,

Що це так.

У мене ось скільки хоробрості (показує). А рятують мене від ворогів пильні очі, чуйний нюх і швидкі ноги (поскакав далі).

Інша дитина.

Я звір лісовий,

Я сплю взимку,

У лісі господарем

Живу-у-у-у.

Свої володіння обходжу-у!

Так за порядком

Все дивлюся-у.

(Виходить, наслідуючи ході ведмедя.)

Лисиця.

Я хитра лисиця,

Ліси темного краса,

За галявинці пробігу,

Лисий слід свій замету

І зайчик підстережу.

(Виходить, наслідуючи звичкам лисиці.)

Вовк.

Я сірий вовк,

Зубами клац.

Я шукаю собі їжу,

Я завжди голодний - у-у-у.

Швидше побіжу,

Може, що-небудь знайду.

(Теж йде, наслідуючи звичкам вовка.)

Їжачок.

Я їжачок, ні голови,

Ні ніжок,

Хитрувати я не вмію.

Я старий, добрий їжак,

На клубочок я схожий.

По доріжці пробігу,

Їжу я собі знайду.

Де грибок, а де листок,

Все знесу я під пеньок.

На зиму я засинаю,

Нікому я не заважаю.

(Виходить дрібними кроками.)

Білка.

Пухнастий сіренький звірок

По деревах стриб та скок.

Миготить між гілок

Все спритнішим і швидше.

4. Виховання ритму рухів і мови, корекція загальної моторики. Гра зі співом.

Логопед. Пора повертатися з лісу в дитячий сад. Діти (отраженно кажуть текст і виконують руху).

По стежці пішли -

Шишку знайшли,

підняли,

В кошик поклали,

Знову пішли.

За іншою пішли -

Бєлкін гриб знайшли.

підняли,

Білці кинули в дупло,

Знову пішли.

За третьою пішли -

Сліди зайчика знайшли.

зупинилися,

подивилися,

Далі пішли.

Галявинку перейшли,

Ось і потяг.

(Діти будуються один за одним: «Ууу! Пішов, пішов, пішов! Так-так-так! Тук-тук-тук! Шшш».)

5. Виховання відбитої мови на матеріалі оповідання. Читання оповідання (отраженно) про зайця.

Логопед. Повернулися ми в дитячий сад, і захотілося нам якомога більше дізнатися про життя лісових звірів.

Діти все і по одному повторюють за пропозицією з оповідання.

«Зайця часто називають« боягузом », тому що він боїться. Хрусне гілка в лісі, а вже його й сліду не було. Днем зайцю розгулювати не можна, багато у нього ворогів. Сховається від них заєць і дрімає весь день. Вночі заєць погодувати виходить. Днем зайцю сховатися треба. Є у зайця захист від ворогів - шубка-невидимка. Влітку заєць сірий. Притулиться до трави, ніби клубочок землі лежить, взимку заєць білий, не розгледиш його на білому снігу. Рятують зайця від ворогів чуйні вуха, швидкі ноги та шубка-невидимка ».

6. Виховання відбитої мови в діалозі. Гра-драматизація.

Логопед. Діти, ми багато дізналися про зайця і можемо показати невелику сценку. Спочатку виберемо зайчика лічилки. Повторювати за мною буде черговий.

Зайка абетку вчив. Зайка букви забув. Тут заплакав наш зайченя. Підійшов до нього кошеня.

каже:

«Не плач, косою. Букви вивчимо з тобою ».

Логопед. Зайцем буде Альоша. Альоша, одягни шапочку-маску.

Діти ведуть (отраженно) діалог з зайцем:

Зайчик, які в лісі новини?

А ось новина: сьогодні мишеня причісувався - дві волосинки впустив.

І все?

Наче все.

У! Яка маленька новина! Не цікаво. А ось сорока і про лисицю розповіла, і про ведмедя, і навіть про заморського страуса.

Сорока-то на хвості свої новини принесла.

Ну і що ж?

Але ж у неї - ого! - Який хвостище! А у мене хвостик зовсім маленький. Тільки одна маленька новина і вмістилася.

7. Організація закінчення заняття. Логопед зазначає, хто як грав. Коротко нагадує дітям те, що вони дізналися на занятті про диких тварин. Повторює правила заняття: «Уважно слухай, іншим не заважай, запам'ятай, що чув, і сам повторюй». Діти прощаються з логопедом.

Дидактичні ігри для дітей 6-7 років

Лото «Що з чого зроблено»

Перед дітьми лежать картки картинками вгору. Логопед. Я ставлю глечик зі скла і портфель зі шкіри.

Дитина повторює і кладе картку на середину столу.

Логопед. Я ставлю стакан зі скла і кладу плаття з ситцю.

Інша дитина повторює і виставляє свою картку до першої. Гра закінчується виявленням переможця.

"Чим відрізняється?"

Дітям лунають по 6 фігурок космонавтів, що відрізняються один від одного кольором скафандрів, шоломів, положенням рук, наявністю в них предметів. Завдання: знайти два однакових. Після виконання завдання кожна дитина слідом за логопедом описує космонавтів за подібністю.

Варіант гри: дітям лунають картки із зображенням великих і маленьких машин. У комплекті з 8 карток. Кожна дитина розкладає їх перед собою і називає після логопеда. Завдання: знайти картку, на якій зображення машини невірне: причіп НЕ позаду, а збоку; коляска у мотоцикла не справа, а зліва і т.д. Виконавши завдання, дитина слідом за логопедом каже, чому їм відкладена у бік саме ця картка.

Рухливі ігри з правилами (для дітей 6-7 років)

«Павук і муха»

Під легкі удари бубна діти зображують літаючих мух. Під гучний удар бубна виходить павук, а мухи завмирають. Той, хто поворухнеться, буде «з'їдений» павуком: ведучий відведе його і посадить на стільчик.

«Ключі»

На підлозі намальовані кола або покладені обручі. Вибирається ведучий. Логопед, а за ним ведучий підходять до будь-якого з дітей і запитують: «Де ключі?» - «Піди до Сергійка постукай». Під час розмови гравці міняються місцями, ведучий повинен зайняти вільний коло. Дитина без місця водить. Якщо ведучий довго не може зайняти коло, він говорить: «Знайшов ключі!», І всі зобов'язані помінятися місцями.

Ігри-драматизації (для дітей 6-7 років)

«Комарі»

Можна проводити як хорову, так і індивідуальну драматизацию.

1-я група дітей.

Комарі, комарі!

Ви вже будьте

Так добрі:

Чи не кусайте ви мене

Стільки разів серед білого дня.

2-я група дітей.

Відповідали комарі: «Ми і так до тебе добрі, Адже кусаємо ми тебе Хоч до крові, але люблячи».

Ігри зі співами (для дітей 6-7 років)

«Звивається струмочок»

Діти йдуть ланцюжком за логопедом, той, повернувшись до них, каже:

Ряд за рядом, пліч-о-пліч,

(Діти повторюють.)

Ми пливемо, як струмочок.

Берег весь покритий квітами.

(Альоша повторює.)

Ми йдемо-пливемо луками.

(Саша повторює.)

Ряд за рядом, пліч-о-пліч

(Всі повторюють.)

Ми пливемо, як струмочок.

Струмочок біжить, грає,

(Вітя повторює.)

Кожен кущик відображає.

Поруч, поруч, пліч-о-пліч

(Всі повторюють.)

Ми пливемо, як струмочок.

У хороводі ми крутиться,

(Всі повторюють.)

Все співаємо і веселимося.

(Е. Фребель)

Творча гра на основі літературного твору «Про кольорових олівцях, доброї пензликом і злом Кощія безбарвний» (для дітей 6-7 років)

Логопед пропонує дітям розподілити ролі і підготувати ігрове місце. Ролі: брати-олівці: Червоний, Синій, Зелений, їх сестра Пензлик, Кощій Безбарвний, метелики, Підпалюй, Суховій, тьма-тьмуща.

Діти надягають відповідні різнокольорові маски-шапочки, Кощій Безбарвний - білу, розподіляють атрибути гри: олівці, папір, будують палац Кощія і т. Д. Пензлик розфарбовує крильця метеликів-красунь, ті радіють, махають крильцями, кружляють. У цей час Кощій тихо підкрадається і викрадає Пензлик, веде її в свій палац.

Метелики (після логопеда). Брати-олівці, брати-олівці! Кощій Безбарвний викрав вашу добру сестричку Пензлик.

Логопед (за ним олівці). Ах, лиходій! Брати, в путь!

Логопед (за ним провідний). Кощій сидить у палаці, виглянув у вікно, побачив братів і закричав ...

Логопед (за ним Кощій). Слуга мій вірний, Підпалюй! Спопелити їх, спали!

Логопед (за ним Підпалюй). У-у! Спалю! В вугілля перетворю!

Логопед (за ним Синій олівець, малює море або річку). А я намалюю богатиря Заливаючи. Він тебе і заллє водою.

Логопед (за ним Підпалюй, присідає, охає і шипить). Пш-пш-пш.

Логопед (за ним олівці). Брати, сміливо вперед!

Логопед (за ним Кощій, бігає по палацу). Слуга мій вірний, Суховій! Погуби їх!

Логопед (за ним Суховій). Зараз сдую! Пилом задушу! У-у-у!

Логопед (за ним Зелений олівець, малює ліс). Не бійтеся, брати, я зараз намалюю зелений бір.

Логопед (за ним Суховій, що не добігши до братів, зупиняється, паморочиться на місці). Ой! Я вдарився об зелену стінку, я пропадаю, я гину!

Логопед (за ним Кощій, кидається в своєму палаці). Ах так! Слуга моя вірна, тьма-тьмуща! Нювалась на молодців, хапай їх!

Логопед (за ним тьма-тьмуща, розкрила чорне покривало, не видно дороги). У-у! Очі вам закрию, зі шляху зіб'ю!

Логопед (за ним Червоний олівець, виступає вперед). Не бійтеся, брати. Я намалював сонечко ясне. Тьма-тьмуща, перетворися в ясний день!

Логопед (за ним олівці, оточують Кощія). Кощій Безбарвний, стань добрягою різнобарвним. (Розфарбовують його шапочку, Кощій надягає її.)

Логопед (за ним Кощій). Я став добрим і хорошим, невпізнанним. Молодці-олівці, ось ваша добра сестричка Пензлик.

Логопед (за ним олівці, оточують Пензлик). Здрастуй, наша сестра Пензлик!

Логопед (за ним Пензлик). Здрастуйте, братці-олівці. Спасибі, що мене врятували. Давайте Разукрасим палац Кощія і перетворимо його до палацу різнокольорових свят.

Логопед (за ним всі діти). Будемо в ньому жити-поживати та гостей чекати.

Зразкове заняття з виховання відбитої мови у дітей 6-7 років

Мішечок-загадка | Тема заняття «Дикі тварини взимку».


Прояв заїкання у дітей дошкільного віку | Деякі психофізичні особливості заїкуватих дітей | Значення гри у розвитку дошкільника | Поведінка заїкається дітей в іграх | види ігор | Використання ігрової діяльності в усуненні заїкання | Керівництво грою заїкається дітей | режим мовчання | Тема заняття «Осінь». | Тема заняття «Осінь». |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати