Головна

Прагматизм.

1. ПИТАННЯ 18 Основні течії західної філософії XX століття :. Позитивізм і прагматизм.
  2. Прагматизм.
  3. Прагматизм.

506. Міжнародна громадська організація, в центрі дослідження якої знаходяться глобальні проблеми людства:

Римський клуб

507. Назвіть мислителів які не входять до числа розвивали так звану договірну теорію:

Г. Лейбніц.

508. Вкажіть одне з найвідоміших творів Аврелія Августина:

«Сповідь»

509. «Дві речі наповнюють душу завжди новим і все більш сильним подивом і благоговінням чим частіше і триваліше ми міркуємо про них, - це зоряне небо і моральний закон в мені».

Кант

510. Хто з представників німецької класичної філософії зробив найбільший вплив на формування матеріалістичної позиції Маркса?

Гегель.

511. Кому належить вислів: «Не речі (тіла), а звуки, тиск простір, часу (те, що ми називаємо звичайно відчуттями) суть справжні елементи світу»?

мах

512. Яка сфера психіки, згідно теорії З. Фрейда, ототожнюється з установками суспільства, моральної цензурою?

«Понад Я»

513. Процес засвоєння людиною певної системи знань, норм і цінностей, що дозволяють йому функціонувати в якості повноправного члена суспільства, який має як стихійні, так і цілеспрямовані форми:

Соціалізація.

514. «Платон мені друг, але істина дорожче». Хто є автором цього висловлювання?

Поль Гольбах | детермінізм

світоглядної | передбачення майбутнього | дезінформацією | Ш. Монтеск'є | фальсифікація | Інтерсуб'єктивність | ідеалом | релігійне | Ф. Вольтер | психоаналізі |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати