Головна

My.bat p1 p2 p3

Тоді% 0 = my.bat,% 1 = p1,% 2 = p2,% 3 = p3, параметри% 4 -% 9 є порожніми рядками. Після виконання команди SHIFT значення заміщаються параметрів зміняться наступним чином:% 0 = p1,% 1 = p2,% 2 = p3, параметри% 3 -% 9 - порожні рядки.

При включенні розширеної обробки команд SHIFT підтримує ключ / n, що задає початок зсуву параметрів з номера n, де n може бути числом від 0 до 9.

Наприклад, в наступній команді:

SHIFT / 2

параметр% 2 замінюється на% 3,% 3 на% 4 і т.д., а параметри% 0 і% 1 залишаються без змін.

Команда, зворотна SHIFT (зворотний зсув), відсутня. Після виконання SHIFT вже не можна відновити параметр (% 0), який був першим перед зрушенням. Якщо в командному рядку задано більше десяти параметрів, то команду SHIFT можна використовувати кілька разів.

У командних файлах є деякі можливості синтаксичного аналізу замінних параметрів. Для параметра з номером n (% n) допустимі синтаксичні конструкції (оператори), представлені в табл. 2.

Таблиця 2. Оператори для замінних параметрів

 Оператори  опис
 % ~ Fn  Мінлива% n розширюється до повного імені файлу
 % ~ Dn  З змінної% n виділяється тільки ім'я диска
 % ~ Pn  З змінної% n виділяється тільки шлях до файлу
 % ~ Nn  З змінної% n виділяється тільки ім'я файлу
 % ~ Xn  З змінної% n виділяється розширення імені файлу
 % ~ Sn  Значення операторів N та X для змінної% n змінюється так, що вони працюють з коротким ім'ям файлу
 % ~ $ PATH: n  Проводиться пошук по каталогам, заданим в змінного середовища PATH, і змінна% n замінюється на повне ім'я першого знайденого файлу. Якщо змінна PATH не визначена або в результаті пошуку не знайдено жодного файл, ця конструкція замінюється на порожній рядок. Природно, тут змінну PATH можна замінити на будь-яке інше допустиме значення

Дані синтаксичні конструкції можна поєднувати один з одним, наприклад:

% ~ DPn - з змінної% n виділяється ім'я диска і шлях,

% ~ NXn - з змінної% n виділяється ім'я файлу і розширення.

Приклад. Нехай ми знаходимося в каталозі C: ??\ TEXT і запускаємо пакетний файл з параметром Рассказ.doc (% 1 = Рассказ.doc). Тоді застосування операторів, описаних в табл. 2, до параметру% 1 дасть наступні результати:

% ~ F1 = C: \ TEXT \ Рассказ.doc

% ~ D1 = C:

% ~ P1 = \ TEXT \

% ~ N1 = Розповідь

% ~ X1 = .doc

% ~ DP1 = C: \ TEXT \

% ~ NX1 = Рассказ.doc

ECHO OFF | Перетворення змінних як рядків


Командний інтерпретатор Windows. | Запуск оболонки cmd.exe | зауваження | MORE news.txt | Умовне виконання і угруповання команд | Шляхи до об'єктів файлової системи | команда COPY | команда XCOPY | Папок 143 257 600 байт вільно | призначення |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати