На головну

За А. Володимирового. Увечері молодий пастух Гришка Єфімов ...

1. ПИТАННЯ N 2. Повертатися ввечері додому переважно
  2. ГЛАВА 10, в якій молода людина вчиться опановувати власною підсвідомістю
  3. ГЛАВА 14, в якій молода людина відкриває для себе секрет рожевого саду
  4. ГЛАВА 15, в якій молода людина і старий йдуть - кожен своїм шляхом
  5. ГЛАВА 2, в якій молода людина знайомиться з літнім садівником
  6. Глава 24. Як домогосподарка може уникнути стомлення і виглядати молодий.
  7. ГЛАВА 3, в якій молода людина вчиться ризикувати і користуватися можливостями

(1) Увечері молодий пастух Гришка Єфімов, якого за великі хрящуваті вуха, що стирчать в різні боки, ніби гостренькі ріжки, називали чортеня, пригнав в село табун. (2) Шалено обертаючи зіницями, він розповів що юрмилися біля гаража мужикам, що бачив в степу справжню антилопу.

- (3) Так чого цього чортеня слухати: він собаку від курки не відрізняється! - Недовірливо відмахувалися від нього. - (4) Звідки в наших місцях антилопи?

- (5) Так я особисто бачив! (6) Вона в долині паслася!

- (7) Так, може, це не антилопа, а північний олень або мамонт ?! - Вкрадливо запитав вищить від образи чортеня дід Кадочников, ховаючи посмішку в великий густою бороді. (8) Сміючись, мужики стали розходитися. (9) Чи не сміявся тільки рослий механік Микола Савушкін. (10) Він строго подивився на пастуха і тихо запитав його:

- (11) Ти точно антилопу бачив?

- (12) Точно! (13) Бачив! (14) Мамою клянусь! - Пастух незграбно перехрестився. - (15) А навіщо тобі, Колёк, антилопа? (16) Літо адже - м'ясо зіпсується!

- (17) Мені не м'ясо, мені роги потрібні, я з них ліки зроблю! (18) Дочка у мене сильно болить, вже третій рік.

(19) Рано вранці, тільки-но розвиднілося, Савушкін взяв рушницю й подався в долину. (20) Туман тугими стрічками покривав степ, і крізь білі мережива синіли самотні берези, схожі на старовинні кораблі, що застрягли в льодах. (21) Савушкін виходив всю балку, пролазив все переліски, але не знайшов слідів антилопи. (22) Він знав, що нічого не знайде. (23) Так вже, видно, судилося. (24) Чи судилося бачити скляні очі дівчинки, яка з тугою дивиться кудись всередину себе, як ніби відчуває, як по її крихітному тілу крадеться біль. (25) Біль, схожа на велику чорну кішку.

(26) Нещадно палило полуденне сонце, і повітря, немов гарячий жир, стікав густими струменями на землю. (27) Потрібно було повертатися назад. (28) Савушкін спустився з пагорба і заплакав. (29) За його особі, мешаясь з потом, текли сльози і, ніби кислота, роз'їдали шкіру ... (30) Вона мовчить, просто дивиться всередину себе і мовчить, бо знає: ніхто не допоможе. (31) І ти бачиш, як твоя дитина на самоті блукає по нескінченних лабіринтах болю.

(32) Раптом Савушкін завмер. (33) В ярку, проритому весняними водами, стояла антилопа. (34) Зовсім близько, під самим носом, кроків за двадцять. (35) Савушкін обережно зняв з плеча рушницю, звів курки. (36) Антилопа дивилася на нього, але чомусь не тікала.

- (37) Стій, стій, миленька, стій! - Пошепки вмовляв її Савушкін. (38) Він ступив вліво і побачив поруч з антилопою дитинчати. (39) Малюк примостився біля матері, на траві, підібгавши тонкі ніжки, і, сморённий спекою, стомлено дивився кудись убік. (40) Мати стояла біля нього, закриваючи своїм тілом від палючого сонця. (41) Прохолодна тінь, ніби фіолетове покривало, лежала на сонно здригається голівці дитинчати. (42) Савушкін зітхнув і позадкував назад ...

(43) Сонце палило прожарений землю. (44) Дочка сиділа на ґанку
 і їла суницю, яку він нарвав в яру перед самим селом.

- (45) Смачно, миленька?

- (46) Смачно!

(47) Савушкін нахилився і погладив її м'яке волосся. (48) На голову дитини, ніби фіолетове покривало, лягла прохолодна тінь.

(За А. Володимирового *)

* Олександр ПавловічВладіміров - Сучасний письменник-прозаїк.

За С. Покровському. Прутський похід Петра Першого | За М. С. Крюкову. «Я краще, я розумніший за всіх».

Г. Смирнов. Зараз, коли подумати стало важче | За С. Кокорін. Освіта ... (2) Це слово має безліч визначень | К. Г. Паустовський. Осінь цього року стояла - вся безперервно - суха і тепла. | За Д. Гранін. Вправляється чи милосердя в нашому житті? | За К. Бальмонт. Три роки тому я поїхав з Москви .... | Н. В. Гоголь. Треба сказати, що у нас на Русі якщо .... | Г. Смирнов. Земна куля живе своїм власним, непередбачуваною життям | За Ф. Іскандеру. Зараз, де б я не жив, у мене немає і в помині тієї спекотної радісною тяги в місто | Олексій Андрєєв. Чого у нас тепер в надлишку, так це телесеріалів. | В. Солоухин. Пам'ятається, їдучи, я обіцяв вам писати листи |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати