На головну

За Л. Мозговому. Нещодавно прочитав в інтерв'ю міського чиновника

1. БЕСІДА, ІНТЕРВ'Ю
  2. Питання 2. Інтерв'ю.
  3. ПИТАННЯ ЧЕТВЕРТИЙ: ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ БІЗНЕС - ІНТЕРВ'Ю?
  4. Глава 2. Практичне ДОСЛІДЖЕННЯ ІНТЕРВ'Ю ЯК ЖАНРУ
  5. Головні галузі кольорової металургії Казахстану мідна, свинцево-цинкова і недавно з'явилися алюмінієва і титаномагнієвий.
  6. глибинне інтерв'ю
  7. Досягніть інтерв'ю

(1) Нещодавно прочитав в інтерв'ю міського чиновника: «Філармонія« Петербург-концерт »повинна стати продюсерським центром, своєрідною« фабрикою зірок »... (2) Більш невдале поєднання слів -« фабрика зірок »- важко собі уявити в устах голови Комітету по культурі. (3) Адже те, що показує нам телебачення під цією назвою, - якщо і фабрика, щось не зірок, а, скоріше, Заштамповані метеоритного пилу, яка в долі секунд зникає в життєдайної атмосфері культури. (4) Бідна країна наша! (5) Крім інших численних недуг, вона просто заражена «зіркову хворобу». (6) А нам потрібні майстри!

(7) Зрозуміло, що виховання актора, співака і музиканта вимагає не тільки неймовірного праці, здібностей і терпіння, а й часу. (8) Недарма навіть дуже середню освіту вимагає не менше трьох років навчання. (9) А за півроку незміцнілих молодих людей, навіть перспективних, можна тільки вимуштрувати, навчивши трохи акторським штампам, придатним на потребу невибагливої ??натовпі.

(10) Якщо говорити словами великого поета, то ми «сіємо розумне, добре, вічне». (11) І в шкільному класі, і в прекрасному залі на Фонтанці я бачу, як в очах старшокласників з'являється допитливий блиск розуміння і співпереживання, коли вони слухають Достоєвського, Чехова, Пушкіна, Галича, Окуджаву, як глибокі думки і почуття, висловлені на казково прекрасною російською мовою, важко перекладається на інші мови, знаходять свій шлях до їхнього розуму і серця. (12) І їх репліки після концерту - «кльово!» - Не менша нагорода, ніж гучні оплески або напружена, свідома тиша під час виступів. (13) Треба тільки зробити так, щоб цей «пташиний» підлітковий сленг переплавити в їхній свідомості в прекрасну російську мову. (14) А що говорити про велику класичну музику, яка без слів - безпосередньо - споконвіку впливала на почуття людей!

(15) Це пекельно важка справа - намагатися донести до глядача (особливо молодого - адже упустимо ж!) Дорогоцінні слова і музику наших великих попередників, за творіння яких нас поважають і люблять у всьому світі.

(16) А шоу-бізнес в допомоги держави не потребує.

(За Л. Мозговому)

За В. Конецького. Шаталов розтопив піч ...

(1) Шаталов розтопив піч, сам сів на стілець верхи і закурив. (2) Біль в кістках посилилася, монотонна, нудна ...

(3)Всі неприємності почалися тоді ж, коли він заробив цей триклятий ревмокардит. (4) Дивно нерозумно буває іноді: маленький, рядовий випадок стає вододілом цілої долі.

(5) Шаталов - в ті часи старший лейтенант, штурман гідрографічного судна - запустив звітну документацію і тиждень не вилазив з каюти, займаючись журналами бойової підготовки, актами на списання шкіперського і штурманського майна, конспектами занять з особовим складом. (6) Від нескінченних «розділів», «підрозділів», «параграфів» і «приміток» вже рябіло в очах і чомусь свербіло за комір. (7) Терміни здачі документації насувалися невблаганно, командир корабля при зустрічі зводив брови, а кінця роботі все не було видно.

(8) І раптом наказ виходити в море: десь на острівці зіпсувався автоматичний маяк, і треба було змінити пальник. (9) Осіння Балтика штормила, але штурман радів. (10) Він був молодий. (11) Він козлом стрибав від компаса до карти, від радіопеленгатора до ехолоту: адже ніхто тепер не міг загнати його в каюту і змусити писати акти інвентарної комісії - він вів корабель через штормове море!

(12) Острівець був замкнутий в кільце прибою, але штурман зголосився йти туди на вельботі. (13) Він запевнив командира в тому, що вже неодноразово висаджувався тут, що знає проходи в прибережних каменях. (14)Він ніколи навіть близько тут не був і не відав ніяких проходів. (15) Зате він добре розумів, що термін здачі документації буде продовжений, якщо вдасться налагодити маяк, не чекаючи ослаблення штормового вітру.

(16) Ні, це не була зовсім вже відчайдушна авантюра. (17) Шаталов був хорошим моряком і румпель вельбота відчував не тільки долонею, але і всім своїм єством. (18) Просто доля змінила ... (19) Він втратив орієнтування серед хвиль, бурунів, завіс з бризок ...

(20) Назавжди запам'яталися слизький блиск на мить оголилося каменю під самим бортом вельбота, удар, тріск ламких весел, перекошені роти на матроських особах і рик вітру ... (21)Тільки дивом ніхто не загинув. (22) Поранені, просто, вони більше доби провели на острівці, поки не затих шторм.

(23) Хоча Шаталов маякового вогню і не запалив, але від документації позбувся: догодив на півроку в госпіталь. (24) За невиправдане молодецтво йому не присвоїли чергове звання, а коли почалося нове скорочення збройних сил, демобілізували одним з перших.

(За В. Конецького *)

* Конецький Віктор Вікторович (1929-2002) - прозаїк, сценарист, капітан далекого плавання. У своїх творах відобразив життя моряків-полярників.

За М. Худякова. Він ніс мене на собі вісім кілометрів ...

(1) Він ніс мене на собі вісім кілометрів. (2) Вісім тисяч метрів по розпеченій землі. (3) Я до сих пір пам'ятаю його гарячу спину, піт, який, ніби кислота, роз'їдав шкіру на руках. (4) І білу далечінь, немов накрохмалена лікарняна простирадло ... (5) Я все це пам'ятаю, пам'ятаю в деталях, в подробицях, в фарбах. (6) Але все одно нічого не можу зрозуміти. (7) І сьогодні, через багато років, коли я згадую той випадок, моя мудрість, втративши рівновагу, безпорадно грузне в густий трясовині ...: мені здається незбагненною і дивною все наше життя, особливо якщо намагаєшся її зрозуміти.

(8) Нам тоді було по тринадцять - мені і моєму доброму другові Сергійкові Леонтьєву. (9) Ми пішли рибалити за тридев'ять земель на старий, змілілий ставок. (10) Мені раптом закортіло освіжитися, і я поліз у воду, але не встиг зробити й кроку, як скрикнув від гострого болю в нозі. (11) До мене кинувся Сергійко, він виволік мене на берег. (12) Я з жахом побачив, що з п'яти стирчить осколок пляшкового горлечка, а на траву капає густа кров. (13) Вісім кілометрів Сергійко ніс мене на собі.

- (14) Серёнь, кинь мене! - Шепотів я сухими губами.

- (15) Ні! - Хрипів друг. (16) Це було як у кіно: один виносить з поля бою пораненого друга. (17) Свистять кулі, рвуться снаряди, а йому хоч би хни. (18) Він готовий пожертвувати своїм життям, віддати своє серце, свою душу, готовий віддати все на світі ... (19) У мене від слабості паморочилося в голові, і раптом, сам не знаю навіщо, я сказав Сергійкові:

- (20) Серёнь, якщо я помру, то передай від мене привіт Гальки Коршунової! (21) Скажи їй, що я її любив.

(22) Сергійко, збираючи з особи краплі поту, рвав свою футболку на клапті і від втоми, здається, вже не розумів, що я говорю. (23) Він дотягнув мене до лікарні, потім, важко дихаючи, сидів на кушетці і дивився, як лікар обробляє мою рану.

(24) А на наступний день, коли я, кульгаючи, вийшов у двір, все вже знали, що перед смертю я просив передати привіт Гальки Коршунової. (25) Я став посміховиськом всієї школи. (26) Моє поява тепер у всіх викликало конвульсії глумливого хихикання, і я, від природи життєрадісний хлопчик, став замкнутим і сором'язливим до хворобливості.

(27) Навіщо він розповів їм про мій привіт? (28) Може бути, він просто виклав всі подробиці того випадку, не припускаючи, що моє прохання всіх так розсмішить? (29) А може бути, йому хотілося, щоб його геройство виглядало більш значним на тлі мого худого акторства? (30) Не знаю!

(31) Він ніс мене вісім кілометрів по залитій сонячним спекою дорозі. (32) Але я до сих пір не знаю, врятував він мене чи зрадив.

(33) Шрам на нозі майже повністю зарубцювалися, а ось серце моє досі кровоточить. (34) І коли мені кажуть: «Вам такий-то передав привіт», я ціпенію від жаху і по моїй спині пробігають мурашки.

(За М. Худякова)

За Г. Н. Бочарову. Одного разу взимку з телевізійних екранів Омська прозвучало звернення лікарів ...

За В. Солоухину. Ми говоримо іноді про інших людей: «Обмежений людина». | Одного разу взимку з телевізійних екранів Омська прозвучало звернення лікарів до глядачів: постраждалій людині терміново потрібна донорська кров.

Г. Смирнов. Зараз, коли подумати стало важче | За С. Кокорін. Освіта ... (2) Це слово має безліч визначень | К. Г. Паустовський. Осінь цього року стояла - вся безперервно - суха і тепла. | За Д. Гранін. Вправляється чи милосердя в нашому житті? | За К. Бальмонт. Три роки тому я поїхав з Москви .... | Н. В. Гоголь. Треба сказати, що у нас на Русі якщо .... | Г. Смирнов. Земна куля живе своїм власним, непередбачуваною життям | За Ф. Іскандеру. Зараз, де б я не жив, у мене немає і в помині тієї спекотної радісною тяги в місто | Олексій Андрєєв. Чого у нас тепер в надлишку, так це телесеріалів. | В. Солоухин. Пам'ятається, їдучи, я обіцяв вам писати листи |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати