На головну

За В. Лакшина. У сучасному суспільстві цілий океан проблем.

1. I. ПИТАННЯ, виникають у сучасному світі
  2. I. Про почуття громадськості
  3. II. Маніпулювання суспільною свідомістю.
  4. III. Переваги суспільного життя
  5. IV. ПРОФЕСІЙНІ ТРАДИЦІЇ І НОВАЦІЇ НА СУЧАСНОМУ телерадіомовлення. Двоїсту природу ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ТЕЛЕБАЧЕННІ
  6. L соціологія є наукою про суспільство в цілому, його явищах і процесах;
  7. N Таким чином, всі види енергії діють на ТЗ і її елементи, викликають в ній цілий ряд небажаних процесів, створюють умови для погіршення її функціональних характеристик.

(1) У сучасному суспільстві цілий океан проблем. (2) Вони обступають нас усюди, і за якою доріжці не підеш, виникають нові. (3)Візьмемо питання про читання - на уроці, домашньому. (4)Про те, чи багато читають, як читають, як ставляться до книги. (5) Теж справа дуже складна. (6)Зараз, за ??моїми спостереженнями, читають набагато менше, ніж 25 - 30 років тому. (7) Я пам'ятаю роки війни, коли я хлопчиськом виявився в евакуації, в тилу, в особливих лікарняних умовах. (8) Якою великою цінністю була для нас книга! (9) Чи готові були виміняти її на будь-яку хлоп'ячу радість - на марки, на рогатки, та на що завгодно. (10) Причому виміняти не в особисте користування, а тільки почуття. (11) Вже це було щастям. (12) Найбільш популярними хлопцями серед нас були ті, хто вмів переказати книгу, яку ніхто не бачив в очі. (13) Ті, хто міг розповідати «Трьох мушкетерів», «Вершника без голови» і ... «Війну і мир». (14) Так-так, «Війну і мир», це серйозне твір, я почув у розповідях хлопчика одинадцяти років.

(15) В десять років я прочитав «Мертві душі» Гоголя і «Підступність і кохання» Шіллера. (16) Не можу сказати, що я багато чого зрозумів, але я до сих пір уявляю собі якісь сцени з Шиллера.

(17) Під впливом все швидкі, все більше нервового ритму життя з'явилася тенденція, яку багато хто вважає неминучою і закономірною: замість того щоб читати об'ємні романи великих письменників, можна подивитися екранізацію і ознайомитися зі змістом книги. (18) Більш-менш вдало ... (19) Дехто вважає, що це дуже сучасно і дає велику перевагу людині, так як економить його час, який необхідно витратити на ознайомлення з твором. (20) Це так зручно для школяра, якому стільки потрібно прочитати «за програмою»!

(21)Я ж думаю, що телевізор - великий ворог книги. (22) Нещастя, що діти надто багато і нерозбірливо дивляться телевізор і занадто мало читають книги. (23) Звичайно, телебачення - велика сила і без нього важко обійтися в нашому житті, в навчанні. (24) Але використовувати його треба розумніше. (25) Коли в ресторані нам пропонують меню зі ста страв, ми, природно, не беремо все підряд. (26) Одне або два, і ми вже ситі. (27) Але що ми робимо з телебаченням? (28) хаотично, коли доведеться, включаємо апарат і «дивимося», що ні показують. (29) Варварство. (30) Потрібно формувати смак у хлопців, щоб вони могли вибрати те, що можна обговорити потім з друзями, з вчителями.

(31)Виховання смаку - окрема тема. (32) Це слід робити тільки на високих зразках. (33) На жаль, зараз з'явилося багато художніх творів дуже невисокої художнього рівня. (34) Звикаючи до них, ми втрачаємо орієнтири. (35) Можна виховувати смак на Толстого, на Достоєвського, на Пушкіна. (36) Головне - навчитися розрізняти, що дійсно красиво, а що підробка. (37) Що ново і оригінально, а що банально і істёрто, тисячу разів зустрічалося. (38) Тому - не мистецтво: мистецтво завжди ново, щось відкриває. (39) Можна виховати смак лише читанням, вдумування, вглядиваніі в тексти істинно вчинені.

(За В. Лакшина)

За Т. Жарової. Яке ж дзеркало життя нашу мову! | За Д. Гранін. Багато хто вважає поняття честі застарілим, несучасним

Г. Смирнов. Зараз, коли подумати стало важче | За С. Кокорін. Освіта ... (2) Це слово має безліч визначень | К. Г. Паустовський. Осінь цього року стояла - вся безперервно - суха і тепла. | За Д. Гранін. Вправляється чи милосердя в нашому житті? | За К. Бальмонт. Три роки тому я поїхав з Москви .... | Н. В. Гоголь. Треба сказати, що у нас на Русі якщо .... | Г. Смирнов. Земна куля живе своїм власним, непередбачуваною життям | За Ф. Іскандеру. Зараз, де б я не жив, у мене немає і в помині тієї спекотної радісною тяги в місто | Олексій Андрєєв. Чого у нас тепер в надлишку, так це телесеріалів. | В. Солоухин. Пам'ятається, їдучи, я обіцяв вам писати листи |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати