Головна

Три рівня представлення даних

1.  A. Для остаточного висновку не вистачає даних.
  2.  C) при переведенні результатів підприємства та його фінансового становища в валюту подання звітності.
  3.  Системи управління базами даних наступного покоління
  4.  I Створення таблиць бази даних
  5.  III. Опис зовнішніх схем баз даних
  6.  SKIP-технологія і криптопротоколів SSL, S-HTTP як основний засіб захисту з'єднання та даних, що передаються в мережі Internet
  7.  V Пошук, сортування та відбір даних

При розробці АІС розрізняють три рівні представлення даних: логічний рівень, рівень зберігання і фізичний рівень. Відповідно розрізняють логічні структури даних, структури зберігання та фізичні структури даних.

на логічному рівні працюють з логічними структурами даних. Логічна структура даних відображає інформацію про об'єктах предметної області (реального світу), про властивості об'єктів і про зв'язках, Існуючих між об'єктами в предметної області.

Перш, ніж розробляти логічну структуру даних необхідно вивчити предметну область і виявити об'єкти, відомості про яких будуть зберігатися в пам'яті ЕОМ. Як об'єкт може виступати людина, предмет, документ, процес. Для кожного об'єкта необхідно визначити його ім'я.

Кожен об'єкт характеризується певними властивостями. Наприклад, властивості документа - це його назва, рік видання, прізвище автора, число сторінок. Необхідно встановити, відомості про яких саме властивостях об'єктів слід зберігати в ЕОМ. При цьому аналізується коло завдань, для вирішення яких створюється АІС, т. Е. Визначаються інформаційні потреби користувачів АІС. Для кожного з властивостей необхідно визначити його ім'я.

Таким чином, для кожного об'єкта предметної області необхідно визначити ім'я об'єкта и імена властивостейкожного з об'єктів.

Так, наприклад, для предметної області ВНЗ можна визначити об'єкт з ім'ям СТУДЕНТ і об'єкт з ім'ям ПРЕДМЕТ. Для об'єкта СТУДЕНТ можна визначити властивості: N залікової книжки, ПІБ, Група, Адреса, Ср. бал. Для об'єкта ПРЕДМЕТ - властивості Найменування предмета, Годинники, Звітність.

Якщо відоме ім'я об'єкта і визначено імена його властивостей, то це означає, що визначений тип об'єкту.

Якщо тепер задати конкретні значення властивостей об'єкта, то буде визначено екземпляр об'єктаданого типу.

наприклад, 12333, Кошкін К. к; 037; Рязань, вул. Гагаріна, буд.10, 4,7 - Це екземпляр об'єкта типу СТУДЕНТ.

Серед різних властивостей об'єкта часто можна виділити таку властивість, значення якого ідентифікують (однозначно визначають) конкретний екземпляр об'єкта даного типу. Наприклад, для об'єкта типу СТУДЕНТ таку властивість буде номер залікової книжки. Така властивість називають ключевимсвойством.

Поняття, які ми розглянули, зазвичай використовують на етапі вивчення предметної області. При побудові логічної структури даних зазвичай використовують такі терміни: логічна запис, поле запису, екземпляр запису.

логічна запис - Це основна одиниця інформації на логічному рівні. Логічна запис описує певний тип об'єкту предметної області. Записи присвоюється ім'я, зазвичай таке ж, як і у об'єкту. Властивості об'єкта - це поля логічного запису. Кожне поле має ім'я, зазвичай таке ж, як і ім'я відповідного властивості. Так, наприклад, об'єкт типу СТУДЕНТ може бути описаний логічної записом з ім'ям СТУДЕНТ, що складається з полів N залікової книжки, ПІБ, Група, Адреса, Ср. бал. Тут N залікової книжки буде ключовим полем. Якщо відомі ім'я логічного запису і імена її полів, то визначено тип логічного запису.

Якщо в поля запису помістити конкретні значення, то буде визначено екземпляр запису типу СТУДЕНТ.

У предметної області між об'єктами існують певні зв'язку. Так, наприклад, між об'єктами Студет і ПРЕДМЕТ в предметної області існує зв'язок 1: М: один студент вивчає багато предметів.

1 Вивчає М

СТУДЕНТ ПРЕДМЕТ

При побудові логічної структури між логічними записами, що описують об'єкти, необхідно встановити зв'язки, що існують між цими об'єктами в предметної області. У нашому випадку потрібно встановити зв'язок 1: М між об'єктом типу СТУДЕНТ і об'єктом типу ПРЕДМЕТ.

Організація пам'яті ЕОМ |  Архітектура машинної пам'яті |  Внутрішня структура запису |  Операції над структурами і типи структур даних |  Послідовне уявлення даних в пам'яті ЕОМ |  Пов'язане подання даних в пам'яті ЕОМ |  Ключа записи в її адресу |  Сторінка 02 переповнення |  масиви |  черга |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати