Головна

Лекція № 3

  1.  Антонов А. І., Борисов В. А. Лекції по демографії. М., 2011. Лекція 7. С. 373-416.
  2.  Вступна лекція
  3.  Вступна лекція
  4.  Взаємодія неалельних генів (Лекція вчителя)
  5.  Питання 13. За лекцій
  6.  Восьма лекція. Дитячі сновидіння.
  7.  тимчасова селекція

Наведемо основні закони, що зв'язують операції перетину, об'єднання і доповнення для множин. Якщо порівняти ці закони до законів для висловлювань, то можна побачити, що операції над множинами та логічні зв'язки між висловлюваннями виявляють прямий зв'язок. Кожен закон теорії множин може бути отриманий з відповідного співвідношення логічної еквівалентності для складових висловлювань.

Отже, закони, здійснимі для довільних множин А, В, С.

1. Закони ідемпотентності:

2. Комутативні закони:

3. Асоціативні закони:

4. Дистрибутивні закони:

5. Закони поглинання:

6. Закони де Моргана:

7. Інволюційний закон:

8. Закони ідентичності:

9. Закони додатковості:

Ці закони можна наочно проілюструвати за допомогою діаграм Венна.

література:

1. Математика для гуманітаріїв: навч. / Під заг. ред. К. В. Балдина. - М.: "Дашков і К", 2008. - 510 с. 10 прим.

2. Аляев Ю. А. Тюрін С. Ф. Дискретна математика і математична логіка. - М .: Фінанси і статистика, 2006. - 368 с.

3. Игошин В. І. Математична логіка і теорія алгоритмів: навч. посібник для студ. вищ. навч. закладів / В. І. Игошин. - 2-е изд., Стер. - М.: Видавничий центр «Академія», 2008. - 448 с.

4. Єршов Ю. Л., Палютін Е. А. Математична логіка: Учеб. посібник для вузів. - М., Наука, 1987. - 336 с ..

5. Збірник завдань з вищої математики. З контрольними роботами: 2 курс / К. М. Лунгу [и др.]; ред. С. Н. Федін. - 5-е изд. - М.: Айріс-прес, 2007.-590 с. 60 прим.

  1. Туганбаев А. А. Завдання і вправи з вищої математики для гуманітаріїв: навч. посібник / А. А. Туганбаев. - 2-е изд., Испр. і доп. - М.: Флинта: Московський психолого-соціальний інститут, 2008.-400 с. 10 прим.
  2. Грес П. В. Математика для гуманітаріїв []: навч. посібник для студ. вузів / П. В. Грес. - М.: Логос, 2006.

Лекція № 3

Тема: «Планування сім'ї. Формування здорового способу життя ».

План викладу:

1.Рівень репродуктивного здоров'я жінки в РБ.

2.Демографічна ситуація в РБ.

3.Принципи планування сім'ї в РБ.

4.Основні методи контрацепції.

5.Ускладнення після аборту.

6.Діяльність медичної сестри в поліпшенні і збереженні репродуктивного здоров'я.

7.Схема преконцептівной підготовки.

Демографічна ситуація в Республіці Білорусь,

У Республіці Білорусь склалася несприятлива демографічна ситуація, результатом якої стало скорочення чисельності населення країни на 1.01.2005г. до 9 млн. 800,1 тис. осіб. Народжуваність знизилася з 12,9 на 1000 чоловік в 1991 році до 9,1 на 1000 чоловік в 2004 році. У 2004 році народилося 88943 дитини. У 2005 році відзначена незначна тенденція збільшення народжуваності - дітей народилося на 1% більше в порівнянні з попереднім роком.

Процес зниження народжуваності в Білорусі почався з 1986 року і був обумовлений початком кризових змін в економіці країни, погіршенням екологічної обстановки, пов'язаної з аварією на ЧАЕС, зміною пріоритетів у реалізації репродуктивної функції, втратою молодим поколінням традиційних підвалин суспільства і сім'ї. За період з 1990 року частка дітей і підлітків в загальній структурі населення знизилася, частка літніх людей старше 60 років зросла до 20%. На 1.01.2005 року в віковій структурі населення республіки кількість дітей становила 1 млн. 530,1 тис. Осіб, молоді віком від 15 до 30 років - 2 млн. 338 тис. Чоловік (23% від загальної чисельності населення); жінок - 53%.

В умовах негативного приросту населення і триваючого процесу постаріння суспільства особливе значення надається охороні репродуктивного здоров'я.

У число індикаторів ВООЗ репродуктивного здоров'я жінок входять:сумарний коефіцієнт народжуваності; охоплення жінок засобами контрацепції; показник материнської смертності; охоплення жінок антенатальної допомогою; частка пологів, прийнятих кваліфікованим акушером; доступність обов'язкової базової акушерської допомоги; доступність повної обов'язкової акушерської допомоги; показник перинатальної смертності; частка недоношених новонароджених; захворюваність вагітних анемією, сифілісом, ВІЛ-інфекцією; частка абортів в акушерсько-гінекологічних операціях; поширеність безпліддя; поінформованість населення про шляхи запобігання ВІЛ.

Охорона репродуктивного здоров'я включаєте себе:

 

1. Сприяння безпечного і відповідальної поведінки, особливо в період підліткового віку;

2. Охорону прегравідарна здоров'я, лікування безпліддя;

3. антенатальної охорону плода;

4. Забезпечення безпечних пологів;

5. Забезпечення оптимального акушерського та неонатального догляду;

6. Забезпечення спеціалізованої і високоспеціалізованої допомогою вагітних, породіль, породіль, новонароджених та дітей раннього віку з акушерсько-гінекологічної (соматичної) патологією;

7. Попередження материнської, неонатальної та малюкової смертності та інвалідності;

8. Планування вагітності, зниження числа абортів, забезпечення умов для безпечного проведення абортів;

9. Створення служби планування сім'ї;

10. Профілактику та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом;

11. Раннє виявлення та лікування аномалій розвитку, онкологічних та інших захворювань репродуктивних органів жінки;

12. Профілактику патології клімактеричного періоду і остеопорозу.

Охорону репродуктивного здоров'я в Республіці Білорусь забезпечують закони: "Про здравоохраненіі "," Про державну допомогу сім'ям, які виховують дітей "," Про демографічної безпеки Республіки Білорусь ", а також Республіканська міжвідомча програма" Здоров'я нації "(розділ" Жінки і здоров'я ");" Національний план дій щодо забезпечення ґендерної рівності ", Президентська програма "Діти Білорусі"; "Основні напрямки реалізації демографічної політики з урахуванням сталого розвитку економіки в перехідний період". Особливе значення для збереження і поліпшення репродуктивного здоров'я має "Національна програма демографічної безпеки Республіки Білорусь на 2006-2010 роки". Метою її підпрограми "Охорона материнства, батьківства і дитинства "є створення умов для поліпшення репродуктивного здоров'я нації, підвищення якості профілактичних заходів та медичної допомоги жіночому та дитячому населенню. У підпрограмі передбачено вдосконалення системи контролю за станом репродуктивного здоров'я дітей та підлітків, створення обласних кабінетів планування сім'ї, кабінетів охорони репродуктивного здоров'я підлітків та молоді, поліпшення диспансеризації вагітних, реалізація комплексних заходів, спрямованих на зниження захворюваності в групах резерву пологів, активне спостереження за потенційними батьками, подальший розвиток перинатальних центрів.




 Прегравідарна підготовка. |  Бар'єрні методи контрацепції. |  Хімічні засоби контрацепції. |  Внутрішньоматкова контрацепція. |  Гормональна контрацепція. |  Комбіновані оральні контрацептиви. |  Добровільна хірургічна контрацепція (стерилізація). |  Принципи вибору методу контрацепції у жінок з екстрагенітальною патологією. |  Які види і методи контрацепції може запропонувати вітчизняна медицина сьогодні для підлітків? |  Оптимальним методом є гормональна контрацепція. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати