На головну

Тема 13. Дорослість і старість (20-75)

1.  ЗРІЛІСТЬ І СТАРІСТЬ
  2.  Відставка і старість.
  3.  Семінар 14. Дорослість і старість (20-75)

Характеристики ранньої дорослості від 20 до 40 років. Характеристика пізнавальних процесів. Критерії когнітивної зрілості в період ранньої дорослості (діалектичне мислення, обов'язковість і відповідальність, гнучкість мислення). Особливості розвитку емоцій в період ранньої дорослості. Любов, ревнощі, емоції в батьківсько - дитячих взаєминах. Структурно - змістовні характеристики мотиваційної сфери дорослої людини. Вибір життєвої стратегії Мотивація шлюбу. Мотивація і продуктивність діяльностей. Криза 30 років. Система цінностей на порозі 30 років. Проблема сенсу життя. Я концепція як засіб забезпечення внутрішньої узгодженості. Я концепція і психологічний вік особистості. Феномен «консервації віку». Гендерні особливості Я концепції. Професійна «я - концепція» і самооцінка. Поведінкові особливості дорослої людини Сфери активності, індивідуальний стиль і особливості взаємодії із зовнішнім світом. Характеристики соціальної поведінки. Професіоналізм і дозвілля на даному етапі.

Середня дорослість від 40 до 60 років. Характеристики когнітивної сфери в період середньої дорослості. Особливості сенсорики. Розвиток інтелекту. Роль когнітивного розвитку в зниженні і зняття кризових проявів середнього віку. Афективна сфера періоду середньої дорослості. Вплив шлюбних відносин на емоційну сферу особистості. Роль емоцій у професійній діяльності. Стрес і розвиток негативних емоцій. Вплив стресу на імунну систему людини. Шляхи подолання стресу. Мотивація досягнення і мотиваційний криза в середньому віці. Статеві відмінності в подоланні мотиваційного кризи. Роль мета потреб у виході з кризи. Мотивація сімейного життя. Я концепція зрілої особистості. Самооцінка і життєві кризові ситуації. Взаємодія з фізичним світом. Характеристики соціальної поведінки. Взаємини з дітьми та батькам

Пізня дорослість і старість (60 ... 75 ...) Когнітивні характеристики даного вікового етапу. Мудрість. Причини зниження інтелектуальних функцій. Фактори розвитку когнітивних функцій в період пізньої дорослості і старості. Напрямки розвитку емоційної сфери людини. Старіння і специфічні зміни емоційної сфери. Вікова динаміка розвитку мотивів в період пізньої дорослості і старості. Вплив соціальних стереотипів на «Я - концепцію». «Я - концепція» пізньої дорослості як сукупність установок на себе. Специфіка «Я - образу» на етапі старіння. Адаптивне і неадаптивное старіння. Характеристики поведінкових проявів даного вікового етапу. Старіння і психологічний вік. Смерть і вмирання. Що може бути за межами смерті?

Зміст семінарських (практичних) занять

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ РФ |  Психолого-педагогічна освіта |  I. Організаційно-методичний розділ |  Тема 9. Дитинство і раннє дитинство (0-3) |  психології розвитку |  Семінар 9. Дитинство і раннє дитинство (0-3) |  Семінар 11. Молодший шкільний вік (7-10) |  Семінар 14. Дорослість і старість (20-75) |  навчальної дисципліни |  психології розвитку |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати