загрузка...
загрузка...
На головну

Зайнятість і безробіття: причини, основні риси, види і наслідки.

1.  Event-менеджмент - поняття, основні методи.
  2.  I. Основні богословські положення
  3.  I. ОСНОВНІ Богословська ПОЛОЖЕННЯ
  4.  I. Основні завдання та напрямки роботи бібліотеки
  5.  I. Основні лінгвістичні джерела.
  6.  I. Основні права громадян
  7.  II. Основні визначення

Ринок праці-це система ек-ких мех-мов, норм і інститутів, що забезпечують програвання у раб сили і использ-е праці. Його складовими ел-тами явл-ся живі люди, кот-е виступають носіями раб сили і наділені такими людськими кач-вами, як психофізіологічні, соціал., Культурні, релігійні, політичне життя. і ін. Ці особливості істотно впливають на інтереси, мотивацію, ступінь трудової активності людей і отраж-ся на стані ринку. Ринок праці-ринок рес-сов праці як т, рівноважна ціна і кількість кіт-го визначаються взаємодією попиту і пропозиції. Ситуація рівноваги на ринку раб сили: При рівновазі реальна з / пл дорівнює (w / p)0, А зайнятість-L0. якби реальна з / пл перевищила рівноважне значення, тобто (w / p)2> (W / p)0, То виникло б перевищення пропозиції над попитом на робочу силу: LS> LD. Тому надлишкова пропозиція призвело б до падіння з / пл під впливом вимушеного безробіття. При цьому ціни на продукцію впадуть, але в меншій мірі, так, що реальна з / пл знизиться до рівня (w / p)0. Якби виявилося що (w / p)1<(W / p)0, То недолік раб сили змусив би п / п-ків відвів-ть оплату праці, і знову було б досягнуто динамічну рівновагу.

Зан-сть-участь нас-я в працю-й деят-сти, вкл навчання, службу в армії, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми та людьми похилого віку. Зайнятість - заг-но корисна деят-сть громадян, що приносить їм, як правило, заробіток, праця д-д. До зайнятих належать працюють за наймом, особи, сам-но забезпечують себе роботою (п / п-ки, фермери), військовослужбовці. Ур займаємося виготовленням-ти, т е залученості в тр процеси, залежить від співвідносячи-я м / кол-вом трудосп-го нас-я і раб місць, а також відпо-я раб місць можливостям працівників використовувати їх, огран-м професією, спец -й, досвідом роботи, знаннями і вмінням. Повна займаємося виготовленням-ть означає практ-ки повне забезпечення трудосп-го нас-я раб місцями. Часткова займаємося виготовленням-ть подрузі-ет можливість влаштуватися на роботу на неповний раб день, на сезонний період. Неповна займаємося виготовленням-ть явл-ся джерелом безраб-ці. Повна займаємося виготовленням-ть-таке стан т-ва, коли все виявили бажання мати оплачується-ю роботу, її мають. При повній зайнятості відсутня цикл-кая безробіття, але зберігається її природ ур. Повна займаємося виготовленням-ть визначається отнош-м числа зайнятих в заг-ном вироб-ве (вироби, матер-х благ і матер-х у) до загальної кількості ЕАН (зайняті + безробітні). продуктивна зайнятість-ур займаємося виготовленням-сти проф-ним працею; виражається отнош-ем числа зайнятих проф-ним працею в матер-м произв-ве до загальної кількості працю-х ресурсів (в% х). Еф-я зан-ть характ-ся использ-ем раб сили без втрат, при кот-м виходить наиб-й матер-й результат. Соц-но корисна займаємося виготовленням-тьчисло праце-них людей, зайнятих як в заг-ном вироб-ве, на військовій службі, в органах МВС, так і навчаються очно, провідних д / г-во (доглядають за дітьми, людьми похилого віку, хворими родичами). безробіття-соц-но-ек-ська ситуація, при кот-й год активного, трудоспос-го нас-я не м знайти роботу, кіт ці люди здатні виконати. Безробіття обумовлена ??перевищенням кількості людей, які бажають знайти роботу, над кол-вом наявних раб-х місць, відпо-чих профілем і кваліфіковану консультацію-й претендентів на ці місця. Прийнято виділяти:Фрикциям-я безраб-ца-Час-я незайнятість, обумовлена ??добровільним переходом працівника з 1ої роботи на ін, чим і викликаний період брешемо-го звільнення. Вважається, що даний вид безробіття не тільки неминучий, але і бажаний (перехід працівника на більш привернув-ву, більш продуктивну роботу обумовлює отримання заг-вом великого обсягу ВНП). Структ-я безраб-ца-безраб-ца, що викликається зрад-ми в структурі попиту і техн-й вироб-ва. Такі зміни ведуть до необх-сті нових професій, а працівники, що не володіють цими професіями, вивільняються і змушені переучуватися. Попит на різні види т-в і у змінюється, що призводить до зміни структури виробництва. Попит на деякі види професій при цьому скорочується або взагалі зникає, а на ін-зростає або Продовж-ся. В результаті структура раб сили не відповідає структурі раб місць. Фрикциям-я і структ-я безраб-ца визнаються неминучими, а їх ур вважається природ ур безраб. У наст вр у ряді ін країн з розвиненою рин-й ек-кою природ-ним вважається ур безраб = 6%. Їсть. ур безраб не обов'язково явл-ся постійним, а піддається змінам. Причини цього: 1. зміна демограф-го стану раб сили. 2. зміна програм компенсацій по безробіттю. Цикл перша безраб-ца-безраб-ца, обумовлена ??циклич-ми спадами вироб-ва. Технол-кая безраб-ца виникає при переході до нового покоління техн-го забезпечення вироб-ва, наприклад: при автом-і вироб-ва потрібно мен раб місць, що увелт кількість безраб-х. Конверс-я безраб-ца пов'язана зі скороченням вироб-ва при переході на випуск нової прод-і або зі зміною структури попиту на раб силу. Добров-я безраб-аце небажання раб-ка виконувати визна-ю роботу за визна-ю з / пл або в неблагопр ум-х праці, або в силу ін причин. вимушена безраб-коли працівник, маючи бажання працювати, позбавлений можливості це робити. прихована безраб-працівникам формально має раб м, але не отримує плату за свою працю і не затребуваний в деят-сти орг-ції. часткова безрабце зайнятість працівника не повний робочий день. Інституції-я безрабце повів числа безробітних через необгрунтоване роздування соц-х програм. застійна безраб-тривалість більше року. причини безраб: 1. "зайвої" раб сили явл-ся дію конкур-го мех-ма рин-й ек-ки. 2. по мн Кейнса, люди мають схильність до заощаджень через нестійкий економічного становища в ринковій економіці. Висока ділова ринкова активність веде до достатку споживе-х т-в, а зберігаються д-ди не витрачаються на їх покупку. Це веде до затоварювання, кот-е змушує скорочувати вироб-во, відповідно скорочувати зайнятих раб-ков, кот-е і утворюють армію безраб-х. Розрахунок ур безраб: Ур-нь безраб. = Безробітні / Раб. силу * 100% Раб сила = числ-ть нас-я - числ осіб, не досяг 16 років, осіб знаходять-ся в спец. уста або исправ закладах, а також пенсіонерів і осіб по к-л причини не працюють і не шукають роботу. Основні наслідки безробіття:Макрорівень: Падіння ВНП, диффер-я д-дів серед нас-я, посилення соц-й напруженості в заг-ве, повів моб-ти раб сили, скорочення зайвої числ раб сили, зростання обсягів прихованого безраб, здійснений-е проф-ної структури раб сили, скорочення престижу кваліфіковану консультацію-го праці, мікрорівень: Падіння матер-го достатку сімей безраб-х, втрата самоув-я в зв'язку з втратою роботи, відвів-е депресивних станів, відчуття невпевненості в майбутньому, розпад сімей безраб, втрата кваліфіковану консультацію -і безраб. Стат-ка: Числен-ть ЕАН (15-72 років) в грудні 2012р. = 75,3 млн. Чоловік, або понад 53% від загальної чисельності-ти нас-я країни. У чисельні-ти ЕАН 71,3 млн. Чоловік -Зайнято ек-ської деят-стю і 4,0 млн. Чол-к - безробітні. Ур безраб (відношення числ безраб до числ-ти ЕАН) в грудні 2012р. = 5,3%. Ур займаємося виготовленням-ти нас-я (отнош числ-ти зан-го нас- до загальної числ-сти нас-я обстежуваного віку) в грудні 2012г.- 64,3%. Віковий склад безраб. Середній вік безраб в грудні 2012р. = 35,1 року. Молодь до 25 років складає серед безраб 28,3%, в т ч у віці 15-19 років - 4,9%, 20-24 років - 23,4%. Високий ур безробіття відзначався у віковій групі 15-19 років (29,4%) і 20-24 років (12,8%). У порівнянні з груднем 2011р. ур безраб у віці 15-19 років скоротився на 5,6%, у віці 20-24 років - залишився на тому ж ур.

34. Бухгалтерський баланс: зміст, форми, стр-ра, види.

Бух балансце спосіб ек. угруповання і узагальнення інформ. про майно п / п-ку та джерела його формування в грошово-й оцінці на звітну дату. Сутність балансу проявляється в його призначенні: 1. баланс явл-ся частиною методу бух-го учета2. баланс одна з форм періодичної і річної звітності. . бух. баланс базується на ур-ии: актив = влас-й капітал + зобов'язання Баланс має 2 частини: актив, в кот-м відображаються госп-ті ср-ва, і пасив, в кот-м відображаються джерела госп-х ср-в. Активи - це госп. ср-ва, контрол. орган-їй в результаті зробивши. фактів госп. деят-ти і кіт-е принесуть ек. вигоду в буд. Кап-л - це вкладення власників і приб, накопичена за час діяльності виз-сти організації. Обязат-ва-це існуюча на звітну дату задолж-сть організації, кіт-я утворилася внаслідок ведення госп. деят-ти і розрахунки по кот-й д привести до отткоку активів. Актив балансу складається з 2х розділів: 1. необоротні активи-Нематеріальні активи, Основні ср-ва, Незавершене строит-во, Прибуткові вкладення в матер-ті цінності, Довгострокові фінан-е вкладення, Відкладені податкові активи, інші необоротні активи; 2. оборотні активи-Запаси, Податок підприємствам поліграфії на території-ую ст-сть по придбаних цінностей, Дебіторська заборгованість, Короткострокові фінан-е вкладення, Грошові ср-ва, Інші оборотні активи. в Р актив балансу будується в порядку відвів-я ст-ні ліквідності. У США і Великобританії навпаки. Пасив будується по відвів-й ст-ні терміновості повернення. Пасив балансу вкл-т 3 розділу: 3. кап-л і резерви-Статутний кап-л, власні акції, викуплені в акціонерів, Додатковий кап-л, Резервний кап-л, Нерозподілений приб (непокритий збиток), 4. довгострокові пасиви позики і кредити, Відкладені податкові зобов'язання, Інші довгострокові пасиви, 5. короткострокові пасиви-позики і кредити, Кредиторська заборгованість, Заборгованість учасникам (засновникам) по виплаті д-дів, д-ди буд-х періодів, Резерви майбутніх витрат, Інші короткострокові зобов'язання . Валюта балансу-це ст-сть імущих-ва, що знаходиться у власному госп-ном віданні або оперативному управлінні. Валюта балансу показується як підсумок активу і як підсумок пасиву. баланси класифікуються по след-м ознаками: 1. час складання-вступний (з нього починається ведення б / у на підприємстві), поточний (складаються періодично протягом всього часу існування організації), Сануються (складається в тих випадках, коли орган-я наближається до банкрутства), ліквідаційний (формуються при ліквідації організації ), розділовий (в момент поділу великого підприємства) і по способам очищення (баланс-брутто, баланс-нетто) .2. джерело складання-інвентарні (складають на підставі опису коштів), книжковий (на підставі книжкових записів без інвентаризації) і генеральний (на підставі облікових записів і даних інвентаризації) .3. обсяг інфо-і-одиничний (відображає деят-сть тільки 1ої організації) і зведений (отримують шляхом механічного складання сум, що значаться на статтях декількох одиничних балансів) .4. характер деят-сти-основної та неосновної деятельності.5. форма власності-баланси гос-них, кооперативних, приватних, змішаних і ін організацій. Також розрізняють баланси: початковий баланс-баланс на дату реєстрації юр особи, що формується з внесків засновників; Звітний баланс-баланс на чергову звітну дату; Заключний баланс-баланс на кінець звітного року; Зведений баланс-баланс материнського підприємства з урахуванням баланс його дочірніх підприємств

Гроші як категорія товарного виробництва: походження, сутність і функції грошей. |  Цінова дискримінація, її сутність і типи. |  Ринок: умови виникнення, роль та функції. |  Інфраструктура ринку: сутність і основні елементи. |  Оборотні активи підприємства: поняття, склад, структура, показники ефективності використання. |  Витрати, їх сутність, структура і класифікація. |  Особливості різних типів галузевої політики держави. |  Основні організаційно-правові форми підприємництва, їх переваги і недоліки. |  Показники монопольної влади, схема їх розрахунку і критерії. |  Земельна рента як дохід з землі. Теорія ренти. |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати