Головна

Здоровий спосіб життя

  1.  C. Лінійної щільністю іонізації називається відношення кількості пар іонів, утворених зарядженою іонізуючою частинкою на елементарному шляху до цього шляху.
  2.  I. Перефразуйте наступні словосполучення так, щоб вони утворювали атрибутивні сполучення
  3.  I. Страхування життя.
  4.  I. Тяжка шкода здоров'ю за ознакою небезпеки для життя.
  5.  II. Чи не небезпечний для життя шкоду здоров'ю, який є тяжким за наслідками
  6.  II. Основні характеристики на представни образи.
  7.  II. Вимоги до результатів освоєння основної освітньої програми основної загальної освіти

Здоровий спосіб життя (ЗСЖ) - Це діяльність особистості, групи людей, суспільства, що використовують матеріальні і духовні умови і можливості в інтересах збереження і зміцнення здоров'я, гармонійного фізичного і духовного розвитку людини.

Формування ЗСЖ має наступні напрямки:

1. Створення, розвиток, посилення, активізація позитивних для збереження і зміцнення здоров'я умов, факторів, обставин, по суті - формування потенціалу громадського здоров'я.

До чинників, які забезпечують здоровий спосіб життя, відносяться:

- Свідоме активну участь в створенні умов праці, що сприяють збереженню здоров'я і підвищенню працездатності (забезпечення роботою за здібностями, організація праці, що забезпечує радість праці і працьовитість; участь в зниженні і усуненні шкідливих для здоров'я впливів зовнішнього середовища; дотримання правил охорони праці);

- Індивідуальний і громадський порядок життя, що сприяє збереженню здоров'я, що включає: активну участь у культурних заходах, заняттях фізкультурою і спортом, прогулянках і т.п .; відмова від шкідливих звичок (вживання алкоголю, куріння); раціональне, збалансоване харчування; дотримання правил особистої гігієни; загартовування організму; створення умов для повноцінного сну; створення нормальних сімейних умов і т.д.

- Формування відносин людей, якi характеризуються взаємною повагою, підтримкою і увагою, товариським співробітництвом і допомогою, особливо в трудових колективах, в сім'ях, між молодими і літніми, до хворих та інвалідів та ін.

- Дбайливе ставлення до навколишнього середовища, виховання у населення свідомого ставлення до природи, побутовій сфері, розвиток культури поведінки на роботі і в громадських місцях, транспорті та ін.

- Медичне виховання населення: свідоме участь у профілактичних заходах, що проводяться медичними установами; своєчасне відвідування лікаря; виконання лікарських приписів, рекомендацій, відмова від самолікування; вміння надавати першу медичну допомогу і самодопомога; використання прийомів догляду за хворими вдома та ін.

2. Подолання, зменшення факторів ризику виникнення захворювань.

Всі фактори ризику виникнення захворювань можна розділити на чотири групи:

фактори, пов'язані зі способом життя: куріння, вживання алкоголю, незбалансоване харчування, стресові ситуації, шкідливі умови праці, гіподинамія, погані матеріально-побутові умови, споживання наркотиків, зловживання ліками, неміцність сімей, самотність, низький культурний та освітній рівень;

фактори, пов'язані з генетикою, біологією людини - схильність до спадкових захворювань;

фактори, пов'язані з зовнішнім середовищем: забруднення канцерогенами та іншими шкідливими речовинами повітря, води, грунту, підвищені радіаційні, магнітні та інші випромінювання;

фактори, пов'язані з охороною здоров'я: неефективність або відсутність профілактичних заходів, низька якість і несвоєчасність медичної допомоги.

Крім факторів ризику виникнення захворювань слід виділити і так звані групи ризику серед людей, Тобто групи населення, в більшій мірі, ніж інші, розташовані до різних захворювань. До них можуть бути віднесені: діти, люди похилого віку, вагітні, мігранти, самотні, особи без певних занять, безробітні з девіантною поведінкою, які працюють у шкідливих виробничих умовах.

Ведення ЗСЖ можливо тільки при зацікавленості в ньому людини, в наших умовах - в першу чергу в зацікавленості матеріальної. Держава повинна забезпечити формування ЗСЖ як дуже почесну рису людини. Необхідно створити моду на ЗСЖ, підкріплену матеріальними стимулами, психологічними факторами, положенням в суспільстві.




 МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ |  Казань 2004 |  Здоров'я населення і фактори його формують |  Демографія - це наука про народонаселення, про закономірності відтворення населення та їх соціально-економічної обумовленості. |  Показник природного Кількість народжених - число померлих |  Смертність Число померлих від цього захворювання за рік |  захворюваність населення |  Наприклад, у 2000 році серед населення міста N число всіх гострих і вперше в житті виникли хронічних захворювань одно 864600, середня чисельність населення - 786 тисяч чоловік. |  Захворюваність за даними медичних оглядів |  інфекційна захворюваність |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати