Головна

Короткі теоретичні відомості

1.  ArcView GIS. Загальні відомості про систему
  2.  II. Загальні відомості про законодавчі КНИГАХ
  3.  II. Загальні відомості про законодавчі КНІГАХ.18
  4.  А. Деякі відомості про організацію
  5.  А. Деякі відомості про організацію
  6.  А. Деякі відомості про організацію
  7.  А. Загальні відомості

Для вставки нового листа необхідно виділити лист, перед яким треба вставити новий лист і Вибрати Вставка + Лист.

Для видалення листа необхідно його виділити і вибрати Правка + Видалити або натиснути правою кнопкою миші на ярлику листа і вибрати команду «Видалити».

Маркер заповнення - це невеликий чорний квадрат в кутку виділеного діапазону. Потрапивши на маркер заповнення, покажчик миші набирає вигляду чорного хреста:.

Заповнити форму - це функція, яка допомагає швидше вводити дані. При перетягуванні маркера заповнення осередку може відбуватися не тільки копіювання одних і тих же значень. Наприклад, введіть в будь-яку осередок число 1, а в сусідню праворуч від неї - число 2. Потім відзначте обидві комірки і протягніть маркер заповнення вздовж рядка. З'явиться ряд значень: 1,2,3,4 ...

Діапазонам і осередкам можна присвоювати імена. Необхідно виділити будь-якої діапазон або елемент, а потім вибрати Вставка, Ім'я, Присвоїти і в діалоговому вікні ввести ім'я. Після цього можна виділяти необхідний діапазон по його імені і використовувати це ім'я в посиланнях і формулах.

Щоб виділити діапазон по його імені, треба клацнути стрілку вниз в поле «Ім'я» в рядку формул і вибрати ім'я діапазону зі списку.

Зверніть увагу, що в діалоговому вікні «Ім'я» адреси осередків або діапазонів з'являються зі знаком $. Це так звані абсолютні посилання, які не змінюються в процесі різних операцій Excel.

Вставка рядків і стовпців вибрати вставка + Рядки або вставка + Стовпці.

Вставлені рядки або стовпці матимуть той же форматування, що і виділені до цього осередку.

Автосуммирование і автовичісленія

Так як однієї з найбільш часто вживаються функцій є СУМ, в Excel передбачено швидкий спосіб її введення:

1. Виділити ту осередок, у якому необхідно вставити суму. Краще, якщо вона розташована в кінці рядка або стовпця даних - це допоможе Excel «здогадатися», які клітинки необхідно підсумувати.

2. Клацнути кнопку «Автосумма» на стандартній панелі інструментів. У виділену клітинку буде введена функція СУММ і адреса діапазону лівіше або вище осередки.

3. Якщо обраний Excel діапазон буде невірним, то необхідно виправити формулу «вручну» в рядку формул, або перетягнути курсор миші через необхідний діапазон.

4. Натиснути клавішу Enter або клацнути кнопку Enter в рядку формул.

Можна просто двічі натиснути кнопку «Автосумма» і функція СУММ буде відразу вставлена ??в виділену клітинку.

Управління іменами осередків і діапазонів

Формулі або константі можна присвоїти ім'я, якщо вибрати Вставка, Ім'я, Присвоїти. Величини і функції, що мають імена (наприклад, Реалізація або Прибуток), зручно використовувати в різних місцях книги. Крім цього, введення складних функцій значно скорочується, якщо їх частини мають короткі імена.

Присвоєння імені діапазону комірок.

1. Вказати осередок, або виділити діапазон, або виділити область несуміжних осередків.

2. Встановити покажчик на поле імен в лівій частині рядка формул і натиснути кнопку миші.

3. Ввести ім'я.

Створення імен із заголовків рядків і стовпців.

1. Виділити область, в якій слід привласнити імена рядків або стовпців. Виділена область повинна містити рядок або стовпець заголовків.

2. Вибрати Вставка, Ім'я, Створити.

3. У вікні в групі прапорців «По тексту» вказати розташування заголовків, з яких випливає створити імена.

Вставка імені в формулу

Щоб вставити ім'я в формулу, його попередньо слід привласнити.

Якщо ім'я присвоєно, то при введенні або виправленні формули потрібно вибрати Вставка, Ім'я, Вставити, а потім вибрати необхідне ім'я зі списку.

Виправлення імен осередків, діапазонів, формул і посилань.

1. Необхідно вибрати Вставка + Ім'я + Присвоїти

2. Вибрати необхідний елемент зі списку

3. Для редагування посилання виправити її в поле «Формула»

4. Для редагування імені треба ввести нове ім'я і натиснути кнопку «Додати». Після цього старе ім'я можна видалити.

При видаленні імен слід мати на увазі, що аркушах книги можуть з'явитися помилки, якщо в осередках використовуються віддалені імена.

Існує можливість створення власних форматів чисел. Призначений для користувача числовий формат створюється шляхом опису шаблону відображуваних даних, який включає 4 секції для опису форматів чисел, дати, часу і тексту. Секції відокремлюються одна від одної за допомогою символу - роздільник списку Windows. (Для російської мови це зазвичай крапка з комою. Перевірити чи змінити цей символ можна в панелі управління - «Мова і стандарти»).

Для установки в осередках необхідного обрамлення (кордонів осередків) і заливки кольором (затінення) можна використовувати кнопки «Зовнішні кордони» і «Виділення кольором» на панелі форматування (При цьому необхідно попередньо виділити осередки).

Для установки будь-яких параметрів кордонів осередків і необхідно вибрати Формат, Осередки і клацнути вкладку «Кордон». Потім за допомогою відповідних кнопок встановити необхідні параметри кордонів, в тому числі тип лінії, колір і з яких сторін осередків будуть встановлені межі. При цьому в середній частині вікна можна побачити, як будуть виглядати осередку після зміни їх кордонів.

Для установки будь-яких параметрів заливки треба виділити необхідні комірки, а потім вибрати Формат, Осередки і клацнути вкладку «Вид». На цій вкладці можна встановити колір фону і візерунок для виділених осередків. При цьому в полі «Зразок» можна побачити, яким буде фон після зміни параметрів.

Автоформат і кнопка «Формат за зразком»

Автоформат надає 16 форматів таблиць, які можна застосувати до діапазону комірок. Для застосування автоформата необхідно:

1. Виділити діапазон комірок.

2. Вибрати Формат, Автоформат. На екрані з'явиться вікно «Автоформат», в лівій частині якого розташований список форматів, а в полі «Зразок» видно зовнішній вигляд майбутнього формату.

3. Необхідно відзначити потрібний формат в списку.

4. Щоб виключити з обраного формату деякі елементи, можна натиснути кнопку «Параметри».

5. Натиснути Ok.

Для копіювання форматів можна, спочатку виділивши необхідні комірки, скопіювати їх в буфер обміну, а потім використовувати команду Правка, Спеціальна вставка і у вікні зазначити прапорець «Формати».

Дуже зручно для копіювання форматів використовувати кнопку «Формат за зразком» (у вигляді «пензлика») на панелі стандартної інструментів:

1. Виділити комірку (або осередку) з форматом, який необхідно скопіювати і вставити на новому місці.

2. Клацнути кнопку «Формат за зразком». Покажчик миші матиме вигляд «пензлика» з розташованим поруч з нею знаком плюс.

3. Перетягнути курсор миші через осередки, до яких необхідно застосувати скопійований формат.

Можна копіювати формат одночасно в кілька місць. Для цього треба натиснути кнопку «Формат за зразком» двічі. Після цього курсор миші матиме вигляд пензлика до тих пір, поки Ви не натиснете ESC.

Умовне форматування

Якщо необхідно виділити на робочому аркуші будь-які дані, які мають певні значення, то можна використовувати умовне форматування:

1. Виділити осередки, які потрібно відформатувати.

2. Вибрати Формат, Умовне форматування.

3. У вікні необхідно сформувати умову, згідно з яким будуть відбиратися осередки для застосування умовного формату і, натиснувши кнопку «Формат», встановити сам формат, яким будуть відзначені осередки, що задовольняють умові.

4. Натискаючи кнопку «А також», можна встановити до 3-х умов і відповідних їм форматів. В умовах крім значень, можна вказувати формули, які повертають значення ІСТИНА або БРЕХНЯ (див. Лекцію 4). Для видалення умов слід використовувати кнопку «Видалити».

5. Після сформування всіх необхідних умов і форматів до них слід натиснути кнопку Ok.

Умовні формати можна копіювати за допомогою кнопки «Формат за зразком».

Якщо з декількох зазначених умов більш одного приймають істинне значення, то застосовується тільки той формат, який відповідає першому істинному умові.

Якщо жодне з поставлених умов не приймає істинного значення, то формат осередків залишається колишнім.

Зміна ширини стовпців і висоти рядків.

Змінювати ширину шпальт і висоту рядків найпростіше за допомогою миші, перетягнувши межу заголовку (прямокутника, в якому знаходиться номер рядка або назви стовпчика) за допомогою миші. Для автоматичної підгонки висоти рядка або ширини шпальти необхідно пересунути курсор миші на праву межу заголовку стовпця або нижню межу заголовка рядка і двічі клацнути лівою кнопкою миші. Можна також виділити відразу кілька рядків або стовпців і встановити висоту однієї з виділених рядків або ширину одного з виділених стовпців - тоді автоматично встановиться висота всіх виділених рядків або ширина виділених стовпців.

Для точної установки висоти рядків слід вибрати Формат, Рядок, Висота. При цьому слід мати на увазі, що висота рядка вимірюється в пунктах (1/72 дюйма) в діапазоні від 0 до 409. (Якщо встановити висоту рядка рівній 0, то вона буде прихована.)

Для точного встановлення ширини стовпців слід вибрати Формат, Стовпець, Ширина і у вікні ввести число в діапазоні від 0 до 255 (Це число приблизно дорівнює кількості символів стандартного шрифту, яке поміститися в осередку зазначеної ширини). Якщо ввести ширинустовпця раною 0, то стовпець буде приховано.

Тема 1 Робота з пакетом Microsoft Office (Word, Excel, Access, PowerPoint). |  Короткі теоретичні відомості |  Психологія 80 70 60 50 |  Звіт щодо правопорушень |  Короткі теоретичні відомості |  Лабораторна робота №5 |  Конструктор таблиць. |  I Створення таблиць бази даних |  III Створення багатотабличного БД |  V Пошук, сортування та відбір даних |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати