Головна

СТРУКТУРА складнопідрядні речення

  1.  B) соціально-стратификационная структура
  2.  I. Структура сталей.
  3.  I. До-предметна структура імені
  4.  I. ДО-ПРЕДМЕТНА СТРУКТУРА ІМЕНІ 1 сторінка
  5.  I. ДО-ПРЕДМЕТНА СТРУКТУРА ІМЕНІ 2 сторінка
  6.  I. ДО-ПРЕДМЕТНА СТРУКТУРА ІМЕНІ 3 сторінка
  7.  I. ДО-ПРЕДМЕТНА СТРУКТУРА ІМЕНІ 4 сторінка

Складні пропозиції, в яких одне просте речення підпорядковане іншому і пов'язане з ним підрядним союзом або союзним словом, називають складнопідрядними. У таких пропозиціях одну пропозицію - головне, а інше (або інші) - підрядне. Підрядне речення має функцію одного з членів головного речення і приєднується до головного за допомогою підрядних союзів або союзних слів або ж безсполучникового, за допомогою інтонації. Таким чином, в складнопідрядні речення головне і підрядне речення нерівноправні і з'єднуються на основі підпорядкування.

 Never put off till tomorrow whatyou can do today.  Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні.

Підпорядкованість придаткового пропозиції головному в наведеному прикладі можна зобразити схематично:

В англійській мові підрядне речення може з'єднуватися з головним без союзу або союзного слова.

 He said he would come tomorrow.The book she gave me is very interesting. Had I been there, I would have helped you.  Він сказав, що приїде завтра.Кніга, яку вона мені дала, дуже інтересная.Еслі б я був там, я б допоміг тобі.



 I семестр |  I. Письмовий переклад незнайомого тексту зі словником. |  ЧАСТИНИ МОВИ |  АРТИКЛЬ |  Відсутність артикля (нульовий артикль) |  Примітки |  СТУПЕНЯ порівняння прислівників |  Примітка |  займенник |  Особисті, присвійні і зворотні займенники |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати