Головна

Сатіпатхана і її сутність

  1.  B) Інфляція, суть інфляції, причини виникнення, види.
  2.  III. Сутність як конкретне Абсолютна
  3.  V. СОЦІАЛЬНІ ОСНОВИ ПОЛІТИКИ. СУТНІСТЬ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
  4.  А. Сутність теоретико-інформаційного підходу
  5.  Абсолютна СУТНІСТЬ
  6.  Альтернативні погляди на сутність і функції грошей. Закон грошового обігу.
  7.  Бюджетний дефіцит: сутність, методи фінансування.

Відома одна досить давня буддійська практика, звана Сатіпатхана, яка дозволяє підійти до просвітління і оздоровлення за допомогою ходьби зовсім з іншого боку. На відміну від даоських психотехнік, спрямованих на залучення і засвоєння додаткових кількостей Прани-Ци, і також на відміну від багатьох йогических практик, що дозволяють синхронізувати вступ чисто духовних тонких енергій з мантрами і тілесними рухами, тут задіяні механізми зовсім іншого характеру.

Хоча сама глибинна основа цієї синхронізації тут і залишається основним (причому, більш того, цей принцип тут зведений до абсолютного свого вираження), але самі окультні механізми, реалізовані в Саті-патхане, істотно відмінні. Бо всім методам, в яких синхронізація дає синтез тонких і грубих енергій, інтегруючи їх, Сатіпатхана протиставляє синхронізовану диференціацію. Хоча точніше буде сказати, синтез енергій тут теж відбувається, але в дещо іншій формі.

-! - Саме слово «Сатіпатхана » в перекладі з санскриту означає, в тому числі, «святая ходьба», або «істинна ходіння». Сам же метод дивно простий, причому настільки, що спочатку здається дурнувато простим, навіть дуже ... Коли я в кінці 80-х прочитав про нього, я готовий був розсміятися і незабаром відклав книжку, закінчивши цю практику раніше, ніж встиг її почати. Закликаю читача не зробити такий же помилки! Бо, почавши цю практику в 1995 році, вже навчившись після багатьох років самостійних занять відчувати свою енергетику, я був просто вражений, якщо не сказати ошелешений.

Отже, сам метод простий до божевілля: ви починаєте повільно ходити, наприклад, у своїй же квартирі, командуючи своєю висунутою вперед нозі подумки (але можна і тихо пошепки, якщо це вам більше сподобається): «Вгору, вперед, вниз!». Нога змінюється, і ви знову повторюєте команду в міру повільного руху вперед, вже інший нозі: «Вгору, вперед, вниз!».

Іншими словами, ви починаєте ходьбу, наприклад, з лівої ноги, повторюючи весь час команди одночасно з просуванням її вперед: «Вгору, вперед, вниз ... (нога тут змінюється) - Вгору, вперед, вниз ... (знову нога змінюється) - Вгору, вперед, вниз! ... і т. д. ». Природно, що і дозування подібної практики відбувається не по числу кроків (їх краще не брати до уваги), а по її загальної тривалості: починаючи з 3-х хвилин, переходите до 5, а від 5 поступово можна довести цю вправу до 15-20 хвилин.

Чи має сенс ходити довше? Не знаю: кожен метод має свої межі доцільності. Для себе особисто я знайшов, що більше ніж 15-18 хвилин безперервно практикувати Сатіпатхану не має особливого сенсу ... Хоча б тому, що я знаю куди більш потужні праткікі; але це мій висновок. Є відомості, що буддійські ченці практикують її цілими годинами ...

Час доби для цієї практики значення не має, хоча все ж відразу після їжі її практикувати не варто, як і виконувати будь-які інші вправи. Кратність на добу теж, напевно, не має обмежень: можна присвятити практиці як частина вечора, так і змістити Сатіпатхану на ранок. Можна виконувати її два-три рази і навіть по 5-7 разів на день, наприклад по 3-5 хвилин за одне тренування. Все це не дуже важливо, важливо лише бажання пізнавати і серйозне ставлення до свого розвитку.

Отже, «Вгору, вперед, вниз ... Вгору, вперед, вниз ... Вгору, вперед, вниз! ... І т. Д.». Концентрувати погляд найкраще або на нігті великого пальця кожної ступні, або на області всіх пальців відразу. Найпростіший і ефективний прийом, згідно мого особистого досвіду, полягає в тому, щоб приклеїти, да-да саме приклеїти (!), Причепити всю свою увагу до великого пальця висунутою вперед ступні і тримати це почергове зчеплення то з лівого, то з правою ступнею, і так - протягом усього циклу тренування.

Не має істотного значення навіть як ставити ступню, хоча напевно найкраще опускати її на підлогу всією своєю нижньою поверхнею.

Багато що читачеві стане зрозумілим, коли він спробує хоча б 2-3 рази метод Саті-патхани, і поглибиться в свої відчуття.

Основний цілющий механізм цього методу полягає, якщо говорити в термінах «окультної механіки», все в тій же синхронізації. систематична практика Сатіпат-хани служить потужним синхронизирующим засобом, взаємно координує роботу Щільного Фізичного, Ефірної, астрального і ментального тел. Сама по собі вона не дає залучення додаткової кількості зовнішньої по відношенню до аури Прани-Ци, і спостерігається лише «телескопічне» проникнення сил Ментального плану внутрішньої ж ауріческіх енергетики вниз, в область щільного тіла. Однак, вже це виступає досить потужним цілющим агентом.

Що ж стосується післядії Сатіпат-хани, то результати її практикування різноманітні і дивовижні. По-перше, що стосується цілительства, Сатіпатхана веде до різкого збільшення ККД всіх інших методик даоської і індійської йоги, головним чином за рахунок посилення вольового контролю і сил концентрації в паркані зовнішньої Прани-Ци. Здатності керувати станом своєї тілесної форми просто так, «нізвідки» не народжуються: їх, як і багато інших якостей треба напрацювати.

По-друге, і це робить Сатіпатхану просто унікальним засобом, різко посилюються здатності практикуючого до диференціації своїх емоцій і думок: з'являється і напрацьовуються здатності розділяти життєві проблеми різних рівнів, виділяти головні і другорядні моменти, здається від щирого ...

По-третє, як ви самі напевно вже зрозуміли, напрацювання здібностей відокремлювати нижчий інстинктивний розум (нижчий Манас в термінах «Таємної Доктрини» О. П. Блаватської) від решти населених пунктів області мислення і почувань в своєму граничному вираженні є не що інше, як практика розототожнення людини від своїх думок. В буддизмі є чимало практик спрямованих саме на розототожнення свого висшего- «Я» (т. Е. Своєю істинної природи, або буддовость) від тіла, емоцій і думок.

Займається, може бути вперше, зможе наочно побачити дію висшего- «Я» як верховного Спостерігача, контролюючого і керуючого агента по відношенню до нижчих оболонок. У цьому сенсі вона є аналогом методів Сін'я-цюань (Китайської системи бойових мистецтв), де метою спеціально ставитьсяз'єднання розуму з тілом.

Всі буддійські джерела по Сатіпат-хані підкреслюють її роль в практичному розумінні ілюзорності Фізичного світу. Коли видатний американський психолог Чарльз Тарт в своїй книзі «Пробудження: подолання перешкод до реалізації людського потенціалу» говорив про самовспомінаніі, про зчленуванні заново і самозбирання свідомості людини, я відразу ж згадав про Сатіпатхане, хоча знаю і безліч інших, найрізноманітніших буддійських методів і практик.

цілі Сатіпатхани, таким чином, збігаються і з основним раціональним зерном в ідеях Раджниша (Ошо) - деавтоматизации повсякденних, тисячі разів повторюються неусвідомлено життєвих рухів. Бо все, що проста людина робить у повсякденному житті - це автоматизовані блоки мало усвідомлюваних рухів: механічне пережовування сніданку вранці, механічне переміщення тіла на роботу, механічна робота, навіть ... механічний секс, трохи присмачений емоціями. Людина не тільки майже все робить механічно, він і грішить автоматично, не помічаючи цього через низький рівень осознаваемости того, що він робить.

У той же час, з огляду на зауваження Анни Безант в "Дослідженні свідомості" - мовляв, не треба знову повертатися до вже пройдених етапів антропогенезу, - я порекомендую в ході практики акцентувати увагу саме на відчутті свого висшего- «Я», командувача рухами ніг. Паралельно зі свідомим контролем всіх рухів слід питати себе по кілька разів: «Хто ж командує ногами?».

Ви можете і повинні сприймати, що саме ваше висшее- «Я» повністю взяло управління тілом і зараз працює в напрямку синхронізації всіх семи тіл. Якщо ж контроль за рухами тіла йде лише з області нізшего- «Я» і лише на рівні астрального тіла, то це може означати, навпаки, крок назад по лінії еволюції, бо часи лемурійськіє цивілізації (що б метою оволодіння рухами і функціями лише Щільного фізичного тіла) вже давним-давно пройшли.

Сатіпатхана, крім того, має найпотужніше психотерапевтичне і психо-профілактичне значення. Навіть 3-5 хвилинне щоденне її виконання веде до формування стійкого психічного імунітету і створення стійкого настрою, що так цінно при маніакально-депресивних або інших синдромах, або ж просто при нестійкості психіки і різких перепадах настрою.

На відміну від безлічі даоських і індо-йогических процедур, що впливають на процеси самосознаванія непрямим чином, через психофізичні відповідності та систему метафізичних сполученні, Сатіпатхана починає з перетворення свідомості і закінчує перетворенням свідомості. Причому все це супроводжується з мінімальним ризиком пошкодити психіку або здоров'я.

Обмежень за віком у Сатіпатхане немає і бути не може. Однак, можливості її тотального впровадження в маси можуть обмежуватися для окремих людей через варикозу нижніх кінцівок. В останньому випадку дуже важливо ходити босоніж, щоб взуття не перешкоджала б перемішування енергетики і скидання енергетичних шклаков в підлогу або грунт ...

Отже, «Вгору, вперед, вниз ... Вгору, вперед, вниз ... Вгору, вперед, вниз! ... І т. Д.»; «Вгору, вперед, вниз ... Вгору, вперед, вниз ... Вгору, вперед, вниз! ... І т. Д.»; «Вгору, вперед, вниз ... Вгору, вперед, вниз ... Вгору, вперед, вниз! ... І т. Д.». І, хоч би якою дурною ні здалася б вам подібна практика, благотворні плоди її ви відчуєте дуже скоро.




 Артур Омкара. Цілюща ходьба і ходи Сили. Санкт-Петербург, 1999, 256 с. |  ВІД АВТОРА |  ВСТУП |  Що відбувається при ходьбі: СУТНІСТЬ МЕТОДУ |  Синхронізація в роботі різних складових людини |  Важливе зауваження про інтелект (розум). |  Гармонізація тонких енергій |  ГАРМОНІЙНИЙ ДИХАННЯ |  Час для занять і додаткові умови |  СВЕТОВАЯ МЕДИТАЦІЯ при ходьбі |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати