Головна

зимові прогулянки

  1.  Для кого типу помірного клімату характерні найнижчі зимові температури
  2.  Зимові свята
  3.  Зимові добові графіки навантаження
  4.  Розділ 2. Дальні прогулянки - знайти Силу і зміцнити внутрішній світ

Зима часто приносить свої поправки в практику цілющою ходьби, причому найчастіше негативного характеру: морози ведуть до малорухливого способу життя вдома, багато практики стають неможливими ... Протягом кількох років я майже повністю закидав заняття ходьбою взимку, і тоді весна перетворювалася для мене в справжній період нового пробудження і розпускання внутрішніх «паростків» духовності.

Такий стан справ з року в рік початок мене обтяжувати, але здавалося, що виходу немає. Якщо я міг відносно спокійно витримувати базовий ритм 4 на 6 і при низьких температурах, то при подальшому зниженні температури повітря ніздрі цього вже не витримували, і я переходив на дихання через рот. Оскільки вимога вдиху через ніс і видиху через рот є обов'язковим, то взимку найчастіше мені доводилося розлучитися навіть з найпростішої базової формою ходьби, поки одного разу ...

У той день, повертаючись додому від матінки за звичайним своїм пішохідному маршруту, мороз був дуже сильним, і я недооцінив температуру в 30 градусів нижче нуля, та ще з вітром ... У підсумку, не пройшовши і третини дистанції до будинку, у мене з'явилося дві можливості, причому однаково неприємні: або промерзнути до кісток і повернутися назад, або ще більше застигнути, але спробувати все-таки дійти додому. Перший варіант мене не влаштовував: будинки було багато роботи, і я поспішав. Другий варіант погрожував повним замерзанням в дорозі, Пішоходів майже не було: нормальні люди в такі морози по неділях не ходять.

Тоді я ризикнув поставити експеримент: я спробував поєднати одночасно і Світлове Хмара і тибетську практику генерації внутрішнього вогню (Тум-мо). Спочатку я візуалізував навколо себе оранжево-вогняне Полум'я, і ??вже через приблизно 20 секунд, я відчув легкий розігрів. Однак, я вже не раз переконувався, що візуалізація одного лише зовнішнього полум'я недостатньо ефективна: варто увазі хоч трішки ослабнути, холод негайно підступає все глибше і глибше. Спогад про свої давні дослідах, ще десятирічної давності, по генерації Туммо, які я потім зовсім закинув, змусили мене спробувати розігріти хребет прямо на ходу. Вибирати мені вже не доводилося: зупинитися я не міг, бо це означало б даний замерзання.

Тоді я зробив самий найпростіший спосіб: почав прямо на ходу, не припиняючи руху і візуалізації навколишнього мене оранжево-червоного вогняного хмари, представляти одночасно всі розжарюється тоненьку ниточку всередині хребетного каналу. Ця ниточка, подібна нитки розжарювання в звичайної електричної лампочки, все більше і більше збільшувалася в діаметрі ... Тут я відчув явне тепло і підтримку раніше створеному зовнішньому полум'я. Довівши, через 5-7 хвилин ходьби, відчуття вогненної нитки в хребті до візуалізіруемой вогненної топки-труби всередині всього тулуба від куприка до шиї, я відчув справжній жар і розпарювання. На лобі у мене виступили крапельки поту, і мені довелося навіть розстебнути зимову куртку ...

Втім, це був той самий випадок, коли 1 + 1 складають більше, ніж 3, бо 1 + 1 підсумовуються ще й з результатом їх взаємодії. Найцінніше було навіть не в тому, що відчуття майже тропічного спека навколо і поза мною були вельми реальними; ослаблення візуалізації зовнішнього трансцендентного полум'я не вело мене до замерзання через наявність внутрішнього вогню, а коли я втомлювався зосереджуватися на внутрішній «топці-трубі» генерується Тум-мо, мене рятував образ зовнішнього полум'я.

Читачі північних районів зможуть самі перевірити даний метод і переконатися в його ефективності. Сам я тепер так і роблю кожного разу, щоб позбутися від дуже неприємного поколювання ніздрів і замерзання верхніх повітроносних шляхів при безпосередньому вдиханні морозного повітря.

Пізніше я знайшов ще цікаву закономірність: в практиці розігрівання взимку на морозі основну роль грає саме генерація Тум-мо, а створення Світлового Хмари навколо тіла оранжево-червоного кольору має лише підтримуючу функцію, доповнюючи розігрів від «розпалювання» хребта і компенсуючи потоком зовнішньої ци зовні-всередину можливі втрати Прани-Ци через збільшеного теплового та іншого випромінювання зсередини-назовні.

Тому, якщо у вас є труднощі з візуалізацією, то постарайтеся навчитися генерувати Тум-мо прямо на ходу, дотримуючись основний елемент даної практики - поступове збільшення «вогненної жили» всередині спинномозкового каналу - і не акцентуючи уваги на другорядних деталях.

На закінчення додам одна порада індійських тантрік і аюрведистів: при сильному морозі (як, втім, і при сильній спеці) велика кількість Прани-Ци може втрачатися, стікаючи назовні через вушні біологічно активні точки. Ці точки широко відомі в практиці акупунктури як мають пряме відношення до всіх внутрішніх органів. На санскриті вони позначаються і розглядаються як верхні деривати каналів пуша и яшасвіні. Щоб запобігти цим неконтрольовані витоки енергії, вуха слід тримати закритими. Тому всі різновиди шапки-вушанки або спеціальні навушники для обігріву вух в морози важливі з біоенергетичної точки зору.

"Вітряк"

Це досить своєрідне на перший погляд вправа іноді використовується викладачами західних методів фізкультури, проте використовується не в повному обсязі, а про ККД вже і говорити не доводиться. У стародавньому Китаї воно використовувалося в так званих «Ураганних стилях У-шу» на правах одного з основних елементів.

Спочатку вправа може здатися важкувато, особливо при ознайомленні з ним по книзі; на практиці ж перший варіант виключно простий, а над другим треба трохи попрацювати.

Основний принцип в «Вітряний млин» зводиться до синхронізації обертання рук і пересування ніг при ходьбі. Оскільки обертання рук може відбуватися в двох напрямках (знизу-назад-вгору-вперед-вниз і знизу-вперед-вгору-назад-вниз), то ми маємо цього методу, ви зможете переконатися раніше ніж через місяць щоденних занять по 15 хвилин. Так що - «ходите аурою».

 Тут існують два можливих варіанти для практики.

Перший і найпростіший спосіб - це обертання руками знизу-назад-вгору-вперед-вниз, проте в цілях синхронізації з пересуваються ногами краще починати його, коли права рука знаходиться вгорі (нижня залишається внизу). Отже, ви висуваєте вперед ліву ногу, і, коли ступня лівої ноги стоїть на землі (а права ступня вже стала підніматися на носок), права рука, описавши дугу зверху-вниз, повинна досягти точки, розташованої приблизно 45 градусів вниз-вперед, приблизно на горизонтальному рівні паху. (Рис. 8).

Строго кажучи, ця невидима точка потрібна лише для кращої синхронізації обертання рук з пересуваються ногами. Потім вперед висувається права нога, і її стояння на землі супроводжується розташуванням кисті лівої руки попереду, приблизно на рівні пахової області. Таким чином, зміна ніг при ходьбі супроводжується зміною протилежних рук.

Відразу зробити це непросто, а тому використовуйте уповільнені рухи в малолюдних місцях. Потім поступово збільшуйте швидкості. Цілком достатнім і оптимальним рівнем навантаження будуть 1-3 хвилини подібної ходьби.

Другий основний елемент вправи, крім синхронізації, становить концентрація уваги на точці між лопатками (з боку спини). Це необхідно для генерації імпульсів Прани-Ци в середньому дан-тяне. Добре цю концентрацію доповнити візуалізацією генеруючих імпульсів, радіально розходяться з центру грудної клітини. З точки між лопатками імпульси генерується Прани-Ци розходяться всередину, до серця, і зсередини-назовні від серця.

Втім, ви самі помітите, як посилено працюють лопаточні кістки в задній частині спини, і як добре після цього дихається. Це свідчить про велику значущість даної вправи для очищення легенів від бруду і кіптяви, а почуття посилення запасу бадьорості і життєздатності говорить про генерацію Прани-Ци.

Крім того, багато психічних блоки і «пробки» від негативних емоцій і думок проектуються саме на область переходу шиї в верхню частину спини, і розм'якшення м'язів передпліч і імпульсивна робота трапецієподібної м'язи спини допомагає ці блоки і «пробки» просто «розсмоктати».

Третій елемент складається в максимальному використанні шкірного дихання і візуалізації вогняного металу, що очищає порожнини трубчастих і губчастих кісток: жирові відкладення і особливо вікові шлаки повинні замінитися знову на молодий і чистий кістковий мозок, як у підлітків.

Другий варіант вправи «Вітряк» був узятий мною з практики підготовки бійців в школах бойового У-шу. Тут обертання рук при ходьбі протилежно першому: руки рухаються знизу-вперед-вгору-назад-вниз. Причому повне висування вперед лівої ноги супроводжується проходженням кулака приблизно під кутом 45 ° вгору, коли правий кулак, звернений в цій гіпотетичній точці простору зігнутими пальцями вгору, описує дугу знизу-вперед-вгору. Як і в першому варіанті, взаємні положення правої і лівої кисті різноспрямовані, верхнє положення правого кулака супроводжується нижнім положенням лівого, і навпаки, так що лінія випрямлених повністю в ліктях рук становить в сумі пряму лінію.

Цей другий варіант виявляється на практиці набагато складніше, і вже через 1-1,5 хвилини у новачків з'являється задишка. Це свідчить про те, що продовжувати далі недоцільно; однак, протягом однієї прогулянки можна зробити два циклу «Вітряний млин» з інтервалом приблизно 10-20 хвилин між обертаннями.

Інші деталі практики цього другого варіанту повністю збігаються з першим: шкірне дихання і належна візуалізація. Однак, ефективність другого варіанту набагато вище, ніж у першого, і сам факт використання його в бойових мистецтвах вас не повинен бентежити: воно корисно всім, якщо дотримується правило суворої поступовості навантажень. Не бійтеся починати з елементарних рухів: краще «поспішати повільно».

Особисто я починав колись саме з другого варіанта, з метою вдосконалення своїх навичок в Кунг фу, але ви самі можете легко переконатися, який з них для вас найбільш корисний ...

Трохи помучитися, однак, з синхронним обертанням рук і переміщенням ніг в швидкому наступальному режимі, я було вже відмовився тоді від «Вітряний млин» взагалі. Однак, наполегливість завжди перемагає, і уповільнений режим виконання саме другого варіанту дозволив мені зрозуміти, в чому тут укладені основні труднощі. Зате потім, коли рух стало виходити, його потужність була оцінена мною відразу. Принаймні легкі «Вітряк» чистить чудово. Та й взагалі воно показує, чого вартий насправді ваше загальний фізичний розвиток. Хоча задишка спочатку виникає дуже швидко, тут вона не настільки страшна. По крайней мере, небезпека цієї задишки не йде ні в яке порівняння з небезпекою від перенавантаження серця при ходьбі в ритмі 4: 16: 8 (див. Нижче) або 8:32:16. Просто зупиніться і відпочиньте, якщо відчуєте себе недобре ...

Є ще один спосіб або модифікація «Вітряний млин» - з паралельним одночасним обертанням рук знизу-назад-вгору-вперед-вниз (перший варіант) або знизу-вперед-вгору-назад-вниз (другий варіант). Саме ці два способи нерідко використовуються викладачами західній фізкультури. Одночасно з обертанням рук практикуються і невеликі підстрибування вгору, так що швидкість переміщення займається тут досить висока.

З позицій даоських знань про ауріческіх анатомії людини і правил ци-гун, слід визнати кращим саме перший варіант, з обертанням обох рук вперед, а не другий. В цьому випадку слід візуалізувати обертання аури ззаду-вгору і вперед-вниз, по даоської мікрокосмічній орбіті.

Крім того, в останньому випадку слід звернути увагу на пахви, і реально, як можна більш реально уявляти собі нормальне енерговращеніе і стікання енергії з пахвових западин. Основна точка концентрації - точка на спині між лопатками - тут супроводжується двома допоміжними, т. Е. Областями пахв.

В цілому, цей спосіб з синхронним обертанням обох рук в вистрибують вгору-вперед кроці досить привабливий і корисний. Однак, його виконання слід віднести, по-перше, до занять на чистій природі, а по-друге, - на той час, коли ви зможете чітко візуалізувати мікрокосмічну орбіту і взагалі відчувати внутрішню енергетику. Недотримання першого умови аналогічно бігу по шосе з автотранспортом і веде до посиленої зашлаковке тіла автомобільними вихлопами. Недотримання ж другої умови просто може послабити вас енергетично, і ви будете втрачати енергію, замість того, щоб її купувати і правильно утилізувати.




 Артур Омкара. Цілюща ходьба і ходи Сили. Санкт-Петербург, 1999, 256 с. |  ВІД АВТОРА |  ВСТУП |  Що відбувається при ходьбі: СУТНІСТЬ МЕТОДУ |  Синхронізація в роботі різних складових людини |  Важливе зауваження про інтелект (розум). |  Гармонізація тонких енергій |  ГАРМОНІЙНИЙ ДИХАННЯ |  Час для занять і додаткові умови |  Сатіпатхана і її сутність |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати