На головну

Адресація і протоколи в Інтернет

1.  SKIP-технологія і криптопротоколів SSL, S-HTTP як основний засіб захисту з'єднання та даних, що передаються в мережі Internet
  2.  Автоматична Ip адресація (APIPA)
  3.  Автор невідомий. Протоколи сіонських мудреців
  4.  Автор невідомий. Протоколи сіонських мудреців
  5.  адресація IPv6
  6.  Адресація в IP-мережах
  7.  Адресація в мережах Х.25.

Комп'ютер, підключений до Інтернету, називається хостом. Для ідентифікації кожного хоста в мережі є дві системи адрес, що діють спільно:

1) IP- адреса аналогічний телефонним номером, призначається провайдером і складається з чотирьох груп десяткових цифр, між якими ставлять крапку і закінчуються крапкою, наприклад, 195.38.46.11. Оскільки числова адресація незручна для використання її людиною, в мережі Інтернет числовим адресами ставиться у відповідність літерні доменні.

2) Система доменних імен (DNS) визначає область, що представляє ряд хост-комп'ютерів. Доменну адресу призначається провайдером, читається в зворотному порядку і включає, як мінімум, два рівня доменів16. Кожен рівень відділяється від одного крапкою. Зліва від домену верхнього рівня розташовуються інші імена. Всі імена, що знаходяться зліва, - піддомени для загального домену.

В системі адрес Internet прийняті домени, представлені географічними регіонами. Вони мають ім'я, що складається з двох букв (таблиця 9).

Таблиця 9 - Деякі домени географічного рівня

ім'я домену  Країна
 au  Австралія
 ca  Канада
 fr  Франція
 de  Німеччина
 ru  Росія
 su  Колишній СРСР
 uk  Великобританія з Ірландією
 us  Сполучені Штати Америки

Існують і домени, розділені по тематичних ознаках, наприклад, за типом організації. Такі домени мають трибуквенне скорочена назва (таблиця 10).

Таблиця 10 - Домени організаційного рівня

ім'я домену  Тип організації
 com  комерційні
 edu  освітні
 gov  невійськові урядові
 int  міжнародні
 mil  воєнізовані
 net  Опорні мережі Інтернет та інформаційні центри
 org  некомерційні

Підтримка доменних адрес проводиться за допомогою DNS (Domain Name System) - серверної програми, яка забезпечує пошук доменних імен і IP-адрес вузлів мережі і встановлює між ними відповідність. Служба адрес організована так, що кожен комп'ютер, через який проходить будь-якої TCP-пакет, може за цими чотирма числами визначити, кому з найближчих «сусідів» треба переслати пакет, щоб він виявився «ближче» до одержувача. В результаті кінцевого числа перекидань TCP-пакет досягає адресата. Причому оцінюється не географічна «близькість». У розрахунок приймаються умови зв'язку і пропускна здатність лінії.

Для перевірки проходження IP-пакетів і доступності тих чи інших машин використовується програма Ping. Як параметр команди запуску цієї програми вказується IP-адреса або доменну адресу потрібного сервера. У відповідь Ping повідомляє число відісланих пакетів, число втрачених пакетів і час проходження пакета. За цими даними можна судити про якість зв'язку в мережі.

Система адресації URL застосовується для вказівки способу організації інформації на конкретному хості і ідентифікації розміщеного на ньому інформаційного ресурсу. наприклад URL

http://home.microsoft.com/intl/ru/www_tour.html

складається з

· Http: // - префікс, Який вказує тип протоколу;

· Home.microsoft.com - доменне ім'я хоста;

· / Intl / ru / - підкаталог ru кореневого каталогу intl хоста;

· Www_tour.html - ім'я файлу.

URL-адреса не повинен містити пробілів, він складається з латинських букв і деяких символів (дефіс «-», підкреслення «_», тильда "~" і ін). Великі та малі літери розрізняються.

для ідентифікації адресата електронної пошти застосовується система E-mail - адрес, наприклад,

vatbul@dol.ru

де vatbul - особисте ім'я користувача,

@ - Ознака кінця імені,

dol.ru - доменне ім'я провайдера, на комп'ютері якого зберігатися «поштову скриньку» користувача.

Весь E-mail-адреса не повинен містити пробілів.

Основний протокол, за яким працює Інтернет, - це протокол TCP / IP, Який поєднує протоколи передачі (TCP) І ідентифікації хостів (IP). При доступі до провайдера за допомогою модему віддаленого підключення робота здійснюється за допомогою однієї з двох модифікацій протоколу TCP / IP: по протоколу SLIP або PPP.

Вихід в Інтернет здійснюється через провайдера, зв'язок з яким організовується одним із таких способів:

М. А. Андриянова, |  НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК |  Бази даних |  Реляційна модель даних |  Класифікація баз даних |  Трирівнева архітектура представлення даних |  Засоби уявлення інфологічної моделі даних |  нормалізація відносин |  Перша нормальна форма |  Третя нормальна форма |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати