Головна

тимчасова мережа

  1.  тимчасова архітектура

Метою створення тимчасової мережі є спільне використання ресурсів різних комп'ютерів в мережі. При цьому під ресурсами робочої станції в тимчасової мережі розуміються:

- Пристрої довготривалої пам'яті, включаючи логічні диски НЖМД, накопичувачі на CD-ROM, ZIP, DVD та інші аналогічні пристрої;

- Папки (з вкладеними папками нижчого рівня або без них);

- Підключення до ПК пристрої: принтери, модеми та ін. Перші два з перерахованих видів ресурсів будуть називатися інформаційними, а ресурси третього виду - технічними.

Ресурс, доступний тільки з ПК, на якому він знаходиться, називається локальним, А ресурс ПК, доступний з інших комп'ютерів мережі, - розділяються або мережевим, а також загальним, Спільно використовуваних. Відповідно різняться колективні інформаційні ресурси і колективні технічні пристрої. Будь-який локальний ресурс може бути в будь-який момент перетворений в мережевий ресурс і назад самим «господарем» робочої станції.

При створенні ресурсу, його власником встановлюються:

- Мережеве ім'я, або алиас, ресурсу, під яким він буде видний в відповідних діалогових вікнах на ПК-клієнтів;

- Право доступу, визначає, що можна робити з даними ресурсом з ПК-клієнта;

- Для підтвердження виду прав доступу (тільки читання або повні) до конкретного ресурсу можуть бути задані паролі доступу.

Схема використання мережевих ресурсів в тимчасової мережі представлена ??на малюнку 24. Слід мати на увазі, що стрілки на малюнку, що ведуть до локальному диску (наприклад, до диску С :), насправді можуть вказувати тільки на яку-небудь папку цього диска.

Малюнок 24 - Схема використання мережевих ресурсів в тимчасової мережі


 Для ідентифікації файлів і пристроїв, доступних в мережі, крім алиасов, використовується загальномережевого ім'я UNC (Uniform Naming Convention), що представляє аналог шляху (Path) на локальному ПК. UNC, наприклад, може мати вигляд: \\ Іванов \ Reports \ LastRep.doc, де Іванов - ім'я комп'ютера, Reports -мережна ім'я розділяється папки, а LaslRep.doc - ім'я файлу в папці.




 М. А. Андриянова, |  НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК |  Бази даних |  Реляційна модель даних |  Класифікація баз даних |  Трирівнева архітектура представлення даних |  Засоби уявлення інфологічної моделі даних |  нормалізація відносин |  Перша нормальна форма |  Третя нормальна форма |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати