Головна

Каталог завдань. Завдання C2. Взаємозв'язок різних класів неорганічних речовин: складання реакцій

1.  II. МЕТОДИ (МЕТОДИКИ) Патопсихологическое дослідження МЕТОДИКИ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ УВАГИ І сенсомоторної реакції
  2.  III. Завдання на встановлення відповідності.
  3.  III. Завдання на встановлення відповідності.
  4.  III. КОНТРОЛЬНІ ЗАВДАННЯ
  5.  IV Завдання на встановлення відповідності.
  6.  IV. Взаємозв'язок між економічною теорією і політикою
  7.  IV. Завдання на встановлення відповідності.

Відкривши на дзвінок двері, Служкін побачив Градусова.

- Ось так хрін! - Здивувався він. - Чим зобов'язаний?

- Біда, Географ ... - зітхнув Градусів. - Поговорити треба.

- Ну, заходь. - Служкін зрушив з місця.

- А твоя дружина мене не приріже?

- Була б вдома - звичайно прирізала б.

На кухні, сівши на табуретку, Градусів довго чесався і кректав, поки Служкін НЕ пригостив його цигаркою.

- Коротше, - сказав він, - Роза записала нас до тебе на іспит.

- Кого це - нас? - Насторожився Служкін.

- Ну, мене ... Ергінатам, Банникова, Безгрошових ...

- Що, всіх, чи що, двієчників з дев'ятих класів? ... - Люто здивувався Служкін.

- Ну ... вісім чоловік.

- Загроза офонарела! - Служкін злобно збив попіл з сигарети. - Вона не має права насильно записувати на іспит!

- Та вона не насильно ... Спершу я один записався, а потім за мною і ці бивні ... Наслухалися після походу від наших: «Географ! Географ! ... »Ну, і вирішили, що географ не втопить.

- Молодці-и! ... - Обурився Служкін. - Підвели мене під монастир, гади ... Що мені з-за вас, знову ногу ламати?

- Ногу-то не треба ... - помилував Градусів. - Придумай чень-то ...

- А чого тут вигадувати? Вивчайте квитки. Я все диктував.

- Так тиждень залишається ... - скис Градусів. - І не записували ми нічого, сам знаєш ... І не вивчимо ні фіга - ми ж тупі.

- А я що зроблю? - Розвів руками Служкін.

- Так придумай! - Закричав Градусів. - Я ж по-доброму прийшов! Адже це не наша, а твоя заморочка! Якщо нам пари вліплять - так фіг нам-то? Ну дадуть довідки, що відсиділи в школі, і плювати на це! А тебе з роботи попруть, бо жоден учень іспит навіть на трійку здати не зміг! Значить, вчив ти хреново!

- Гаразд, не кричи, не в бані ... - скривився Служкін.

- Тобі Роза подляну кидає, а ти ще чогось чесного з себе корчити, - тоном нижче додав Градусів. - Ми-то що? Ми і по всіх інших предметів знаємо не більше ніж по географії ... Нас і так в ПТУ візьмуть ... А тобі через нас неприємності.

- Може, мені ще по флакону вам кожному викотити, за турботу? - Запитав Служкін.

- Не треба, - великодушно дозволив Градусів. - Краще придумай чого.

Служкін похмуро задумався. Градусів догідливо мовчав.

- Гаразд, є одна думка, - нарешті сказав Служкін. - Зараз йди до Люська і попроси у неї конспекти з географії. Я бачив: вона їх добре написала. А на п'яту годину збирай свою камарілью і приходь в мій кабінет. Нехай все несуть відра, ганчірки, мило, порошок. Будемо парти мити. Без чистих парт нічого не вигорить. Засвоїв?

Допивши чай, Градусів розпрощався. На сходах, виявляється, його терпляче чекали бивні. У вікно Служкін бачив, як Градусів вийшов з під'їзду, а за ним потягнулися присні, і на закінчення - найбільш видатні двієчники «А» і «Б» класів з сіамськими близнюками Безматерних і Безгрошових. Градусів щось оголосив двієчникам, переконливо підніс кулак до носа Єргіна і впевнено взяв курс на дев'ятиповерхівку, де жила Люська Митрофанова.

О п'ятій вечора Служкін підійшов до свого кабінету. Двієчники вже юрмилися біля дверей. Служкін запустив їх, відкрив в кабінеті вікно, сів на підвіконня і закурив.

- Ну що, - сказав він. - Можете приступати до збирання. Мийте підлогу, драйте парти. Стільниці повинні бути відтерті дочиста, інакше нічого у нас не вийде.

Похмурі двієчники пішли за водою і почали понуро чистити столи. Під ганчірками і мильною піною неохоче танули численні зображення Географа. Служкін сидів на підвіконні і пояснював свій план.

- Старі способи смухлевать для ваших дерев'яних мізків не годяться, - говорив він, - шпори там, прапори, помічені квитки ... Розу Борисівну на полові не проведеш. Тому ми зробимо так. На кожній парті ми напишемо по одному квитку. Ви берете квиток, дивіться номер і сідайте за ту парту, на якій він написаний. Парт в кабінеті двадцять, а квитків двадцять чотири. Можете чотири відсутні парти ... е-е ... тобто чотири останніх квитка, для підстраховки вивчити. А можете покластися на авось. Писати квитки на парті будете особливим чином. Текст розташовуйте по всій площі стільниці. Рядки пишіть зверху вниз - так читати непомітніше. Буковки малюйте дуже маленькі, а відстань між ними робіть велике: при такому розкладі навіть з дистанції в метр буде здаватися, що парта абсолютно чиста. А коли підете відповідати, не читайте з листочка, а говорите своїми словами. Чи не мудрувати, не забувайте, що ви кретини.

Служкін провозився з двієчниками мало не до темряви. Двієчники, схоже, і самі пошкодували, що вирішили здавати географію. Служкін був невблаганний. Розсмиканому на листочки Люськін конспект, двієчники розписали всі двадцять парт, і тільки після цього Служкін їх розпустив. Вони розійшлися виснажені, мовчазні, понурі.

За день до іспиту Роза Борисівна з'явилася інспектувати кабінет географії. На той час Служкін встиг вилизати його остаточно. Він вимив вікна, полагодив розхитані стільці, приволік з кабінету співу два нових столу, щоб екзаменаційна комісія не сіла за парти з секретом. Для додання остаточного блиску Служкін також витягнув свої нечисленні наочні посібники. Карту Мадагаскару він скромно повісив на дальню стіну, портрет Лаперуза поставив над дошкою, а шматок польового шпату довго приміряв то на один край столу, то на інший, а потім засунув у відро для сміття. Загроза, гидливо озираючись, пройшлася по кабінету.

- Ви самі парти мили, Віктор Сергійович? - Запитала вона.

- Ні. Змусив найбільш плідних художників.

- А чому у вас так мало карт?

- Скільки було, коли я прийшов сюди.

- А де ж решта?

- А хіба вони є? - Здивувався Служкін.

- Звичайно є, - з гідністю заявила Роза Борисівна. - У минулому році цей кабінет був кабінетом НВП, а географію вели в нинішньому кабінеті хімії. Я впевнена, що до сих пір карти і лежать там в шафі в препараторській. Невже весь рік ви вели уроки так?

- Вів, - погодився Служкін. - Я ще в вересні говорив вам, що мені потрібні карти, але ви мені нічого не відповіли.

- Не можу ж я займатися кожною дрібницею! - Розлютилася Загроза. - Я просто дивуюся вашої безпорадності, Віктор Сергійович!

Служкін не став нічого відповідати.

- Негайно принесіть карти і повісьте на стіни, - наказала Загроза. - І завтра, будь ласка, приходьте на іспит без запізнення. Подивимося, чому ви навчили своїх учнів.

В день іспиту Служкін, сам не знаючи навіщо, прийшов навіть на годину раніше необхідного. Безцільно поблукавши по кабінету, він сів за стіл. Рука звично потягнулася за сигаретами, але курити зараз - навіть у вікно - було надзвичайно ризиковано.

Двері кабінету несподівано відкрили, і протяг скуйовджений волосся Служкін. На порозі кабінету стояла Маша.

На Маші було суворе біле плаття і строгий чорний піджачок, в волоссі - величезний білий бант. Цей костюм, колечко і сережки, тонка ланцюжок на шиї, підфарбовані губи і підведені очі робили Машу зовсім дорослою.

- Маша! ... - Розгублено ахнув Служкін. - Ну ти і красуня сьогодні! ...

- А я ось йшла на іспит з фізики і вирішила до вас заглянути ... - винувато сказала Маша, прикриваючи двері.

Вони помовчали, дивлячись один на одного.

- Ми з вами після походу навіть не розмовляли ... Я так скучила ... - жалібно додала Маша. - До вас зараз не підступитися, ви такий популярний стали ... Пацани весь час навколо вас крутяться, дівчата все перевлюблялісь ...

- Ну що мені ваші дівчата? - Посміхнувся Служкін.

- Ви мене ще не забули, Віктор Сергійович?

- Звичайно ні, Маша. - Служкін зі стільця пересів на край свого столу і простягнув руки: - Іди до мене ...

Маша невпевнено підійшла ближче. Служкін, посміхнувшись, підтягнув її впритул і обережно поцілував.

- Ви мене любите, Віктор Сергійович? - Тихо запитала Маша.

- Дуже кохаю.

- А я вас більше за всіх на світі ...

Голос Маші трохи здригнувся, і Маша обвила руками шию Служкін, немов би силою обійми покривала слабкість свого голосу. Служкін теж під піджачком обійняв Машу за талію, поцілував в рожеве вушко під світлою, зігнутої пасмом волосся і взяв губами її сережку, як вишеньку з гілки.

- Вікторе Сергійовичу ... А що ми далі будемо робити?

Якась недитяча, неюношеская туга прозвучала в машинному питанні, і Служкін випустив сережку з губ.

- Не знаю, Маша ... - важко відповів він. - Кругом тупик ...

- І немає виходу?

Служкін мовчки потерся кінчиком носа про Машину вилицю.

- Ти ще така маленька, а я вже такий великий ... - прошепотів він. - І за моєю спиною цілий віз всякої поклажі, яку мені ледь під силу волочити ...

- Але ж не може все ось так скінчитися! ... - З болем вимовила Маша, дивлячись йому в очі.

- Хто знає ... - не зводячи погляду, неголосно відповів Служкін.

І тут протяг знову скуйовджений його волосся, сплеснув крилами Машиного банта.

- Ет-то що таке? ... - Пролунав збентежений вигук.

В отворі дверей стояла Роза Борисівна. Маша сіпнулася, але Служкін не випустив її.

- Закрийте, будь ласка, двері, - ледве стримуючи лють, сказав Служкін Загрозі. Але Загроза зробила крок в кабінет і закрила двері зовсім не з того боку, з якою хотілося Служкін. Маша прибрала руки зі служкінскіх плечей і, напівобернувшись, спідлоба подивилася на Загрозу.

- Маша, геть із кабінету! - Голосом мерця наказала Загроза.

- Не твоя справа! - Неголосно, але з ненавистю відповіла Маша.

- Он, повія, я сказала! - Тихо, одними інтонаціями гаркнула Загроза.

- Роза Борисівна ... - утробно загарчав Служкін, але Маша швидко закрила йому рот долонею, потім раптом сильно сіпнулася, звільняючись з його рук, і повз Загрози вибігла з кабінету.

Служкін мовчав, сидячи на столі. Він важко дихав, опустивши голову, стискаючи кулаки. Загроза, повернувшись до нього спиною, незвичайно довго замикала замок на двері.

- Не трудіться замикати, Роза Борисівна, - охріпнув, сказав Служкін. - Краще вийдіть з кабінету ... І більше ніколи не входите без стуку і не називайте при мені дівчат повіями ...

Загроза повільно розгорнулася на Служкін, як артилерійську гармату.

- Я і без вас розберуся, як мені називати свою дочку, - відрубала вона.

- Дочка ?! - Обомлев, беззвучно перепитав Служкін і вперше глянув Загрозі в обличчя.

Роза Борисівна стояла біля дошки, закривши обличчя долонями. З-під долонь по щоках простяглися вниз чорні стрілки потекшей туші.

Служкін не міг навіть рота закрити, вражений видом і словами Рози Борисівни.

- Не дивіться на мене, Вікторе Сергійовичу ... - раптом якимось людським, жіночим голосом попросила вона. - Я вас дуже прошу, Віктор Сергійович, негайно підіть звідси і подайте директору заяву ... Іспит проведемо без вас.

Через чверть години Служкін поклав на директорський стіл заяву з проханням про розрахунок сьогоднішнім днем. Директор, що не дивлячись на Служкін, хмикнув, знизав плечима і навскоси підписав: «Не заперечую». Відтепер і повсякчас Служкін ні географом.

А ввечері до нього додому приперлися все двієчники на чолі з Градусова і подарували пляшку дорогого вина. Всі вони здали іспит на впевнені трійки. Тільки Градусова дістався квиток з тих, що не влізли на парти, і він отримав «відмінно».

Служкін сидів на кухні, пив чай, курив і читав газету, викрадену з сусідського поштової скриньки. Надя біля плити різала картоплю для вечері. Тата в кімнаті грала в лікарню. Пуджік сидів у відкритій кватирці і дивився на пташок.

- Ну що ти все читаєш, читаєш, - роздратовано сказала Надя. - Вдома як бирюк, слова від тебе не дочекаєшся. Поговорив би зі мною.

- Треба дочитати швидше, - не відриваючись від газети, виправдовувався Служкін. - Сунути назад в ящик, щоб не помітили ...

- Брати не треба чуже.

- Так на своє грошей немає ...

- Так зароби! До речі, ти так і не пояснив, чому звільнився.

- А чого тут пояснювати? - Служкін знизав плечима. - Роздерли з начальством, та й все. Начальство вирішило, що в особі мене воно виростило глистів довжиною в милю.

- Напевно, так воно і є.

- Ну як ось з тобою розмовляти, Надя, якщо на кожне моє становище від тебе приниження? - Зітхнув Служкін.

- Чого заслужив, - буркнула Надя. - І де ти тепер працювати збираєшся? Я тебе годувати не має наміру, врахуй.

- А-а, не знаю. Буде день - буде хліб. Будкін кликав кудись в свою фірму. Чи то колеса шипувати, то чи ковбасу красти ...

Надя поставила сковорідку на газ, прикрила кришкою і сіла за стіл навпроти Служкін.

- Я не хочу, щоб ти працював у Будкина, - твердо сказала вона.

- Це ще чому? - Здивувався Служкін, відсуваючи газету.

- Не хочу ні в чому від нього залежати. - Надя закурила. - І не бажаю, щоб у нього був зайвий привід приходити в мій будинок.

- Уже щось новеньке, - серйозно зауважив Служкін, остаточно відкладаючи газету. - Взагалі-то Будкін не потребує приводи, щоб приходити в гості ... Він сам собі привід. Але ж начебто досі, вибач, ти була рада його бачити ...

- Чи не лізь в це! - Грубо обірвала Служкін Надя.

- Тоді, мабуть, я все ж дочитаю газету, - помовчавши, сказав Служкін. - Е-е ... де ж ця стаття про каторжну працю манекенниць? ...

Надя в впертому мовчанні докурила сигарету і тільки потім вимовила - твердо і байдуже:

- Відтепер у мене з Будкін все скінчено.

Служкін зітхнув і знову звернув газету.

- А що у вас сталося, поки я був в поході? - Запитав він.

- Нічого, - похмуро відповіла Надя.

- Як же так? Ні з того ні з сього - розлучення?

- Ні з того ні з сього, - кивнула Надя. - Просто я зрозуміла, що мені цього не потрібно. Є дитина, будинок, робота, такий-сякий чоловік - в загальному, видимість нормального життя, ну і досить цього. А Будкін - вже зайве.

- Я не зрозумів, - обережно підступився Служкін, - ви що, більше не любите один одного, або тільки більше не спите, або взагалі не розмовляєте - як? ...

- Будкін для мене - пусте місце.

- Дозволь, а причина?

- Немає причини. Я відчула, що вистачить, - і закінчила, ось і вся причина.

- А ти його як і раніше любиш?

- Так.

- А він тебе?

- І він мене.

- Дивно все це ... Самомучітельство якесь ...

- Тобі не зрозуміти. Але так треба. А ти сам знаєш: якщо я чогось вирішила - так і буде. На відміну від тебе, я не безвольна ганчірка.

Служкін задумливо закурив іншу сигарету.

- І що, тобі зараз дуже погано?

- Дуже, - спокійно і щиро зізналася Надя. - Але в твоїх утіхах я не потребую.

- Та я б і не поліз тебе втішати ... Що ж, сама викликала - сама і тримай удар. Уміння втрачати - найнеобхідніша річ в нашому житті. А в твоєму рішенні винен, звичайно, я?

- Ти найбільше.

- Як це розуміти? Я встав поперек вашої любові? Або ти вирішила, що залишитися зі мною надійніше? Або що інше?

- Та все разом, - байдуже відповіла Надя. - І перше, і друге, і третє, і десяте.

- Ну а мені що робити? Перелетіти з диванчика на ліжечко?

- Ні. - Надя втомлено похитала головою. - Живи на своєму дивані. Між нами все залишається як і раніше. Та назавжди.

Двадцять п'ятого травня вранці Служкін відвів Тату в садок і знову завалився спати. Тепер йому нікуди було поспішати. Прокинувшись, він не став ні голитися, ні зачісуватися, попив на кухні холодного чаю і вийшов на балкон покурити.

Вулицею, внизу, вітер тягнув зім'яті шматки якийсь музики. Служкін курив. Дізнатися мелодію було практично неможливо. Але раптом якимись завихреннями повітря в кам'яних коридорах вулиць мелодія очистилася від шумів, кристаллізувався на мить, і Служкін розібрав слова старого шкільного вальсу: «Не повторюється, не повторюється, не повторюється таке ніколи ...»

У його школі проходив Останній Дзвінок.

Служкін заметушився по балкону, як тигр по клітці. Він кинув вниз сигарету і як був - незачесаний і неголений, в заляпаний фарбою сорочці і заштопаних домашніх джинсах - сунув босі ноги в кросівки і вискочив на вулицю.

Він добіг до школи, поки ще не встиг дограти вальс. У відкритих вікнах учительській на другому поверсі стояли динаміки. На волейбольному майданчику довгою шеренгою вишикувалися випускники - спочатку одинадцятий клас, потім дев'яті. Навколо майданчика юрмилися вчителі, батьки, школярі подрібніше. Директор, дочекавшись тиші, почав якусь промову, здалеку виблискуючи окулярами. Його голос долітав до Служкін, але слів розібрати не можна було.

Служкін рушив уздовж сітчастого шкільного паркану, механічно перебираючи пальцями осередки. Він обійшов волейбольний майданчик і, подалі від натовпу, перемахнув огорожу. Він не став наближатися до урочистій лінійці, а завмер віддалік, сховавшись за сосновим стовбуром.

Йому було видно весь ряд дев'ятикласників. Він розрізнив і Машу - таку красиву в бантах, - і Люська, і єхидного Старкова, і Скачкова, спав у валізі, і всю червону професуру, і рудого Градусова з його прісними, і двієчників Безматерних і Безгрошових, і батьків - Бормана, Чебикіна, Овечкіна, Тютін, Демона, і всіх, хто цілий рік мотав йому нерви, байдикував і капості, або зубрив і терзав питаннями, або балакав з сусідами, не звертаючи уваги на Географа.

На волейбольному майданчику рослий одинадцятикласник навалив на плече дівчинку-першокласницю. Дівчинка підняла над головою великий дзвіночок і затрезвоніл. Одинадцятикласник поніс її уздовж шеренги випускників. Цей передзвін і був Останнім Дзвінком.

Служкін розвернувся, пішов назад, переліз через паркан і подався світ за очі. Але очі його, мабуть, нікуди не дивилися, зате ноги крокували все швидше і швидше. З боку, напевно, могло здатися, що Служкін бігає по річковиків, натикається на невидимі перешкоди, сахається вбік, біжить і через п'ять хвилин знову налітає на скляну стіну. Ноги винесли Служкін до будинку, де колись жила Чекушка. Він звернув у провулок і виявився біля під'їзду Олени Анфімова. Він знову звернув і опинився у того будинку, в якому знаходилася стара квартира Будкін. Служкін ковзнув під її балконом, промчав трохи і вискочив до багатоповерхівці Кіри Валеріївни. Ухилився від неї, але ледь не врізався в будинок Гілки. Сховався в Грачевніке, але через кущі полізла контора, де працювала Надя. Прожогом втік і звідти, Служкін мало не потрапив під погляд вікон заводоуправління, за якими десь була Сашенька. Змучений, Служкін просто дивом прорвався до затону. Береги цвіли, над Камою горіло безхмарне небо, вода в затоні від вітру рябіла, як луска. Затон був порожній. Всі кораблі попливли.

Сидячи в кущах над урвищем, Служкін викурив три сигарети і пішов додому. По дорозі він випросив у садку Тату. Йти їм треба було знову повз школу.

Церемонія на волейбольному майданчику вже закінчилася, але дев'ятикласники, мабуть, ще довго залишалися на шкільному подвір'ї - дивилися один у одного свідоцтва, фотографувалися класами і окремо, з учителями та без. Коли Служкін проходив повз теплиці, зі шкільної хвіртки йому назустріч вирулив веселий Старков. Під руку його тримала Маша.

- Здрастуй, Віктор Сергійович! - Закричав Старков.

- Привіт, - скам'янівши особою, відповів Служкін.

Маша мовчки розглядала Тату.

- А чого вас сьогодні на лінійці не було? - Життєрадісно запитав Старков. - Ми б з вами сфотографувалися на пам'ять!

- Хворів, - коротко пояснив Служкін.

- Чим? - Тут же запитав Старков.

- Проказа.

Служкін і Тата пройшли повз. Маша так і не підняла очей.

- Похмелитися грошей немає, ось і хворів, - за спиною Служкін сказав Старков Маші.

Служкін привів Тату додому. Коли вони підходили до під'їзду, з підвалу виліз Пуджік і ув'язався слідом. Будинки Служкін нагодував Тату, нагодував кота, взяв цигарку, витягнув з-під дивана подаровану двієчниками пляшку вина і пішов на балкон.

Зубами він витягнув пробку і зробив кілька ковтків з горлечка. Поруч на перила м'яко застрибнув Пуджік, і Служкін погладив його по спині. Потім з банкеткою в руках прийшла Тата, приставила банкетку до огорожі, влізла на неї і стала дивитися на вулицю.

- Папа, а ти вино п'єш? Ти п'яним будеш? - Нарешті запитала вона.

- Це не вино, - сказав Служкін. - Це я воду приніс в пляшці - квіточки полити.

І він вилив вино в ящик з землею, який висів на поручнях. Квіти в цьому ящику не росли вже тисячу років.

- Папа, - знизу вгору дивлячись на Служкін, запитала Тата. - А чому у тебе борода є?

- Тому що я старий, - сумно промовив Служкін.

- Давай грати, - запропонувала Тата. - Вгадай, яка зараз машина проїде?

- Синя, - сказав Служкін.

- А я кажу - червона.

Під балконом повільно прокотила чорно-срібно-райдужна, як гнойовий жук, іномарка.

- Ніхто не вгадав, - з жалем визнала Тата. - А зараз яка проїде?

- Золота, - сказав Служкін.

Яскравий сонячний полудень розсипався по річковиків. Дрібна молоде листя на деревах світилась, пінилась на вітрі і хлюпала під балконом. Служкін на балконі курив. Праворуч від нього на банкетке стояла дочка і чекала золоту машину. Зліва від нього на перилах сидів кіт. Прямо перед ним йшла вдалину світла і осяйна пустеля самотності.

Спасибі, що скачали книгу в безкоштовної електронної бібліотеки ModernLib.Ru

Всі книги автора

Ця ж книга в інших форматах

А1

А2

А3

А4

А6

А7

А8

А10

З 1

Дано речовини: кальцій, соляна кислота, вода, оксид кальцію, мідь, гідроксид натрію. Які з них будуть взаємодіяти між собою? Напишіть рівняння реакцій і назвіть утворюються речовини.

Каталог завдань. Завдання C2. Взаємозв'язок різних класів неорганічних речовин: складання реакцій

Пройти тестування з цим завданням
 Повернутися до каталогу завдань
 Версія для друку

Тип  Умова
 C2  C 2 № 51. Дано речовини: фосфор, хлор, водні розчини сірчаної кислоти і гідроксиду калія.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеОтвети на питання (1) Повідомити про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 52. Дано речовини: залізо, залізна окалина, розбавлена ??соляна і концентрована азотна кіслоти.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеОтвети на питання (3) Повідомити про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 227. Дано: бромоводородной кислота, перманганат натрію, гідроксид натрію і бром.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеОтвети на питання (2) Повідомити про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 270. Дано чотири речовини: оксид сірки (VI), вода, концентрована сірчана кислота і йодид калія.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 313. Дано речовини: хлорид заліза (III), оксид алюмінію, гідроксид калію, пероксид водню, йодид калія.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 356. Дано: хлорид міді (II), кисень, сірчана кислота (конц.) І іодоводородной кіслота.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 399. Дано розбавлені водні розчини речовин: хлору, сірчистої кислоти, гідроксиду стронцію і ортофосфорної кіслоти.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 442. Дано водні розчини: гексагідроксоалюміната калію  , Хлориду алюмінію, сірководню та гідроксиду рубідія.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 485. Дано: сульфід міді (II), кисень, хлор, азотна кислота (конц.), Сірчана кислота (конц.). Напишіть рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 528. Дано речовини: вуглець, водень, сірчана кислота (конц.), Дихромат калію. Напишіть уравненіячетирёх можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеОтвети на питання (1) Повідомити про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 571. Дано речовини: алюміній, хлор, йодид калію і концентрована сірчана кіслота.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 614. Дано речовини: кальцій, фосфор, вода і концентрована азотна кіслота.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 657. Дано речовини: сульфід натрію, озон, ортофосфорна кислота, железо.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 700. Дано: сульфат марганцю (II), перманганат натрію, гідроксид натрію і оксид фосфору (V) .Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 743. Дано речовини: концентровані бромоводородной кислота і гідроксид калію, перманганат калію, сера.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 786. Дано речовини: вуглекислий газ, магній і розчини карбонату калію, бікарбонату калію, хлориду магнія.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 829. Дано речовини: дихромат калію, сірчана кислота (конц.), Фторид натрію, гідроксид рубідія.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 872. Дано речовини: кремній, соляна кислота, їдкий натр, гідрокарбонат натрія.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між семи запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 915. Дано водні розчини: сульфіду натрію, сірководню, хлориду алюмінію і хлора.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 958. Дано: оксид сірки (IV), кисень, хлорне вода, розчин гідроксиду калію (гарячий) .Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1001. Сірку сплавили з залізом. Продукт реакції розчинили у воді. Виділився при цьому газ спалили в надлишку кисню. Продукти горіння поглинули водним розчином сульфату заліза (III) .Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1044. Дано чотири речовини: оксид сірки (VI), вода, концентрована сірчана кислота і йодид калія.Напішіте чотири рівняння реакцій між усіма запропонованими речовинами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1087. Залізо спалили в хлорі. Отриману сіль додали до розчину карбонату натрію, при цьому випав бурий осад. Цей осад відфільтрували і прожарили. Отриману речовину розчинили в іодоводородной кіслоте.Напішіте рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1130. Мідь розчинили в концентрованій азотній кислоті. До отриманого розчину додали надлишок розчину аміаку, спостерігаючи спочатку утворення осаду, а потім - його повне розчинення. Отриманий розчин обробили надлишком соляної кіслоти.Запішіте рівняння описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1216. Дано чотири речовини: оксид сірки (VI), вода, концентрована сірчана кислота і йодид калія.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими ве-ществами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1431. Дано: хлорид міді (II), кисень, сірчана кислота (конц.) І йодоводородная кіслота.Напішіте рівняння чотирьох можливих реакцій між усіма запропонованими ве-ществами, не повторюючи пари реагентов.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1518. Порошок алюмінію нагріли з порошком сірки, отримане речовина обробили водою. Виділився при цьому осад обробили надлишком концентрованого розчину гідроксиду калію до його повного розчинення. До отриманого розчину додали розчин хлориду алюмінію і знову спостерігали утворення білого осадка.Запішіте рівняння описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1618. Оксид міді (II) нагріли в струмі чадного газу. Отриману речовину спалили в атмосфері хлору. Продукт реакції розчинили у воді. Отриманий розчин розділили на дві частини. До однієї частини додали розчин йодиду калію, до другої - розчин нітрату срібла. І в тому, і в іншому випадку спостерігали утворення осадка.Напішіте рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1620. Залізо спалили в атмосфері хлору. Отриману речовину обробили надлишком розчину гідроксиду натрію. Утворився бурий осад, який відфільтрували і прожарили. Залишок після прожарювання розчинили в іодоводородной кіслоте.Напішіте рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1621. Порошок металевого алюмінію змішали з твердим йодом і додали кілька крапель води. До отриманої солі додали розчин гідроксиду натрію до випадання осаду. Осад розчинили в соляній кислоті. При подальшому додаванні розчину карбонату натрію знову спостерігали випадання осадка.Напішіте рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1622. В результаті неповного згоряння вугілля отримали газ, в струмі якого нагріли оксид заліза (III). Отриману речовину розчинили в гарячій концентрованої сірчаної кислоти. Утворився розчин солі піддали електролізу.Напішіте рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1623. Кілька сульфіду цинку розділили на дві частини. Одну з них обробили азотною кислотою, а іншу піддали випалу на повітрі. При взаємодії виділилися газів утворилося проста речовина. Ця речовина нагріли з концентрованою азотною кислотою, причому виділився бурий газ.Напішіте рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1624. Розчин йодиду калію обробили надлишком хлорної води, при цьому спостерігали спочатку утворення осаду, а потім - його повне розчинення. Утворену при цьому іодсодержащую кислоту виділили з розчину, висушили і обережно нагріли. Отриманий оксид прореагував з чадним газом. Запишіть рівняння описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1773. Твердий сульфат барію прожарили з надлишком вуглецю. До отриманого твердого речовини додали розбавлену азотну кислоту. Утворився розчин випарили, сухий залишок прожарили. Твердий продукт прожарювання розчинили у воді. Напишіть рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1816. Срібло розчинили в розведеної азотної кислоти. В отриманий розчин опустили мідну пластинку і витримували її до припинення зміни маси. Платівку вийняли, а що утворився розчин випарили і отримане речовина прожарили. Над твердим залишком пропустили при нагріванні ток аміаку. Напишіть рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1859. Алюміній розчинили в розведеної сірчаної кислоти, до отриманого розчину додали надлишок водного розчину аміаку. Випав осад прожарили, а твердий залишок сплавили з карбонатом натрію. Напишіть рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 1902. Марганець розчинили в 20% -ої азотної кислоти. Отриманий розчин випарили, а твердий залишок прожарили. До утворився чорно-бурому речовини додали концентровану соляну кислоту і спостерігали виділення жовто-зеленого газу, який пропустили через нагрітий розчин лугу. Напишіть рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 2019. Фосфат кальцію змішали з оксидом кремнію і вуглецем, отриману суміш прожарили. Газоподібні продукти охолодили до кімнатної температури, твердий залишок спалили і продукт додавали до води до отримання твердої речовини. До цієї речовини додали твердий йодид натрію і суміш нагріли, отримавши газоподібний продукт. Напишіть рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 2062. Марганець розчинили в розведеної азотної кислоти. Утворився розчин випарили, і отримане речовина прожарили - в газовій фазі було отримано єдине речовина бурого кольору. До твердого залишку додали концентровану соляну кислоту. Що виділився газ пропустили через гарячий розчин лугу, при охолодженні отриманого розчину випав білий осад. Напишіть рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 2105. Мідь розчинили в концентрованій азотній кислоті, отриманий газ змішали з киснем і розчинили у воді. В отриманому розчині розчинили оксид цинку, потім до розчину додали великий надлишок розчину гідроксиду натрію. Напишіть рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 2148. Кристалічний перманганат калію обробили концентрованою соляною кислотою. Що виділився газ пропустили над нагрітою міддю. Утворене тверду речовину розчинили у воді і додали розчин гідроксиду калію. Випав при цьому осад відфільтрували і прожарили. Напишіть рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 2191. Алюміній розчинили в розведеної азотної кислоти, при цьому виділення газу не спостерігалося. До отриманого розчину додали надлишок водного розчину аміаку. Випав осад прожарили, а твердий залишок сплавили з сульфитом калію. Напишіть рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать поясненіеСообщіть про помилку
 Тип  Умова
 C2  C 2 № 2234. Порошок хрому розчинили в розведеної азотної кислоти при нагріванні. До отриманого розчину додали надлишок розчину карбонату натрію. Що виділився осад відфільтрували і розчинили в надлишку лугу. Через отриманий розчин пропускали хлор протягом тривалого часу, в результаті чого розчин придбав жовтий колір. Напишіть рівняння чотирьох описаних реакцій.Показать пояснення

Олексій Вікторович Іванов |  НАВЧАЛЬНО - МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС ДИСЦИПЛІНИ
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати