На головну

Степана Руданського

План:

1. Жанрово-стильова різноманітність творчості С. Руданського (балади, ліричні вірші, приказки-гуморески).

2. Традиції романтичної школи в "небилицях" С. Руданського. Інтерпретація фольклорних сюжетів, елементи демонології у баладах.

3. Мотиви лірики С. Руданського. Жанр "пісні".

4. Тематичні групи співомовок. Їх жанрова специфіка:

a) художнє опрацювання народних анекдотів;

b) позиція оповідача, його функції у співомовках С. Руданського;

c) засоби гумору та сатири.

5. Життя України та українців у співомовках С. Руданського.

6. Доведіть або спростуйте тезу І. Франка про творчість С. Руданського, яка стала "переходом від тих перших орачів (поетів-романтиків Харківської школи - І. С.)до свобідної та суто ліричної музи Шевченка".

Тексти

Вечорниці. Два трупи. Упир. Люба. Хрест на горі. Розмай. Купці. Тополя. Верба.

Сиротина я безродний. Мене забудь. Могила. Пісня. Повій, вітре, на Вкраїну. Ой з-за гори та з-за кручі. П"яниця. Ти не моя. Студент. Наука. Гей, бики! До дуба. Над колискою.

Співомовки.

Завдання:

1. З"ясувати прийоми творення національного характеру (українець, поляк, єврей, москаль, циган) у співомовках С. Руданського (письмово).

2. Зробити художній аналіз однієї з балад С. Руданського (на вибір) (письмово).

24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   Наступна

ІРИНА САВЧЕНКО | Література | Д. Наливайко | І. Франко | І. Дзюба | Література | ТЕМА 4. Життєвий і творчий шлях Леоніда Глібова | Література | С.Єфремов | Б. Лепкий |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати