На головну

С.Єфремов

1. С.Єфремов
  2. С.Єфремов

Головна заповідь нашого байкаря - "кохайте щиро правдоньку", і це він мало не кожною своєю байкою підкреслює, виставляючи й доводячи всіма сторонами оту потребу жити по правді. Цей етично-гуманний настрій ще більше додає вартості творам талановитого українського байкаря, якого ніхто ще не перевершив у нас у цій сфері поезії.

С.Єфремов

Байкарі всіх часів і народів значною мірою черпають сюжети своїх творів із спільної міжнародної скарбниці, і оригінальність байки виявляється не стільки в самобутності її сюжету, скільки в особливостях його обробки і застосування.

В. Крекотень

ТЕМА 5. Поетична творчість Степана Руданського

(1834 - 1873)

План

1. Драматизм життєвої та літературної долі С. Руданського.

2. Жанрово-стильове розмаїття творчості:

a) балади ("небилиці"): традиції романтичної школи, інтерпретація фольклорних сюжетів;

b) лірика ("пісні"): мотиви відчуження особистості від світу, сирітства, самотності, фольклорна поетика "пісень";

c) гуморески ("співомовки"): жанрова специфіка, художнє опрацювання народних анекдотів. Образ позитивного героя.

3. Модифікації жанру поеми у творчості С. Руданського ("Байки світовії (Лірникові думи)", "Цар Соловей", цикл поем "Мазепа...").

4. Перекладацька діяльність С. Руданського.

Тексти

Вечорниці. Два трупи. Упир. Люба. Хрест на горі. Розмай. Купці. Тополя. Верба.

"Сиротина я безродний...". Мене забудь. Могила. Пісня ("Повій, вітре, на Вкраїну"). П"яниця. Ти не моя. Студент. Наука. Гей, бики! До дуба. Над колискою. До дядька Прохора-коваля. До України. Псалом 136. Моя смерть. Сербська пісня.

Вір не вір, а не кажи: "брешеш". Гуменний. Кому чого бракує. Добре торгувалось. Гусак. Почому дурні? Не вчорашній. Два рабини. Циган з хроном. Балта. Москаль з полотном. Пан і Іван в дорозі. Піп на пущі. Баба в церкві. Лист. Запорозькі шори. Ахмет ІІІ і запорожці.

Цар Соловей. Байки світовії (Лірникові думи). Мазепа, гетьман український. Іван Скоропада. Павло Полуботок. Вельямін. Павло Апостол. Мініх.

Чумак.

2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   Наступна

ІРИНА САВЧЕНКО | Література | Д. Наливайко | І. Франко | І. Дзюба | Література | ТЕМА 4. Життєвий і творчий шлях Леоніда Глібова | Література | І. Франко | С.Єфремов |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати