Головна

Фактори, що впливають на здоров'я

  1.  XI. ЗДОРОВ'Я ОСОБИСТОСТІ І НАРОДУ
  2.  XI. Здоров'я особистості і народу
  3.  Алкоголь і його вплив на здоров'я людини
  4.  Аналіз ринку нерухомості. Фактори, що впливають на функціонування ринку нерухомості.
  5.  ХВОРОБА І ЗДОРОВ'Я
  6.  повернути здоров'я
  7.  Речовини і фактори, що викликають різні групи захворювань

Таблиця 1.

 Фактори, що впливають на здоров'я  Удельнийвес фактора  Фактори ризику
 Біологічні фактори (спадковість)  20%  Схильність до спадкових захворювань
 Навколишнє середовище (природне, техногенне, соціальна)  20%  Забруднення атмосфери, гідросфери та літосфери, різка зміна природно-кліматичних умов, кліматичні зміни, електромагнітні та інші випромінювання
 служба здоров'я  10%  Неефективність профілактичних заходів, низька якість медичної допомоги, вчасність її надання
 Індивідуальний спосіб життя  50%  Куріння, вживання алкоголю, незбалансоване харчування, шкідливі умови праці і проживання, стрес, гіподіна-мія, погані матеріальних-нобито-ші умови, зловживання ліками, вживання наркотиків, самотність, неміцність сімей, низький освітній та культурний рівень, високий рівень урбанізації

Виходячи з цього, напрошується висновок, що стан здоров'я кожної людини на 90% індивідуально, так як залежить від спадковості, факторів навколишнього середовища та в основному від індивідуального способу життя (поведінки, звичок, вчинків, прагнень).

Спосіб життя людини, Його поведінка і мислення, що забезпечують охорону і зміцнення здоров'я, називають здоровим способом життя.

Здоровий спосіб життя (ЗСЖ) - це раціонально організований, трудової, активний, заснований на принципах моральності спосіб існування, який від несприятливих впливів навколишнього середовища і дозволяє до глибокої старості зберігати фізичне, психічне і моральне здоров'я.

фізичне здоров'я - Це природний стан організму, обумовлене нормальним функціонуванням усіх його органів і систем.

Психічне здоров'я, Залежне від стану головного мозку, характеризується рівнем і якістю мислення, розвитком уваги і пам'яті, ступенем емоційної стійкості, розвитком вольових якостей людини.

моральне здоров'я визначається тими моральними принципами, які є основою соціального життя людини, тобто життя в певному людському суспільстві. Відмінними ознаками морального здоров'я є перш за все свідоме ставлення до праці, прагнення опанувати скарбами культури, активне неприйняття вдач і звичок, що суперечать нормальному способу життя. Моральне здоров'я вважається вищою мірою загальнолюдських якостей, які й роблять людину справжнім громадянином.

Цілісність людської особистості проявляється у взаємозв'язку і взаємодії психічних і фізичних сил організму. Здоровий, духовно розвинена людина щасливий - він відмінно себе почуває, отримує задоволення від своєї роботи, прагнучи до самовдосконалення, досягає нев'янучої молодості духу і внутрішньої краси.

Для збереження і зміцнення здоров'я потрібні постійні і значні зусилля. Замінити їх не можна нічим. Людина настільки досконалий, що в його силах повернути здоров'я, поки хвороба не запущена остаточно.

Питання для самоконтролю

1. Які критерії визначають здоров'я людини?

2. Які фактори впливають на здоров'я людини?

3. Який спосіб життя можна назвати здоровим?

4. Дайте визначення понять «фізичне здоров'я», «психічне здоров'я», «моральне здоров'я».




 ОСНОВИ БЕЗПЕКИ |  ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ |  Вступ |  Алкоголь і його вплив на здоров'я людини |  Куріння і його вплив на стан здоров'я |  Наркотики і наркоманія, соціальні наслідки |  Репродуктивне здоров'я, як складова частина здоров'я людини і суспільства |  Основні інфекційні хвороби, їх класифікація та профілактика |  Інфекції, що передаються статевим шляхом |  Правила дорожнього руху. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати