Головна

практичне завдання

  1.  V. Домашнє завдання.
  2.  VII. Домашнє завдання. До заняття 14 (альбом 1, с. 20-21).
  3.  Агрегатний індекс як форма загального індексу. Вибір ваг при побудові загальних індексів. Індекси цін Г. Пааше і Е. Ласпейреса, їх практичне застосування.
  4.  Аналітичне завдання і складання сил
  5.  АС створюють відповідно до технічного завдання, що є основним вихідним документом, на підставі якого проводять створення АС і приймання її замовником.
  6.  Блок Д. Алгоритм. Виконайте завдання.
  7.  Види дисперсій. Правило складання дисперсій. Розрахунок на його основі коефіцієнта детермінації та емпіричного кореляційного відносини. Їх практичне використання.

ОСНОВИ РОБОТИ З ОБ'ЄКТАМИ

ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ WINDOWS.

Виконайте сформульовані нижче завдання, записуючи в зошит формати виконуваних команд:

1. Вивчіть прийоми роботи з панеллю задач операційної системи Windows:

a) Знайдіть на екрані панель завдань і вивчіть можливості переміщення її по поверхні робочого столу.

b) Знайдіть і перерахуйте в зошиті системні індикатори і елементи з панелі швидкого доступу до програм, встановлені на панелі завдань Вашого ПК.

c) Подвійним клацанням активізуйте в панелі завдань годинник. Перевірте правильність часу і дати та, при необхідності, внесіть зміни.

d) Виберіть кнопку ПУСК послідовно спочатку лівої, а потім правою кнопкою. Порівняйте склад головного і контекстного меню.

2. Активізуйте об'єкти, розташовані на робочому столі: МІЙ КОМП'ЮТЕР, мережеве оточення, КОШИК, МОЇ ДОКУМЕНТИ різними способами (подвійне клацання, контекстне меню, клавіатура). Запишіть в зошит призначення даних об'єктів.

3. Відкрийте КОШИК. Вивчіть її вміст і команди в меню файл. Як можна повернути на диск випадково видалений файл? Закрийте вікно.

4. Відкрийте вікно програми МІЙ КОМП'ЮТЕР і розгляньте його елементи.

a) Використовуючи кнопки управління вікном (праворуч в рядку заголовка) переключіться між стандартними розмірами. Звертайте увагу на зміни, що відбуваються в панелі завдань.

b) Відкрийте диск С: \. За допомогою меню ВИД встановіть панелі інструментів і рядок стану. Упорядкуйте значки на ім'я, по типу і т. Д.

5. Перегляньте вміст каталогів, розташованих на диску С :, використовуючи для переходу в батьківський каталог кнопки панелі інструментів.

6. Закрийте всі відкриті в сеансі роботи вікна.

7. Створіть папку на робочому столі. Для цього клацніть правою кнопкою миші в будь-якому вільному місці екрану і виберіть команду СТВОРИТИ ®ПАПКА® введіть ІМ'Я - Номер вашої групи (наприклад, 12ФБ) ®ENTER.

8. Відкрийте створену папку і в ній створіть папку Ваших імен (н-р, Міша_і_Гріша) По команді ФАЙЛ® СТВОРИТИ ®ПАПКА.

9. Відкрийте папку імен і змініть розміри двох наявних вікон шляхом перетягування покажчика миші, розташованого на кордоні вікна. Потім розташуйте вікна так, щоб вони не перекривали. Щоб змінити положення вікна потрібно встановити покажчик миші на рядок заголовка і перетягнути його в інше місце екрану.

10. У папці групи виконайте команду ФАЙЛ® СТВОРИТИ ®ТЕКСТОВИЙ ДОКУМЕНТ і введіть його ім'я - МЕНЮ.txt.

11. Відкрийте створений файл і запишіть в нього призначення основних блоків панелі завдань. Після закінчення збережіть документ за допомогою команди ФАЙЛ®СОХРАНІТЬ.

12. Через панель задач поверніться в папку групи і створіть файл СТІЛ.txt: ФАЙЛ® СТВОРИТИ ®ТЕКСТОВИЙ ДОКУМЕНТ.

13. Через панель задач перейдіть в БЛОКНОТ. Відкрийте для редагування СТОЛ.txt: ФАЙЛ® ОТКРИТЬ® В поле Папка вибрати РОБОЧИЙ СТІЛ ® ПАПКА ГРУППИ® СТОЛ.txt® ВІДКРИТИ. Запишіть у вікні назви ярликів програм розташованих на робочому столі. Збережіть по команді Фото ® ЗБЕРЕГТИ ЯК ..., Змінивши ім'я файлу на ПРОГРАМА. закрийте БЛОКНОТ (Alt + F4). Скільки файлів тепер у вікні групи?

14. Виділіть файл МЕНЮ.txt клацанням лівої кнопки миші. виконайте команду ПРАВКА® КОПІЮВАТИ. Відкрийте в папку імен (Подвійне клацання або один клацання і ENTER) І виконайте команду ПРАВКА®ВСТАВІТЬ.

15. Виділіть файл ПРОГРАММА.txt. виконайте команду ВИРІЗАТИ з динамічного меню (по правій кнопці). Перейдіть в папку ІМЕН і виконайте команду динамічного меню вставити. Як результат відрізняється від п.13?

16. Файл СТОЛ.txt перетягніть в папку ІМЕН утримуючи праву кнопку миші, виберіть команду КОПІЮВАТИ.

17. У вікні групи видаліть наявні файли різними способами: командою ФАЙЛ®УДАЛІТЬ; за допомогою кнопки DELETE на клавіатурі.

18. Використовуючи команду контекстного меню ВІДПРАВИТИ скопіюйте папку групи на Свій диск.

19. Відкрийте програму МІЙ КОМП'ЮТЕР і перейдіть до вмісту диска Вашого диска.

20. Продемонструйте результат викладачеві.

21. Видаліть папку групи з РОБОЧОГО СТОЛУ.

Контрольні питання

1. Що таке панель задач?

2. Назвіть основні блоки панелі завдань і їх функціональне призначення.

3. Які операції можна виконати за допомогою контекстного меню панелі завдань?

4. Як прибрати годинник з панелі завдань?

5. Що таке Робочий стіл?

6. Перерахуйте основні об'єкти робочого столу і поясніть їх призначення.

7. Як відкрити Головне меню ОС Windows?

8. Перерахуйте і опишіть основні прийоми роботи з мишею.

9. Перерахуйте види вікон ОС Windows.

10. Назвіть основні елементи прикладного вікна ОС Windows їх склад і призначення.

11. Перелічіть види і призначення панелей інструментів.

12. Як додати в вікно панелі інструментів?

13. Як перемістити вікно по поверхні робочого столу?

14. Як зменшити розмір вікна?

15. Що таке файл?

16. Що таке папка?

17. Що таке текстовий документ?

18. Які програми використовуються для створення текстових документів?




© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати