Головна

здоров'я

  1.  XI. ЗДОРОВ'Я ОСОБИСТОСТІ І НАРОДУ
  2.  XI. Здоров'я особистості і народу
  3.  Алкоголь і його вплив на здоров'я людини
  4.  ХВОРОБА І ЗДОРОВ'Я
  5.  повернути здоров'я
  6.  Вплив викидів забруднюючих речовин на здоров'я населення.
  7.  Вплив природно-екологічних факторів на здоров'я людини.

Ось та область, в якій «промивання мізків» досягає свого апогею. Курці вважають, що знають все про шкоду куріння для здоров'я. Насправді вони не знають нічого.

Навіть у випадку зі мною, коли я чекав, що в будь-який момент моя голова розірветься, і щиро вірив, що готовий до таких наслідків, я все ж обманював самого себе.

Якби в ті дні, коли я витягнув сигарету з пачки, включилася б сигналізація, а слідом за цим застережливий голос вимовив би: «О'кей, Аллен, ось вона! До твого щастя, ти отримуєш попередження. Воно полягає в наступному: до сих пір ти виходив сухим з ??води, але якщо викуриш ще одну сигарету, твоя голова розірветься », ви думаєте я б перестав курити?

Якщо ви сумніваєтеся у відповіді, пройдіться до головної автомагістралі з інтенсивним рухом, постійте на краю тротуару з закритими очима і спробуйте уявити собі, що у вас є вибір: кинути палити або перейти дорогу з закритими очима, перш ніж взяти наступну сигарету.

Немає сумнівів в тому, що ви виберете. Я робив те, що робить кожен курець всю свою палить життя: закривав очі і закопував голову в пісок, сподіваючись, що одного ранку я прокинуся і просто не захочу більше курити. Курці не можуть дозволити собі думати про загрозу здоров'ю. Якщо вони почнуть думати про це, то зникне навіть ілюзія отримання задоволення від цієї «звички».

Все це дозволяє пояснити, чому шокова терапія, застосовувана засобами масової інформації в Національні дні боротьби з курінням настільки неефективна. Адже тільки некурящі приходять туди подивитися. Це пояснює, чому курці, які згадують дядька Фреда, який курив сорок сигарет в день і дожив до вісімдесяти, будуть ігнорувати тисячі людей, які померли в розквіті сил з-за отруюють їх тютюну.

Приблизно шість разів на тиждень у мене відбувається наступна розмова з курцями (як правило, з молодими):

Я: Чому ви хочете кинути?

Курець: Це мені не по кишені.

Я: А вас не турбує загроза здоров'ю?

Курець: Ні, можу ж я завтра потрапити під автобус.

Я: А спеціально ви під автобус кинетеся?

Курець: Звичайно, немає.

Я: А коли ви переходите вулицю, хіба ви не дивіться спочатку наліво, а потім направо?

Курець: Звичайно, дивлюся.

Абсолютно вірно. Курець докладає багато сил, щоб не потрапити під автобус, а шанс, що це станеться, становить приблизно сотні тисяч до одного. У той же час ризик нанесення шкоди здоров'ю курця тютюном становить майже 100%, і, незважаючи на це, він не приймає його до уваги. Така сила впливу «промивання мізків». Я пам'ятаю одного відомого британського гравця в гольф, який не їздив на змагання в Америку, оскільки боявся літати літаком. Проте, на поле для гольфу він безперервно курив. Чи не дивно: при найменшому відчутті, що в літаку є дрібна несправність, ми ніколи не піднялися б на його борт, навіть якби ризик становив сотні тисяч до одного проти смерті! У той же час ризик, пов'язаний з сигаретою, дорівнює один до чотирьох, а нас це абсолютно не хвилює. Але що ж курець отримує натомість? АБСОЛЮТНО НІЧОГО!

Інший поширений міф про куріння - кашель курця. Багато молодих людей, які прийшли до мене на прийом, не хвилюються про своє здоров'я, оскільки не кашляють. Але все йде рівно навпаки. Кашель - один з надійних природних методів видалення сторонніх тіл з легких. Сам по собі кашель - не хвороба, це лише симптом. Курці кашляють тому, що їхні легені намагаються позбутися від канцерогенних смол і отруйних речовин. При відсутності кашлю ці смоли і шкідливі речовини залишаються в легенях - саме так вони і викликають рак. Курці прагнуть не кашляти і набувають звичку дихати неглибоко, щоб не провокувати кашель. Колись я вважав, що помру від цього постійного кашлю. Тепер я думаю, що, викидаючи з легких велику частини всієї цієї гидоти, він врятував мені життя.

Спробуйте подумати про кашлі під іншим кутом зору. Якби у вас була класна машина, і ви, нічого не роблячи, дозволили б їй іржавіти, - це було б надзвичайно нерозумно, оскільки незабаром вона перетворилася б на купу іржавого металобрухту і вже не змогла б возити вас. Але це - не кінець світу; були б гроші, і ви завжди зможете купити новий автомобіль. Ваше тіло - машина, яка везе вас по життю. Всі знають, що здоров'я - найцінніше майно. Наскільки це вірно, вам можуть розповісти хворі мільйонери. Майже всі ми можемо згадати пережиті хвороби або аварії, коли ми молилися, щоб швидше видужати. (Як швидко МИ ВСЕ ЗАБУВАЄМО!) Залишаючись курцем, ви не тільки дозволяєте іржі рости, ніяк не вирішуючи це проблему - ви самі руйнуєте машину, необхідну щоб їхати по життю, але ж вона у вас всього одна.

Отже, запам'ятайте: у вас немає ніякої необхідності курити і, головне, - куріння АБСОЛЮТНО НІЧОГО ВАМ не дає.

Висуньте голову з піску на мить і запитайте себе: якби ви точно знали, що наступна сигарета стане тією, з якої в вашому тілі почнеться раковий процес, чи станете ви її курити? Забудьте про хвороби (це важко собі уявити), але спробуйте уявити, що вам потрібно звернутися в онкологічну клініку, щоб пройти всі ці жахливі процедури - опромінення і ін. Виходить, що ви плануєте не те, як саме проведете життя, а свою кончину . Що трапиться з вашою родиною і людьми, яких ви любите, з вашими планами і мріями?

Я часто бачу людей, з якими це сталося. Вони теж не думали, що це трапиться саме з ними; але найжахливіше тут навіть не сама хвороба, а усвідомлення того, що ці люди самі винні в ній. Все життя, поки ми куримо, ми говоримо: «Завтра я кину». Спробуйте уявити, як почуваються ті, хто перейшов поріг. Для них «промивання мізків» закінчилося. Вони, нарешті, починають розуміти, що їх «звичка» є насправді і проводять життя думаючи: «Чому я стільки років переконував себе, що мені необхідно курити? О, якби тільки у мене був шанс повернутися назад! »Перестаньте брехати самі собі. У вас є шанс. Те, що відбувається - ланцюгова реакція: якщо ви закурите ще одну сигарету, це призведе до наступної, потім ще до однієї і т.д. Все це вже відбувається з вами.

На початку книги я обіцяв не застосовувати до вас ніякої шокотерапії. Якщо ви вже твердо вирішили, що збираєтеся кинути курити, то для вас шокової терапії і не буде. Якщо ви все ще сумніваєтеся, пропустіть цей розділ і поверніться до неї, коли прочитаєте решту книги.

Про шкоду, яку сигарети завдають здоров'ю курців, написані томи досліджень. Проблема тільки в тому, що поки людина не вирішує припинити курити, він нічого не хоче знати. Навіть застереження державної системи охорони здоров'я - марна трата часу, оскільки на очах у курця - шори, і якщо він ненавмисно і прочитає його, то перше, що зробить, - закурить сигаретку.

Курці схильні думати про загрозу здоров'ю як про питання проб і помилок: як, наприклад, не наступити на міну. Запам'ятайте раз і назавжди: ваше здоров'я вже під загрозою. Кожен раз, затягуючись сигаретою, ви вдихаєте в легені канцерогенні смоли, а рак далеко не найстрашніше з смертельних недуг, які вони викликають. Нікотин - потужний фактор, що сприяє розвитку серцевих захворювань, атеросклерозу, емфіземи, стенокардії, тромбозу, хронічного бронхіту і астми.

Коли я курив, я ніколи не чув про атеросклероз або емфіземи. Я знав, що дихання зі свистом, кашель і посилюються напади астми і бронхіту - прямий наслідок мого куріння. Але хоча вони і викликали у мене дискомфорт, справжньою болю не було, а вже з відчуттям дискомфорту я як-небудь міг впоратися.

Тепер я можу зізнатися, що напевно сама думка захворіти на рак легенів сильно лякала мене, і тому я викинув її з голови. Дивно, як страх жахливої ??загрози здоров'ю, пов'язаний з курінням, перекривався страхом перестати палити. І не тому, що страх кинути палити страшніше раку, а тому, що палити необхідно кидати сьогодні, і він почне діяти негайно, в той час як страх захворіти на рак легенів - страх майбутнього. Навіщо звертати увагу на темні сторони життя? Можливо, цього і не станеться. Тим більше, що до того моменту я вже в будь-якому випадку кину курити.

Ми зазвичай уявляємо куріння у вигляді перетягування каната. На одній стороні - негативний: це нездорова, дорога, огидна і поневолює звичка. На іншій стороні - плюси: моє задоволення, мій друг, моя підтримка. Здається, нам ніколи не приходило в голову, що там, на іншому полюсі, теж страх. Справа не в великому задоволенні від сигарет, швидше ми боїмося стати нещасними, втративши їх.

Подумайте про що пристрастилися до героїну наркоманів, позбавлених його; про тих принизливих стражданнях, які їх чекають. А тепер уявіть їх радість, коли їм дозволяють увіткнути голку в вену і припинити цю жахливу тягу. Спробуйте уявити, як хтось може і справді вірити, що отримує задоволення від введення підшкірного шприца собі в вену.

Наркомани, що «сидять» не так на героїні, не відчувають цього панічного почуття. Героїн не полегшує відчуття пристрасної тяги, навпаки, він створює його.

Некурящі зовсім не відчувають себе нещасними, якщо їм не дозволяють курити після обіду, від цього страждають тільки курці. Нікотин же не знімає цього почуття, навпаки, він-то його і створює.

Страх захворіти на рак легень не змусив мене кинути палити, оскільки я вважав, що куріння нагадує ходьбу по мінному полю. Якщо ви змогли пройти - здорово, а наступили на міну - значить, не пощастило. Ви знали про ризик, якому себе піддавали, і якщо були до нього готові, то яке відношення це має до кого-то ще?

Спробуй некурящий коли-небудь змусити мене дізнатися про загрозу куріння для здоров'я, я б застосував звичайну тактику ухилення, використовувану усіма наркоманами без винятку.

«Всім нам доведеться від чогось померти».

Звичайно, ви помрете, але чи є це твердження вагомою причиною для навмисного скорочення свого життя?

«Якість життя важливіше довголіття».

Абсолютно вірно, але ви, сподіваюся, не стверджуєте що якість життя наркомана або алкоголіка вище, ніж людину, яка не має залежності ні від алкоголю, ні від героїну? Ви дійсно вірите, що якість життя курця вище, ніж у некурящого? Звичайно ж, курець втрачає більше - і життя у нього коротше, і сам він найнещасніші.

«Можливо, вихлопні гази більше шкодять моїм легким, ніж куріння».

Навіть якби це було правдою, для чого ж карати свої легені ще більше? Чи можете ви уявити собі кого-небудь, хто був би настільки дурний, щоб припасти ротом до вихлопної труби і спеціально вдихати ці гази в свої легені?

А АДЖЕ КУРЦІ, ПО СУТІ, ЗАЙМАЮТЬСЯ САМЕ ЦИМ!

Подумайте про це наступного разу, коли будете спостерігати за бідолахою курцем в момент глибокої затяжки настільки «дорогоцінної» сигаретою!

Легко зрозуміти, чому закупорка судин і ризик захворіти на рак легенів не допомогли мені кинути палити. Я зміг витримати перше і викинути з голови останнім. Як ви вже знаєте, мій метод полягає не в тому, щоб лякати вас, поки ви не перестанете палити, а в абсолютно протилежному: я хочу, щоб ви зрозуміли, наскільки приємніше буде ваше життя, коли ви позбудетеся від цієї згубної звички.

Упевнений, однак, що якби я зміг побачити, що відбувається всередині мого тіла, то це допомогло б мені кинути палити. Зараз я маю на увазі не шоковий метод демонстрації кольору легких курця. Беручи до уваги пожовклі від нікотину зуби і пальці, мені абсолютно очевидно, що мої легені - не найприємніше видовище. Але, продовжуючи функціонувати, вони викликають меншу незручність, ніж зуби або пальці, - принаймні, мої легені ніхто не бачить.

Я говорив вам про поступове засмічення артерій і вен, про посилення кисневого голодування кожного м'яза і кожного органу нашого тіла, про позбавлення їх поживних речовин, які заміщаються отруйними речовинами і моноксидом вуглецю (це не що інше, як чадний газ, що міститься не тільки в вихлопних газах автомобілів, але і в тютюновому димі).

Як і більшості автолюбителів, мені не подобається думка про брудному маслі або фільтрі в двигуні мого автомобіля. Ви можете собі уявити, що купуєте нову модель «Роллс-ройс» і ніколи не міняєте в ній ні масло, ні масляний фільтр? Але ж саме це ми так наполегливо робимо з нашими тілами, коли куримо.

Сьогодні багато лікарів пов'язують практично всі види захворювань з курінням, включаючи діабет, рак шийки матки і рак грудей. Мене це не дивує. Тютюнова промисловість багато років використовувала невміння медиків науково довести, що куріння - пряма причина раку легенів.

Статистика з цього питання настільки приголомшує, що не потребує доказів. Ніхто і ніколи не пояснював мені науково, чому, коли б'єш по великому пальцю молотком, він так сильно болить. До мене це і так дійшло.

Мушу наголосити, що я - не лікар, але як і в випадку з молотком і великим пальцем, мені досить скоро стало очевидно, що закупорка судин і мій постійний кашель, часті напади астми і бронхіту безпосередньо пов'язані з курінням. Однак я зовсім впевнений, що найбільша загроза, яку куріння несе вашому здоров'ю, - це поступове і послідовне погіршення імунної системи, викликане процесом засмічення організму.

Всі рослини і тварини на нашій планеті постійно схильні до атак з боку мікробів, вірусів, паразитів і т.п. Найпотужніша захист від захворювань, що є у нас, - імунна система. Протягом життя все ми хворіємо інфекційними та іншими хворобами. Кожна людина страждає від будь-яких неприємностей. Однак я не вірю, що тіло людини влаштовано так, щоб хворіти, і якщо ви - сильна і здорова людина, то ваша імунна система буде боротися і захищати вас від цих атак. Але чи може ваша імунна система працювати ефективно, коли ви позбавляєте кожен м'яз і кожен орган свого тіла кисню і поживних речовин, замінюючи їх моноксидом вуглецю та іншими токсичними речовинами? Не стільки само куріння викликає всі ці захворювання: воно діє за принципом СНІДу, тобто поступово руйнує вашу імунну систему. Деякі негативні ефекти впливу куріння на моє здоров'я (від інших з яких я страждав протягом багатьох років) стали видні лише через багато років після того, як я кинув палити.

У той час як я був сильно зайнятий, зневажаючи тих ідіотів і бовдурів, які швидше за втратять ноги, ніж кинуть палити, мені не приходило в голову, що я теж страждаю від атеросклерозу. Постійний сірий колір свого обличчя я вважав природним або відносив за рахунок недостатньої кількості фізичних вправ. Мені ніколи не спадало на думку, що він викликаний закупоркою капілярів. До тридцяти років я заробив варикозне розширення вен, яке чудесним чином зникло після того, як я перестав курити. Років за п'ять років до того, як кинути курити, я відчував дивне оніміння ніг. Це була не гостра біль, як від голок або шпильок, але дуже тривожне відчуття. Щоночі Джойс доводилося робити мені масаж ніг. Мені і в голову не приходило, що я більше не маю потреби в ньому, поки не минув рік з того моменту, як я кинув палити.

Років за два до того, як я кинув палити, у мене час від часу були сильні болі в грудях, які, як я боявся, були викликані на рак легенів: тепер-то я розумію, що це були напади стенокардії. З тих пір, як я «зав'язав», у мене не було жодного нападу.

Коли я був дитиною, будь-які мої порізи рясно кровоточили. Це лякало мене. Ніхто не пояснив мені тоді, що кровотеча - природний і важливий цілющий процес, і що коли цілющу дію завершено, кров згортається. Я підозрював, що у мене гемофілія, і боявся, що стік кров'ю до смерті. Пізніше протягом життя у мене теж були досить глибокі порізи, але вони ледь-ледь кровоточили - сочилася якась червоно-бура бруд.

Колір крові викликав у мене занепокоєння. Я знав, що вона повинна бути червоною, і вважав, що у мене якась хвороба крові. Я радів її густоті, яка означала, що у мене більше не буде рясних кровотеч. Лише після того, як я кинув палити, я дізнався, що куріння згущує кров і що її коричневий відтінок був викликаний нестачею кисню. У той час я не здогадувався про це слідстві, але озираючись на минуле розумію, що саме це прояв впливу куріння на моє здоров'я наповнює мене сьогодні найбільшим жахом. Коли я думаю про своє бідне серце, яке намагалося качати цей бруд по звужених кровоносних судинах день у день, не пропустивши жодного поштовху, я вважаю дивом, що у мене не стався інфаркт. Це змусило мене здивуватися не тому, наскільки крихкі наші тіла, а наскільки міцні і хитромудрі ці неймовірні машини!

Після сорока у мене на руках з'явилися "плями старості" (пігментні коричневі і білі плями, що зустрічаються на обличчі і руках у людей похилого віку). Я намагався не звертати на них уваги, вважаючи, що вони викликані раннім старінням організму, зумовленим активної насиченим життям, яку я вів. Одного разу в клініці я почув зауваження однієї людини, що після того, як він перестав курити, у нього ця пігментація зникла. Я не курив вже п'ять років, а про свої плямах зовсім забув, - і яке ж було моє здивування, коли я побачив, що вони теж зникли!

Скільки пам'ятаю себе, кожен раз, коли я різко вставав, особливо приймаючи ванну, у мене перед очима пливли кола. Я відчував запаморочення, немов ось-ось втрачу свідомість, але ніколи не пов'язував цього з курінням і був переконаний, що це абсолютно нормально і спостерігається у всіх. І поки п'ять років тому колишній курець не сказав мені, що у нього більше немає цього відчуття, мені не приходило в голову, що я теж його більше не відчуваю.

Ви можете зробити висновок, що я - іпохондрик. Вважаю, що я і був їм, поки курив. Куріння дурить нас, змушуючи вірити, що вселяє в нас мужність, коли насправді воно поступово і непомітно позбавляє нас його. Пам'ятаю свій шок, коли мій батько сказав, що не хотів би дожити до п'ятдесяти. Навряд чи я припускав, що через двадцять років у мене теж буде подібне відсутність «жаги до життя».

Ви можете порахувати цю главу занадто страшною і похмурою, і сумніватися в її необхідності. Запевняю вас: вона необхідна! У дитинстві я дуже боявся смерті. Я вірив, що куріння допоможе мені впоратися з цим страхом. У якомусь сенсі, воно і допомогло, замінивши той страх чимось нескінченно гіршим: СТРАХОМ ЖИТИ!

Тепер мій страх померти повернувся, але більше не турбує мене так сильно: я усвідомлюю, що він існує тільки тому, що життя приносить мені задоволення. Я зовсім не так багато думаю про страх смерті, як в дитинстві. Я живу повним життям і занадто зайнятий для цього. У мене, напевно, немає шансів дожити років до ста, але я спробую. Мало того: постараюся отримувати задоволення від кожного безцінного моменту життя!

Існують ще дві переваги здорового життя, які ніколи не приходили мені в голову, поки я не кинув палити. Перше - припинення повторюваних нічних кошмарів, що мучили мене щоночі. Мені снилося, що мене переслідують. Можу припустити, що ці кошмари були результатом позбавлення нікотину протягом ночі і того почуття незахищеності, яке викликало його відсутність. Тепер єдиний кошмар, який мене відвідує, - сон, що я знову закурив. Цей сон досить поширений серед колишніх курців. Деякі переживають, що він означає підсвідому тугу по сигареті. Не хвилюйтеся про це. Я вважаю, що він показує вашу радість від того, що ви стали некурящим. Існує зона напівсну після будь-якого кошмару, коли ви прокидаєтеся, не цілком впевненими в реальності - проте наскільки ж приємно потім усвідомити, що це був всього лише сон! Коли я описував, що щоночі за мною хтось женеться уві сні, я одного разу набрав замість «переслідування» - «цнотливість» [9]. Можливо, це була одна з «помилок по Фрейду», але вона підказала мені, як найкраще перейти до другого перевазі. У клініках, розбираючи вплив куріння на здатність зосередитися, я іноді кажу: "Який орган вашого тіла більшого всього потребує хорошого притоці крові?» Дурні посмішки чоловіків свідчать, що вони не зовсім зрозуміли сенс питання. Тим не менш, вони абсолютно праві.

Будучи старомодним англійцем, я знаходжу цю тему досить незручній, і у мене немає ні найменшого наміру заглиблюватися в подробиці, що стосуються шкідливого впливу, що чиниться курінням на мою власну сексуальну активність і задоволення, або на сексуальну активність інших колишніх курців, з якими я обговорював цю тему . Скажу тільки одне: поки не перестав курити, я не здогадувався про це вплив куріння і відносив свою сексуальну завзятість і активність (а точніше їх відсутність), на рахунок проходять років.

Подивившись науково-популярні фільми, ви дізнаєтеся, що основним законом в природі є виживання, а другим - виживання виду або розмноження. Природа гарантує, що розмноження не відбудеться, якщо партнери не відчувають себе фізично здоровими і не впевнені в тому, що забезпечили безпеку своєї території, можливість прогодуватися і підходящого партнера. Чоловіча винахідливість дозволила нам трохи змінити ці правила, однак, я точно знаю, що куріння може призвести до імпотенції. Можу також запевнити вас, що відчувши себе вільним і здоровим, ви станете отримувати від сексу набагато більше задоволення і зможете насолоджуватися ним набагато частіше.

Курці часто помиляються, вважаючи, що негативні наслідки куріння сильно перебільшені. На ділі все навпаки. Немає сумнівів в тому, що сигарети - основна причина смертей в нашому суспільстві. Проблема в тому, що в багатьох випадках коли сигарети стають причиною смерті або є яка збільшує фактором, статистика не покладає провину на них.

Підраховано, що 44% пожеж в житлових будинках викликані курінням. Цікаво, скільки було викликано ними автомобільних аварій, що трапляються в ті кілька митей, коли ви відводите очі від дороги, щоб прикурити?

Я - цілком обережний водій, але найближче підходив до смерті (не рахуючи процесу куріння взагалі), коли намагався згорнути сигаретку сидячи за кермом. Я не люблю думати про те, скільки разів з приступом кашлю сигарета вилітала у мене з рота, ризикуючи впасти де-небудь між сидіннями. Я думаю, що всі водії-курці мають цей досвід: намагатися однією рукою вести машину, а інший - пристроювати кудись запалену сигарету.

«Промивання мізків» призводить до схильності міркувати, як людина, що падає зі стоповерховий будівлі. Пролітаючи п'ятдесятий поверх, він зауважив: «Поки все йде добре». Ми вважаємо, що якщо вже зайшли з курінням так далеко, ще одна зайва сигаретка нічого не змінить.

Спробуйте поглянути на ситуацію інакше: «звичка» - це безперервний ланцюг завдовжки в життя, оскільки кожна сигарета створює потребу в наступній. Проблема тільки в тому, що ВИ НЕ ЗНАЄТЕ ДОВЖИНИ гніт. Кожен раз, прикурюючи сигарету, ви стаєте на один крок ближче до вибуху бомби. ЗВІДКИ ВИ ЗНАЄТЕ, ЩО ЦЕ НЕ ВИЯВИТЬСЯ НАСТУПНА?




 Аллен Карр |  анотація |  попередження |  Вступ |  Найважчий випадок нікотинової залежності, з яким я коли-небудь стикався |  легкий спосіб |  Чому кинути палити важко? |  підступна пастка |  Чому ми продовжуємо палити? |  нікотинова залежність |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати