Головна

ВЕЛИКЕ самовизволення

  1.  Велике князівство Литовське
  2.  Велике князівство Литовське. Об'єднання западнорусских земель під егідою Литви.
  3.  ВЕЛИКЕ побоювання № 1: А що якщо ваші дані потраплять в руки конкурентів?
  4.  ВЕЛИКЕ побоювання № 2: Кого ви більше боїтеся: конкурента або власних співробітників?
  5.  ВЕЛИКЕ побоювання № 3: А раптом все дізнаються, що у нас погано йдуть справи?
  6.  ВЕЛИКОЇ КУЛЬТУРІ - ВЕЛИКЕ МАЙБУТНЄ

Я вже неодноразово наголошував, що зміщення почуття особистості на менш усвідомлювати духовні сфери діє освобождающе. Я коротко охарактеризував і трансцендентну функцію, яка обумовлює перетворення особистості, і підкреслив важливість спонтанної, несвідомої компенсації. Далі, я вказав на неувагу до цієї важливої ??фактом з боку йоги. Даний розділ, по всій видимості, підтверджує мої спостереження. Засвоєння "всієї суті" цих доктрин, мабуть, і є в той же час вся суть "самовизволення". Західний людина зрозуміла б це в такому сенсі: "Учи своє завдання і повторюй - тоді ти і звільниш себе". Саме це, як правило, і відбувається з європейцями, практикуючими йогу. Вони схильні "робити" це на свій екстравертний лад і зовсім забувають звернути свій розум всередину, але ж це найголовніше в таких навчаннях як йога. На Сході таких істин в настільки великій мірі є елементами колективного несвідомого, що навіть учнями схоплюються щонайменше інтуїтивно. Якби європеєць зміг розкрити свій внутрішній зміст і жити, як людина Сходу, з усіма тими соціальними, моральними, релігійними, інтелектуальними та естетичними зобов'язаннями, які спричинив би за собою цей шлях, то тоді він витягнув би з цих навчань максимальну користь; однак неможливо по вірі, моралі та інтелектуальної манері залишатися добрим християнином і одночасно серйозно практикувати йогу. Я бачив так багато подібних випадків, що став вельми рішучим скептиком. Адже західна людина не в змозі так вже й легко відкинути свою історію, як це вміє робити його коротка пам'ять. У нього історія, так би мовити, в крові. Нікому не раджу займатися йогою без ретельного аналізу своєї несвідомої реакції. Що за сенс наслідувати йозі, коли темна сторона людини залишається, як і раніше, все такий же середньовічно-християнської? Якщо хтось здатний провести залишок своїх днів на газель шкурі під деревом Бо чи в келії якого-небудь гомпа, не піклуючись про політику або втрати гарантій, то такий результат можна вважати сприятливим. Але йога на Мейфейр * або на П'ятій авеню, або взагалі в місці, куди можна зателефонувати, є духовне шахрайство.

 * Фешенебельний район в Лондоні.

З огляду на духовну оснащеність східного людини, ми можемо погодитися з тим, що це вчення дає ефект. Але якщо відсутнє бажання відвернутися від світу і назавжди зникнути в несвідомому, то самі по собі вчення не матимуть ніякого або принаймні бажаного ефекту. Для цього потрібно поєднання протилежностей і, зокрема, вирішення складного завдання - встановлення зв'язку між екстраверсія і інтроверсія за допомогою трансцендентної функції.




 Карл-Густав Юнг |  Від упорядника 1 сторінка |  Від упорядника 2 сторінка |  Від упорядника 3 сторінка |  Від упорядника 4 сторінка |  Від упорядника 5 сторінка |  Від упорядника 6 сторінка |  КОМЕНТАРІ ДО ТЕКСТУ |  ПОСВЯЩЕНИЕ |  НАСЛІДКИ невіданні ЄДИНОГО РОЗУМУ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати