Головна

Г) Метод виправлення монстрів

  1.  C) вказати функціональну валюту підприємства і метод перекладу, використаний для визначення допоміжної інформації.
  2.  C. Неадекватність вихідної методологічної установки теоретико-інформаційного процесу феномену цілісності мислення
  3.  D. Про методологічної ролі концепції цілісності в дослідженні мислення
  4.  Event-менеджмент - поняття, основні методи.
  5.  FISH-метод забарвлення хромосом
  6.  I група Організаційно-стимулюючі методи
  7.  I етап - освоєння методики, запуск очисного механізму.

Ро. Сер, можу я мимохідь сказати кілька слів?

учитель. Будь ласка.

Ро. Я згоден, що ми повинні відкинути даний Дельтою метод усунення монстрів як загальний методологічний підхід, тому що цей метод не розглядає монстри серйозно. Бета теж не розглядає свої «виключення» серйозно; він просто відображає їх у списку, а потім йде в безпечну область. Таким чином, обидва ці методу цікаві тільки в обмеженому, привілейованому поле. Мій метод не практикує дискримінації. Я можу показати, що «при більш пильному розгляді винятки стають лише удаваними і теорема Ейлера зберігає свою силу навіть для так званих винятків» [46].

учитель. Справді?

Альфа. А як може бути звичайним ейлеровим многогранником мій третій контрапрімер «морський їжак»? (Див. Мал. 7.) Як граней він має 12 зірчастих п'ятикутників.

Ро. Я не бачу ніяких «зірчастих п'ятикутників». Хіба ви не бачите, що насправді цей багатогранник має звичайні трикутні грані. Їх всього 60. Він має також 90 ребер і 32 вершини. Його «ейлерова» характеристика дорівнює 2 [47]. Дванадцять «зірчастих п'ятикутників», їх 30 «ребер» і 12 «вершин», що дають характеристику 6, існують тільки в. вашої фантазії. Існують не монстри, а тільки монстролюбівие тлумачення. Потрібно очистити свій розум від збочених ілюзій, треба навчитися бачити і правильно визначати, що бачиш. Мій метод терапевтичний: там де ви - помилково - «бачите» контрапрімер, я вчу вас дізнаватися - правильно - простий приклад. Я виправляю ваше монстролюбівое зір [48].

Альфа. Сер, будь ласка, поясніть ваш метод, перш ніж Ро випере наші мізки [49].

учитель. Нехай він продовжує.

Ро. Я вже висловив, що хотів.

Гамма. Чи не могли б ви поговорити докладніше щодо вашої критики методу Дельти? Ви обидва заклинали монстрів ...

Ро. Дельта попався в полон ваших галюцинацій. Він погодився, що наш «морський їжак» має 12 граней, 30 ребер і 12 вершин і не є ейлеровим. Його теза полягав у тому, що «морський їжак» навіть не є многогранником. Але він помилився в тому і в іншому сенсі. Ваш «морський їжак» є і многогранником і притому ейлеровим. Але його звездчато-багатогранне розуміння було неправильним тлумаченням. З вашого дозволу, це не вплив «морського їжака» на здоровий чистий розум, але спотворене вплив на хворий розум, корчиться в муках [50].

Каппа. Але як ви можете відрізняти здорові мізки від хворих, раціональні тлумачення від потворних? [51]

Ро. А мене тільки дивує, як ви можете їх змішувати.

Сигма. А ви, Ро, дійсно думаєте, що Альфа ніколи не помічав, що його «морський їжак» міг бути витлумачений як трикутний багатогранник? Звичайно, він міг це помітити. Але більш уважний погляд відкриває, що ці трикутники завжди лежать по п'яти в одній площині і оточують в тілесному куті правильний п'ятикутний тайник - як би їх серце. Але п'ять правильних п'ятикутників складають так звану пентаграму, яка, за словами Теофраста Парацельза, була знаком здоров'я ... [52]

Ро. Забобон!

Сигма. І ось таким чином для здорового розуму відкривається таємниця «морського їжака»: це нове досі ще невідоме правильне тіло з правильними гранями і рівними тілесними кутами, краса симетрії якого може відкрити нам таємниці загальної гармонії ... [53]

Альфа. Дякую вам, Сигма, за вашу захист, яка ще раз переконує мене, що опоненти можуть заподіяти менше перешкод, ніж союзники. Звичайно, мою багатогранну постать можна тлумачити або як трикутний або як зірчастий багатогранник. Я згоден однаково допустити обидва тлумачення ...

каппа. Ви згодні?

Дельта. Але, звичайно, одне з них буде істинним тлумаченням.

Альфа. Я згоден однаково допустити обидва тлумачення, але одне з них напевно буде глобальним контрапрімером для здогадки Ейлера. Навіщо ж допускати тільки те тлумачення, яке «добре підходить» до упередженим думкам Ро? У всякому разі, сер, не поясните ви нам тепер ваш метод?




 І. Лакатос |  Як доводяться теореми. |  Вступ |  Доведення |  Критика докази за допомогою контрапрімеров, є локальними, але не глобальними |  Критика здогадки за допомогою глобальних контрапрімеров |  А) Відкидання припущення. метод здачі |  Б) Відкидання контрапрімера. Метод усунення монстрів |  Учитель. Визначення 6? |  Б) Приховані леми |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати