На головну

Якщо у тебе щось болить, це не означає, що ти погана людина.

1.  Amp; Ц Г. І. Лазуков, МД Гвоадовер, Я. Я. Рогінський. Природа і древ * ний чоловік. С. 29-29.
  2.  Re: Ну ось, вже ім'я вписувати забуваю. Зовсім поганий став
  3.  Бути може Вам пора КИНУТИ СЕБЕ ВИКЛИК? Написати книгу, зняти фільм, відкрити музей, стати телеведучим ... освоїти щось настільки НЕВЕРОЯТНОЕ, що навіть мурашки біжать по спині?
  4.  У першій частині вашої другої книги сказано, що який батько душею, такий і остов дитини, а що оці означає сколіоз - викривлене світогляд батька або щось ще?
  5.  Друга група причин криється в поганій організації праці, тобто в самому трудовому процесі.
  6.  Голови. Щось у всіх групах мені показують різні фігури.
  7.  Давай обговоримо його, якщо це щось змінить.

Коли ти зумів створити маску, щоб не страждати, це був героїчний акт, подвиг любові до себе. Ця маска допомогла тобі вижити і пристосуватися до сімейного оточення, яке ти сам вибрав перед тим, як втілитися.

Справжня причина нашого народження в певній сім'ї або нашого тяжіння до людей з такою ж травмою, як і у нас, полягає в тому, що з самого початку нам подобається, коли інші схожі на нас. Тобто ми опиняємося не гірше за інших. Але проходить час, і ми починаємо помічати недоліки інших, ми вже не приймаємо їх такими, якими вони є.

І намагаємося змінити їх, не розуміючи, що то, чого ми не приймаємо у інших, становить частину нас самих, тільки ми не хочемо цього бачити, так як боїмося необхідності змін. Ми вважаємо, що повинні будемо змінити себе, тоді як в дійсності повинні зцілити себе.

Ось чому таким благотворним є знання власних травм: це дозволяє зайнятися їх лікуванням, а не спробами змінити себе. Не забудь, крім того, що кожна з цих травм утворилася в результаті накопичення досвіду багатьох попередніх життів, тому немає нічого дивного в тому, що тобі нелегко стати лицем до лиця зі своєю травмою саме в цьому житті.

У попередніх життях тобі це не вдалося, тому не слід розраховувати на те, що проблему легко буде залагодити простим побажанням: «Я хочу видужати». Більш того, воля і рішучість вилікувати свої травми - це тільки перші кроки до співчуття, терпіння і терпимості по відношенню до самого себе.

При цьому у тебе буде розвиватися таке ж відношення і до інших людей; це будуть головні плоди твоєї цілительського праці. Я знаю, що при читанні попередніх глав ти відкривав відповідні травми у своїх близьких; ймовірно, це допомогло тобі краще зрозуміти їх поведінку і, отже, більш терпимо поставитися до них.

Як я вже попереджала, не слід занадто чіплятися за слова, які використовуються при визначенні травм або масок. Ти можеш, наприклад, переживати травму відкинутого і відчувати себе зрадженим, покинутим, приниженим або жертвою несправедливості. Хтось може надійти з тобою несправедливо, і це викличе у тебе почуття відкинутого, приниженого, відданого або покинутого.

Як бачиш, важливий не досвід сам по собі, а те, як ти цей досвід відчуваєш. Ось чому, коли необхідно точно визначити травму, слід звертатися до опису характеристик фізичного тіла, перш ніж вивчати поведінкові характеристики. Тіло ніколи не бреше. Воно відображає те, що відбувається в емоційному і ментальному планах.

Я, рекомендую тобі кілька разів уважно перечитати фізичний опис кожної травми і добре запам'ятати відмінності між їх характеристиками.

Я знаю, що багато людей все частіше вдаються до естетичної хірургії, прагнучи виправити окремі риси свого фізичного тіла. На мій погляд, вони грають самі з собою злий жарт: якщо травму не можна виявити за фізичними ознаками, то це ще не означає, що вона вилікувана. Багато з тих, хто користувався послугами естетичної хірургії, були сильно розчаровані, коли два-три роки по тому знову з'являлося те, що вони так хотіли прибрати або приховати.

До речі, саме з цієї причини фахівці з естетичної хірургії ніколи не дають довічної гарантії на свою роботу. З іншого боку, якщо ти по-справжньому любиш себе і приводиш в порядок своє тіло хірургічними засобами, не припиняючи в той же час емоційну, ментальну і духовну роботу над своїми травмами, то дуже велика ймовірність, що твоє тіло краще сприйме хірургічну допомогу і вона виявиться доброчинної для нього.

Багато людей грають злі жарти зі своїм фізичним тілом, але ще більше таких, хто робить собі ведмежі послуги на рівні поведінки і внутрішніх установок. На моєму семінарі «Характери і травми» регулярно повторюються такі епізоди: я дуже докладно описую травми, деякі учасники чітко бачать у себе одну з травм, а їхнє тіло настільки ж чітко показує іншу.

Наприклад, я згадую молодого (близько тридцяти років) людини, який розповідав, що з самого раннього дитинства переживає травму відкинутого. Він страждав від відсутності постійних, надійних відносин, причиною чого, як він вважав, були численні випадки, коли його відкидали. Тим часом його фізичне тіло не виявляло жодних ознак відкинутого. Зрештою я запитала його: «Ти впевнений, що переживаєш страждання відкинутого, а не почуття несправедливості?»

Потім я пояснила йому, що його тіло свідчить, швидше за все, про травму несправедливості. Він був дуже здивований. Я запропонувала йому не поспішати і деякий час подумати над цим. Коли я зустріла його через тиждень, він із захопленням розповів мені, що за цей час багато чого прояснилося, і тепер він зрозумів, що, звичайно ж, страждає травмою несправедливості.

Цей приклад типовий. Его робить все можливе, щоб ми не бачили наших справжніх травм. Воно переконане, що, торкнувшись цих травм, ми не зможемо контролювати пов'язану з ними біль. Воно ж умовив нас створити собі маски, що допомагають уникнути цього болю.

Его завжди вважає, що знайшло найлегшу дорогу, але фактично воно тільки ускладнює нам життя. Коли життям керує усвідомленість, то спочатку це вимагає від нас певних зусиль і здається важким, але насправді усвідомленість рішуче спрощує наше життя.

Чим довше ми зволікаємо з лікуванням наших травм, тим глибше вони стають. Кожен раз, коли ми переживаємо ситуацію, яка будить і ятрить нашу рану, ми додаємо до цієї рани нову ділянку. Рана розростається; ніж вона серйозніше, тим сильніше страх дотику до неї.

Утворюється порочне коло, який може перейти в нав'язливе стан: нам здається, що всі намагаються заподіяти нам страждання. Ригідний, наприклад, бачить несправедливість на кожному кроці, і його реакцією стає одержимість досконалістю. Яскраво виражений утікач відчуває себе знехтуваним усіма і сам себе, переконує в тому, що його більше ніхто і ніколи не буде любити, і т. Д.

Визнання власних травм несе з собою важливу перевагу: ми нарешті починаємо дивитися в потрібному напрямку. До цього наші дії нагадували поведінку хворого, який шукає хорошого кардіолога, коли в дійсності у нього порушена функція печінки.

Так і той молодик, який вважає себе знехтуваним, може роками безуспішно намагатися вилікувати травму відкинутого; і лише доторкнувшись до своєї істинної травмі, він отримує можливість визначити свою проблему і приступити до лікування реальної хвороби.

Я хочу тут підкреслити, що носити маску залежного і страждати емоційною залежністю - не одне і те ж. Особистості з травмою покинутого і, відповідно, міський залежного не обов'язково страждають від емоційного голоду.

Чому так? Тому, що ми стаємо емоційно залежними тоді, коли страждаємо від емоційного голоду, а страждаємо від емоційного голоду тоді, коли недостатньо любимо себе.

І в такому випадку ми шукаємо любові інших людей, щоб переконати себе, що ми гідні любові, що нас можна любити. Будь-яка маска з'являється саме для того, щоб показати нам, що ми самі собі заважаємо бути самими собою, оскільки недостатньо любимо себе. Не забувай же, що будь-яке поведінка, пов'язана з тією чи іншою маскою, означає реакцію, а не любов до себе.

Перш ніж йти далі, згадаємо найважливіші положення п'яти попередніх глав, що стосуються батьків, з яким зазвичай переживається кожна травма. Це важливо для подальшого лікування цих травм.

Травма відкинутого переживається з батьком своєї статі. Тобто утікач відчуває себе знехтуваним особами тієї ж статі, що і він сам. Він звинувачує їх у тому, що вони його відкидають, і відчуває по відношенню до них більший гнів, ніж до себе.

З іншого боку, коли його відкидає особистість протилежної статі, він ще сильніше відкидає сам себе. Відповідно, в цьому випадку домінує його гнів на самого себе. Існує разом з тим велика ймовірність, що дана особа протилежної статі його НЕ відкинуло, а покинуло.

Травма покинутого переживається з батьком протилежної статі. Тобто залежний схильний вважати, що він покинуть особами протилежної статі, і звинувачувати їх більше, ніж себе.

Якщо він переживає досвід покинутого з особою своєї статі, то звинувачує себе, так як вважає, що не виявив до нього достатньої уваги чи не зумів оцінити його увагу. Часто буває так, що він упевнений, що дана особа його статі покинуло його, але насправді воно його відкинуло.

Травма приниження звичайно переживається з матір'ю, Незалежно від статі. Тобто мазохіст-чоловік схильний відчувати приниження від осіб жіночої статі. Їх же він зазвичай і звинувачує. Якщо він переживає травму приниження з особою чоловічої статі, то звинувачує себе і соромиться своєї поведінки або свого ставлення до цієї особи.

Цю травму він може переживати і з батьком, якщо той займається його фізичним вихованням, вчить дитину підтримувати чистоту, приймати їжу, одягатися і т. П. Якщо це твій випадок, то тобі залишається застосувати сказане до чоловічої або жіночої варіанту.

Травма зради переживається з батьком протилежної статі. Тобто контролюючий зазвичай вважає, що його зрадили особи протилежної статі, і схильний звинувачувати їх в своїх стражданнях або емоціях. Якщо він переживає травму зради з особою своєї статі, то звинувачує головним чином себе і злиться на себе за те, що не зміг передбачити і своєчасно запобігти цьому досвід.

Досить імовірно, що те, що йому здається зрадою з боку осіб його статі, насправді є досвідом, який активізував його травму несправедливості.

Травма несправедливості переживається з батьком своєї статі. Тобто ригідний страждає від несправедливості з боку осіб своєї статі і звинувачує їх в несправедливості до нього. Якщо він переживає ситуацію, яку вважає несправедливою, з особою протилежної статі, то звинувачує чи не це особа, а скоріше себе - в несправедливості або некоректності.

Дуже ймовірно, що це переживання несправедливості з особою протилежної статі насправді викликано зрадою. Сильне страждання може навіть довести його до руйнівної люті.

Чим більше страждань завдають ці травми, тим більше виправданою і людської є злість на батька, якого ми вважаємо відповідальним за них. Пізніше ми переносимо цю гіркоту і ненависть на осіб тієї ж статі, що і батько, якого звинувачуємо в наших стражданнях!

Цілком природно, наприклад, що хлопчик ненавидить батька, якщо постійно відчуває, що той його відкидає. Потім він перенесе цю ненависть на інших чоловіків або на власного сина - і буде відчувати, що і той його відкидає.

Ми сердимося на цього батька - несвідомо - ще й тому, що у нього є та ж травма, що і у нас. Тобто він стає в наших очах моделлю, зразком людини з цією травмою, тим самим зобов'язуючи нас дивитися на самих себе. А нам, взагалі кажучи, хотілося б бачити іншу модель, хоча і цього ми зазвичай не усвідомлюємо.

Ось чим пояснюється наше прагнення жодним чином не бути схожим на батьків. Нам неприємно бачити в них своє відображення. Травми не можуть бути вилікувані інакше, як тільки через справжнє прощення своїх батьків і себе самого.

Ліз Бурбо 1 сторінка |  Ліз Бурбо 2 сторінка |  Ліз Бурбо 3 сторінка |  Ліз Бурбо 4 сторінка |  Ліз Бурбо 5 сторінка |  Ліз Бурбо 6 сторінка |  Ліз Бурбо 7 сторінка |  Ліз Бурбо 8 сторінка |  Ліз Бурбо 9 сторінка |  Ліз Бурбо 10 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати