Головна

B. результату випробувань. 9 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Важко уявити собі більше задоволення, ніж участь у битві на сторо-ні слона. У слонах яскраво виражений дух суперництва. Вони обожнюють боротися з ворогом. Ко-ли все складається вдало і ви опинилися в таборі слона, вважайте, що вам випав один з найрозкішніших виграшів в лотереї ділового життя.

Мабуть, більшим успіхом могла б бути тільки смерть біля слона. Це неземне задоволення можна випробувати лише раз в житті.

КОРОТКЕ НАСТАВЛЯННЯ БУДДИ

* Встаньте. Випрямитеся на повний зріст. Боріться, як лев, і помріть героєм. Що тут ще потрібно знати?

ІГНОРУВАННЯ СЛОНА (НЕЗВАЖАЮЧИ

НА ЙОГО РОЗМІРИ І ВЕС)

Ми були тією блохою, що нападає на слона.

СЕМ УОЛТОН, ЗАСНОВНИК КОМПАНІЇ "УОЛ-МАРТ" ПРО СВОЮ СПРОБІ

КОНКУРУВАТИ З КОМПАНІЄЮ "КЕЙ-МАРТ"

Не смійте повертатися до мене спиною, поки я

не закінчив говорити.

Джеймі Даймон, ОДИН З КЕРІВНИКІВ "Сітігруп",

ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТА КОМПАНІЇ Дерік Моганьі ПІД ЧАС

ОФІЦІЙНОГО ВЕЧЕРІ. КОЛИ Моген відвернулася від

Даймон, ТОЙ схопив його за ПЛЕЧІ і розгорнули

ДО СЕБЕ З ТАКОЮ СИЛОЮ, ЩО ВІД лацкани ЙОГО смокінг

відлетів ПУГОВИЦЯ

Як свідчить переказ і як нам уже відомо, Будда вступив у доросле життя, одягнений в костюм-трійку і озброєний мобільним телефоном, папкою "Ролодекс" і щоденником в шкіряній палітурці. У нього були дружина і діти, і щовечора о 18.38 він сідав на електричку і їхав додому в передмістя. Його батько, який грав важливу роль в його житті, був дуже задоволений успіхами сина.

Але в один прекрасний день Будда відмовився від усього, що мав, бо побачив, що ос-новних роль в житті чоловіків і жінок грає страждання, яке він намірився іско-реніть. Він не став би Буддою, якби не зробив цього.

Прямо перед ним розташовувалася ціла шеренга слонів, у яких було безліч вимог і запитів. Однак вони як ніби перетворилися для нього в ніщо. Він знехтував і їх розміри, і їх вага, і ймовірність того, що вони можуть розтоптати його добре ім'я. І тоді, немов за помахом чарівної палички, - просто тому, що він перестав визнавати їхню владу над собою, - вони наче перестали існувати, стали легше повітря, мало не неви-Димка.

Вільний і нічим не обтяжений, ця людина зійшов з второваною стежки і встав на шлях, що веде до дерева Боддхі - дуже поширеною породі дерева, кото-рої зустрічається практично всюди.

Слони були аж ніяк не в захваті від поведінки цієї людини. Вони скаженіли від злості. Вони кидали громи і блискавки. Вони анулювали його кредитні картки. Але Буд-да йшов своєю дорогою, нехтуючи їхніми закликами повернути назад, і в цьому знехтувано-ванні вже таїлися паростки просвітлення і свободи.

Переказ також оповідає про те, що така поведінка було пов'язане з вкрай болючими обставинами. Будда був змушений одягатися у все підряд (це мож-но помітити по його скульптурним зображенням). За десять років, а то і більше, він жодного разу не з'їв пристойного стейка. Він мок під дощем. Він міг дозволити собі тільки саму деше-ву взуття. Крім того, він страшенно турбувався через те, що став причиною страждання багатьох улюблених їм слонів, які перестали з ним спілкуватися.

* Ціна, яку доводиться платити за ігнорування слона, висока. Але це той крок, на який, хоча б раз в житті, має вирішитися кожен учень. Почніть з малого - з ігнорування слона по вихідним. Подивіться, що з цього отримає-ся, і продовжуйте в тому ж дусі.

Вияв слона ПОДЯКИ

Якщо ви притулок голодного собаку і забезпечите їй ситну

життя, вона не стане вас кусати. У цьому принципова

відмінність між собакою і людиною.

МАРК ТВЕН

Нехай ви зобов'язані слону якимись неприємностями, але ж не про нього ви також орга-ни поїздкою в Новий Орлеан, де ці неприємності звалилися вам на голову? Нехай від кожного тріска сучка ви підстрибуєте, як ошпарений, але не його вам слід бла-цію і за садок з шезлонгом, в якому ви можете лежати, вслухаючись в звуки, що доносяться з найближчого лісу?

Слон вносить у ваше життя важливу лепту. Завдяки йому вам є про що хвилювати-ся крім смерті. Він дає вам можливість сподіватися на щось краще. Він забезпечує вас мішенню, на якій ви можете фокусувати свої емоції, близькі й далекі чаю-ня, любов і ненависть.

Буде тільки справедливо, якщо ви виявите слону свою подяку. Це по-корисно і з точки зору ділової політики.

Слон може зробити безліч вчинків, які заслуговують на вашу вдячно-сти. Але, як зауважив одного разу Будда, коли один уже немолодий маркітант підніс йому три шовкових краватки від Бергдорф: "Гарні речі завжди бажані, коли поро-дившейся їх щедрість не прикрашає собою, подібно прищики, скочив на кінчику но-са, де його просто неможливо не помітити. Подяка учня в корені відрізняється від підлещування підлабузники! Все залежить від ступеня прогину. А тепер забирайте їх. Я не ношу краватки з таким малюнком ".

Не те щоб Будда розсердився на маркітанта, нічого подібного. Однак з тих пір він тримав в пам'яті номер його телефону. "Чому б тобі не подарувати мені який-небудь інший краватку, Боб?" - Запитував його Будда час від часу. Який божественний сміх незмінно слідував за цією фразою!

Короткі ПОВЧАННЯ БУДДИ

Кілька слів з приводу подяки

Слон ... За це ви ...

Забезпечує вас робочим місцем Чи не робите нічого

Піднімає вам зарплату на Зіткнувшись в ліфті, коротко

п'ять відсотків дякуйте його

Піднімає вам зарплату на виражаєте свою вдячність

десять відсотків в вдячній записці

Виписує вам премію Даруйте йому на день народження

хороший подарунок (не дорожче $ 200)

Пропонує вам акції компанії Клянетесь бути вірним йому

за пільговою ціною до труни

Закріплює за вами службову Обіцяєте йому свого первістка

машину

Чи не чіпає вас під час штатних Пізно ввечері, коли всі вже

скорочень розійшлися по домівках, вимовляєте

теплу і щиру подячну промову

Попадається на гарячому в одному підказували слону, в

з стриптиз-клубів Лас-Вегаса якій формі йому краще заперечувати те, що трапилося

Потрапляє під незаслужене Міцно тиснете йому руку

звільнення в ході серйозної

реорганізації всередині компанії

Огородження СЛОНА ВІД НЕПРИЄМНОСТЕЙ

Я ж не простатою курю.

ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР КОМПАНІЇ "САУФВЕСТ ерлайнз"

ГЕРБЕРТ Келлехер, пояснив, чому він НЕ

Не виймати сигарети з рота, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ТЕ, ЩО ЙОМУ

ПОСТАВИЛИ ДІАГНОЗ РАКУ ПРОСТАТИ

Слони, як діти, вірять в те, що з ними не може трапитися нічого страшного. І так само, як і діти, ці ранимі, незграбні, не захищені волосяним покровом звірі чувст-вітельнимі і до дощу, і до снігу, і до вітру, не кажучи вже про нападках з боку інших сло-нів, шакалів і навіть людей.

На жаль, слон не може гідно оцінити ваші спроби захистити його. Переконаний у власній досконалості і невразливості, він, швидше за все, сприйме лю-бій ваше прагнення уберегти його від біди з роздратуванням. Він, як-не-як, слон, а тому ніщо не в силах його погубити!

Пару років назад Будді довелося визнавати по роботі одного середніх розмірів слона, наділеного дуже хорошими внутрішніми якостями, але страждав при цьому на важку форму самообману.

Цей приємний, але злегка помиляються слон був з колишніх військових і тому вважав, що істоти, що працюють в одній компанії, повинні бути віддані один одному за визначенням. У цьому сенсі він був, загалом і в цілому, прав, за винятком того, що в цей світогляд він включав і вище керівництво. Що було неправильно. Будда бачив, що цей слон вірив в обов'язкову відданість по відношенню до себе з боку вишестоя-чих слонів, і дуже засмучувався з цього приводу.

В результаті, коли після великого злиття компаній прийшов час вирішувати, кому віддати кермо влади в тій частині світу, де ніс свою службу довірливий слон, він по-йшов до головного слону, який був не тільки його начальником, а й, як він твердо вірив , його другом.

"Ти будеш моїм слоном, - сказав слон, який був старший і крупніше. - Коли вся ця угода остаточно владнається, я хочу, щоб ти став ватажком цього стада". Дрібніший, але менш проникливий слон, повернувся назад в офіс, сяючий і окрилений. І сказав Будді: "Мюррей - мій друг, він не став би мені брехати. Він зупинив вибір на мені, і все буде відмінно".

Відступаючи від своєї звичайної лінії поведінки, Будда пояснив слону, що той живе в дуже райдужному світі. Якби вищі слони дійсно мали намір робити все, як треба, вони б вже давно це зробили. "Мюррей - мій друг, до того ж він благоро-ден і відданий своїм працівникам, - відповів маленький і трошки тупуватий слон. - Він ніколи мене не підставить".

І Будда зрозумів, що не в його силах уберегти слона від біди, тому що тяга до само-знищення була закладена в самій його слонової Природі. І йшов він до нього пружним, рішучим кроком, впевнений у власній правоті. Після невдалої спроби врятувати слона від самого себе, не завдаючи йому зайвого болю, Будда розслабився і став робити те, що і личить робити Буддам. Тобто нічого.

Не можна вберегти слона від його слонової Природи. Але ви можете спробувати. Попит-ка щось зробити і байдикування цілком сумісні. У спробі присутнє почуття Боргу. У байдикування - мир і спокій, які дає Дзен.

Практикуйте одночасно і те, і інше.

Ви можете постаратися уберегти слона від того, що заподіює йому біль. Однак ці Спроби повинні маскуватися під звичайну, компетентну службову діяльність, а не виявляти ваш намір захистити його від незручностей і фізичних каліцтв. Слон не бажає, щоб його захищали.

Щоб робити цю роботу належним чином, вам потрібно мати в своєму розпорядженні відповідні засоби захисту і знати, як ними користуватися. Як якби у вас в руках був меч одержимого ідеєю відданості самурая. Помріть, недруги слона!

Короткі ПОВЧАННЯ БУДДИ

Засоби захисту слона

* ЛИМУЗИН: Він захищає слона від негоди і сторонніх людей, які можуть на-валити ідеальну герметичність його існування. Герметичність - річ корисна. Підтримуйте її в хорошому стані. Слони, загорнуті в герметичний пакет, рідко отримують каліцтва.

* ЩОДЕННИК ПЛАНОВИХ ЗАХОДІВ: Якщо ви контролюєте зв'язок слона з зовн-ним світом, то зможете вберегти його від багатьох неприємностей. Наприклад, нинішній президент Сполучених Штатів перебуває під хорошим наглядом своїх учнів-ників і практично не вживає не розжованої професіоналами їжі.

Що робить його набагато більш дієздатним, ніж якби він перебував в незахищеному просторі, і створює умови для періодичних пагонів на волю в разі необ-хідності.

* ПРАВДА: Якщо слон вирішує, що вся осінь буде збитковою, тому що йому привиділося-ся віщий сон, можливо, виникла необхідність роз'яснити йому пару речей. Говорити правду - це в дусі Дзен. Однак розплачуватися за неї проломленим черепом - це вже не Дзен.

* Байдикування: Коли слон зіткнеться лоб в лоб з неминучим ходом подій, йому буде потрібно турботлива, любляча і неупереджена доглядальниця, яка допоможе йому встати на ноги і заллє його рани спиртним. Це нелегка праця. Однак якщо поглянути на ту ж ситуацію з оптимізмом, спиртне це, як правило, халявное.

КОЛИ СЛОНИ стикаються МІЖ СОБОЮ

Коли слони б'ються між собою, вони витоптують траву.

АФРИКАНСЬКА приказка

Так що не валятися в цій траві, дурень. Встаньте. Озирніться навколо. І забирайте ноги.

Звичайно, це не так-то просто. Тут, як і в будь-якій справі, не обійтися без медитації, яка допоможе вам проникнути в суть речей і виробити правильну стратегію, пре-жде ніж ви кинетеся навтьоки.

По-перше, оціните ситуацію. Чи дійсно вона загрожує зіткненням? Якщо ваші справи по роботі складаються добре, значить ви проводили чимало часу в загально-стве відразу несколь'іх великих слонЮв. Якщо вони заслуговують свого Тисокого звання, то повинні постійно підбиває друУ одного, намацуючи в суперник слабкий місця і міряючись бівнямШ. Це в порядку речей і не повинно вас турбувати.

Разом з тим, тільки найостанніший дурень не помітить згущаються над його го-ловою грозові хмари.

Ми багато читали і серйозно міркували про титанічну поєдинку між двома товстошкірими гігантами, Сенді Вейл і Джоном Рідом, які стояли на чолі компанії "Сітігруп". У дні, що передували їх останній сутичці, вони нерідко проводили з-вместно планові наради з того чи іншого непринципові питання. І якось раз, стверджує фінансова Кама-Сутра (журнал "Уолл-Стріт Джорнал"), г-н Вейл обра-покотився до пана Риду з діловим питанням. Почувши відповідь на своє питання, пан Вейл театралів-но закотив очі до стелі з таким розрахунком, щоб це не пройшло повз увагу всіх присутніх. Коли ж через пару хвилин слово взяв пан Вейл, пан Рід занурився в читання надзвичайно захоплюючого документа, знову ж акцентуючи на цьому ваги питан-ня всіх учасників наради. Всім, хто знаходився в цей момент в кімнаті, було з-вершенно ясно, куди дме вітер, як було ясно і те, що найбезпечніше місце явно на-ходиться за межами цієї кімнати.

Є кілька способів, що дозволяють визначити, чи не готуються слони з ва-шего робочого вольєра до лобового зіткнення:

* Ваш слон обзиває іншого слона пердуном.

* Інший слон запрошує вас взяти участь у нараді, і про це дізнається ваш слон. Протягом двох днів він норовить підчепити вас бивнем в м'яке ме-сто. Це продовжується до тих пір, поки будь-яка спроба сісти, навіть в са-моє м'яке крісло, чи не обертається для вас справжніми тортурами.

* Ваш слон говорить вам прямо в обличчя свою думку про іншому слоні. Після це-го він чекає, що ви приєднаєте свій обурений голос до його влас-ному. Горе вам, якщо ви наважитеся промовчати!

Далі слід зрозуміти, хто з слонів переможе. Якщо ви подивіться на все поглядом Дзен, рішення цього рівняння має бути очевидним. Хто з двох виглядає так, буд-то готовий зжерти кілограм сирого м'яса і оком не моргнувши? А хто з них нервує і, раз у раз, норовить брикнути?

Виживання в важких умовах теж входить у ваші службові обов'язки. А тому, виконавши необхідний мінімум дій, кмітливий дресирувальник, на-ходячи на середньому ступені навчання, віддаляється геть. Чи не корите себе за цю ка-жущуюся боягузтво. Слони в змозі подбати про себе, і іноді їм доводиться це робити.

* Полеглі увінчані славою. Тільки вона їм не в радість.

КОЛИ СЛОН ВАС ТИМЧАСОВО розлюбити

Я можу битися в істериці ... а вже через п'ять хвилин

бути в повному порядку. Якби я не закатувала

сцен, моя робота стояла б на місці.

МЕРІ Мікерена,

ВЕДУЧИЙ АНАЛІТИК КОМПАНІЇ "МОРГАН СТЕНЛІ"

Все мирське минуще. Той, хто приходить до розуміння цієї

мудрості, може піднятися над стражданням.

Дхаммапади

Жінки і слони ніколи не забувають образи.

САКИ

В оповіданнях про слонів присутній одна жахлива брехня, якою зазвичай вірять люди, зроду не мали з ними справи: слон, нібито, ніколи нічого не забуває.

Як і в кожній брехні, в ній є частка істини. Всього одна невелика поправка справи-ет її абсолютно правдивою: слон ніколи не забуває про випробуваному приниженні.

Разом з тим доброта, дружба і навіть любов легко стираються з його пам'яті. Це викликано тим, що слони страждають емоційної амнезією. Ця недуга, якщо розглядає-вати його як такий, загострюється в міру збільшення слона в розмірах.

Однак, насправді, це не така вже й велика тягар, оскільки емоційна амнезія дозволяє слону подорожувати без нічого.

Ось схема, по якій все це працює:

Крива емоційної пам'яті щодо часу

Дав слону роботу в якості одного зі своїх підлеглих

в 1987-му році

Віддав особисте життя в ім'я слона, 1980-2004

Звідси видно, що пам'ять слона на людей і події, які поранили його гордість, з часом поліпшується. Репортер, що відпустив жарт з приводу краватки слона в одному з друкованих видань, десять років потому може нарватися на грубість на який-небудь ве-черінке. Вірний службовець, тижнями ночував в задрипаний придорожніх гостини-цах, під час поїздок по країні в ім'я зростання підсумкових показників слона, легко позбавляється свого робочого місця під час останнього скорочення штатів, в той час як слон про-должает спати сном праведника. Тому як всі ми знаємо, що бізнес є бізнес.

Переказ свідчить, що у свій час Будда знався по роботі зі слоном, який толь-ко-но відчув всю повноту своєї могутності. У той час цей звір насолоджувався першою хвилею свого новознайденого успіху. «Вчора мені тут дехто телефонував» - пові-домив він Будді, даючи зрозуміти, що це був дзвінок від, мабуть, єдиного більш круп-ного слона в усьому лісі.

"І що він хотів?" - Запитав Будда.

"Він сказав: знаєш, тепер, коли ти став таким величезним

слоном, нам, мабуть, варто якось разом пообідати "- вимовив слон з посмішкою.

"І що ви йому на це відповіли?" - Запитав Будда, ледь помітно усміхаючись своїй знаменитій всезнаючої посмішкою.

«Я сказав: ні вже, спасибі. Раніше ви не відповідали на мої дзвінки. З чого б це вас тепер здолало бажання їсти зо мною? »Сказавши це, слон розсміявся. Те ж саме зробив і Будда. А після вони разом попили кави.

Ось бачите? Слон ніколи не забуває про приниження. Це поширюється на все, що колись уразило його почуття, які, незважаючи на те, що його мало турбують почуття інших людей, дуже-дуже вразливі. Так що не ображайте слонячих почуттів, інакше про-стоятельства можуть змусити вас починати все з початку з абсолютно новим слоном.

Тим не менш, є багато речей, про які слон легко забуває. До них відноситься:

* Все, що ви зробили, щоб зробити його щасливим.

* Все, що ви зробили, щоб засмутити його.

* Все, що ви зробили, щоб розсердити його.

* Все, що ви зробили.

* Ви самі.

Це воістину чудова новина для тих, хто обслуговує, обіхажівать, пестить, догоджає, умаслівается, направляє і всіляко будує слонів.

Дійсно, іноді складається враження, що слон вас ненавидить. Однак, не підкріплена будь-якої причиною - великий або маленькою, серйозної або Нелі-співай, реальної чи уявної - ворожість, що виходить від величезного сірого звіра, не означає зовсім нічого.

Обмацайте цю думку кінчиком язика. Спробуйте її на смак, насолодитеся нею. Ммммм. Хіба вона не приємна?

Ви не подобаєтеся слону сьогодні?

І ... наплювати! Якби ви знали, яка височенна гора радості ховається за хмарою байдужого ставлення, що є стрижнем ділової практики Дзен.

Короткі ПОВЧАННЯ БУДДИ

* Нижче наводиться список речей, які хоча і зачіпають в чималому ступені життя інших людей, для вас особисто не повинні мати ніякого значення. Тому як ви не були причиною їх виникнення і не можете на них впливати:

3 Землетруси

3 Брак води

3 Погода

3 У них закінчився пиріг з волоськими горіхами

3 Масові тимчасові звільнення в зв'язку зі злиттям

декількох компаній

3 Раптові смерті, про які говорять: "Уявляєш, він

відкинувся прямо в ліфті! "(включаючи вашу власну)

3 Слон вирішує, що він на вас шалено зол і / або зганяє на

вас якусь швидкоплинне настрій

* З іншого боку, якщо вам подобається, коли про вас витирають ноги або нагороджують стусанами за те, в чому ви не винні, просто тому, що хтось із начальства надумав розважитися за ваш рахунок, клейте. Однак така поведінка не має ника-кого відношення ні до вашого службового обов'язку, ні до Будди. Відправляйтеся в найближчий книжковий магазин і йдіть прямо в секцію "Допоможи собі сам". Підбив-рите там що-небудь на тему самоповаги.

* Якщо зараз слон точить на вас бивень, продовжуйте працювати, не по-падає йому на очі і дозвольте всьому йти своєю чергою. Чому б вам не побувати в офісі іншого слона, щоб подивитися, з чим доводиться мати справу іншим? Добре там, де є ми, але немає начальства.

КОЛИ СЛОН, СХОЖЕ, розлюбив ВАС НАЗАВЖДИ

Я абсолютно не припускав, що все так обернеться.

Я думав, як-небудь ми зустрінемося,

вип'ємо по чарці і все владнаємо.

Джеймі Даймон ПРО ТЕ, ЯК ВІН БУВ УВОЛЕН

СВОЇМ НАСТАВНИКОМ СЕНДІ Вейл

Ні акули страшніше ненависті.

Будда, ЦИТАТА З ОПУБЛІКОВАНОГО ВИДАВНИЦТВОМ "ФОРБС"

ЗБІРКИ ДУМОК про ділове життя

Прояви жорстокості, непостійності, грубості і зневаги (іншими слова-ми, звичайний бізнес) - це одне. А ось рішучість слона позбутися вас - це вже з-всім інше. Причому не тому, що він зол ... просто він вирішив, що без вас його світ буде краше і краще.

Спокійний і мудрий погляд на речі, винесений з попередньої глави, допоможе вам розгледіти цю різницю. Якщо ви не шарахатися від кожної тіні і не тремтіть як осиковий лист щоразу, коли слон починає тупати ногами, ви здогадаєтеся про те, що відбувається, тільки коли кістлява вже змахне над вами своєю гострою косою.

Злість слона тут абсолютно ні при чому. Тут є місце лише жаль. Так що якщо ви терміново не зробите певних рішучих дій, ваша кар'єра дресирувальника при даному слоні закінчиться прямо зараз.

Джеймі Даймон думав, що в один прекрасний день він і сірий вухатий Вейл ся-дуть разом, вип'ють по чарочці і все владнають? Як би не так! Великий слон подумки вже розпрощався з колишнім протеже і не міг дочекатися моменту, щоб зажити в своє удо-вольство без нього. Чому? Та тому що він раптом зрозумів, що це можливо.

Хоч яка слоняча любов, коли вона є, але настільки ж величезна і нестримним його здатність вимітати це почуття зі свого організму, коли їй приходить кінець. Так уже влаштовані звірі, яким ми служимо.

Насправді слон, якому ви більше не потрібні, витрусить вас зі свого серд-ца, не відчуваючи ні задоволення, ні відрази. Незалежно від того, скільки все-го ви пережили разом. Тому що в глибині слонячого серця немає серця. Там є тільки бізнес, і слону такий розклад до душі.

"Він хороша людина, - скаже потім слон своїм сірим сошкурнікам. - Але нам довелося розлучитися. Особисті симпатії і антипатії тут ні до чого. Це бізнес."

Так воно і є.

Чому ж, у такому разі, ми приймаємо це так близько до серця? Тому що ми необізнані, нерозумні і живемо в темряві невігластва.

Однак ми зовсім не зобов'язані жити таким життям. Перейнявшись духом вчення про байдуже ставлення, на якому будується наша практика, ми зможемо бути та-кими ж холодними і практичними, як самі слони. Подібний підхід виявляється осо-бо ефективним, коли в один прекрасний день починаєш розуміти, що слон, від якого ми залежимо, намірився вилучити нас зі свого поля зору. Виникає відчуття, що все скінчено. Проте, дещо все-таки можна зробити. Це нелегко ... але здійсненно.

Налаштуйтеся. Ви наблизилися до Моменту Смирення.

Уявіть собі все наступним чином: ви - шоколадний батончик. Ніщо не може позбавити вас вашої солодкою, нескінченно тягучою начинки. Однак ваші зовнішні шари повинні прийняти форму, що відповідає запитам слона. Можливо, в самий останній раз.

Бути тим, ким ви насправді не є - це величезна свобода. Істинне рабство полягає лише в залежності від самого себе. Ось чому, як би не було важким служба ... повне смирення набагато важче. Проте, це саме те, що вам потрібно в даний момент. Вам необхідно приміряти нове обличчя - обличчя, в якому ви ніколи себе раніше не бачили.

На щастя, в цій важкій справі ми можемо керуватися словами самого Буд-ди. Вони, швидше за все, відносяться до неканонічної сутри, переданої нам його учнями, які провели один раз в компанії вчителя млосно довгі вихідні в сподівання-ня результатів складного злиття декількох компаній. Чомусь подібні угоди завжди трапляються в районі Дня Трудящих. Ймовірно тому, що слони, що знаходяться на керівних постах, в цей час маються самотністю. Так що група учнів Дзен була змушена нудитися в діловому центрі місцевого готелю "Шератон", чекаючи, поки рахівники підіб'ють баланс і сфабрикувати нову порцію перспективних планів.

У якийсь момент група учнів з числа більш молодих бізнесменів прибл-зілась до Будди, бажаючи дізнатися, як можна не втратити роботу в ситуації, коли слон вже явно включив їх в списки жертв майбутньої угоди. Нижче наводиться запис цієї біс-ди.

Питання: Будда, ти зайнятий?

Відповідь: Що ви розумієте під словом "зайнятий"? Я весь час чимось

зайнятий, але є речі, для яких я завжди вільний.

В: Ми прийшли до тебе, бо впевнені, що набридли нашому вищому керів-дству. І тепер воно сповнене рішучості замінити нас на нові моделі.

В: Ви завалили якусь роботу?

В: Можливо. Ніхто з нас не блищить особливим талантом. Ми самі звичайні люди, які намагаються працювати якомога краще.

В: Ви чимось образили свого господаря?

В: Можливо. Часом ми можемо викликати роздратування.

Про: Ваш господар більше не розмовляє з вами?

В: Тільки коли до нього звертаються.

Про: Ага. В такому випадку ви повинні продемонструвати своєму слону акт позитив-ного смирення. Ви повинні лягти перед ним навзнак, поставити його ногу собі на голову і благати про те, щоб він чинив так, як вважає за потрібне. Це єдиний спосіб ви-вести слона зі стану рівноваги і дещо похитнути його рішучість знищити вас.

В: Ця лінія поведінки, Учитель, представляється нам вкрай небезпечною.

В: Так, так воно і є. Мало хто здатний на абсолютну покірність. Більшість чіпляються за свою помилкову силу і необґрунтовану гордість. У підсумку на них обрушує-ся вся вага неминучості, залишаючи від них лише мокре місце.

В: Коли настає Момент Смирення?

В: Не надто пізно і не надто рано. Дозвольте мені розповісти вам одну ис-торію.

В: Так, учитель.

В: Не так давно один з моїх молодих друзів отримав призначення на керуючи-щую посаду. Він був талановитий, кмітливий і дуже працьовитий, але не більше ге-Ніал, ніж всі інші. Через шість місяців після його вступу на нову посаду старший за званням слон повернувся з довгої відрядження країнами Далекого Сходу і влаштувався в офісі, розташованому навскоси від місця роботи мого молодого друга.

Майже відразу стало ясно, що новий слон має намір пояснити, хто в домі господар, і мало не виконувати за молодого слона його роботу. Виникла маса розбіжностей, і всі були незадоволені

"Що мені робити, Будда?" - Запитав мене молодий чоловік. І я відповів йому: "Що тобі важливіше? Висока посада або твоя гордість?» Річ було так: або він вгамує-ся, або йому доведеться піти. "Піди, - сказав я йому, - і зроби так, щоб слон зміг уви- діти в тобі помічника, а не ворога. Прикинься, що любиш його, відданий йому. Роби те, що тобі кажуть. Розламай свою гордість навпіл, скачай половинки в трубочки і засунь собі в обидва вуха ".

Саме так, мої друзі, і вчинив молодий чоловік. В даний час він рабо-тане заступником того могутнього слона і наділений великою владою. Він же є-ється і найочевиднішим прямим спадкоємцем великих і прибуткових професійно-ділових угідь.

Він не став ні випереджати невдоволення слона підлабузництвом, коли в тому не було необхідності, ні чекати моменту, коли слон розлючений і не зможе вос-приймати молодої людини як корисний для нього предмет. Він зіграв идеаль-ву партію. І його гордість, відкинута як непотріб, проросла на новому місці і розцвіла гігантським соняшником, одним з тих, що можна нерідко уві-діти уздовж якої-небудь траси на Середньому Заході США.

В: Дякую, Будда.

В: Не варто подяки.

Короткі ПОВЧАННЯ БУДДИ

B. результату випробувань. 1 сторінка |  B. результату випробувань. 2 сторінка |  B. результату випробувань. 3 сторінка |  B. результату випробувань. 4 сторінка |  B. результату випробувань. 5 сторінка |  B. результату випробувань. 6 сторінка |  B. результату випробувань. 7 сторінка |  B. результату випробувань. 11 сторінка |  C. які несумісні і в результаті кожного випробування з'являється тільки одне з цих подій. |  C. події В за умови, що подія А відбулося. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати