Головна

Придбання самосвідомості і контроль над розумом

  1.  I.1. Порядок оформлення контрольної роботи
  2.  III Заключний етап - 20% РОбочий годині: контроль и корекція уровня ПРОФЕСІЙНИХ вмінь и навічок, Підведення Підсумків, домашнє завдання.
  3.  III. КОНТРОЛЬНІ ЗАВДАННЯ
  4.  III. Приблизний перелік контрольних питань для самостійної роботи
  5.  IX. ПІДСУМКОВИЙ КОНТРОЛЬ З ДИСЦИПЛІНИ
  6.  VI. ТИПОВІ ЗАВДАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  7.  А. Файоль: елементи управління - распорядительство, координування і контроль

«Видаляти на велику відстань,

мандрівний на самоті, безтелесний,

що лежить в печері (місцезнаходження свідомості) -

це розум. Той, хто підкорив його, вільний

від уз Мари * ».

(Бхагаван Будхадева * *)

сама головна і перше завдання нашій Явною життя, як вважають характерники, це придбати усвідомлення свого «Я». Тому перше знання прагне до посвячення, має бути знанням своєї сутності - самого себе, здатність розрізняти «Я» і «не-Я». Істинне Я людини є божественна іскра. Воно Безсмертний, вічно, неразрушими і непереможне. Воно має в собі силою, мудрістю і реальністю. Щоб все це зрозуміти проводилася необхідна робота зі своїм головним інструментом, що зв'язує нас з миром - Розумом. Сила розуму схожа на розсіяне світло, але зібраний в промінь, цей світ багато висвітлює. Треба повернути розум всередину, Не даючи йому невпинно звертатися до зовнішнього світу, єдиний метод, яким досягається це знання, іменується зосередженням. Сила розуму, укладена в його здатності зосереджуватися. А для цього необхідно взяти розум під контроль власного «Я». Для цього треба розвинути властивість, яке називається рефлексією. Тобто весь час, коли людина працює, або просто думає його власне «Я» має як би з боку спостерігати за цими діями. перше завдання

--- ---

 * Вільний від уз Мари-від реінкарнацій

 * * Бхагаван (що йде по божественному шляху ванів) Будхадева- (будить божественну енергію «Ха», тобто свого роду характерник) - прозвішу Сиддхарти (Будди).

сфотографуйте в своєму розумі слово «Я» як центр свідомості і коли ви вимовляєте слово «Я», ви повинні подумки малювати собі картину свого «Я», як центру свідомості, думки, сили і впливу. ви

оператор керуючий своїм біокомп'ютерів. Вчителі - характерники кажуть, що усвідомлення «Я», то, можливо прискорений повільним повторенням цілими годинами свого імені. Ця вказівка ??має на меті змусити розум сконцентруватися на ідеї «Я».

Друге завдання. Придбання свідомості безсмертя і непереможність «Я». Для цього можна скористатися таким твердженням:

«Я »- центр. Навколо мене обертається мій світ. «Я» - центр впливу і сили. «Я» - центр думки і свідомості. «Я» - безсмертя і непорушний. «Я» - непереможний, і ніщо не може завдати мені шкоди».

Далі необхідно переходити до контролю над своїм розумом. Розум у всіх своїх фазах і на всіх площинах свого прояви є лише знаряддя істинного «Я», а ні в якому разі не саме «Я». У більшості людей розум, як правило, знаходиться під контролем тіла, А не власного Духа. Значна частина людства недалеко пішла від тварин. Коли ж ми навчаємося в достатній мірі контролювати своє тіло, ми можемо спробувати взяти під контроль і розум, навчитися керувати ним. Розум грає роль, так би мовити, інструменту душі, за допомогою якого вона вловлює зовнішні об'єкти. Будучи натренований, він може обслуговувати або один орган, або кілька, або нічого. Вдосконалений Розум здатний бути одночасно пов'язаним з усіма органами почуттів. Характерник прагне постійно тримати розум під контролем свого «Я».

Цьому сприяє виконання наступних умов. Необхідно дотримуватись певних правил харчування, треба вживати в їжу лише те, що сприяє чистоті розуму. Ми черпаємо з їжі всі наші життєві сили, це нам відомо з повсякденного досвіду. Характернику також слід уникати крайнощів: як зайвого комфорту, так і непотрібної суворості життя. Він не повинен ні морити себе голодом, ні умертвляти свою плоть. Як сказано в стародавніх ведах:

«Хто безмірно постить, хто позбавляє себе сну, хто занадто багато спить, хто виснажує себе працею, хто не працює - той не може бути характерником».

Постійна практика в усвідомленні свого «Я» просто необхідна. Якщо ви не будете практикуватися, ви не просунетеся ні на крок. Після перших місяців практики ви можете виявити, що для вас відкриті чужі думки: вони постануть перед вами у вигляді картин. Можливо, ви почнете чути на великій відстані, зосередивши свій розум на бажанні почути. Наприклад, якщо зосередитися на кінчику носа, то через кілька днів практики можна відчути чудовий запах, що доведе вам існування психологічних сприйняття без контакту з фізичними об'єктами. Ми повинні бути володарями природи, а не її рабами, ні тіло, ні розум не повинні панувати над нами, і треба завжди пам'ятати: моє тіло належить мені, а не я - моєму тілу. Тіло повинно бути міцним і здоровим. Це - найкращий біокомп'ютер, який у нас є.

Людина, здатний контролювати свій розум, може контролювати і енерго-інформаційні процеси. А людина, здатна контролювати енерго- інформаційні процеси, контролює своє тіло-комп'ютер, а значить, і всяке тіло взагалі.

 енергія - це життєва сила всього живого. Думка і почуття це теж енергії, але більш високі і витончені. Весь сенс полягає в тому, щоб навчитися управляти енергією на її різних рівнях (наприклад: коли полегшують страждання хворого, змушуючи його заперечувати біль, то роблять розум хворого настільки сильним, що він блокує енергію сигналів чуттєвихсприймань).

Ні в якому разі не можна віддавати власний розум під контроль, який може бути встановлений чужим навіюванням. В цьому випадку чужа воля приголомшує ваш мозок несподіваними ударами. Будьте обережні, коли дозволяєте підпорядковувати себе. А тому будь-хто, хто вимагає сліпої віри в себе або захоплює своєю могутньою волею, заподіює шкоду. Покладайтеся на власне «Я» і самі керуйте тілом, розумом і душею, Уникайте всякого, як би він не був добрий або великий, хто зажадає від вас сліпої віри. По всьому світу розсіяні секти танцюють, стрибають і завиваючих мракобісів, їх вплив поширюється зі швидкістю інфекції, бо це є форма морока. Розум, що випробував раптовий духовний зліт під впливом чужого навіювання, підкріпленого музикою і молитвою, прирікає себе на пасивність, хворобливість і безсилля, відкриває себе іншим навіюванням, навіть самим злим. Остерігайтеся всього, що позбавляє вас свободи, пам'ятайте - це небезпечно, і уникайте цього, як тільки можете. Людина, яка вміє поєднувати свій розум з органами почуттів або блокувати його з власної волі, Набуває характеру і стає характерником. Він вже може зробити наступний рух в напрямку свободи, бо без цього все ми не більш ніж біоробот. Як же важко тримати розум в узді! Це величезна праця. Примусьте розум сприймати певні частини тіла, і тільки їх. Наприклад, спробуйте зосередитися на відчутті тільки руки, більше нічого не відчуваючи. На початку вправ на концентрацію уваги, навіть впала шпилька може здатися ударом грому. Розум, привчений до зосередження на певній точці поза або всередині нас, поступово набуває сили, що дозволяє йому як би безперервно текти до цієї точки. Після цих вправ можна приступати до другої стадії, до роздумів і уловлювання найтонших відчуттів. Роздуми має починатися з зосередження на грубих матеріальних об'єктах і, поступово переходити до об'єктів все більш тонким, і стати, нарешті, безпредметним.

Приклади міркувань:

«Я існую незалежно від мого розуму. Я пан мого розуму, а не його раб. Я можу відійти в сторону від моїх почуттів, емоцій, пристрастей, бажань, розумових здібностей і від всієї сукупності моїх душевних знарядь, тому що це все не «Я».

«Моє тіло становить єдність зі світовою матерією; моя енергія і життєва сила становить єдність зі світовою енергією; мій розум становить єдність зі світовим розумом; моє життя становить єдність зі світовою життям. Абсолют висловився і проявився в дусі, і цей дух - є справжнє «Я». Я відчуваю моє єдність і мою зв'язок з Абсолютом. Я усвідомлюю, що Я - вираз і прояв Абсолюту і що сама його сутність полягає в мені ».

«Я маю волю. Я розвиваю волю практикою і вправами. Мій розум слухняний моєї волі. Я стверджую свою волю над розумом. Я володар свого розуму і тіла. Моя воля - це джерело сили, енергії і влади. Я центр свідомості, енергії, сили і влади. Я вимагаю того, що мені належить по праву ».




 Народження нашої дійсності |  Формування людської душі |  Людина найдавніший житель Всесвіту |  структура людини |  Чакри-енергетичні центри людини. |  розширення свідомості |  Історія морока |  Практика наведення морока |  дихальні вправи |  ритмічне дихання |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати