Головна

Висновок клієнта зі стану гіпнозу

  1.  A. Для остаточного висновку не вистачає даних.
  2.  A. Для остаточного висновку необхідно застосувати критерій Стьюдента.
  3.  C. Питання 41. Показники стану, руху і використання основних фондів
  4.  Збереження сеансу на боці клієнта (Client Session State)
  5.  D. Для остаточного висновку потрібно скористатися критерієм Фішера.
  6.  III Зробити висновок посилок, визначити фігуру силогізму. Перевірити вірність.
  7.  IV. НЕПРАВИЛЬНІ ВИСНОВКИ З ВІРНИХ ПОСИЛОК

Через хвилину я збираюся почати зворотний відлік від 10 до 1, і я хочу, щоб ви з кожним рахунком прокидалися на одну десяту, до тих пір, поки ви повністю не прокинетеся. 10 ... 9 ... 8 ... і т. Д.

Примітки сходами роботи зі зміни

Ступінь 1. Чи знає ваше Підсвідомість, що треба зробити, щоб вирішити проблему? Чи знає воно, як сприяти клієнту в тому, щоб проблема зникла? Близько трьох чвертей часу Підсвідомість буде відповідати «Так». Ця відповідь - знак вам і вашому клієнту про наявність взаємозв'язку з його Підсвідомістю.

Якщо Підсвідомість говорить, що воно НЕ знає, як вирішити проблему, вам потрібно зробити так, щоб клієнт з'єднався з додатковими ресурсами. Один з основоположних принципів Еріксоновського гіпнозу наступний: «Наші клієнти мають всі ресурси, які їм необхідні для вирішення будь-якої проблеми, яку вони нам приносять». В цьому випадку додатковим ресурсом може бути Над-Я. Ви можете запитати:

«Чи може ваше Підсвідомість з'єднатися з поданням про чудовий здоров'я і зцілення, який існує у Над-Я і перенести його в уявлення, яке Підсвідомість використовує, щоб створювати тіло?»

Неважливо, чи вірите ви в Над-Я чи ні (і чи вірить клієнт в нього чи ні), Підсвідомість клієнта зазвичай відповідає на це питання ствердно і виявляє, що воно знає, як вирішити проблему!

Якщо ж Підсвідомість не відповідає на це звернення до Над-Я, я зазвичай переходжу до Терапії Лінійного Вре-

Еріксоновському втручання

мені®, яка може використовуватися, поки клієнт перебуває в стані трансу. Якщо вам потрібна інформація по Терапії Лінійного Времені®, ви знайдете повний опис методів в моїй книзі Терапія Лінійного Часу і Основа Особистості.

Ступінь 2. Чи може ваше Підсвідомість зцілити умови, обмеження? Як і раніше: якщо відповідь «Ні», попросіть Підсвідомість з'єднатися з поданням про чудовий здоров'я і зцілення, яке існує в Над-Я. Тримайте в розумі, що Підсвідомість може зцілити фактично все, що клієнт приніс вам в якості проблеми. Мій власний досвід, - і незліченну кількість експериментів, відображених в документах з 1960-х років, - показує, що як тільки ми залучаємо допомогу підсвідомості, починається чарівництво.

Якщо у вас є необмежена впевненість щодо того, що клієнт може, і ви описали свою впевненість в словах, на які клієнт може покластися, ви можете грати сильну роль у сприянні змінам у клієнта. Звичайно, основна частина відповідальності залишається на клієнті. Зміни, яких він досягне, будуть результатом його спілкування з власним Підсвідомістю. Я весь час кажу своїм клієнтам: «Ви можете зробити все, але робите Чи ви або немає, залежить від вашої здатності спілкуватися зі своїм Підсвідомістю. Я тут для того, щоб допомогти вам розвинути цю здатність ».

Ступінь 3. Чи правильно буде зцілити це зараз або вибудувати ступені зараз для зцілення?

Іноді буває так, що Підсвідомість знає, що робити і розуміє, що бажані зміни можливі, але відчуває, що зараз було б неправильно починати і здійснювати зміни.

Якщо ми приймаємо постулат про те, що основна мета функціонування підсвідомості - благополуччя тіла, то питання доречне. Існують кілька причин, за якими Підсвідомість може не бути впевнене, що

гіпноз

Зараз правильний момент для вирішення проблеми. Підсвідомість може потрапити в положення, коли воно помиляється з приводу того, що передбачає робити, це може бути результатом потоку оманливих повідомлень, фільтруються через Свідомий Розум: «Зроби це. Відчуй це ».

У процесі переробки повідомлень, що надходять від засобів масової інформації, Свідомий Розум може зафіксуватися на хвороби. Кожен день телевізійні програми новин представляють сюжети про хвороби, даючи Свідомому Уму набагато більше інформації про хвороби, ніж про здоров'я. Реклама таблеток від застуди може повідомляти: «Прийшов холодну грипозний час року», на яке люди реагують тим, що хворіють на грип. Націленість ЗМІ на хвороби можуть переконати Підсвідомість, що турбота про добробут - не його справа. Але зазвичай, отримавши нагадування, що його основна справа - збереження тіла, Підсвідомість змінює свою думку і починає робити свою роботу. Моя рекомендація вам - працюйте з Підсвідомістю і нагадуйте йому про його високої мети.

В інших ситуаціях Підсвідомість клієнта може думати, що воно в чомусь винувато і потребує покарання. Вам потрібно буде повісті клієнта в роботу з приводу провини, використовуючи для цього Терапію Лінійного Времені® або відновлюючи той випадок з життя клієнта, щодо якого він відчуває провину.

Для того, щоб допомогти Підсвідомості зрозуміти, що в наявності є все для вирішення проблеми, дуже корисний навик відновлення. Відновлення полягає в тому, що ви допомагаєте клієнту побачити в ситуації інший сенс або інше значення його поведінки або поведінки іншої людини. Це ключовий навик в гіпнотерапії і в НЛП.

Мої тренінги «Практик НЛП» і «Майстер-практик НЛП» включають покрокову інформацію про те, як проводити відновлення. Я рекомендую книгу Еріксен-на і Россі «Відновлення життя в гіпнозі» (Life Re-framing in Hypnosis). Книга Леслі ЛеКрона «Самогіп-

Еріксоновському втручання___101

ноз »(Self Hypnotism) також дасть вам цінну інформацію про відновлення і роботі підсвідомості.

Ступінь 4. Чи є інші проблеми, з якими ваше Підсвідомість хоче працювати? У підсвідомості може бути своя черговість того, з чим йому треба працювати. Якщо на це питання воно відповідає «Так», вам потрібно виявити, з чим ще воно хоче працювати і повернутися назад до Сходинки 1.

Питання четвертої Сходинки - необов'язковий. Я пропускаю це питання, якщо працюю з «зціленням життя» клієнта. З іншого боку, якщо клієнт прийшов до мене, щоб я йому допоміг позбавитися від зайвої ваги, я, звичайно, спершу його Підсвідомість: «Чи є інші проблеми, з якими ви хочете працювати?»

Ступінь 5. Підсвідомість, починай і зціли (ім'я клієнта). Іноді Підсвідомість знає, що треба робити і розуміє, що це можливо і є все необхідне для цього, але відчуває, що у нього немає дозволу від Свідомого Ума.

Більшість людей регулярно дають своєму Підсвідомості суперечливу інформацію. Наприклад, сьогодні ця людина - прекрасний, а завтра - поганий, сьогодні вам ця людина подобається, а завтра - ні. Підсвідомість заплутується, бо воно приймає буквально все, що ви говорите і про що думаєте. На Сходинки 5 ви даєте Підсвідомості чітке дозвіл починати і вилікувати ситуацію.

Ступінь 6. Як швидко ваше Підсвідомість почне зцілення? Як швидко воно закінчить? Вам потрібно дати Підсвідомості будь-які параметри. Якщо ви працюєте над фізіологічної ситуацією, такий, як виразка, вам потрібно сказати Підсвідомості: «Як швидко ти почнеш виліковувати це? Іноді Підсвідомість любить відразу починати виліковувати такі речі, як виразка, а іноді йому потрібно багато-багато часу, щоб почати процес, може бути, навіть цілих 24 години. Що ти перед-

гіпноз

почитаєш? »Тоді Підсвідомість дасть вам час, коли воно почне.

Потім скажіть Підсвідомості: «Скільки часу займе процес зцілення? Іноді Підсвідомість любить закінчувати процес зцілення у відносно короткий термін, наприклад, ... ». Тут на сцену виходить ваше знання тіла. Якщо ви збираєтеся мати справу з фізіологічними процесами, вам слід прочитати книгу Діпак Чопра «Зцілення по суті» (Quantum Healing). Вона містить велику кількість інформації щодо того, як швидко система Свідомість-Тіло може зцілити саму себе. У випадку з кровоточить виразкою ми знаємо, що наш шлунок створює нові тканини для внутрішньої слизової оболонки кожні п'ять днів. Таким чином, виразка може повністю зникнути за 5 днів.

Якщо Підсвідомість не хоче починати лікування прямо зараз, ви підштовхне його або дасте йому стільки часу, скільки йому потрібно? Я вважаю за краще дати Підсвідомості розумні параметри і потім дозволити йому вибрати час, коли воно хоче почати. Як я розумію, іноді у підсвідомості може вже бути список речей, які йому потрібно завершити. Тому воно може сказати: «Ну, на сьогодні у мене дуже багато справ, але я, звичайно, можу почати завтра днем».

Історія

До мене прийшов клієнт з кровоточить виразку. Коли я пропрацював 6 ступенів, описаних вище, Підсвідомість клієнта сказало мені: «Так, я знаю, що робити, щоб вилікувати виразку. Це можливо. Це нормально".

Я сказав: «Добре. Підсвідомість, як швидко ти почнеш виліковувати це?

Іноді Підсвідомість любить відразу починати виліковувати такі речі, як виразка, а іноді йому потрібно багато-багато часу, щоб почати процес, може бути, навіть цілих 24 години. Скільки часу тобі знадобиться? »

Еріксоновському втручання___103

Підсвідомість клієнта відповіло: «Я хотів би почати прямо зараз». Я запитав: «Як швидко ти закінчиш? Іноді Підсвідомість любить закінчувати процес зцілення у відносно короткий термін, наприклад, за 5 днів. Іноді Підсвідомості треба багато-багато часу, щоб завершити зцілення, наприклад, навіть 7 днів ».

Підсвідомість сказало, що лікування виразки, яка кровоточить займе 7 днів. Коли 7 днів по тому клієнт прийшов до лікаря, від виразки не залишилося і сліду. Тут немає чарівництва. Просто для лікування ми заручилися підтримкою підсвідомості клієнта.

Що було цікаво, так це те, що через 3 місяці цей клієнт написав мені, і по його листа відчувалося, що він окрилений процесом. Він писав: «Моя виразка відновилася. На це раз я вирішив, що можу діяти так само добре, як і ви тоді, Тед. І я можу позбутися від неї сам, і я зробив це! »Надихнути то, що тепер цей клієнт міг безпосередньо розмовляти зі своїм Підсвідомістю без моєї допомоги. Він був повністю здатний зцілити себе самого, грунтуючись на більш тісних взаєминах зі своїм Підсвідомістю.

глава 12

Маятник і інші ідеоллоторние сигнали

Узагальнений зразок гіпнотичного сеансу, описаний в Главі 11 - модель для відновлення діалогу з Підсвідомістю клієнта, в той час як клієнт знаходиться в трансі. Маятник може бути дуже корисним пристосуванням для полегшення діалогу, коли клієнт ще не демонструє феноменів глибоких рівнів трансу, або коли клієнт хоче ліквідувати проблему, але поки ще не готовий мати справу з першопричиною, її викликала.

Історія

Ось приклад того, як я дуже успішно використовував маятник. До мене прийшла жінка, яку три дні тому пограбували, з нею дуже жорстоко обійшлися. Щоночі з часу пограбування вона прокидалася від своїх криків. Незважаючи на те, що їй було нестерпно боляче розповідати про цю подію, вона виявляла дуже сильне бажання за допомогою трансу позбутися проблеми. Для неї бажаним результатом було спокійно спати протягом усієї ночі і прокидатися відпочила.

Я надів петельку від маятника на палець жінки і через маятник почав бесіду з її Підсвідомістю.

Маятник і інші ідеомоторні сигнали___105

Я запитав: «Чи можу я отримати сигнал« Так »? І чи можу я отримати сигнал «Ні»? »Маятник хитнувся і ясно показав протилежні напрямки, демонструючи відповіді її підсвідомості.

Я запитав: «Чи знає ваше Підсвідомість, що робити, щоб міцно спати протягом усієї ночі?» Її Підсвідомість показало на «Так».

Я запитав: «Чи можливо звільнитися від негативних емоцій, необхідних для позбавлення від проблеми, щоб ви могли спати спокійно протягом всієї ночі?» Її Підсвідомість відповіло «Так».

Я продовжував: «Чи готове Підсвідомість звільнитися від цих негативних емоцій?» Підсвідомість дало мені чітке «Так».

Я сказав: «Добре, Підсвідомість, починай. Як швидко ти хочеш почати процес позбавлення від негативних емоцій? Іноді Підсвідомість любить починати відразу, а іноді йому потрібно від 12 до 24 годин, щоб почати процес. Чи хочеш ти почати прямо зараз? »

Підсвідомість просигналізувало: «Ні». Мені сподобалося «Ні» саме в цьому місці, так як це показувало, що Підсвідомість цієї жінки насправді розмірковує, що робити.

«Чи хочеш ти почати через 12 годин?» Її Підсвідомість відповіло: «Так».

Я продовжував: «Іноді Підсвідомість інших людей любить закінчувати такі процеси, як цей, дуже-дуже швидко, за 24 години. Іноді йому потрібно багато часу, щоб вирішити таку проблему, наприклад, 48 годин. Ти хочеш закінчити за 48 годин? »Ясна« Ні ».

«Ти хочеш закінчити за 24 години?» Знову «Ні».

106___гіпноз

Я спробував ще раз: «Ти хочеш закінчити менш, ніж за 24 години?» Все так же «Ні». Я був радий, що ми хоча б спілкуємося.

Я запитав: «Чи хочеш ти закінчити за 36 годин?» І Підсвідомість жінки через маятник показало чітке «Так».

У цю ніч жінка прокидалася і кричала. На наступну ніч і щоночі після вона спала спокійно весь час і прокидалася відпочила. Це було дуже загальне втручання, протягом якого я просто попросив її Підсвідомість піти туди, куди йому потрібно, щоб клієнтка могла відчувати себе комфортно. З точки зору Терапії Лінійного Времені® це втручання не торкнулося основної причини проблеми ... Фактично, клієнтка не була готова зачіпати її. Я запропонував їй скористатися ТЛВ, щоб впоратися з травматичним матеріалом, коли вона буде готова зробити це.

Коли використовувати маятник

Коли клієнт просить допомогти вирішити поточну проблему, ні ви, ні клієнт може не знати про її джерелі. Проводячи втручання, Еріксон весь час сфокусував свою увагу не тільки на рішенні поточної проблеми, але також торкався лежать в її основі переконання і вірування підсвідомості клієнта. В іншому випадку проблема може виникнути знову і знову.

Якщо ви практикуєте втручання з використанням маятника, наприклад, для лікування виразки, яка кровоточить, то, якщо ви не знімете психологічну причину її виникнення, вона може виникнути у клієнта повторно. Найбільш ефективний спосіб втручання для физи-

Маятник і інші ідеомоторні сигнали

чеського лікування клієнта, який я знаю - це спочатку з допомогою Терапії Лінійного Времені® з'ясувати психологічну причину виникнення захворювання, а потім використовувати гіпноз, можливо, з маятником, щоб адресуватися фізичній висловом цього захворювання.

Я завжди ношу маятник з собою, тому що це корисне пристосування для роботи з такими клієнтами, які мають складності при зануренні в транс або не в змозі проходити процедури Терапії Лінійного Времені® через нестачу концентрації, слабку здатність до візуалізації, або через опору в тому, щоб піднятися над своєю Лінією Часу. Маятник сам по собі може полегшити вхід в транс. Також, коли клієнт починає бачити відповіді, які дає його власне Підсвідомість, маятник стає потужним переконанням.

Як використовувати маятник

Для використання маятника під час втручання вам потрібні дві речі: сам маятник і маятникова карта.

Найкраще мати маятник, який повисає між зімкнутими пальцями (див. Малюнок). Це робить маятник незмінно зафіксованим на пальці і дозволяє йому вільно коливатися. Крім того, увагу клієнта не відволікається на необхідність тримати мотузку або ланцюжок. Ви можете знайти маятники такого типу в спеціалізованому магазині.

Ви можете скопіювати таку маятникову карту:

маятникова карта

   Так  
 Може бути    Не впевнений
   немає  

гіпноз

Почніть з показу того, як клієнтові сидіти і тримати руку, щоб використовувати маятник. Лікоть повинен спочивати на нерухомій поверхні (найкраще поверхню будь-якого столу). Передпліччя повинне розташовуватися майже вертикально. Кисть руки повинна бути повністю розслаблена і «звисати» від зап'ястя, (див. Малюнок).

Коли ви будете встановлювати руку і кисть клієнта в це положення, ви можете викликати каталепсію руки, якщо під час дотику застосуєте принцип, що «двозначність в будь-який репрезентативною системі викличе виникнення трансу». Доторкніться до руки клієнта дуже легко, направляючи його передпліччя в верти-

Маятник і інші ідеомоторні сигнали___109

вертикальне положення. Доторкніться до руки також легко, щоб ваше дотик було двозначним, тобто клієнт не впевнений в моменті, коли ви його торкнулися. Поки його Підсвідомість зайнято цим двозначним дотиком, залиште його передпліччя спрямованим в повітря.

Виникнення каталепсії руки, висловлювали свою думку в книзі «Проживання гіпнозу» (Experiencing Hypnosis) Еріксон і Россі, допоможе клієнтові відчувати себе більш комфортно при використанні маятника і зробить процес більш успішним.

Рука клієнта знаходиться в стані каталепсії, і ви прикріплюєте маятник на його вказівний палець. Якщо для клієнта це перший випадок використання маятника, виділіть час на те, щоб його Підсвідомість звикло до нових відчуттів, поки ви інструктуєте його, як реагувати. Вам потрібно попросити Підсвідомість клієнта вибрати три сигналу: «Так», «Ні» і «Ще не готовий зрозуміти на свідомому рівні».

Почніть говорити клієнту: «Чи може ваше Підсвідомість дати мені сигнал« Так », який легко побачити? Іноді Підсвідомість любить давати мені сигнал «Так» таким чином ». Візьміть маятник і потримайте його майже горизонтально, а потім дозвольте йому коливатися вперед і назад по великій траєкторії. Скажіть: «Це буде найкращий відповідь».

Потім скажіть: «А іноді Підсвідомість любить давати мені сигнал« Так », який легко побачити, ось таким чином». На цей раз пустіть маятник гойдатися в іншому напрямку, кажучи при цьому: «Це буде також чудово підходить сигналом».

Цей показ дає Підсвідомості і пальцю дотикове, кинестетическое відчуття коливання.

Тепер скажіть клієнту: «Тепер попросіть своє Підсвідомість показати нам сигнал« Так ». Потім повторіть про себе кілька разів: «Сигнал для« Так », Сигнал для« Так ». Правильно ». Почекайте деякий час. Якщо після цього ви бачите двозначний або дуже слабкий сигнал, скажіть: «Добре. Тепер може ваше Під-

гіпноз

свідомість посилити цей сигнал, щоб його було легко побачити. Та правильно".

Якщо ви використовуєте маятникову карту, помістіть її зараз під маятник так, щоб вона відповідала сигналу «Так».

Тепер повторіть процедуру для сигналів «Ні» і «Ще не готовий зрозуміти на свідомому рівні». Дуже часто, якщо не завжди, «Так» і «Ні» будуть знаходитися в точно протилежних напрямках, відповідаючи схрещеним лініях карти. Іноді Підсвідомість буде давати кругові сигнали, маятник буде коливатися за годинниковою або проти годинникової стрілки ... або в обох напрямках. Будьте вдячні і Підбадьорити Підсвідомість: «Велике спасибі тобі, Підсвідомість, за допомогу в спілкуванні».

Як тільки ви налагодили систему чітких сигналів з Підсвідомістю клієнта, дотримуйтесь узагальненої моделі гіпнозу з Глави 11.

Додаткові відомості щодо використання маятника

Деяких клієнтів краще спочатку ввести в транс, а потім використовувати маятник. Більшість клієнтів, однак, добре використовують маятник без формального занурення в транс. Він дуже допомагає в роботі з клієнтами, які спочатку пручаються занурення в транс.

Маятник - це пристосування біологічного зворотного зв'язку. Він працює через об'єднання процесів, що йдуть в Свідомості і Підсвідомості. Це означає, що клієнту потрібно бачити маятник і його сигнали. Те, що він свідомо бачить руху маятника, дає основу його Підсвідомості для спілкування за допомогою посередника.

Іноді клієнт буде впевнений в перешкодах в проходженні сигналів від його підсвідомості. Він може сказати: «Боюся, що я не вірю в відповіді, які отримую» або «Я не вірю, що Свідомий Розум не створює перешкоди». Якщо причина в цьому, ви можете сказати клієнту: «Про-

Маятник і інші ідеомоторні сигнали.

сто не створюйте перешкоди для маятника. Усередині свідомості будьте нейтральні і просто дозвольте траплятися того, що трапляється ».

Якщо це переконання у клієнта все ще залишається, заблокуйте його зір за допомогою аркуша паперу. Це означає, що ви дійсно тримайте аркуш паперу між особою клієнта і маятником. У той момент, коли клієнт починає відповідати, приберіть листок, щоб він міг бачити коливання маятника. Це прийом допоможе підтримати біологічний зворотний зв'язок процесу.

За допомогою маятника ви можете мати спілкування з Підсвідомістю в повному обсязі без глибокого трансу, і це доведено.

Інші ідеомоторні сигнали

Маятник найбільш часто використовується, якщо в наявності є друга людина, яка допомагає. Є ще два ідеомоторних сигналу (т. Е. Руху тіла, які несуть повідомлення від підсвідомості), які можуть бути легко отримані, коли людина знаходиться один, при цьому немає видимих ??ознак трансу. Я, загалом, показую їх дітям, щоб вони використовували їх в школі, але ніхто не може використовувати їх.

Перший сигнал називається «Грузлий».Він в основному призначений для отримання відповідей «Так - Ні». Візьміть зошит з пластикової обкладинкою. Доторкніться м'яким кінчиком вказівного пальця до слизького пластика, який покриває зошит.

Швидко тріть пальцем вперед і назад вздовж краю. Попросіть своє Підсвідомість дати сигнал «Так». Тріть вперед і назад знову, просите дати сигал «Ні». Відзначте різницю в тому, як рухається ваш палець по пластику, коли дає відповідь «Так» і «Ні». Коли ви відзначили, де розташовуються «Так» і «Ні», за один раз концентруйтеся тільки на одному питанні, і використовуйте цей прийом, щоб дозволити вашому Підсвідомості дати вам відповідь. Кожен з студен-

гіпноз

тов, якого я навчив цього прийому, показали збільшення свого середнього бала як мінімум на один пункт!

Другий сигнал називається "А Б В Г".Він дуже добре підходить для здачі тестів, де з кількох запропонованих відповідей треба вибрати один правильний. Для прийому «АБВГ» використовуйте недомінантний руку (для правші - ліву, для лівші - праворуч). Покладіть кисть цієї руки на коліно так, щоб пальці залишалися в повітрі. Пальці не повинні стосуватися коліна, тому що ви хочете отримати повний ідеомоторні відповідь. Сфокусуйте свою увагу на пальцях і попросіть свою Підсвідомість: «Дай мені сигнал для А». Чекайте сигнал ... легкий рух одного з пальців. «Дай мені сигнал для Б». Чекайте сигнал. Після того, як ви побачили сигнали для всіх чотирьох відповідей, сконцентруйтеся на питання з тесту і спостерігайте за пальцями, щоб отримати відповідь. Ви можете уявити, як цінний прийом А Б В Гв аудиторії? Один з наших студентів, який навчив цього прийому свого племінника, повідомляє, що його племінник на тестовому іспиті набрав 96 балів, а до цього найвищий результат був 85.

Це шахрайство? Як ми можемо дізнатися, що студент щось вивчив? Моя відповідь: то, що ми вивчаємо, нашу поведінку, зміни, зберігається в Підсвідомості. Все, що ми робимо - це знаходимо ефективні шляхи спілкування з Підсвідомістю і доступ до інформації, яка вже там зберігається. Тут немає ніякого шахрайства! Факт полягає в тому, що Підсвідомість чесно записує все, що ми переживаємо, відчуваємо. Якщо ви можете підлаштуватися до Підсвідомості, ви маєте доступ до будь-якого відповіді, який вам потрібен.

З клієнтами я вважаю за краще використовувати маятник, а не прийоми «Грузлий» або «АБВГ», тому що рух маятника легко побачити. Під час шкільного тесту, проте, ви не можете допустити, щоб ваші син або дочка сказали: «Вибачте, я збираюся дістати свій маятник!»

глава 13

метафори

У розділі 4 ми обговорювали мовні гіпнотичні патерни Мілтоновской моделі, які Еріксон розробив для використання дозвільного недирективного стилю занурення в транс. Ми дізналися, що ключовий принцип, що лежить в основі Мілтоновской моделі, полягає в наступному: двозначність будь репрезентативною системи викликає транс.

Практикуючи багато років, Еріксон виявив, що він може ввести клієнта в транс без будь-якої формальної процедури, просто розповідаючи історії, які викличуть цікавість підсвідомості клієнта, і тим самим відкриють канал для прямого діалогу з Підсвідомістю. Ці історії називаються метафорами.

У цьому розділі ви прочитаєте приклади метафор. У багатьох місцях вони будуть включати слова, виділені курсивом. курсив - Це не для наголоси, а щоб привернути вашу увагу до слів і фраз, які є прикладами патернів Мілтоновской моделі з Глави 4 або Еріксоновському технік, таких, як вкраплені команди, з Глави 9. Поля в цьому розділі будуть давати посилання на петлі. Ми обговоримо петлі пізніше в цій главі.

гіпноз

Метафори з множинними вкрапленнями

Відкрита Петля № 1

Еріксону знадобилося багато часу, щоб розробити способи плавно підвести клієнта до взаємодії з його Підсвідомістю. Подумайте про це хвилинку. Він практикував гіпноз кожен день з 1920 до своєї смерті в 1980 році. І протягом цих 60 років він часто брав по 14 клієнтів в день, іноді 7 днів на тиждень. Як я вважаю, якщо ви будете також робити, ви теж будете добре розбиратися в гіпнозі. Через деякий час ви зрозумієте, що робити. Еріксон говорив: «Мені треба було багато часу, щоб зрозуміти це, але як тільки я це зрозумів, якість моєї роботи стало значно краще. Мені стало набагато легше викликати транс у своїх клієнтів. І я зрозумів: найголовніше, що повинно відбуватися в гіпнозі - це використання (утилізація). Нам потрібно зрозуміти і використовувати вже існуюче, то, що клієнт привносить в гіпноз ». Він також говорив: «Хоча на початку своєї професійної діяльності я говорив клієнту, що йому треба робити, давав інструкцію: «Поринайте в транс», тепер я більше не кажу такого ». Він продовжував: «Одна з речей, які на ранньому етапі я дізнався в процесі вивчення того, як спілкуватися з Підсвідомістю, було ось що: я просто сідав за друкарську машинку, і друкував 30 сторінок заміток ». Уявіть собі це. «Через один інтервал, вузькі поля, машинописні сторінки, всі ті речі, які я міг сказати пацієнту про те, як легко увійти в транс. Він продовжував: «І, по мірі того, як я продовжував практикувати, і в міру того, як зростав мій досвід, я зміг скоротити записи до 25 сторінок, потім до 20, потім 15, потім 10, а потім 9 сторінок, 8 сторінок, а потім 7, потім 6, потім 5, і 4, і 3, потім 2, і потім 1. А потім, - він продовжував, - я зміг з-

метафори

Крат їх до одного абзацу, а потім до одного пропозиції, а потім я зрозумів, що мені не треба використовувати слова зовсім. Що я зрозумів, так це те, що, використовуючи природно виникають стану клієнта, я можу почати асистувати клієнту в зануренні в глибокий транс ».

Таким чином, що дійсно важливо, поки ми обговорюємо Еріксонівський гіпноз, - це здатність дивитися на людину і бачити, в якому він знаходиться стані ... і передчувати те, що він збирається зробити до того, як він сам це усвідомив. Це і є Використання, як ми вже обговорювали в Главі 5. Використання залежить від вашої здатності звертати увагу на деталі.

Відкрита Петля № 2

І якби я міг зробити вам подарунок, я б подарував вам цікавість. Я не знаю, пам'ятаєте ви той час, коли ви були дитиною, але коли я був дитиною, мій тато любив зазвичай ховати різдвяні подарунки в гардеробну кімнату в своїй спальні. А я завжди хотів знати, що там було. А ви? Тому я чекав ... Я виріс в місті Сиракьюз, де багато снігу, і, коли мої батьки виходили, щоб почистити від снігу виїзну дорогу, я біг в батьківську спальню, поруч з вбиральні, і видряпується на стілець. Я визирав у вікно, щоб подивитися, як там у них справи з чищенням снігу. Потім я біг до роздягалки і хапав найбільший подарунок. А що ви спочатку робите з коробкою, в якій подарунок? Трясе її ... Тому що ви хочете дізнатися, а що там всередині. Потім ви дивитеся на обгортку. За обгортці ви можете багато чого сказати, правда? Так можете. І ви дивіться, що ще можна дізнатися. Наприклад, важка чи коробка, тонка чи обгортка? З якого вона магазину? Через якийсь час ви помічаєте, що в деяких місцях обгортка досить тонка, щоб бачити крізь неї. І, якщо ви насправді відчуваєте, що маєте право, і якщо ви відчуваєте, що у вас

гіпноз

є достатньо часу, ви можете навіть трохи відігнути краєчок обгортки, обережно, сподіваючись не порвати її. Ви зробили це, я знаю, що зробили ... сподіваючись не порвати обгортковий папір. І потім ви дивитеся всередину. Якби я міг зробити вам подарунок, я б подарував вам таку цікавість, цікавість з приводу того, а що там робиться в світі, таке, що ви дивіться на клієнта, таке, що ви звертаєте увагу на кожну деталь.

Відкрита Петля № 3

Еріксон розповідає дивовижну історію, яка записана в книзі «Мій голос піде з тобою» (My Voice Will Go With You) Сідні Розена (Sidney Rosen). Один зі студентів Еріксона, назвемо його Джон, був так захоплений і зачарований гіпнозом, що захотів вивчити про нього все, що є. Еріксон порадив Джону звертати пильну увагу, бути дуже уважним до людей навколо нього. Джон навчався в інституті, і одного разу професор запитав його: «Джон, як ти збираєшся виконати тест?» А Джон відповів: «Я напишу його дуже добре, професор, тому що у вас тільки 10 питань, і вони такі ...» І Джон перерахував назви всіх десяти питань. Професор, який був в шоці, сказав: «Джон, ти явно залазив в мій стіл, тому що ти не тільки знаєш назви питань, але ти також знаєш, в якому порядку вони розташовані. Ми йдемо до декана ». Він відвів Джона до декана, і Декан запитав: «Джон, ти зшахраювати?» А Джон відповів: «Ні, і я можу це довести. Будь ласка, пошліть кого-небудь в мою кімнату, щоб принести мою зошит ». І вони послали іншого студента в кімнату Джона, щоб той приніс його зошит. Коли студент приніс її, вони відкрили зошит і побачили, що конспекти Джона були надзвичайно хорошими. Близько якихось записів він поставив одну зірочку, а біля інших він поставив 2 зірочки, а близько якихось поставив 3, а близько якихось - 4 ... або 5, а близько інших - 6, але тільки за певних Джон

метафори

поставив 7 зірочок, і вони не були розставлені по порядку 1, 2, 3, 4, 5. Ні ні. Перша була 6, друга була 1, третя була 4 і так далі. І Джон сказав: «Ви знаєте, багато чого можна сказати, якщо звертати пильну увагу на те, що професор каже, бо у всіх викладачів є свої власні ідеї з приводу того, що вони люблять, і що вони не люблять». І ще він сказав: «Все, що я робив, це звертав пильну увагу на професора, і уважно слухав тон його голосу, і дивився на нього ». Ви знаєте, Еріксон вважав Джона одним з кращих своїх студентів. З тих пір він завжди радив студентам звертати увагу на речі, на які вони зазвичай не звертали уваги-речі, які люди говорять і роблять. Він знав, що, звертаючи на це увагу, вони можуть почати включати силу підсвідомості своїх клієнтів.

Відкрита Петля № 4

Один з найбільш вражаючих прикладів сили підсвідомості міститься в книзі «Психобиология лікування системи, свідомість / тіло» (The Psychobiology of Mind / Body Healing), де Ернст Россі пише про випадок, який був опублікований в Журналі Американської Медичної Асоціації (Journal of The American Medical Association). Пан Райт страждав на рак легенів. Це було в 1950-х роках, коли був винайдений препарат Кребіозен (Krebiozen). До цього часу пан Райт вже деякий час був хворий на рак і був упевнений, що буде знайдений препарат, який вилікує його, і він, нарешті, буде зцілений. Він був уже на штучному диханні, і, на думку лікарів, йому залишилося жити близько трьох місяців. Так сталося, що лікарню, в якій лежав пан Райт, вибрали для проведення першого етапу випробувань Кре-біоза. Лікар вирішив використовувати пана Райта як одного з тестованих пацієнтів, хоча він і не дуже підходив по критеріям, необхідним для участі в випробуванні препарату. Перший раз пану Райту дали Кребіозен в п'ятницю. Його лікуючий лікар відправився на вихідні,

гіпноз

попередньо залишивши медсестрам інструкції про те, як давати ліки.

Повернувшись в понеділок, доктор був здивований, коли виявив пана Райта, розгулював по раковому відділенню і розповідав іншим пацієнтам про чудеса Кребіозена. Зі зрозумілих причин натхнений, доктор негайно обстежив пана Райта і знайшов у нього істотне поліпшення. Потім він поспішив обстежити інших пацієнтів відділення, які також отримали Кребіозен; у них лікар не знайшов абсолютно ніяких змін.

Г-н Райт продовжував робити ін'єкції ліки. Після одного-двох місяців він видужав досить, щоб виписатися з лікарні. Він повернувся до свого захоплення, а саме до пілотування свого особистого літака, який не був обладнаний системою герметизації. Так як він літав на висоті 12 000 футів, його доктор вирішив, що у пана Райта рак легенів пройшов.

Через три місяці, протягом яких пан Райт продовжував польоти, а також регулярно отримував ін'єкції препарату, одна газета написала, що Кребіозен не так ефективний, як думали спочатку. У паніці пан Райт подзвонив в лікарню і запитав свого доктора, що відбувається. Доктор відповів: «Я не знаю, але я подзвоню розробникам Кребіозена і з'ясую». За один тиждень пухлина у пана Райта виникла знову, і він знову опинився в лікарні під апаратом штучного дихання.

Потім доктор подумав: «Мені треба зробити щось, що я б нізащо не зробив в звичайних обставинах». Він сказав пану Райту, що отримав партію нового, покращеного Кребіозена, в якій усунуті недоліки попередньої партії. І він почав проводити для пана Райта ін'єкції дистильованої води. Через деякий час пухлина пана Райта розтанула як сніг на гарячій плиті. Через місяць він виписався з лікарні і знову приступив до польотів на своєму літаку.

1 Фут = 30,48 см - Прим. пров.

метафори

Відкрита Петля № 5

Тепер одна з моїх найулюбленіших історій. Одного разу, коли дуже молодий Мілтон Еріксон гуляв по вулиці міста, де він тоді жив, він почув якийсь шум, що лунав здалеку. І він сказав собі: «Я думаю, що тут є щось, чого можна навчитися ». Тому він подивився в ту сторону, звідки лунав цей шум, і побачив будівлю, на даху якого була велика вивіска «Фабрика по виготовленню бойлерів». І він підійшов до будівлі і потягнув на себе двері. Йому коштувало великих зусиль відкрити її. І коли Еріксон увійшов всередину, шум став просто жахливим. Він побачив робітників, які цілеспрямовано ходили туди і сюди по цеху, але він не чув їх. Не знаю, чи знаєте ви, але в той час робили великі бойлерні котли. Уявіть бойлер розміром з цю кімнату. Можете? Бойлер розміром з цю кімнату, покритий сталевими листами товщиною один-два дюйма, а зверху заклепки, можливо, одна заклепка кожні 2 фути, або дві заклепки кожні 18 футів, або 3 заклепки кожен фут, вздовж верхнього сталевого листа, і заклепки по краях, запечатують кути. Якби ви могли уявити себе всередині такого бойлера. Ось такі бойлери вони робили на цій фабриці. І ось, коли Еріксон потрапив всередину, він подумав: «Тут є щось, чого можна навчитися, тому що ці люди спілкуються один з одним, а я не чую їх, але вони-то чують один одного». Але Еріксон не чув їх. Та правильно. І тому він сказав собі: «Тут є щось, чого можна навчитися». Тому він зупинив одного з робітників і сказав йому: «Ви можете запросити сюди боса? Попросіть боса вийти, щоб я зміг поговорити з ним ». Перший робітник, якого він попросив, не знав, що робити, тому Еріксон попросив іншого робочого: «Ви можете запросити сюди боса? Ви можете попросити боса вийти, щоб я зміг дещо обговорити з ним ».

1 Дюйм = 2,5 см - Прим. пров.

гіпноз

Бос вийшов і Еріксон сказав: «Я хотів би поспати тут одну ніч. Я студент і я вивчаю способи спілкування на фабриці з виготовлення бойлерів ». Я думаю, що все було в порядку, тому що бос погодився. І ось Еріксон пішов додому, взяв подушку і ковдру і повернувся на бойлерну фабрику, і він піднявся сходами, штовхнув двері і раптово опинився знову в цьому шумі ... від робочих, які ходили туди-сюди, від листів стали, що рухаються з конвеєрів , від заклепщіков, які ці бойлери заклепивалі. І він сказав: «О Боже, я майже не чую то, як я думаю». Але він знайшов вихід із ситуації. Він поклав подушку, ліг на неї, затишно згорнувся під ковдрою ... але навіть і тоді шум залишався в його голові ... такий же оглушливий. Але близько півночі він зміг взяти весь шум і вийняти його з голови, а потім він заснув. Дуже добре.

Еріксон завжди вибирав такі ситуації, як ця. Ситуації, в яких він міг навчитися. Та правильно. Тому, що відбувається всередині вас. Чи не в вашому свідомо Умі - в Підсвідомості ... в цьому Підсвідомості ... ви не заперечуєте, правда?

Нотатки на полях

Метафори - найм'якший, найбільш елегантний спосіб почати розмовляти безпосередньо з Підсвідомістю вашого клієнта. Це можуть бути історії з вашого життя або з життя когось іншого або придумані історії. Вони можуть звучати правдиво або містично. Це можуть бути історії, що відбулися насправді чи вигадані спеціально для ситуації вашого клієнта.

Чи помічали ви, що перед обличчям аудиторії професійний оратор майже завжди починає з метафори? Метафорою оратора часто може бути жарт, а іноді - драматична історія. Оратор робить це для того, щоб познайомити вас з темою його виступу. Промовці можуть знати, а можуть і не знати, чому метафора - найкращий початок виступу ... вони можуть розуміти, а можуть і не розуміти, що цим вони привертають увагу

метафори

Підсвідомості своїх слухачів. Але вони знають, що метафора працює.

зміст добре обраної метафори торкнеться щось в життєвому досвіді клієнта (або аудиторії). Процес розпізнавання паралелей є частина того, що служить спусковим гачком для цікавості підсвідомості і відкриває його для діалогу. А основна мета метафори - пробудити в слухачі специфічно націлене ментальний стан ... дуже часто це той стан, який відчуває герой в історії-метафорі. Мова добре розказаної метафори буде чудово двозначним, він буде вільно використовувати патерни Мілтоновской моделі, щоб цікавість підсвідомості клієнта годувалася їм і далі.

Плануючи сеанс гіпнотерапії, Еріксон переглядав свої записи про поточну проблему клієнта і його особистої історії, і потім вибирав або придумував декілька відповідних метафор. Керуючи сеансом, він відкривав «петлю», починаючи першу метафору і розповідаючи три чверті її. Потім він переривав цю історію і відкривав іншу петлю, починаючи другу метафору, потім переривав другу і починав третю. Він часто використовував чотири-п'ять метафор. Це служило елегантним способом занурення в транс без спеціального посилання на гіпноз!

Те, що історії-метафори залишалися незавершеними, тобто петлі залишалися відкритими, пробуджувало цікавість підсвідомості клієнта. Коли Еріксон дійшов висновку, що відкриття декількох петель призвело його до прямого спілкування з Підсвідомістю клієнта, тоді він приступав до роботи зі зміни, яка і була метою сеансу. Коли Еріксон завершував роботу зі зміни, він «закривав» останню за рахунком петлю, розповідаючи кінець історії-метафори, і продовжував закривати всі петлі в порядку, зворотному тому, в якому він їх розповідав. Ефект «закривання» метафор вів клієнта до виходу з трансу. Так як Еріксон дуже ретельно вибирав метафори, другий ефект полягав в тому, що кінцівки історій посилювали процес робо

гіпноз

ти зі зміни, в той час як клієнт перебував в трансі.

Критичний момент, від якого залежала ефективність Еріксоновському метафор - це пункт, де переривається розповідь. Добре обраний пункт зупинки перерве розповідь і залишить петлю відкритої в точці найвищого інтересу, виникне відчуття незавершеності, що залучає цікавість підсвідомості клієнта в діалог, який повинен слідувати за розповіддю. «Згортання» петлі задовольнить цікавість підсвідомості і посилить роботу по зміні.

Перед тим, як закінчити цю главу, я буду рекомендувати вам поекспериментувати з Еріксоновському методом вибору серій метафор, які приведуть клієнта в транс і які, після завершення запланованої роботи зі зміни, виведуть його з трансу.

Закривання Петлі № 5

Коли на наступний ранок Мілтон Еріксон прокинувся на бойлерній фабриці, перше, що він почув, це як робочі говорили між собою: «Чому ця дитина думає, що може навчитися тут, коли нам треба було стільки часу, щоб навчитися, як спілкуватися всередині! » Але він знав, що навчився чомусь дуже цінному. Він знав, що навчився чомусь, що може допомагати йому протягом всього його життя. Він знав, тому що якщо ви можете спілкуватися зі своїм Підсвідомістю ... вашим підсвідомо Розумом, ви можете попросити його зробити будь-яку річ. Поліпшити ваше здоров'я, зробити вас щасливим, знайти шлях до виконання ваших заповітних бажань. Просто спілкуючись зі своїм Підсвідомістю. По крайней мере, це те, що думав Еріксон. А ви що думаєте?

метафори

Закривання Петлі № 4

Через шість місяців після другої виписки пана Райта з лікарні Американська Медична Асоціація зробила остаточний висновок: Кребіозен абсолютно даремний в лікуванні раку. Через три дні пан Райт потрапив до лікарні, де і помер.

Найважливіше в цій історії - це те, що всередині свого тіла ви маєте цілющу силу. Перший раз я розповів цю історію на своєму тренінгу Практиків НЛП. У однієї жінки на цю історію була приголомшлива реакція. Протягом тижня у неї зникла пухлина молочної залози. Сила, яку ви маєте, щоб зцілювати, дуже, дуже важлива.

Закривання Петлі № 3

У кабінеті декана професор сказав: «Джон, раз ти знаєш усі 10 питань і порядок, в якому вони йдуть, я вірю, що ти знаєш відповіді ». А декан сказав: «Я збираюся порекомендувати, щоб тобі поставили« 5 »за цей курс». Еріксон сказав, що Джон отримав п'ятірки з усіх курсів, тому що він знав, як звертати увагу на все. Він насправді знав, як дивитися на людей і слухати їх, і він знав, що це було те, що він буде пам'ятати все своє життя. Він так і зробив.

Закривання Петлі № 2

Мене ніколи не зловили на тому, що я дивлюся різдвяні подарунки. ніколи, насправді ніколи. Але вони завжди знали. А тепер, коли ви самі батько, хіба ви не знаєте? Завжди є якийсь маленький знак, трохи порвана обгортка, і ви говорите: «Я думаю, в наступному році я краще поміняю місце, де я ховаю подарунки». Але тільки на мить згадайте своє, то цікавість: Гей, що там? Що відбувається? Там, усередині?

гіпноз

Закривання Петлі № 1

І в міру того, як ви продовжуєте ЛЕГКО І БЕЗ ЗУСИЛЬ ВИВЧАТИ ГИПНОЗ, вам може не потрібно буде писати 30 сторінок, що робив Еріксон. Ви можете покластися на його досвід, щоб говорити все менше і менше, а спостерігати і використовувати більше.

І я можу запевнити вас, що чим більше ви насправді приділяєте увагу деталям, чим багатша буде ваш досвід, коли ви легко вводите клієнта в транс і розмовляєте з його Підсвідомістю.

Практична вправа зі створення метафор

Якщо ви почули попередній розділ «Метафори з множинними вкрапленнями» замість того, щоб читати його, ви, можливо, зазнали транс, викликаний метафорами. Ідея роботи зі зміни, яку я вирішив помістити між відкриттям цього безлічі петель і їх закриванням в зворотному порядку, полягала в тому, що основне в гшгаотерапевтіческом сеансі - швидше навчальний досвід, а не тип особистого зміни.

Я запрошую вас присвятити деякий час тому, щоб спланувати схожі серії з п'яти метафор з множинними вкрапленнями. Спочатку виберіть партнера, з яким ви будете розповідати історії-метафори. (Маючи образ конкретної людини в голові, ви зможете придумати метафори, які матимуть той ефект, який ви запланували саме для цієї людини). Продумайте п'ять історій, кожна тривалістю від 2 до 4 хвилин. Подумайте, якого результату ви хочете досягти, і розставте історії в найкращому порядку. Приготуйте історії в розумі, щоб ви могли почати кожну, розповісти 80-90% її, потім зупинитися і почати наступну.

метафори

Вибираючи зміст метафор, обміркуйте:

- Історії про людей, що-небудь, хто вивчає

- Історії про взаємини, зв'язки, які люди створюють всередині

- Історії про розуміння, якого люди досягають

- Історії, які мають певний, конкретний вплив на людей

- Історія про одкровення, осяяння, які були у людей.

Поки ви обмірковуєте історію, яку ви можете використовувати, уявіть ефект, який вона матиме на вашого партнера, слухача цю історію вперше.

Подумайте, на якому місці ви можете перервати оповідання та де ви повернетеся до них, коли будете закінчувати. Заплануйте, що в середині ви будете проводити роботу зі зміни.

Щоб підготуватися до практичного вправі зі своїм партнером, заплануйте як основний зміст кілька корисних навіювань щодо навчання або щодо розкриття сили підсвідомості.

Для вашої зручності в плануванні метафор скопіюйте діаграму, наведену далі.

Як тільки ви підготували свої метафори і центральне зміст, попрактикуйтесь зі своїм партнером, який буде клієнтом. Попрактикуйтесь кілька разів, спостерігаючи ефект ваших історій і спостерігаючи, як діє той, що ви вибрали зробити зупинки в оповіданні саме в цьому місці кожної метафори. Використовуйте свої спостереження, щоб поліпшити перебіг і ефекти ваших метафор з множинними вкрапленнями до тих пір, поки ви не будете задоволені результатами.

гіпноз

Мовні гіпнотичні патерни

метафори

Поліпшення вашого стилю роботи з метафорами

Еріксону зазвичай потрібно близько тижня, щоб підготувати гіпнотичний втручання для клієнта. Він дуже ретельно продумував метафори, які він буде використовувати.

Поки ви починаєте експериментувати в створенні метафор, я рекомендую два хороших джерела: «Терапевтичні метафори» (Therapeutic Metaphors) Дейві-да Гордона (David Gordon) і «Відповідь - всередині »(The Answer Within) Ленктона і Ленктона (Lankton and Lank-ton). Є кілька хороших курсів по метафор в програмі по соисканию докторського ступеня Американського Інституту гіпнотерапія. Ви отримаєте відмінні результати від ретельного вивчення того, як придумувати метафори і заздалегідь представляти їх ефект. Кращий учитель, тим не менше, - це ваш власний досвід і експерименти в справі створення і використання метафор.

Не обмежуйте себе тими історіями, які ви чули під час лекції і сеансу гіпнозу. Ви можете створювати історії буквально з нічого, які будуть адресовані потребам саме вашого клієнта. Одна з улюблених історій Еріксона - це метафора глибокого рівня про помідори. Клієнтці, яка хотіла скинути вагу, він сказав: «Ви знаєте, на задньому дворі я вирощую помідори. Цікаво те, що вони знають, що є, щоб бути потрібного розміру. Помідори завжди виходять такого розміру, як передбачалося ». І він продовжував цю довгу, насичену метафору про те, як помідори витягають з грунту поживні речовини, беруть потрібну кількість води і потрібну кількість поживних речовин. Ось один із способів проведення втручання!

У міру того, як ви будете продовжувати експериментувати з метафорами, ви знайдете нові способи не

гіпноз

тільки для того, щоб використовувати їх для занурення в транс, але також зможете вплітати їх у роботу зі зміни, яку ви проводите, коли клієнт вже знаходиться в трансі. І ваша тонкість, майстерність і ефективність будуть рости. Люди обожнюють історії. Підсвідомість зацікавлюється метафорами.

глава 14

Послідовна перевірка (тест) на занурення, по Естабруксу

До цього моменту ми займалися Еріксоновському Недирективне, дозвільним підходом. Його легко вивчати і зручно використовувати з більшістю клієнтів, включаючи тих, хто може мати деякі сумніви щодо того, чи можуть вони бути загіпнотизовані. Ми зараз розглянемо причини, за якими іноді використовують більш традиційний підхід до гіпнозу: директивний, авторитарний підхід.

Одна з переваг традиційного гіпнозу полягає в тому, що з його допомогою можна викликати феномени глибокого трансу. Навіть терапевти, які є прихильниками Еріксоновського гіпнозу, зазвичай переходять на авторитарний підхід, коли їм потрібно викликати глибокий транс для того, щоб домогтися феноменів глибокого гіпнозу.

В даний час гіпнотерапія проводиться в основному в Еріксоновському стилі, при цьому клієнт знаходиться в бадьорому стані. У традиційній гипнотерапии, з іншого боку, гипнотерапевт говорить про засипанні з самого початку занурення і вводить клієнта в стан сну. Це особливо корисно, якщо потрібно, щоб клієнт забув те, що сталося під час трансу. Якщо бажаний для клієнта результат, скажімо, кинути курити або щоб виникло відраза до деяких видів жирної їжі, постгипнотические навіювання бу

5 - Тед Джеймс

гіпноз

дуть працювати краще, якщо не будуть перехрещуватися з вселяннями, зробленими під час гіпнозу.

Один з найбільших вчителів традиційного підходу в XX столітті був Джордж Естабрукс, професор Колгейтско-го університету, чия книга Гіпноз (Hypnotism) була опублікована в 1943 році. Естабрукс викладав директивний, авторитарний підхід. Якби ми були повинні зробити вступ до цієї чолі в його стилі, це б звучало так: «Закрийте очі. Ви засинаєте - міцно засинаєте. Розслабте всі ваші м'язи і уявіть, що ви занурюєтеся в глибокий сон. Глибше, і глибше, і глибше. Ви не прокинетеся, поки я не скажу вам ... потім ви тихо прокинетеся і будете почувати себе чудово завдяки цим навіюванням. Ви занурюєтеся в міцний, глибокий сон. Глибше, і глибше, і глибше ». Для довідки повна методика занурення в директивному, авторитарному стилі Естабрукса приведена в Додатку.

Щоб було легко вивчати і практикувати, ми будемо використовувати введення в гіпноз, заснований на стилі Естабрукса, доповнений Еріксоновському Недирективне вселяннями.

Я називаю це Послідовною перевіркою (тестом) на занурення. Я рекомендую вам попрактикуватися з партнером, по черзі беручи участь гіпнотерапевта і Клієнта. Занурення проведе клієнта через усі шість стадій гіпнозу, описаних в Розділі 8. Кожна стадія, якої досягає клієнт, буде успішною перевіркою його здатності гіпнотизувати себе самого. Іншими словами, успіх клієнта по досягненню кожної стадії буде служити як сильний засіб переконання. Таким чином, чим глибше ви занурюєтеся, тим сильніше стає переконання клієнта в тому, що він - прекрасний об'єкт для гіпнозу ... чим глибше він занурюється ... тим більше він приймає ваші навіювання.

Після кожного тесту ви приведете до повторного розслабленню ту частину тіла, яка була задіяна в цьому тесті.

Всі клієнти різні. Іноді клієнт не доб'ється успіху на якомусь рівні занурення, і буде успішний

послідовна перевірка

на більш глибоких рівнях. Якщо після декількох спроб клієнт не вказує того трансового феномена, якого ви від нього очікуєте на цьому рівні, використовуйте все, що він робить замість того, щоб показати потрібний феномен, і переходите до наступного рівня.

Коли клієнт досяг глибокого рівня трансу, проводите потрібні постгіпногіческіе навіювання, і додаткове навіювання, щоб він «забув» постгипнотические навіювання. Перед тим, як ви виведете клієнта з трансу, сценарій вимагає, щоб ви прибрали всі навіювання щодо тесту, щоб клієнт не дотримувався їм після того, як занурення закінчиться.

Використовуючи сценарії, наведені нижче, повторюйте або змінюйте пропозиції так, як вважаєте за потрібне, маючи на меті досягти плавного перебігу процесу і допомогти клієнту в зануренні в стан повного розслаблення.

Послідовна перевірка (тест) на занурення, по Естабруксу

Очі закриваються - Розмова про сон

Зараз, якщо ви хочете, ви можете просто подивитися, чи можете ви закрити очі. І мені цікаво, чи можете ви фантазувати, вигадувати, адже будь-хто може, і уявити собі щось, що ви можете зробити, згадати, як багато ви вигадували, коли були маленьким, або ви просто можете згадати час, коли ви засипали (Позіхання), просто міцно засинали. Тепер, можливо, ви можете згадати час, коли ви були та-а-а-к-і-і-і-м втомленим, і розслабленим ... всі ваші м'язи повністю ... розслаблені ... і просто згадати час, коли ви засипали, занурювалися в глибокий сон. Глибше і глибше і глибше (і т.д.). Та правильно. Тепер, це важливо, ви можете залишатися сонним так довго, як ви хочете залишатися сонним, поки я вам не

гіпноз

скажу, і пам'ятайте, що ви весь час будете чути звук мого голосу, як би далеко або глибоко ви не пішли, і ви завжди будете почувати себе прекрасно і все буде прекрасно як результат цих навіювань. Тому все нормально, просто йдіть вперед і занурюйтесь в міцний, міцний сон. Глибше і глибше і глибше засинаєте. (Продовжуйте говорити в тому ж дусі протягом 5 хвилин). Ви можете пам'ятати, а можете і забути все, що трапиться. Це нормально.

Повіки щільно закриті

Тепер слухайте. У міру того як ви розслабляєтеся глибше і глибше, ви знаєте, що ваші очі закриті, і ви можете не помітити, що ваші повіки такі важкі, і насправді вони так щільно разом зімкнути, що ви можете знайти дивним, коли виявите, що очі закриті щільно, щільно, щільно. Та правильно. Ваші повіки щільно зімкнуті разом, і ви не можете відкрити свої очі, як би сильно ви не намагалися, і чим більше ви намагаєтеся, тим щільніше вони закриваються. Якщо ви хочете спробувати, починайте, тримаю парі, що ви спробуєте і з приємним подивом виявите, що не можете.

Розслаблення. Тепер розслабте все. Розслабте ваші повіки. Вони повертаються до нормального стану, і ви міцно спите. Міцно, міцно спите, і ви будете спати, поки я не скажу вам. Потім ви прокинетеся тихо і легко ... а поки просто розслабте все і спите, спите, спите.

задерев'янілими рука

Тепер настав час для нашого наступного тесту. Тому просто уявіть, що ваша права рука, прямо там, де вона знаходиться (Опишіть), стає задерев'янілими і не гнеться, задерев'янілими і не гнеться. Гнеться і задерев'янілими. Всі знають відчуття від заліза, такого негнучкого і жорсткого, прямо як ви ... не

Послідовна перевірка ...___133

можете зігнути свою праву руку. Вона просто як залізний прут, тверда, жорстка і негнучка. Неможливо зігнути вашу праву руку, таку жорстку. Б'юся об заклад, що ви спробуєте і з приємним подивом виявите, що не можете.

Розслаблення.Тепер розслабте все. Розслабте свою праву руку. Вона повертається до нормального стану, і ви міцно спите. Міцно, міцно спите, і ви будете спати, поки я не скажу вам. Потім ви прокинетеся тихо і легко ... а поки просто розслабте все і спите, спите, спите.

слабкі ноги

Тепер, навіть якщо ви ніколи про таке не думали раніше, тепер уявіть, як ніби ваше тіло спливає, спливає, спливає. І ви з деяким задоволенням виявляєте, що не можете контролювати м'язи ваших ніг, ви зараз так розслаблені. А де ви народилися? Ви пам'ятайте? {Мета цих питань - викликати регресію віку, яка відносить клієнта назад на той час, коли моторні руху в ногах ще не були розвинені). Згадайте! Бути маленьким, щойно народженим немовлям ... І тепер, як тоді, ви як ніби приклеїлися в тому місцю, де ви знаходитеся, і ваші ноги не будуть працювати, занадто розслаблені. Та правильно. Для вас неможливо навіть спробувати встати, занадто розслабленому. І чим сильніше ви намагаєтеся, тим більше розслабленими стають ваші ноги. Ви просто приклеїлися до стільця. Ви можете спробувати, по-справжньому спробувати.

Розслаблення. Тепер розслабте все. Розслабте свої ноги. Вони повертаються до нормального стану, і ви міцно спите. Міцно, міцно спите, і ви будете спати, поки я не скажу вам. Потім ви прокинетеся тихо і легко ... а поки просто розслабте все і спите, спите, спите.

гіпноз

автоматичні руху

Тепер слухайте уважно, це дуже забавно. Пора виявити, що можуть робити ваші руки. Через секунду я збираюся доторкнутися до ваших рук. (Коли очі у клієнта закриті, завжди говорите, що ви збираєтеся до нього доторкнутися перед тим, як ви це зробите. Використовуйте рух, що допускає подвійне тлумачення, щоб викликати каталепсію спочатку в одній руці, потім в інший). Тепер давайте почнемо обертання руками. Ось вони крутяться. (Почніть обертати руками). Ось вони крутяться, колами і навколо. Швидше і швидше. Чи може ваше Підсвідомість ... продовжувати рухати ними? Та правильно. Вони ДІЙСНО обертаються швидше і швидше. І ви з приємним подивом можете виявити, що ви не можете зупинити їх. Ви не можете зупинити, неважливо як сильно ви намагаєтеся, чим сильніше ви намагаєтеся, тим швидше вони обертаються колами.

Розслаблення. Тепер розслабте все. (М'яко утримуйте руки, щоб зупинити обертання). Розслабте свої руки. Вони повертаються відпочивати на коліна, і ви міцно засинаєте. Міцно, міцно спите, і ви будете спати, поки я не скажу вам. Потім ви прокинетеся тихо і легко ... а поки просто розслабте все і спите, спите, спите.

Говоріння під час сну

Тепер я хочу, щоб вам почав снитися сон, СПРАВЖНІЙ сон про розмову під час сну. Кожен знає когось, хто розмовляє під час сну. Так що спите, і нехай вам сниться цей сон. Тепер я збираюся поставити вам кілька простих запитань, і ви можете просто продовжувати спати, і вам буде снитися, що під час сну ви мені відповідаєте, розмовляючи під час сну, так само, як ви бачили, що інші розмовляють під час сну. Скоро я збираюся почати задавати вам запитання, на ко

послідовна перевірка

торие, як ви виявите, вам буде легко відповідати ... ось вони:

Як вас звати? (Дочекайтеся відповіді, можливо,

треба буде повторити питання) Яка у вас Адреса?

Розслаблення.Тепер розслабте все. Ви знову мовчите, і ви міцно спите. Міцно, міцно спите, і ви будете спати, поки я не скажу вам. Потім ви прокинетеся тихо і легко ... а поки просто розслабте все і спите, спите, спите.

Ходіння уві сні

Тепер через хвилину ви встанете. Я допоможу вам. Ви будете продовжувати спати в той час як ви встанете, як ніби вам це сниться. Ви бачили тих, хто ходить уві сні. Це легко - встати. Тепер я збираюся доторкнутися до вас, допомогти вам. (Допоможіть клієнту). Починайте, вставайте. Ідіть. Та правильно. Ви виявляєте, що вам легко використовувати м'язи ваших ніг в той час як ви продовжуєте спати. Стоячи. І, коли ви сідаєте (Допоможіть клієнту), ви ще глибше засинаєте. Ви можете сісти без ризику і зручно.

Розслаблення.Тепер розслабте все. Розслабте свої ноги. Вони повертаються до нормального стану, і ви міцно спите. Міцно, міцно спите, і ви будете спати, поки я не скажу вам. Потім ви прокинетеся тихо і легко ... а поки просто розслабте все і спите, спите, спите.

зорові галюцинації

Тепер слухайте уважно. Через хвилину ви прокинетеся від шиї вгору. Ваша свідомість може залишатися сплячим, і ваше тіло може залишатися сплячим, тільки ваша голова, без усвідомлення вашого тіла, може прокинутися від шиї вгору. Коли ви будете готові, просто

гіпноз

відкрийте очі. Відкрийте їх зараз і продовжуйте міцно спати. Вам все також сниться сон, і я хочу, щоб вам наснився тенісний м'ячик. Відкрийте очі і подивіться на тенісний м'ячик у мене в руці. Якого він кольору? (Тримайте руку так, як ніби ви тримаєте в ній м'ячик. Підкиньте м'ячик. Подивіться, чи стежить клієнт поглядом за м'ячиком). Тепер я збираюся трошки повернути м'ячик, щоб ви змогли побачити на ньому номер. Як тільки ви побачили колір м'ячика і номер на ньому, ви можете закрити очі, залишаючись глубокоглубоко уві сні.

Розслаблення.Тепер розслабте все. Ваші очі повертаються до нормального стану, і ви міцно спите. Міцно, міцно спите, і ви будете спати, поки я не скажу вам. Потім ви прокинетеся тихо і легко ... а поки просто розслабте все і спите, спите, спите.

ПРИМІТКА.Для демонстраційних цілей, в цьому місці до Послідовною перевірці (тесту) на занурення може бути додана Каталепсія Всього Тіла.Детальний опис наведено в Додатку. Повна Каталепсія Тіла не включена тут в текст тому, що для проведення цієї процедури потрібно виняткова ретельність, і, крім того, частіше її проводять при тренуваннях гіпнотерапевт, а не в реальному терапії.

Введення постгипнотических навіювань

Тепер, через хвилину я збираюся дати вашому Підсвідомості кілька навіювань, і я хотів би, щоб ваше Свідомість забуло їх. Забування - це нормально і природно. Забування - це нормальна і природна річ ... ви робите це весь час. Чому вас повинно турбувати, що ви їли на обід два тижні тому, в середу, коли йшов дощ? Ви просто забули це. Я хочу, щоб на рівні свідомості ви забули те, що я зараз вам скажу через хвилину. Хтось дає вам клаптик паперу, і ви забуваєте про нього. Куди він подівся? Хто знає? адже це

послідовна перевірка

все одно, просто забудьте про нього. Забування - це нормальна і природна річ. Тепер я хотів би вселити вам, що ... {Робите відповідне позитивне навіювання, засноване на вивченні, наприклад, «Підсвідомість постачає вас усією необхідною інформацією» або на іншу тему, яку ви виберете. У цей момент всі навіювання повинні бути директивні!). І я хочу, щоб ви забули мої навіювання на свідомому рівні і пам'ятали їх на несвідомому рівні ... як про листку паперу, про який ви вже забули ... так само, як все одно, що ви їли на обід два тижні тому. Це нормально, забування - це нормальна, природна річ. Забудьте все, що я тільки що сказав.

Звільнення від Тесту або Навіювання короткого періоду

Тепер, тримаючи очі закритими, залишайтеся в глибокому сні ще трохи. Все навіювання, які я давав вам з приводу цього трансу і всі пов'язані з нього перевірки зняті. Все навіювання з приводу вашої проблеми залишаються в силі. (Клієнт може розділити ці дві групи. Він залишить постгипнотические навіювання і відпустить навіювання з приводу перевірок стану трансу).

Виведення клієнта зі стану трансу

Тепер, коли ви будете готові, починайте повертатися. Через секунду я збираюся почати зворотний відлік від 10 до 1, і я хочу, щоб на кожен рахунок ви ставали на одну десяту більше прокинувся до тих пір, поки ви повністю не прокинетеся. 10 ... 9 ... 8 ... і т. Д.

Практикуйте цей Послідовний тест на занурення з партнером до тих пір, поки розмова ваша воля не буде текти плавно і без зусиль для вас. Занурення сильно переконує клієнта, тому що веде його до переживання декількох рівнів трансу. Також цей тест нагий


 Ted James, MS, PhD |  ПОВНЕ КЕРІВНИЦТВО |  двоякий сенс |  Наступна глава містить детальне пояснення методу використання. |  Коли ви вибрали створити таку ситуацію в своєму житті? |  Тед Джеймс |  Найлегше розслабити очні повіки |  Примусьте клієнта зробити це |  Зробіть повільний, глибокий вдих і на кілька секунд затримайте дихання |  Зробіть повільний, глибокий вдих і закрийте очі |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати