Головна

Скорочений силогізм (ентимема)

1.  III Зробити висновок посилок, визначити фігуру силогізму. Перевірити вірність.
  2.  Б) Категоричний силогізм
  3.  У всякому силогізм має бути не більше і не менше трьох суджень.
  4.  Д) Умовні силогізми
  5.  Дедукція. СИЛОГІЗМ
  6.  КАТЕГОРИЧНИЙ СИЛОГІЗМ
  7.  Короткий виклад програмного матеріалу (скорочений курс лекцій, підручник).

ентимема, Т. Е в розумі, в думках. В скороченому силогізм пропущена одна з посилок або висновок. наприклад:

Всі студенти вивчають філософію

Іванов вивчає філософію.

Пропущена менша посилка «Іванов - студент»

Складний силогізм і його види

складний силогізм (Полісіллогізм) - складається з двох, трьох або декількох простих силогізмів. Причому, висновок попереднього (просіллогізма) є посилкою наступного (епісіллогізма). наприклад:

Спорт зміцнює здоров'я.

Гімнастика - це спорт.

Гімнастика зміцнює здоров'я.

Аеробіка - гімнастика.

Аеробіка зміцнює здоров'я.

Існує два види полісіллогізма:

1. Прогресивний полісіллогізм - це полісіллогізм, в якому висновок просіллогізма є більшою посилкою епісіллогізма (див. Попередній приклад).

2. Регресивний полісіллогізм - це полісіллогізм, в якому висновок просіллогізма є меншою посилкою епісіллогізма. наприклад:

Злочини проти громадського порядку та безпеки - найбільш небезпечні.

Тероризм - злочин, скоєне проти громадського порядку і безпеки.

Тероризм - найбільш небезпечне діяння.

Найбільш небезпечні діяння суворо карані.

Тероризм - суворо карається.

Московський інститут економіки, менеджменту і права 1 сторінка |  Московський інститут економіки, менеджменту і права 2 сторінка |  Московський інститут економіки, менеджменту і права 3 сторінка |  Московський інститут економіки, менеджменту і права 4 сторінка |  Е. А. Полякова |  Особливості процесу пізнання |  форма думки |  поняття мови |  види мови |  види імен |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати