Головна

Як ставитися до католиків?

1.  Як змусити людей позитивно ставитися до себе
  2.  Як ставитися до ділової критики
  3.  Навчити впізнавати і показувати на карті Австралію і Антарктиду. Виховувати дбайливе ставлення до природи, почуття колективізму, вчити шанобливо ставитися один до одного.

- Православна Церква визнає Таїнства католиків, навіть священство. Якщо католицький ксьондз переходить в Православ'я, то він прямо стає православним священиком. Тут є певна суперечність в церковному житті, протиріччя між богослов'ям і церковними канонами. З точки зору догм - очевидно: одна Церква, одне Таїнство, одне Хрещення. Тому що Церква - Тіло Христа, воно може бути тільки одне, єдине і єдино. Єдність тіла визначається єдністю кровообігу. Звідси проблема - де межа мого тіла? Волосся - моє тіло чи ні? Важко сказати, тому що за великим рахунком - це відходи моєї життєдіяльності. Кров тут не тече, і якщо я втрачаю волосся, постригати їх, мені від цього ніякого збитку. Тобто там, де немає крові, - це всетаки не зовсім частина мого організму. А зуби, особливо так звані "мертві зуби" з віддаленими нервами, але все ще працюють в моєму роті? Мертвий-то він мертвий, а спробуй його вирвати без "заморозки" - мало не покажеться! Отже, навіть біологічно не зовсім зрозуміло, де межа мого живого організму. І все ж мій палець - безсумнівно частина мого тіла. А відрізаний ніготь - сміття, і не більше того.

Палець відрізали. І за великим рахунком, не має значення, мій відрізаний палець знаходиться на відстані одного міліметра від мого тіла або на відстані десяти кілометрів. Кров туди не надходить і не повертається назад. Значить, відрізаний палець вже не мій.

Ось так і людина, якщо він відпав від єдності літургійному житті, від єдиної чаші з Кров'ю і Тілом Христа (неважливо з яких мотивів: у гріху, в розколі або в єресі), він не член Церкви, він не омивається кров'ю Христа. Такий голос догматичного богослов'я.

А голос церковної історії та церковних канонів каже, що "відстань" має значення. І тому в залежності від міри "расцерковленія" відпалих приймаються вони різними "чинами". Кого-то перехрещують, а кого-то сприймають просто через покаяння, "в сущому сані". Російська Церква за всю свою тисячолітню історію католиків не перехрещувала (крім двадцятирічного періоду в XVII столітті). Уніатські і католицькі священики при переході до нас приймалися "в сущому сані". Значить, Таїнства (Хрещення, рукоположення, а значить, і Євхаристії) у католиків все ж відбуваються. Так кажуть церковна історія і каноніка - всупереч догматики.

Як ці два голоси з'єднати в єдиному хорі? Поки не знаю. Знаю лише одне: треба вміти чути обидва цих голосу [104]. Інакше вийде дурь і єресь.

Православ'я і сучасність. Електронна бібліотека. |  Що таке для вас православна молодь? |  Як звернути людини в православну віру? |  А богослужіння на місіонерсько-молодіжному прихід може чимось відрізнятися? |  Як ви ставитеся до екстремального місіонерства? Ходіння по квартирах, проповіді на вулиці. Чи є у вас досвід подібного місіонерства? |  Але ж ті ж адвентисти набагато активніше залучають до себе молодь ... |  Зараз багато відомих музикантів звернулися до віри. Чи не вважаєте ви, що після цього їх творчість стала менш цікаво? |  Я знаю, ви були на дні народження у Юрія Шевчука. Яке ваше враження від рокерів? |  Як Юрій Шевчук переживає заборона на рок-фестиваль в рамках ювілею Санкт-Петербурга? Коли він відновить гастролі? Чи не надаєте ви вплив на його творчість? |  А як в церковному світі ставляться до цієї вашої акції? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати