Головна

Порятунок визначено або у людини є право вибору?

1.  A) на правій і лівих руках
  2.  I. Нормативно-правові матеріали
  3.  I. Нормативні правові акти та інші офіційні документи
  4.  I. Підготовка нормативних правових актів федеральних органів виконавчої влади
  5.  I. Правове становище трудящих жінок.
  6.  II. Державна реєстрація нормативно-правових актів федеральних органів виконавчої влади
  7.  II. СЛОВО у мовній / МОВНОМУ МЕХАНІЗМ ЛЮДИНИ

- Є, є у людини право вибору. А ось чого у нас немає - так це теоретичної схеми, що дозволяє поєднати Божественне всезнання з нашою свободою. Ми не зможемо таку теорію створити. Ти ніколи не складеш точне уявлення про свій будинок, якщо одного разу не вийдеш з нього і не подивишся на нього з боку. Ось і ми зрозуміємо наш будинок, тільки коли вийдемо з нашого космосу, в якому сьогодення і майбутнє існують порізно.

Але на рівні практики відповідь є. Його сформулював Фома Аквінський: ми повинні молитися так, як якщо б все залежало тільки від Бога, а працювати ми повинні так, як якщо б все залежало тільки від нас. Християнин повинен вміти працювати з протиріччями.

Треба зауважити, що це не ознака ідіотизму. Помічене і усвідомлене протиріччя - це ознака високої культури мислення. Я знаю, що вірно це; знаю же, що вірно інше; і знаю, що перше і друге суперечать один одному. Але ще я знаю, що іншої моделі, яка допомогла б зберегти все різноманіття відомих фактів і несуперечливо їх усі (всі - без цензури!) Пояснити, поки ще немає. Що в такій ситуації робити? Хотілося б жити в триповерховому особняку, але раз це неможливо, то треба підтримувати в порядку і свою звичайну блочно-панельну малометражку.

У сучасній фізиці теж є абсолютно чіткі протиріччя, про які знає кожен фізик. Наприклад, теорія корпускулярно-хвильового дуалізму. Вірно і те, що світло є хвиля, і те, що світло складається з частинок. Як це поєднати? Треба визнати і те й інше. Так і християнство діє за тією ж логічної моделі. Воно складається з протиріч, які з'єднані благодаттю. Треба вміти прийняти їх у всій повноті. Не можна сказати, що я на 80% вільний, а на 20% залежимо від Бога. Нічого подібного: я на 100% вільний і я на 100% залежу від Бога. І Христос на 100% Бог і на 100% Людина, а не так - частинка того, частинка іншого.

Православ'я і сучасність. Електронна бібліотека. |  Що таке для вас православна молодь? |  Як звернути людини в православну віру? |  А богослужіння на місіонерсько-молодіжному прихід може чимось відрізнятися? |  Як ви ставитеся до екстремального місіонерства? Ходіння по квартирах, проповіді на вулиці. Чи є у вас досвід подібного місіонерства? |  Але ж ті ж адвентисти набагато активніше залучають до себе молодь ... |  Зараз багато відомих музикантів звернулися до віри. Чи не вважаєте ви, що після цього їх творчість стала менш цікаво? |  Я знаю, ви були на дні народження у Юрія Шевчука. Яке ваше враження від рокерів? |  Як Юрій Шевчук переживає заборона на рок-фестиваль в рамках ювілею Санкт-Петербурга? Коли він відновить гастролі? Чи не надаєте ви вплив на його творчість? |  А як в церковному світі ставляться до цієї вашої акції? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати