На головну

А що таке говоріння мовами?

1.  А) Що таке сором
  2.  Абсолютно неупругим ударом називають таке ударна взаємодія, при якому тіла з'єднуються (злипаються) один з одним і рухаються далі як одне тіло.
  3.  Питання 1. Що таке археологія?
  4.  Питання 7. Що таке археологічна культура, культурно - історична спільність, тип пам'ятника?
  5.  Питання: Що таке «Я-концепція»?
  6.  Глава 1. Що таке «нашу поведінку» і як з ним боротися?

- У мене до цих пір немає чіткої відповіді на це питання. Це поза-словесна, аномальна, екстатична релігійність. У нас сьогодні все чинно-Типікон. Але пам'ять про молитву без слів, сверхсловесной молитві залишилася у Великодньому каноні: "Великдень святкуємо веселими ногами".

При серйозній розмові на цю тему треба враховувати відмінність темпераменту. У білорусів і росіян один темперамент, досить спокійний. У молдаван або грузин - інший. Це теж православні народи, але національний характер у них інший. Російських прочан завжди шокує в Єрусалимі поведінку православних арабів, особливо у Велику суботу. Вони скачуть, кричать, кричать. Мене ж їх поведінку радує. Я радий, що вони вміють радіти в такій повноті, коли не тільки потаємні схованки серця, а й тіло бере участь в радості у Христі воскреслому. У християн до IV століття були ритуальні танці. У Ефіопською Церкви вони зберігаються досі. Можливо, в цьому ряду могла існувати глоссолалія як екстатична форма вираження своєї радості і благоговіння перед обличчям Бога.

Але треба зауважити, що апостол Павло не робить акценту на говорінні мовами [98]. Перераховуючи дари Духа Святого, він не згадує такого дару. Дари Духа Святого: любов, радість, мир, довготерпіння[99], а не глосолалії. Тому саме ці дари, а не глоссолалію треба в собі зігрівати. І Христос не говорить: "По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете гавкати на незрозумілій мові". Ознакою учнівства Він виставляє любов [100].

Те, що сьогодні діється на зборах неоп'ятидесятників-харизматів, нагадує не про апостольської Церкви, а про шаманських камланиях. Нам всім відомі бабки-цілительки, які сидять під православними іконами, читають православні молитви, але при цьому по суті чаклують. Християнський антураж і лексикон не гарантують християнського внутрішнього настрою. Ось так і у харизматів. Проповіді та гімни у них християнські, а ось містичний досвід споріднений швидше нью-ейджівською технологіям трансу, ніж православної молитви.

У 1998 році я був в Ханти-Мансійську, і працівники місцевого будинку культури були дуже раді тому, що в їх стінах нарешті зазвучала православна проповідь. А то все харизмати та баптисти, американці та корейці ... На радощах вони повідали мені таку історію.

Минув час оренди залу харизматами. Пора розходитися - а у них самий екстаз. Глоссолалія вже позаду, тепер вони вже покруче "змінюють" стан своїх свідомостей. "Техничка" проте почала збирання. І ось проходить вона зі своєю шваброю під сценою (тобто між сценою і залом), а пастор в цей час робить паси в зал: "Прийміть Духа Святого! Прийміть світ в Дусі Святому!". Сектанти один за іншим валяться без свідомості (такий стан називається у них "спокій в Дусі"). Прибиральниця виявляється якраз між пастором і залом, не дивиться ні на того, ні на інший, а лише на підмітати нею підлогу. І тут раптом після чергового "пасу" - вона і сама падає без свідомості. Зал в захваті: "Ось воно, свідоцтво істини нашої віри! Даремно невіруючих кажуть, ніби у нас тут самонавіювання! Ви ж бачите - людина не чув наших проповідей, не молився з нами, а проте виявився доступний дії Духа!". Восторг тривав хвилин п'ять. А потім прибиральниця прийшла в себе і мовила: "А що, хіба у нас сьогодні знову Кашпіровський?". Просто минулого разу в таке ж трансовое стан вводив її саме цей персонаж

Православ'я і сучасність. Електронна бібліотека. |  Що таке для вас православна молодь? |  Як звернути людини в православну віру? |  А богослужіння на місіонерсько-молодіжному прихід може чимось відрізнятися? |  Як ви ставитеся до екстремального місіонерства? Ходіння по квартирах, проповіді на вулиці. Чи є у вас досвід подібного місіонерства? |  Але ж ті ж адвентисти набагато активніше залучають до себе молодь ... |  Зараз багато відомих музикантів звернулися до віри. Чи не вважаєте ви, що після цього їх творчість стала менш цікаво? |  Я знаю, ви були на дні народження у Юрія Шевчука. Яке ваше враження від рокерів? |  Як Юрій Шевчук переживає заборона на рок-фестиваль в рамках ювілею Санкт-Петербурга? Коли він відновить гастролі? Чи не надаєте ви вплив на його творчість? |  А як в церковному світі ставляться до цієї вашої акції? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати