Головна

Чи має куріння якийсь містичний сенс? Або це просто пристрасть?

1. " Я можу простояти там хоч всю ніч ", заявила Крісті.
  2.  V. антропогенних забруднення навколоземного простору.
  3.  А чого смішного-то? Нічого ... -А чого тоді посміхаєшся? -А що не можна? -Звичайно можна! Я просто питаю "чого?"!
  4.  Арджуна вбив набагато більше. Набагато більше. Але так як він зробив це по Моєму наказу, Я і випив всю біль, яку він породив. Однак діяти в такому свідомості не просто.
  5.  Атомістичної матеріалізм Демокріта.
  6.  Квиток 3. Модель простого відтворення К. Маркса
  7.  Бред.-он відпив ще немного.-Краще просто мовчи.

- Я мав можливість спостерігати в дії рекламний слоган "Курити - бісам кадити". Справа була в Китаї. Мене завели в один даоський монастир. І там була каплиця з якоїсь "чорної бабусею". Ніхто до ладу не зміг сказати мені, що за міф з нею пов'язаний. Просто жіноча фігура, вирізана з чорного дерева. Біля неї столик-жертовник, на який кладуть пожертви: пляшки горілки, апельсини, яблука і так далі. Як у нас панахидний столик (тільки у нас горілку не кладуть). Я ось іноді думаю - яка гарна у мене була б життя і кар'єра в Китаї! Там зараз модно перед кожним супермаркетом, готелем і тому подібним ставити статую божка багатства, а перед ним ось такий жертовник. Бог багатства, звичайно, повинен володіти помітним животиком. І ось я думаю, що якщо б я (з точки зору китайців - зразковий російський: якщо той ієрогліф, яким китайці позначають нас, розкласти по смисловим компонентів, то вийде "великі північні волосатики") там залишився і почав підробляти таким ось сидінням в позі лотоса перед входом в магазин, то мені б подавали чимало ... Ну, да що мріяти даремно! А ось в тому даосском монастирі в Шеньяні перед ідолом була коробка з піском. Це зазвичай на Сході: в цей пісок встромляють палички, звані запашними (а ці ароматні палички робляться з коров'ячого гною). Але в даному випадку роль цих "вонючек" виконували запалені цигарки. Їх закурювали і встромляли в пісок фільтром вниз, і так вони догорали. Це було буквально: курити - бісам кадити.

Але з того, що хтось використовує тютюн або сигарету в чорному культі, не випливає, що будь-який палить людина бере участь в цьому культі. І язичники возжигали ладан перед своїми статуями, але це не заважає нам приносити ладан свого Господа. Або той же золото, гроші. Сатаністи їх жертвують на свої чорні справи, а ми ті ж самі купюри і монети приносимо на потреби нашого храму. Так що я не думаю, що в курінні є якась містика. Ясно, що нічого хорошого в цьому немає. Але і "демонізувати" все відразу не варто. За межами церкви не відразу починається сатанізм. Є якесь просто людський простір: людських помилок, пошуку, помилок, немочей або, навпаки, чеснот чисто людських.

Були святі, які курили. Наприклад - святитель Миколай Японський. У його щоденниках є чудова запис: "Увечері нудно було і хотілося курити, а, між тим, кинув з неділі - більш ніж двадцятирічну звичку не легко кинути" [80]. Значить, більшу частину свого життя святитель курив. Що не заважало йому бути справжнім Христовим апостолом. Ну, а вже відношення останнього російського імператора до паління всім відомо.

Зі свого боку можу зауважити, що предметом моєї гострої професійної заздрості є статус професорів Московської Духовної Академії XIX століття. У день получки вони розписувалися в декількох відомостях: крім зарплати, вони отримували гроші на оплату квартири, на придбання книг, і окрема графа була - на тютюн (заздрю ??я не останній, а попереднім пунктам).

Дійсно, російське духовенство XIX століття не чужалося тютюну, і це призводило до певного курйозу. Знаменитий психолог Бехтерєв зазначав, що в ту пору деякі кликуши боялися запаху тютюну (біснування - це коли баба починає кричати, що вона зіпсована, і вигукує імена тих, хто нібито на неї порчу навів). Клікуші бояться всякої святині. І відповідно, у них буває кричуща реакція, реакція опору на появу православного батюшки, на запах ладану, на мощі, на святу воду. І ось в цьому ж ряду таку ж реакцію викликав у них запах тютюну [81].

Хто може пояснити, чому кликуши в Росії XIX століття боялися не тільки запаху ладану, але і запаху тютюну? Для відповіді потрібно поставити інше питання: а від кого не пахло тютюном в ту пору? Атеїстів в країні не було. А ось релігійні люди ділилися на православних і неправославних. Чи не курили саме сектанти - старовіри і штундисти (баптисти). "Панове, не нюхають тютюну" - як називав їх Василь Розанов. Відповідно, запах тютюну в Росії XIX століття це був запах людини, що належить до православної віри, і біси на це реагували.

Природно, я не в захист тютюну це говорю. Просто не люблю примітивно-лістовочних рішень. На зразок того, що звідти, де лежить сигарета, благодать точно йде.

Швидше за все, на думку Феофана Затворника, куріння це не гріх, це гріховне пристрасть [82]. Якесь знущання над самим собою. І свідчення несвободи. Адже найголовніший тиран - в мені самому. І найстрашніша несвобода - від себе самого. Куріння в якомусь сенсі корисно - як оголення моєї маріонетковості. Адже найважливіше для християнина - дізнатися правду про себе самого. "Господи, даруй мені бачити мої гріхи" [83]. Ми собі здаємося чудовими, вільними, "білими і пухнастими". Але спробуй кинути палити, і подивимося, як тебе буде жолобити, чи надовго твоєї хвалену свободи вистачить. Для вдумливого людини боротьба з курінням може показати правду про себе самого. Знання правди - це завжди добре. На відміну від куріння.

А ось чого не варто робити - не треба зводити свою християнську віру до боротьби з подібними дрібницями. Це як якась стара шкіра, вона сама собою відпадає. Якщо йде нормальне духовне дорослішання, це стає нецікаво, несмачно.

Православ'я і сучасність. Електронна бібліотека. |  Що таке для вас православна молодь? |  Як звернути людини в православну віру? |  А богослужіння на місіонерсько-молодіжному прихід може чимось відрізнятися? |  Як ви ставитеся до екстремального місіонерства? Ходіння по квартирах, проповіді на вулиці. Чи є у вас досвід подібного місіонерства? |  Але ж ті ж адвентисти набагато активніше залучають до себе молодь ... |  Зараз багато відомих музикантів звернулися до віри. Чи не вважаєте ви, що після цього їх творчість стала менш цікаво? |  Я знаю, ви були на дні народження у Юрія Шевчука. Яке ваше враження від рокерів? |  Як Юрій Шевчук переживає заборона на рок-фестиваль в рамках ювілею Санкт-Петербурга? Коли він відновить гастролі? Чи не надаєте ви вплив на його творчість? |  А як в церковному світі ставляться до цієї вашої акції? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати